Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oranje

+11
TomoVinkovic420
ExtermoIvan
tomo522
vica022
htavaresportugal
Dubravac
reider 1
darko123
fireman.peter
iwanho 1
Admin
15 posters

Stranica 3 / 15. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Krumpironja 27.10.15 22:58

S obzirom da orem jednom na godinu nije mi problem izdvojit više vremena i imat odrađen poso kako treba ja za brazdu od 20 cm nebi ni palio traktor to i gliste razmrdaju toliko, zaoravanje je sasvim zadovoljavajuce na malo kojem mjestu je ostalo van jedino bi bilo bolje da stavim deflektor al nisam ove godine stigo al do sljedece godine će bit
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by darko123 28.10.15 20:17

I ja sam danas oro uzo sam u rodjaka plug prevrtac da ga probam mogu vam recu da bolje slaze od mog Very Happy

Oranje                                      - Page 3 20151028154118

Oranje                                      - Page 3 20151028153524

Oranje                                      - Page 3 20151028154137

Oranje                                      - Page 3 20151028170635

Oranje                                      - Page 3 20151027163155
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Krumpironja 28.10.15 20:40

Možda je teži pa ide bublje i bolje okrene ili više hvataš, sve u svemu dobra zemlja vidim jedan prolaz frezom i sadi heh
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Tomo Vinković Požega 28.10.15 21:20

Ja sam o tom plugu proljetos otvorio temu, orem s njime i prezadovoljan sam. Treba se malo više potruditi naštimati ga, pogotovo ako želiš obje strane, ali kad ga dobiješ, radi odlično. Koliko vidim, Darko, uspio si ga dobro naštimati na obje brazde Smile
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by darko123 28.10.15 21:34

I dublje ore ja sam prezadovoljan sa njim bolji je dosta nego onaj moj uspijo sam da ga nastimam dobro sjutra treba da orem jedan vrt nanovo pa ce mo vidjet kako ce se tu ponasat.
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 28.10.15 22:54

Nije sve Krompi u dubini. jer ako bi bilo, onda bi se prodavali samo regulni plugovi.Eto  ak budeš tražijo plug novi za sebe, da ti pomognem Smile regulni plug.
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/foto/22061982

Oranje                                      - Page 3 Screen14

No za različte kulture-bilja potreba je po različtim dubinama orbe. Tako sad nema neke fiksne ograničane dubine teoretski. Al mi se svejedno čini,da to nikad nije više od 25 cm!. Pa ti izpod 25 ni ne oreš nikad. Tv Požega u takvoj zemlji svaki plug ore dobro, pa maka bi bijo savijen. Uživancija je ovdje raditi. Dobro zemljo imaš Darko!Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Dubravac 29.10.15 7:10

Pozz.
Kod mene je slično kao kod Krompija. Zbog jačeg sunca i sušnije klime sve kulture traže dublje oranje od tikve do voćke.
Kasnije u voćnjacima oremo pliće zbog razvoja korijena.
Pred sadnju voćnjaka ripelujemo bagerom a za sadnju običmog krompira oremo oko 30 cm.
Kad udari suša svaki taj centimetar se vidi.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by fireman.peter 29.10.15 14:47

Što ti to pomaže dublje oranje za sušnija područja, u čemu je stvar?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Dubravac 29.10.15 18:37

Valjda zemljište bude rastresitije pa korijen ide dublje za vlagom.
Iz iskustva znam da voćnjaci za koje nije pripremljena zemlja rigolanjem u vrijeme suše izgledaju dosta lošije
Ista je stvar i sa ostalim kulturama pa i sa žitom.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Krumpironja 29.10.15 19:32

I za vinograde se prekopava sa strojem, od viska cm ne boli glava hehe lol!
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Admin 29.10.15 20:48

