Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Goldoni Star opća tema

+6
batek
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
iwanho 1
Admin
10 posters

Stranica 9 / 16. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next

Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 01.01.17 18:40

Odlučavao se o 3 različtim varijantama ručk. Dvije kratkima, jedna ovakva sa slik duga. Duga priča. U svakom primeru želijo sam ju imati 3 x fiksirano. U jednoj opciji ne bi trebalo bušiti ni jedne rupe dodatno, al ne bi izgledalo ljepo. Imala bi obliko otvorenog slova "L". A ne bi mogao više namijestiti proširavača blatobrana, ni nosača ručke za kočnico prikolice. Ovako mi se sviđa, jako je stabilna i ne smeta nijednom dijelu, kojeg sam demontirao, ak se vrati(ni kabini sumnjam).

Plastično crijevo nije mi u srcu. ZAdržava vlago, hrđa izpod nje i još vrtit se može na šipki, pa bi mi to išlo na živac. NE možeš je ni staviti, pošto je sve ovako zavareno.

Kod tog modela isto je sve ko na tvome, tako da ne računaj, da je tu što drugčije. pirat Nisam jako mali, pa imam za nijanso podignuto sijedalo nazad gore, jer isto tako sve imam na dohvatu tada. A nazad je do kraja. JEl si možda ti saznao, što je una gladka ručka ljevo straga?
A štelovanje težine gore vrši se na jak osmiješan-kompliciran način. NE možeš vrtiti na okolo 360stupnjeva, več se ročka prebaciva za pola okretaja i podignuta vrača nazad. Zamalo, pa bi posatrao ovu plastiku oko nje. ZAnimiva odluka inženera study

Dvije sam vidijo odmah, al virojatno ima i nožni gas koju tamo na toj strani.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 01.01.17 19:47

Godine činidu svoje. Uskoro buju 3 godine kak sam se zabavljal sa štelanjem sjedala. Ne mogu se sjetiti jesam li onda skužil funkciju te ručke o kojoj pričaš. Kasnije više nisam ništa podešaval, na sreću ne rastem više Laughing, a i težina mi ne odstupa previše Very Happy.
Čini mi se da je kod volana isti princip s djelomično okretnom maticom, ili sam i to zaboravil i pobrkal scratch. Sad mi se nejde kontrolirati na traktor. Wink
Čini mi se da ti imaš skošene blatorane.
Treće pitanje sam ti postavil zato jer mi se na sliki čini kao da su ručke kod mene više ispod sjedala.
Nosač ručke za kočnicu prikolice si također skinul? Ne vidim ga na slikama. Kud bi trebalo provući bužir sa sajlom, iznad blatobrana ili?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 01.01.17 21:23

TAko je, isti princip kao za regulacijo višine volana! BEz brige, tvoj um je bezprekoran Wink

Jesu skošeni blatobrani, jer sam po dosta slikama na netu shvatijo, da svi sa crnim robom izpod njih tamo oko poda za noge, imaju skošenoga, al oni sa istom bojom kao hauba ima ostar ugao. POred toga mi istovremeno nije jasno, kako onda imaju uni namiješteni nosač za ručko kočenja prikolice. Dobro pogledaj prvo sliko od ovih treh gore. Sasvim straga vide se na toj ukosini, o kojoj pričamo 4 rupe. TAmo je bijo jako velik dijo metala namiješteni, u kojeg ide ta ručka. A ak si zaboravijo, da je tamo, udarijo si sa komolcom ruke u njega, da si vristao od veselja, kad si se okrenuo na brzo desno nazad. Ni ne sanja mi se, kako bi čovijek na takoj višini imao snago tamo što povučti...

Shvatijo sam, da možeš dobro cijelo ruko upravo tamo, gdje je bijo nosač za ručko kočnice, ljepo uzdužno sa ročajem držati uz pogoj, da je sijedalo jako spuščeno dole.

