Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oranje

+11
TomoVinkovic420
ExtermoIvan
tomo522
vica022
htavaresportugal
Dubravac
reider 1
darko123
fireman.peter
iwanho 1
Admin
15 posters

Stranica 4 / 15. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by Tomo Vinković Požega 04.11.15 22:46





Prošlogodišnje snimke. Rezolucija je malo lošija jer je snimano lošim mobitelom, ove sezone bit će bolja snimka.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 05.11.15 10:26

Tv Požega, baš imaš zemljo ko u vrtu. Dobra je. I ide ko namazano ova orba tebi.

Ti pričaš previše na splošno. Bojda je i moj plug Olt-ov. I daske nisu jako savijene. Orati može duboko. Slično je napraven kao IMT, koje poznaješ. I po meni se čini, da ne ide loše sa njim. Onaj 2x10"OLT što sam ga imao orao je najlepše što sam ikad orao. Ak moja babica to kaže, onda znaš , da je to istina hehe. Jer je okretao najlepše, jer jako ima savijene deske, ali kako kažeš, ne ide duboko. Jer nema velika masa zemlje kamo iti izpod daske. Al za manje dubine tamo do najviše max 25 cm ide dobro. Najlipše ide na do 22 dubine.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by Admin 07.11.15 22:55

Pozdrav

U srcu ravnice oko Turopolja i u Turopolju tako i oko Zagreba vrlo slabo ili nikako skoro bolje reći ne obrađuje se zemlja, u Hrvatskoj je to "in" u brdima i pasivnim predjelima Žumberačkoga gorja u mojem selu sve više zapušteno već iz zapušteno ga ide ka šumi da se pretvori, današnjom šetnjom izvan grada po poljima fotografirao sam oranice koje se ne obrađuju oranice se nalaze uz samu glavnu prometnicu ne treba ići daleko u polje..

Oranje                                      - Page 4 5a0edc445454490

Oranje                                      - Page 4 96aa78445454295

Strašno koliko oranica se ne obrađuje, ravnica kao pista aerodroma, to je samo dio na fotografijama koliko toga ima puno neobrađenoga zemljišta. Sad malo vedrije vijesti tom šetnjom sam fotografirao i oranice koje se obrađuju u manjini naravno, tom prilikom sam pronašao neki komad metala koji je najvjerojatnije opao sa pluga bio je kraj oranice, ja ga ponesao kući teško je i debeli metal..

Oranje                                      - Page 4 B3ffc5445458202

Oranje                                      - Page 4 A3a306445457364

Oranje                                      - Page 4 232387445457181

Oranje                                      - Page 4 9b4096445457995

Oranje                                      - Page 4 7c31cc445457771

Oranje                                      - Page 4 1bb842445457584

Na povratku kući u stan naiđem na traktoristu u polju ide traktorom i plugom na oranje, gdje bi išao drugdje sa tim društvom, pješke za njim polako idem ja i vidim gdje je skrenu na oranicu rekoh hajde da malo i njega fotografiramo ako želi pristati na fotografiranje. Kad sam stigao do oranice gdje je već orao prvu brazdu pitam može li fotkanje, ma može kaže i tako sam ja to fotografirao čak i videozapis napravio o tom događaju ali to mu nisam rekao, nisam htio više da se ne naljuti i da ga ne ometam u njegovom poslu. Čovjek je iz susjednog sela znam čak gdje živi ali on mene ne zna..