Pozdrav

Jesensko ili zimsko oranje popularno kod naroda je vrlo važna agrotehnička mjera, mora se orati ovisno o kulturi koja će se saditi što nije ispod 25.cm doseže čak do 35-40 za šećernu repu. Dublje oranje i stavljanje gnojiva na niže horizonte intenzivirati će rast korijena u dubinu gdje ima vlage u sušim mjesecima godine, povećava se volumen tla ili zemljišta, na početnoj strani posta ima pisano o tome, jednostavno to je vrlo važna agrotehnička radnja ako je moguća i trebala bi bit moguća zbog niz pozitivnim mjera koje će se tek odraziti iduće godine tokom vegetacije žitarice, biljke, sadnice koju smo posadili..

http://www.savjetodavna.hr/adminmax/File/savjeti/agrotehnika.pdf

http://www.agroklub.com/ratarstvo/jesenjsko-oranje-zimska-brazda/11361/

Imate uputu za svaku kulturu koliko duboko se ore jesenska ili zimska brazda također kliknite na početnu stranu poljoprivredne savjetodavne službe pa pogledajte razno razne upute za poljoprivredu općenito.

http://www.savjetodavna.hr/publikacije/189/ratarstvo/

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 30.10.15 11:31

Ok onda se Krompi izpričavam.
Jer jednostavno se kod nas bar z malimi traktorčiči ne ore nikako nikad tako duboko. No kod nas masna ,mokra je to ilavnata zemlja, koja jako je izdržljiva kod suše, pa zato o tome ne vodimo jake brige. Imam još severno ljego terena, pa mi sušni dani godijo, da se može na nagnutim terenima dobro sakupljati mrva, inače se sve razkopa sa kotačima sa proklizavanjem. I kod nas se rigola jeste!. Ali to samo prije sadnje vinskog trsja. Za vočnjak neznam, znam, da su stari ljudi pravili prije sadnje dreva velike rupe i sadili ukupno sa gnojidbo. U životu sam to rigolanje vidijo samo jedan put u životu.

Dodajem sliko sa današnjeg šetanja. Orba mog kumiča na susijedskoj parceli sa njihovim-susjedskim traktorom AC 3700 Country. Plug okretač Batuje 10". Čini mi se takav kao je od Admina. Toliko je i uzimao. Dubina najviše 20 cm. Težka zemlja. Kotači straga 300/20".Vidi se jako proklizavanje, pa maka ore sa jedno brazdo. No na zemlji je bilo stajsko đubrivo, što dosta pološi uslove orbe. Težka zemlja se ne razbije, ostaje oblike takve, kakva se odrezala. Pada nazad u jarek-brazdo. Najlošije što se ti može događati. Zato ovdje nije niko htijo hodati orati. Traktor nema regulacijone hidravlike. Sve godine se oralo po preko uzbrdice. Zemlja postala iz godine u godinu više težka sabijena. Ovdje se oralo jednoklipcem TV kao za šalo prije nešto godina. E sada vidite ovo. Sad se ore uvijek na dole, al odspodaj za kraj orbe 2 puta popreko. Čini mi se, da težko zemljo rade kukuruz, koja raste svake godine na toj zemlji.
Oranje                                      - Page 3 Fotografija-0029
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Admin 30.10.15 23:10

Pozdrav

Uh majko moja to zemljište je kao svinjska mast ili maslac masno, to je još mokro  za oranje i ne ide nikako vidim, svako zemljište se mora duboko orati baš po radi ove fotografije koju si postavio, nije samo da upije vodu, vlagu, i dobije na volumenu, nego i zrak uđe u zemljište u dublje slojeve koji je vrlo bitan za kako rast biljke tako i za razne korisne mikroorganizme koji žive u tlu.

Takvo zemljište sa fotografije koju si postavio trebalo bi obavezno po oranju tanjurače  ili nečim možda branama usitniti na grubo brazdu to se zove (  zatvaranje zimske brazde )  da se jednako mjerno zemljište iz-mrzne tokom zime   i mraza, ne sitno nego grublje usitniti brazdu jer ovo je prevelika brazda. U ratarstvu bi ja mogao puno pisati da imam vremena naši ljudi griješe puno koji nemaju komercijalnu proizvodnju vremena se mijenjaju.  Pjevaj majko  ratara i bekrija..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 31.10.15 18:44

Ovo nije mast nego beton Neutral Prosijek se vidi- 10"plug 1 brazdni , dubine manje od 20cm i 300/20"kotač, težina traktora negdje 1300 bez dodatnih utegova i ak se tako ore, onda nemaš što dodati. Zbog takve zemlje se promijenila i smer orbe(na dole umijesto popreko).