Normalno- budžir od sajle kočenja prikolice do ručke, kad bi bila u nosaču, koj je skinut, isšla bi preko blatobrana, gdje se počinje ročaj-držač za ruke. Taj nosač možeš vidjeti na stranici 6 u temi Opča tema traktora Goldoni Star, na prvi sliki!. Ako je kod tvoga bilo što drugače, molim te kaži. PO mome trebalo bi to biti negdje iznad papučice stražnje blokade diferencijala. JEr tamo je pri ruki i imaš dovoljno snage. Tamo jo je imao i AC. A je nikad upotrebijo.
Zapazijo sam još nešto- na limu iznad papučice blokade diferencijala, izbušena je rupa fi 12 il 14, i u njoj gumeni čep. PItaj boga, zašto joj je potreba. Izza lima nije tamo ništa, al zašto su jo pripremili study
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 02.01.17 9:37

Uopće se ne brinem za svoj um, samo mi ponekad memorija zašteka. Laughing

Kod mene je nosač ručke kočnice za prikolicu desno niže namješten.
https://www.flickr.com/photos/goldonispa/7648807430/in/album-72157630757087322/
https://farm9.staticflickr.com/8141/7648804960_f140e4bc55_b.jpg


Također sam razmišljal bi li se kroz tu rupu provukel bužir. Onda nije omogućeno jednostavno odvajanje kočnice prije odklopa prikolice. Trebalo bi napraviti jednostavno odvajanje kod kuke prikolice.

Prešli smo pisati u novu temu i sad bu se malo teže snalaziti. Trebalo bu često skakati iz jedne teme u drugu kao npr. za ovu sliku koju si navel. Meni se to čini malo preusitnjeno, ali ako tak zbog nečeg treba biti, neka bude.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 02.01.17 10:08

Ma sve su to mehanička riješenja tog modela traktora i njegovi dijelovi, pa ko bude tražijo temo, bude virojatno pronašao. scratch

Nosač kočnice za prikolico ima tvoj model bolje riješeno. TAmo imao i AC. Dal ga još imaš namiještenog, il ti bilokada smeta?
Ja sam upravo sumnjao, da bi ova rupica bila za nešto ovakvoga, al kao sam kažeš, ko bi taj budžir namiještao uvijek tamo skroz i fiksirao nazad na ručko scratch Uskoro nemoguče. Straga do ove rupice jaka je dužina i nemoguče tamo voditi budžir i još gurnuti skroz ovako malo rupico.
Bolje riejšenje je cilinder i vezati ga na kiper ventil. A kipera Goldoni ne ugrađuje. Ima samo dvoradne ventile(1,2 il 3 pare). Znam, da nekvim ventilima može promijeniti funkcijo. Pa onda je on napraveni za jednoradni cilindar, i sa tim i ima kiper. Kako to naprave neznam. Čini mi se, da nekvi promijene uložak ventila...To bi trebao pitati servisera, ak bi kojem došao. Sa ovakvim tipom ventila možeš zapaliti kočnico, jer ak ne dovoljno izpustiš ulja kod kočenja, on se zatvori i prikolica po malome koči. Znači treba imati ventil opcijo bacanja ulja u tank nazad, kad je ručka slobodno spuštena. Sa baypasom jednog izlaza od jednog para ventila, možemo dobiti samo, da kod spuštanja jednoradnog cilindra nazad, ulje ne baca preko sigurnostnog ventila, i ljepo slobodno vrača se preko baypasa. A kad spustimo ročko, cilindar zastoji u toj momentni ljegi, što ni za kočenje dobro.
Kad budem prikačijo kiblo-plato sa dvoradnim sistemom kipanja, provijeriti ču ova dva para ventila, koja sta ugrađena, da vidim, kakve imaju funkcije i javim.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 02.01.17 20:55

Tko bu htel potražiti nekaj o Goldoniju serije 3000 trebal bu gledati u dvije umjesto u jednu temu. Vjerojatno se bu to i tebi dogodilo kad buš kroz 10-ak godina tražil neki podatak za koji znaš da je bil napisan, ali ne buš siguran u kojoj od ove dvije teme. Zato sam ja protiv prevelikog usitnjavanja.

Kak se i na fotkama vidi, ne smeta ni malo. No, kad bi stavil u nosač ručku kočnice, ona bi vjerojatno smetala kod brzog silaska na tu stranu.

Goldoniji imaju priključak za slobodni povrat ulja u mjenjač. Ako bi se crijevom spojil taj priključak i izvod koji dobiva ulje kad se ručka pritisne prema dolje, onda bi dobil funkciju jednoradnog cilindra, bez aktiviranja sigurnosnog ventila. Ako krivo razmišljam, ti me ispravi.