Oranje                                      - Page 4 985ee0445459562

Oranje                                      - Page 4 6b30b1445459662

Oranje                                      - Page 4 88d72f445459788

Oranje                                      - Page 4 3a4bed445459985

Oranje                                      - Page 4 4f0b69445460156

Oranje                                      - Page 4 75b0c7445460377

Oranje                                      - Page 4 31cdd8445461181

Oranje                                      - Page 4 326432445461843

Oranje                                      - Page 4 3987cc445461580

Oranje                                      - Page 4 E22983445462053

Oranje                                      - Page 4 7cdf54445462200

Oranje                                      - Page 4 7cdf54445462200

Oranje                                      - Page 4 Cd1eee445462476

Oranje                                      - Page 4 855e6d445462389

Oranje                                      - Page 4 F6533f445460634



To je bilo već u sumrak i fotografije su lošije kao i videozapis i nisam imao bolje kod sebe od aparature jer nisam znao da ću naići na oranje. Oranje jesenske ili zimske duboke brazde traktorom Zetor 3320 i plug Posavac 10.cola Olt Osijek polje između sela Velika Mlaka i grada Velike Gorice.. Nema gazde bez duboke brazde...

Srdačan pozdrav




_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 08.11.15 19:12

Nevijerojatni trud. Hvala!

Pa sam mislijo,da si doma više prema Karlovacu. Ili si se ovdje samo šetao.

Dobro mi poznato, da ljudi ne obrađuju zemljo, al da se to događa na potpuni ravnici- ovo mi je nepoznato. Kod nas ravnice velči poljoprivredniki uskoro da ne kažem- traže. Jer trebajo im da izpuni količinske kvote, jer imajo veliko stoke, pa za subvencije trebaš imati dovoljno ha obrađivne zemlje uspoređujuč količini stoke.

Zanima me tvoja treča slika. Na kraju male njive vidi se kao ograjeni voćnjak? Napušten?

Onaj dijo, što si pronašao virojatno je klizač pete. Loše bijo navaren, koliko se od daleko vidi.

Zetor i Posavec? dali si to mene snimijo hehe. Zetor je troklipac 45 ks al mi se čini, da je onaj Posavac 12" visoki klirens? Je si pogledao tablo na njime ili pisao na pamet? Jer izgleda isti ko moj. Taj je dobro očuvan i u oriđi boji.
Kreče se sporo. IZgleda da duboko uzima da!. 1 brza ili 5 spora. Za 2 brzo na oko je prespor. Znači ore ne više nego tamo 5 km/sat.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by darko123 09.11.15 21:06

Evo jos slika od oranja.
Oranje                                      - Page 4 20151109144213
Oranje                                      - Page 4 20151109144206
Oranje                                      - Page 4 20151109144131
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 10.11.15 18:49

Nemaš crtala namiještenog, da zemljo tako čupa?
Imaš stražnjo plužno tijelo privijačeno spredaj?
Bogami imaš dobro zemljo.
Samo , da nije takva orba:

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by Dubravac 10.11.15 21:51

Pozz
Meni ih žao iz dna duše.
Tomo ima i blokadu prednjeg difa koja služi za neke stvari.
Te onda kažu otišli trkači nešto cuka i tako dalje......
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by fireman.peter 11.11.15 18:05

Vidi se kako je mokro, loši su to uslovi. Trebali su nabiti lance na kotače ili sačekati bolje uslove. To drugo bi mislim da bilo najbolje.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 11.11.15 19:08

Svakako čekati bolje uslove da!. Al orao sam i u takvim situacijama. Bilo je potpuno sve isto. Samo, da ja nisam snimao, več sam ga pustijo u brazdi da skače al ja sam išao na travo sijedeti i psovati. Majka me uskoro ubila. Jednobrazdnjak 12" blaga uzbrdica svi utegi 50 kg,izpred haube 60 kg + kabina i TV 826. Isto mi kazao i nekadašnji soradnik, koj orao sa IMT 540 i dvobražnjak. Kazao je, da popijo pivo između poskakivanja i tek smirom dalje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by Admin 11.11.15 22:13

Pozdrav

Voćnjak je u pitanju nije napušten produktivan je, što se tiče pluga ja sam ga pitao rekao je 10.cola nisam htio previše zapitivati kada je dozvolio fotografiranje. Danas zvao Olt Osijek kažu ima i Posavac 10.cola, sad plug nisam baš dobro ni gledao bio sam na fotografiranje usredotočen kompletnog traktora sa plugom bit će dana saznati će se već..