Možda bi trebalo ovdje zasaditi za 2 godine zeleno gnojidbo-raulo al kako zovete. Ili nešto slično,da koren-kale bilja učinidu svoje. Neutral

No vidjet čem, kako bude moja njiva u 2.11. Čisto su pored, pa da vidim. Upam kazati, da bar malo bolja, jer kod mene promijenjivale su se sađene kulture zadnjim godinama. Sliko budem nekvo napravijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Admin 02.11.15 19:11

Pozdrav

Od jesenskoga-zimskog  oranja sve počinje i dobrim dijelom određuje kakav nas prinos očekuje iduće godine. Jesensko –zimsko oranje je veliki novčani trošak ( cca 70-80 %  troška samo na oranje zimske brazde)  ako se vrlo kvalitetno i pravilno radi po pravilima poljoprivredne  ratarske struke,    zato se izbjegava  vrlo često  pravilno izvođenje  agrotehničke mjere oranje  zimske brazde,  no to se odra zuje na loš prinos usjeva,  zemljište  sa vremenom i godinama  nepravilnom, neadekvatnom obradom  bude sve lošije za obradu, u smislu da voda dugo stoji u oranićnom sloju  ( citiram Reider 1 mi nemamo problem sa vodom, ima tvoj kumić fotografija oranja  to je taj ) te se kasni sa  oranjem, ili drugom obradom zemljišta,  zbijeno  zemljište, nema korisnih mikroorganizama za razgradnju ostataka od žetve, ph  vrijednost tla ili zemljišta je narušena opet slabi prinosi uroda, stajskim gnojivom se ne popravlja ph vrijednost tla ili zemljišta ili oranice  već agro vapnom to je opet druga i velika priča imamo temu tko želi neka povede,   i tako nadalje...

Rezime  teksta šećerane Osijek.

Ukoliko tlo ili zemljište  ima zbijeni podoranični sloj  to je kod tvog kumiča  mokro dugo,  voda se teško povlači, tvdo tlo ili  zemljište,  i tako dalje potrebno je obaviti obavezno podrivanje podrivačem. Tom mjerom poboljšava se vodo-zračni režim tla ili zemljišta. Dalje duboko oranje ili jesenska zimska brazda mora biti kvalitetno izvedeno tijekom jeseni svake godine,  ili samim početkom zime, dubina brazde ovisi o humusnom sloju i ne smije ( ne bi smjela biti )   plića od 30 cm, mada za neke kulture bude i 25.cm ali zimska je zimska  brazda i ovisi prihod usjeva  slijedeće godine . Ovisno o tipu tla ili zemljištu, ( to je kod tvog kumića masno,  vrlo gruba brazda ),  zimsku brazdu treba što prije poravnati tanjuračom ili branama  (dijagonalno na oranje). Time će se osigurati ravnomjernije izmrzavanje tla ili zemljišta i bolja retencija vode u tlu ili zemljištu. Kad jednom zapustiš oranicu na lošem terenu, treba nekoliko godina da se postepeno dovede u red, oranica je kao kuća ako se zapusti treba  novaca i vremena da se uredi, tkome je poljoprivreda izvor života treba voditi brigu o raznim stvarima to je velika škola i praksa mora biti jedno i drugo zajedno provedeno  da bi bilo uspjeha ako živimo od poljoprivrede.

http://www.secerana.com/index.php?option=com_content&view=article&id=92&Itemid=85

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 02.11.15 20:23

Hja priprema tal duga je to priča i opet malo je iz teme.
Kao prvo, SRB-HR jezik mi je tuđi. TAko, da možda sve ne razumijem, al pokušat ču:
Znam za dobre strane podrivačev-gruberov. Hja zaista to se kod nas malo radi. Uskoro ni ne vidim toga između malenih poploprivrednika.Samo kombinat državni imao jih je. Al za njih treba i ozbiljni traktor, ne takve kakve mi imamo hehe.