Kad imaš mehaničko kočenje prikolice prek ručke na traktoru, možeš dozirati kontinuirano kočenje na nizbrdici ovisno koliko potegneš ručku. Zubi je drže u tom položaju dok ih ne oslobodiš.
Na isti način bi funkcioniralo hidraulično koćenje. Kratkotrajnim (impulsnim) podizanjem ručke doziraš silu koćenja. Puštanjem ručke u neutralni položaj se ta sila ohrani, a tek kad pritisneš ručku prema dolje, opruga može vratiti kočioni cilindar u nulti položaj.

U cijeloj priči je nezgodno kaj je ručka za upravljanje kratka pa je preciznije doziranje malo problematično. Trebalo bi napraviti produljenje ručke i dobiti na osjetljivosti. O toj varijanti koćenja prikolice još uvijek razmišljam jer nije prevelika investicija.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 02.01.17 23:20

Koliko sam gledao, kod tog ukosog blatobrana moglo bi se staviti samo na ovo kosino, al ručka gledala bi vstran od vozača. Osim, ak se bi jo namijestilo skrajno nazad iznad papučice blokade difa. No nečem si lomiti glave, jer itak ne mislim je namijestiti. Ak bi išao raditi kočenje radijo bi kao sam več kazao na cilindar. Goldoni ima mogučnost kupnje ovog ventila kočenja original(sliko vidiš sa moje slike Enerđira 60 davno nazad prikeljene). Al sumnjam, da ovo je skupa stvar, u kakvo investicijo ne bi mi išli.
Tako je. Bajpas tlačnog voda dvoradnog ventila možeš napraviti upravo tako, kako sam več kažeš. Daš promijeniti funkcijo ventila, koj je več ugrađen, ili kod hidravličara kupiš metar cijevi, koja veže jedan izlaz dvoradnog ventila sa tim crijevom za povratak ulja. Kočenej radilo bi, kao sam kažeš, a razlika je, da ti na ručki na zubovima vidiš il po višini osijetiš, ak još kočnica drži na prikolici, na toj ručki nečeš znati, gdje ti je ostao cilindar. Osim ak bi držao jako dugo ručko za sigurnost. Postoji i riješenje, da se cilindar namijesti na rudo-oje. Gdje ga vidiš. Kao na samoutovarki. Tako bi se samo okrenuo, i vidijo izvučeno klipnjačo. Od cilindra nazad do osovine prikolice može se staviti jednostavno snažnija sajla(sa mogučnostjo regulacije max dužine povučenja). Radijo bi i kupljeni sistem za ugrađenje podigavanja hedra za samoutovarko, koja se dobije u kompletu (crijevo ,spojka, ventil za zatovrenje pozicije višine hedra i cilindar). Čini mi se da je cijena bila negdje 130 eur ovakvog kompleta.
Ručke za rad sa ventilima idu mekano i po mome ne može biti problemova sa njima, osim malo je izpod sijedala una ta ljeva. Idi pogledaj, ak se sa zadnje strane vidi ručko, gdje je namiještena u ventil. Sigurno ima matico prema odvrtanju. Popusti ju i malo zaokreni ručko u desno i onda fiksiraj matico nazad. Sumnjam, da je ovako napraveno. Dobit češ super ju na dohvat ruke, jer imaš samo jedno, pa ti druge ne smetaju. A ak bi išao preraditi taj ventil na jednoradnoga, ne bi mogao više raditi sa cilindrom pomaka malčera, zato ti je bolje ,da pustiš ovakvog kakav je.

Odgovor na več ovdje zastavljeno pitanje je sada primorno odgovoriti ovdje, al ak ko več postavlja novo pitanje, nek stavi u opčo temo, pa ču tamo na njega odgovarati u buduče.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 03.01.17 10:24

Bajpas se napravi s brzim spojnicama (push-pull) i po potrebi se spoji ili odspoji. Ovisno jel ti treba jednoradni ili dvoradni.
Ugradnja kočionog cilindra na rudo (oje) je dobra ideja. Nije potrebno dugačko hidraulično crijevo. O tome sam razmišljal, jedino sam ja planiral umjesto sajle staviti šipku fi 12 ili cijev 20x20x2. Sajla je bolja jel je lakše preći s donje na gornju stranu ruda. Moja prikolica ima mogućnost produženja ruda pa bi trebal imati mogućnost preseljenja cilindra. Već imam u glavi neku ideju kak to napraviti.