Darko Ti kao Tomo Vinković Požega samo oreš sezona nikako da završi oranja, ako je oranje za novac onda bi bilo dobro da sezona oranja nikad i ne stane..

Fotografije oranja i traktora Tomo Vinkovića koje mi ustupio prijatelj sa FB okolica grada Daruvara, sa jedne fotografije u pozadini se vidi dio grada Daruvara..

Oranje                                      - Page 4 4966b7446376892 Oranje                                      - Page 4 B2278b446376897 Oranje                                      - Page 4 6eca39446376904

Ove fotografije bi zadivile i najveće kritičare oranja i orača traktor Zetor na djelu..

Oranje                                      - Page 4 C63f7b446376345

Oranje                                      - Page 4 E95a5b446376303

Oranje                                      - Page 4 325814446376291

Ove fotografije oranice sam fotografirao u selu prije nekoliko dana, i vide se vrlo grube brazde koje treba tanjuračom usitniti na manje brazde da ravnomjerno tokom mrazeva i zime izmrzne..

Oranje                                      - Page 4 E4d4f3445675214

Oranje                                      - Page 4 E87ebc445674654

Oranje                                      - Page 4 579c4e445674158

Oranje                                      - Page 4 764299445674351

Oranje                                      - Page 4 1d4d7a445672878

Oranje                                      - Page 4 F357ab445673233

Oranje                                      - Page 4 F357ab445673233

Oranje                                      - Page 4 579c4e445674158

Srdačan pozdrav




_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by Tomo Vinković Požega 11.11.15 22:25

Admin je napisao/la:Pozdrav

...Darko Ti kao Tomo Vinković Požega samo oreš sezona nikako da završi  oranja, ako je oranje za novac onda bi bilo dobro da sezona oranja nikad i ne stane..


Tako je, Admine, sad je sezona u vrhuncu i svaki trenutak treba iskoristiti, a posla ima stvarno dosta. Samo kad bi potrajalo...
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by Admin 11.11.15 22:56

Pozdrav

Sad je tvoja žetva nastupila,  koliko dnevno oreš mislim na površine cca... ako je moguće zbrojiti. lol!

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by ssucur 12.11.15 0:13

Ovaj čovjek iz Ljubljane otvorenih usta pi"i u drugoj brzoj uz Bosanske brege, zelo navdušen nad frezo z štirimi kolesi. Very Happy
Tako je rekao za moj TV Rolling Eyes
Oranje                                      - Page 4 22801833
Radio sam i ja nešto. Very Happy
Oranje                                      - Page 4 22801834
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by Tomo Vinković Požega 12.11.15 16:15

Teško je zbrojiti površinu, svaki dan je različit. Nekad poorem samo 2-3 vrta dnevno, a nekad puno više, ovisi o tome koliko imam slobodnog vremena i koliko imam narudžbi. Rekord je bio nekidan sa pooranih 12 vrtova. Otišao od kuće ujutro u 07,00 sati, a vratio se poslijepodne oko 17,30. Mogao sam poorati još 2-3 vrta, ali dosta me umorilo ovih 12, a one koje nisam završio, došao drugi dan.

Kad malo vratim film unazad i pokušam izračunati površinu, sve skupa u tom danu iznosi negdje oko 6000-7000 metara kvadratnih, a na cesti sam u transportu napravio oko 30 kilometara.

Što se površine tiče, ima tu velikih vrtova od oko 1000 kvadrata, a i malih od stotinjak kvadrata pa i manje. Dosta vremena se gubi na transport, pa se treba jako dobro organizirati da sve ide u nekom krugu bez puno vozanja.