Kod mene ima ga jedan lik na jedno radno tijelo. No dubinski ga vučeta dva Zetora 80 i 70 konjskih snaga ukupno!!! Ali on prasne u zemljo tamo 3/4 metara i do blizu jednog metara. No sad znam, zašto sam vidijo taljane neke godine , kad tamo bijo orati za buldožerima na jedno brazdo. Uskoro mi oči izpale. Apno na pamet ne može se razbacivati, jer to ovisi od kiselkasti zemlje. Treba opraviti teste.

Duboka oranja sa takim traktorčiči ne možedu se opravljati u taki zemlji. Ovo izpod 2 tone to so "prčiči". Ne možeš to ni ozbiljno jedne brazde vučt. A ni ovi plugi zanje ne izdrže sile kod orbe u takvi zemlji u dubini 30 cm +.
(IMT plugove i OLt savijali smo za šalo). I šasije ozbiljnih plugova tekom godina u takvih zeljah počinju pucati zvarovi. Utrudi se materijal. čini se meni, da najloša za to je kukuruz, koja sabije zemljo. Tetak ima tamo ju svake godine. Gruber bijo bi zaista dobra stvar, al kada sa njim raditi i koliko puta je opet pitanje. Bilo bi to eno najboljih riješenj.

Al prvi put čujem, da se bi trebalo razdrmati grude(velike dijelove brazde),da bolje premrzne. Al nemam ja za to alternative- mogao bi jedino sa frezom jedan prohod. Da razturi malo veče komade zemlje. Ovo bilo bi možno. A dok vode glavno komando kod zemlje  stare osebe 85+ godina, ja neču mrdati ništa tamo gore poslije orbe sa frezom. Više mi znači moj život nego naša njiva Laughing  Da, koji žive striktno od zemlje morajo znati što rade. Zato ja poljoprivrednike nikad nisam imao za majmune, kako se ponekad kaže. Biti moraš pametan, sposoben, priden. Morao bi biti poštovan.

Njiva opuštena spava i akomulira energijo po mome. Kale bilja upr Lucerne prave laganijo zemljo. Ito tako zelenih gnojil kale. I detelja ima jake kale mi se čini. Detelja ima neko vezo sa dušikom. Bogati zemljo mi se čini.
A korovi nije to ništa-bumefekt pravi trenutak i druge bu godine bez problemova. Samo treba u pravo vrijeme prskati. LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Admin 03.11.15 0:20

Pozdrav

Znam da nije tema ali ti hoću ukazati na konstantne probleme koji se događaju     malo tko to   radi  i zato ima te određene  konstantne  probleme,     sve se to može dotjerati u red   samo treba se držati pravilne agrotehnike obrade tla ili zemljišta.  Sad vidi vrt svoj ili neki drugi vrt  kad se štiha ili ore bude finije napravljeno, u proljeće se sve rasipa jer su brazde manje finije tako je i sa oranicom ravnomjerno izmrzavanje tla ili zemljišta.  U Slavoniji se kaže nema gazde bez duboke brazde.

Fotografije oranice jesenskoga ili zimskog oranja  u susjedstvu moga mjesta stanovanja.

Fotografirano ujutro 31.10.2015.god.

Oranje                                      - Page 3 5ac24e444528043 Oranje                                      - Page 3 01dcb8444528278 Oranje                                      - Page 3 7d2522444528427 Oranje                                      - Page 3 E43c75444528624

Fotografirano popodne 02.11.2015.god.

Oranje                                      - Page 3 62efd2444521576 Oranje                                      - Page 3 0fec6e444521853 Oranje                                      - Page 3 C0e132444522224 Oranje                                      - Page 3 75977e444522514 Oranje                                      - Page 3 94dd8a444522758 Oranje                                      - Page 3 De735d444522945 Oranje                                      - Page 3 528361444523133 Oranje                                      - Page 3 611852444523339 Oranje                                      - Page 3 742e96444523553 Oranje                                      - Page 3 8a44ab444523707 Oranje                                      - Page 3 A769e7444523916 Oranje                                      - Page 3 82468b444524028 Oranje                                      - Page 3 8867ed444524260

Srdačan pozdrav


Zadnja promjena: Admin; 07.11.15 22:20; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 03.11.15 18:57

Hvala. Uvijek želiš svakome pomognuti po svojim mogučnostima.