Zakretanjem ručki na bi dobil na osjetljivosti. Treba povečati krak na kojem se djeluje na ručku. Povećanjem kraka, povećava se pomak koji je potreban za otvaranje ventila. Veći problem je vidjeti jel su kotači blokirali ili još nisu, ali to je problem i kod mehaničke kočnice. No, to su već finese.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 03.01.17 10:45

Naravno. TAko sam i mislijo. A iza brzih utikača tog baypas crijeva može se staviti "L" komad, da crijevo ne viri daleko straga van i nije opazno na oko. MOže se ona i trajno u sistem ugraditi, a tad samo zatvorni ventil se stavi nanju, i to je to.
Cilindar kočenja možeš staviti na fiksni dijo rude, odmah izpod početka sanduka-poda. Klipnjača u tom primeru pogleda van izpod poda, kad bi zakočilo iljepo se jevide. Znači cilindar kad koči ide klipnjača van i ljepo se vidi, koliko je vani. Znači-ona odgurava sajlo od sebe, kad koči, kao imaju to napraveno KLass preše. Ak želiš videti to, javi, da napravim skice dvih sistema kačenja klipnjače na sajlo(il šipko).

Svejedno mi se čini, da nema potrebe po produženju ručke ventila, a može se napraivti potpuno nova ručka u obliki duplog "L" slova. TAko ručko dovedeš na mijesto, gdje bi inače bila ručka trečega distributora hidravlike, i još si možeš po želji napraviti i dužino. TAko bi ti ja svetovao.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 03.01.17 16:25

Bilo bi mi jako drago vidjeti tvoj prijedlog kopčanja cilindra i sajle. Nije mi baš jasno to sa izvirivanjem klipnjače ispod poda sanduka.

O prikolici možemo nastaviti raspravu u drugoj temi.
Skicu moje prikolice imaš na
https://agro.forumhr.com/t464p125-prikolice-rucni-rad#15006

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Admin 03.01.17 18:21

[quote="iwanho 1"]Tko bu htel potražiti nekaj o Goldoniju serije 3000 trebal bu gledati u dvije umjesto u jednu temu. Vjerojatno se bu to i tebi dogodilo kad buš kroz 10-ak godina tražil neki podatak za koji znaš da je bil napisan, ali ne buš siguran u kojoj od ove dvije teme. Zato sam ja protiv prevelikog usitnjavanja.

Pozdrav

Većina vaših postova bi trebala biti u jednoj temi opća tema traktora, na primjer  gdje stoji ručna kočnica, kakvo imaš sjedalo, gdje ti je utikač, gdje gleda ručka, itd..  to su opća pitanja i razgovori, u mehaniku idu cilindri, klipovi, karike, zupčanici ono kad nešto popravljamo, mijenjamo lamelu traktora, mijenjamo zupčanik, ne valja mjenjač kvar, mijenjamo karike traktora, mijenjamo ulje i filtere, mijenjamo kočnice itd...

Mogu  se smanjiti modeli traktora ili pisati u jednoj skupnoj temi za sve Goldoni traktore, koja se dijeli na tri osnovna dijela jednostavno. Treba tražiti podatke na Internetu, nije jednostavno na pladnju ih nema, za računalo se ne može sjesti pet minuta, tu treba vremena odvojiti, ja ga izgubim jako puno kad sam online i radim kao sad. Volontiram.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 03.01.17 19:24

Admine,
ti se trudiš još i previše i ja sam ti za to zahvalan. cheers
No, kad su teme otvorene, dogodi se kriva procjena kaj je u toj temi predviđeno i onda smo tu gdje smo sada. Ja ti nažalost ne mogu u tom dijelu pomoći operativnim prebacivanjem postova u odgovarajuće teme. Zato sam pokušal skrenuti pažnju na pojavu problema, a ako sam pogriješil, primi moju ispriku.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 06.01.17 15:42

Reidur,

ti imaš 2 para brzih spojnica. Ako ti nije teško, molim te, poslikaj gdje je namješten razvodni ventil za drugi par. Nije sila, možemo pričekati toplije vrijeme.
Jel samo našraufan na prvi i ima li dovod ulja prek ventila za prvi par spojnica ili posebno. Ja sam kod sebe gledal i ne mogu zaključiti od kud se uopće napaja uljem ventil za prvi par spojnica.