Orem plugom Batuje okretačem. U oranju vrtova je prioritet da ostane minimalno nepoorane površine, posebno u malim ograđenim vrtovima, što nekad nije lako izvesti pa sve treba jako dobro isplanirati, okretač je neophodan. Također je vrlo bitno održati kvalitetu oranja na visokom nivou jer ljudi nemaju novaca pa ako već plaćaju, žele kvalitetu. Kad dobro poorem i za mnom ništa ne ostane za štijanje, ljudima nije problem dati i koju kunicu više za dobro odrađen posao. I uvijek nagodinu zovu ponovno, radije nego nekog selskog majstora koji radi za bocu piva i pola ugazi.

Sve vrtove orem samo na jednu stranu, što znači vraćam se u rikverc, nema razorivanja ili naorivanja jer ljudi ne vole grbave vrtove, razne jarke ili brda ,a na maloj površini nije velika razlika u vremenu pa sam davno počeo orati isključivo na jednu stranu. Kad dođem u skučeni prostor više vremena izgubim na okretanje traktora nego na vožnju unazad prazan, a da ne spominjem koliko ugazim dok se okrećem. Neke vrtove orem samo lijevom brazdom, neke samo desnom, neke kombinirano sa ili bez okretanja pluga, ovisi o situaciji koliko imam prostora. Uglavnom sve što poorem, u proljeće i frezam, i tako već puno godina...
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 12.11.15 17:29

TV Požega svaka čast.
Sad vijerujem ti, da je to mukotrpno. Taj posao-orba mislim. Jer više se utrudiš, kad oreš male površine i naprijed-nazad...
Najlakše je ravnica i par ha ukupno i deri...Orao sam tako i ovako, pa sam vidijo razlike. A da ni ne pričam, da je obterečenje na čovijeka, kod orbe sa TV veča, nego na kojem drugome. Veči je, manje je muke.

EE ovaj Zetor je superior hehe. Sa adminovih slik. Fortera 125 ili 135 na prvim slikama. Al onaj zadnji izgleda, da je onaj novi, koj je izašao nedugo toga nazad. Novi proizvod tvornice Zetor. Neznam, kako ga zovu, al ima 160 ks.

Aha- Sukur ima najete radnike sa SLo kako razumijem. Ne može on tako dugo sijedeti na sijedalu, pa da se orači mijenjuju hehe!. Super heh. Vijerujem, ak je zemlja i teren ok, i plug dobro štelovan, uživancija je orati. Kad ja bijo mlađi, kod tetaka sam sam se naručijo, da mu dođem orati sa njegovim traktorom, kojeg god da mi dao. Al toga sam se najeo tekom godina. Bol u leđima, posao i svoj rad oko kuče i bilo previše. Sad radim samo zasebe. Sad više ni neznam, koje traktore tetak ima.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by Tomo Vinković Požega 12.11.15 23:01

Reider, da ti budem iskren, orao sam ja i velikih parcela, ali to mi je dosadno. Naštelaš plug i samo držiš volan i okreneš se kad dođeš do kraja, ništa više.

Oranje malih ograđenih površina sa okretačem je uvijek izazov, isplanirati kako sve poorati, kako ništa ne pogaziti... Baciš par brazdi na jednu stranu, pa naiđeš na neku voćku, garažu, kompostište ili sl. pa okreneš i plug i traktor, pa par brazdi u istom smjeru ali traktor u suprotnom smjeru, pa sve uspješno spojiš s jedne i druge strane i nastaviš...to je izazov. I na kraju povučeš zadnju brazdu, i sa ponosom pogledaš svoj uradak, sve poorano, izgleda kao da je orao plug bez traktora, nigdje traga gume, nigdje ovratine... Very Happy
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 13.11.15 11:47

Znam osiječaj, ak je rad dobro napraven. Kažu ljudi-kraj dobar, sve dobro heh.