Tetak bi dao dušu svoju za takvo orbo, kakvo imaš sa slike hehe. Isto ja. Nije to težka zemlja.
Plug okretač 3 brazde mi se čini. Snaga iznad 90 KS. Temu se kaže orba da. Ljep je to teren i zemlja.
Idem ja u akcijo sutra na naše 2 njivice malene heh. Mislijo prije, pa nije bila njiva prazna. LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 04.11.15 18:14

Oranje                                      - Page 3 Fotografija-0003

Oranje                                      - Page 3 Fotografija-0004

Oranje                                      - Page 3 Fotografija-0006

http://www.mojvideo.com/video-oranje-4-11-2015/5decb012448d612ebb6e

Orba se dokrajčila. Poslijepodne, kad došao sa posla izorao male dvije njivice. Inače obečal sam slikice pa jih eto vidite ovdje.
1 sat i 35 minut. Dubina izmereno 24-26 cm. Išlo dobro. Nije se oralo loše. Uskoro bolje nego sam očekivao. Nije bilo nešto jako mokro. U šumskom putu dosta je loše nego na njivi Shocked No kad sam išao slikati, vidijo , da plug ne leži vodoravno v brazdi, pa onda to izpravijo.

I dans shvatijo sam još neko dobro stvar. KAd idete nešto raditi sa hidravliko priporučavam vam , da sa keten sprayem namažete kugle na rukama. E je to super svar. No bilo što je dobro, samo ne je... na suho. Jer su kratki dani radijo sam skroz, pa nije bilo vrijemena za pivo između orbe, da me ne dohvati tama. Budem si jo sad otvorijo jednu.


Zadnja promjena: reider 1; 04.11.15 21:22; ukupno mijenjano 2 put/a.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Dubravac 04.11.15 18:44

Pozz

Za vikend sam orao s ujakovim IMT 542
Plug je dvobrazni IMT 610 širina između plužnih tijela je 30 cm. Koliko je to cola ne znam, ali ide na solidnu dubinu i traktor ga dobro vuče.
Sve sam ja to lijepo poslikao i onda polomio mobitel.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 04.11.15 18:50

JAo. Neznam za čime mi je više žao: Ili za slikami ili tvojim telefonom...Heh. LP, pa budeš drugi put.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Tomo Vinković Požega 04.11.15 21:44

Ako je 30 cm, to bi trebao biti plug 12". A također mislim da je 12" jer si ga vukao sa IMT 542, to je za njega taman. Ako bi bila loša zemlja, možda malo i velik, ali u dobroj zemlji taj IMT nebi trebao imati nikakvih problema s tim plugom. Dobri su to plugovi, a i traktori.

Orao sam par godina sa IMT 540 i 10" IMT plugom, ide pjevajući. A orao sam i sa prijateljevim IMT 558 (jako dobar traktor za oranje) sa 12" isto ore bez ikakvih problema, a sa 14" velika razlika, plug samo malo veći a traktoru puno teže.

Šteta mobitela, sigurno bi bilo zanimljivih slika Sad
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 04.11.15 21:51

Sve je odvosno od terena i zemlje da. I kod nas su na nekvim zemljama sa OLT 2x10" z TV-ji terali ko luđaki u 2 brzi bez problemova.

Pa se za drugi put priporučavamo za slike bože pomogni Neutral .
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Tomo Vinković Požega 04.11.15 22:02

Oltov plug je teže vući nego IMT-ov iste veličine jer jače okreće zemlju. Kod mene Oltovi plugovi zbog toga nisu omiljeni među ljudima, koriste ih više za zaoravanje strništa gdje je dubina oranja manja.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Dubravac 04.11.15 22:32

Pozz

Ovaj plug ide dosta duboko i brzo postiže dubinu. Naravno ako je zemlja kako treba.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 3 Empty Re: Oranje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 15. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.