Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orah

+3
Admin
Dubravac
tony5
7 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Orah        - Page 2 Empty Re: Orah

Postaj by reider 1 27.11.16 13:21

NEmam pojma, što utica nanje. Kod nas ogromno je oraha, i dosta plodova ostaje na tlima, između lišča, trave, a što je najzanimivije, pada i na stajsko đubrivo. Ak bi svi niknuli, bogami, bijo bi doma u šumi. A onda zanimivo je to, da niko nije ga usadijo u vrtu, pa se tam sam jedan jako lep nasadijo sam. Dosta jih između trave same uznikne, da jih samo koslilica može pronačti. Ponekad otak stavijo stub pored ,a jer on uvijek gleda, da ne utroši previše energije(radi po postopku najmanjeg odpora), uzeo je prvi i najkraču stub i rukom gurnuo ga pored tog oraha koj uzniknil. Naravno, da ga nisam vidijo i pokosijo trimerom. Uskoro me ubijo. Ponekad i sa pokošenog korijena ponovo požene, a ne uvijek.
Kod nas se jih jako dosta usadilo po največim uzbrdicama izpod kuče,da drži zemljo, zbog velikog korijena. NAjviše usadijo jih otac. JA malo. Tako, da ova največa uzbrica tekom vrijemena če biti šuma oraha, a ravnice pustili smo za kositbo.

Kod nas suprotni breg od komšije, koji svi umrli i se razselili, potpuno zarastel je po večini orahima. Ljudi voze se autoprikolicama po plodove. Dal je to novi vlastnik, nisam raziskavao. NEkvi u vrečama na leđima nose dole. Ravnice neko dođe kositi strojevima, al uzbrdice, zarasle su potpuno. Meni se to jako sviđa.
Evo sliko parcele, več puta viđene. To je parcena na drugoj strani od slikanog mijesta, ljeva polovica slike, gdje se vidi same dreve. TAmo usrijed stoje srušene zgradbe vlastnika, pa se više ne vide. Sasvim ljevo, može se vidjeti točka tamne boje, to je krov od kuče, koja se nije do kraja srušila. TEžko čete vidjeti. Na okolo sam orah. Desno na sliki iznad krova naše štale, vidi se dreva, sa jako malo listne mase. Ovo isto je orah ,koj polako umira. Svake ga je godine manje:
Orah        - Page 2 Fotografija-0043
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Orah        - Page 2 Empty Re: Orah

Postaj by Admin 16.10.17 22:51

Pozdrav, turski orah dotični se bave proizvodnjom sadnica oraha cijepljenih / nakalemljenih te ostalo orašasto voće.

Orah        - Page 2 22221910

http://cevizfidanisiparisi.com/index.html

Şenay Kirci Facebook.

Orasi Srbija, proizvodnja cijepljenih / nakalemljenih sadnica oraha, prodaja, savjeti razni.

http://www.orasi.rs/


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Orah        - Page 2 Empty Re: Orah

Postaj by Admin 30.10.18 22:07


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Orah        - Page 2 Empty Re: Orah

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.