Isto i kod nas upravo traže ponekvi ljudi orače sa malimi traktorčiči!. I tih je dosta. Običnog traktora ni ne puštaju na njivo. Kažu, da ne zore ljepo i kvalitetno...Tako na kratko iz njihovih usna. No moj kumič koj prije imao dva TV-ja i sad opet takve malene traktorčiče i plug isti kao kod TV prije jednostavno je tražen tu naokolo. No nekvi kupili su svoj traktor, nekvi umrli, pa je orbe uvijek zanj manje. Usluge žele najviše stariji ljudi, koji nemaju traktor ili neznaju sa njim orati. Pa maka imaju traktor. NEka stara žena imala sve godine TV 730 u garaži. Nije ga niko zapalijo ni po par godina, kamoli radijo sa njime. A prodati-NE. A žalila se za malo mirovino. Pa prodaj ga i priušti nešto si. Ne treba ti više žena sam si mislijo. Ali...Ne.

Na kratko več dugo znaju ljudi:Kod traktora i strojeva nije sve u veličini. Maleni rade svuda, al veliki samo gdje je mogučnost. Kad kupijo onaj Ac maleni, kaazo mi tetak, nek pamtim, da ču željeti sve raditi sa njime, ak bude bar mogučnost i večeg od njega-Zetora neču se ni dotaknuti. Hja ima pravo. A takvih primera poznam dosta.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by Admin 15.11.15 22:39

Pozdrav

Fotografija sa interneta FB, tko zna gdje je to svejedno orač je neumoran Tomo Vinković PE 18.

Oranje                                      - Page 4 E3dfee446666700

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 16.11.15 12:30

Da. Al ako je ljepa lagana orba, onda i to ide.

Nikad sa mi nisu sviđali ovi glupi naseckani utegi. Pitaj boga zašto se odlužijo proizvođač napraviti tako. Straga je ova ljepa. Ovi utegi sprednji, nisu se radili u tvornici TV, predpostavljam.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by Dubravac 16.11.15 16:41

Pozz

Koliko se ja sjećam svi ovi stari PE TV su imali ovakve nasjeckane tegove kao na prednjim točkovima.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by htavaresportugal 22.11.15 23:06

Ovdje pasquali oca :





htavaresportugal
htavaresportugal
član
član

Broj postova : 163
Join date : 19.10.2015
Age : 45

https://www.youtube.com/user/htravessuras

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 23.11.15 19:19

Možda koj to nije viidjo. Ja nisam.
Varovanje plugova prema kamenom u zemlji tekom orbe. Riješenja su različta. Najpoznaniji i stariji i tako i napogostejše osiguranje je sa sigurnostnim vijcima.
Novodobno tehnika je napredovala.
Vredno je pogledati ovaj snimak. Slika kaže sve. Ozbilni plug za najteže poslove:
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by Tomo Vinković Požega 26.11.15 15:16

Ovaj blok visok je 30 centimetara

Oranje                                      - Page 4 2jzern

Oranje                                      - Page 4 349di0z
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 26.11.15 18:13

Dobra je to zemlja!. U jako težki zemlji ne bi htijelo ti više okretati zemlje u takvoj dubini.Problem počinje odmah, kad se zemlja više ne razsipava.

Ak uzamemo u obzir, da omijer širina -dubina najpriporučljivije nek bi bila  negdje 3-2. Znači, da 12" najbolje bi izgledala oranica u dubini 20 cm Question scratch
Možda je tako. Kod mog plugiča od 12" najlipše izgleda orba negdje između 22-24 cm dubine.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by Krumpironja 26.11.15 22:13

Gdje nade taj blok nasred oranice haha sve sam vidio i trokute i boce i noge al blok jos nisam vidio, drago mi je vidit tako lijepo duboku brazdu, i ja volim preko 30, da mi plug bolje zaorava vuko bi ja i 40 al onda počne naslagivat, mogo bi probat sa deflektorom pa mozda dobijem koji cm a vidim da i nije neka teska zemlja, mislim da je moj plug 36 cm al nisam siguran mislim na duzinu lemesa
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 4 Empty Re: Oranje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 15. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.