Kod mene je ovako (ručka, spojnice i ventil):
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 23492446
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 23492447
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 23492448

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 06.01.17 16:17

Kao sam jednom kazao nekog dana, naloženi su dodatni ventili kod Goldoni Star 3000 vrstnom redom od sijedala prema blatobranu. Osnovni ti je tvoj i prvi je izpod sijedala(tvoja prva slika). Kod mog ugradili du jednog dodatnog, koj ima ručko u srednjoj rupi, al par izvodov hidravlike isto tako ima na sliki 2 u srednjim rupama. Treči bi onda bijo sasvim kod blatobrana. Označeni jesu po bojama. Točka na ručki ima isto boju, kao poklopac ženske brze spojke straga. Znači prvi kod sijedala ima plavo točko kod mene, a poklopci imaju isto takve boje poklopce. To se vidi sa mojih postoječih slik ove teme. Dodatni ventil u sredini  ima crno boju. Tvoj osnovni je prvi izpod sijedala i je crne boje. Svaki dodatni ugrađeni ventil pomakne "crni" ventil po slikama na netu prema blatobranu. Znači, jedan dodatan kao kod mene prestavi crnoga u srednjo pozicijo, kad su ugrađeni svi 3 moguči pari ventila, onda je prvi izpod sijedala zeleni, koj prestavi plavoga u sredino, sal crnoga sasvim prema blatobranu. Kako jeto riješeno tekom dodavanja ventila u samoj unutrašnjosti bloka ventila neznam.
Eto slika svih 3 mogučih ugrađenih para ventila kod nekog Goldonija:
http://www.giacciotrattori.it/portfolio-view/goldoni-quasar-90-dt/

A na tvojoj slici izkicirao sam dodatno moje mišljenje, kako bi ti mogao si riješiti stvar, da bi bilo najbolje. Odpili se na prihvatu postoječa ručka, i navari potrebno dugi ravan dijo šipke, da se ručka pomakne u izlazno rupo za treči par ventila, a kad ona gore pogleda van isto bi bila visuka, kao sadašnja, samo je na izlazni rupi sasvim kod blatobrana. A namijestiti si bi mogao i dužo šipko po višini, kao sam želiš u svojim postima po želji. To se može napraviti, da se modificira postoječa ručka, ili napravi sasvim svoju. Bolje je napraviti novu, jer ak ne funkcioniše, možeš vratiti originalno.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Goldoni-ventil-hidravlik

Ak se koj dan izbolji vreme pokušat ču slikati kod moga u istoj smijeri pogleda, kakvog imaš ti uslikanog. A slike izlaza spojk i ručk upravljanja vidi se več sa postoječih slik ove teme i teme mehanika Goldoni Star. ZA bolji pogled, trebalo bi se skinuti lim izza papučice  stražnje blokade. TAd bi se sve vidjelo, a i ak budeš imao namijeru preraditi ručko ventila.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 06.01.17 17:17

Fala lijepa. cheers

Citat iz tvojeg odgovora:
"Svaki dodatni ugrađeni ventil pomakne "crni" ventil po slikama na netu prema blatobranu."

Ova rečenica mi je pojasnila moje nejasnoće. sunny To potvrđuje moju pretpostavku da je dovod proveden kroz ventile, ovaj moj je završni (slijepi). Čak više nema potrebe za slikama. Bilo mi je blesavo da ručku provuku kroz rupu ispod sjedala, a dvije na boljoj poziciji ostanu slobodne. Sad znam razlog.

Ručka se može provesti kak si ti predložil. Kompletna nova s onom piksom kroz koju prođe vijak je kvaliteno rješenje. Drugo moguće ali manje kvalitetno rješenje je skinuti plastiku na postojećoj ručki. Trebala bi biti na navoj. Na to mjesto privijačiti koljenasti nastavak ručke. To rješenje je možda jednostavnije za izraditi ali je pitanje jel ovako tanka ručka dovoljno kruta kad se produži.
Kod prvog rješenja, tvojeg prijedloga, se ispod blatobrana može staviti deblja šipka, a onda van kroz gumicu šipka postojeće debljine.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 06.01.17 17:32

Ovdje se vidi, da se ventili dodatni spajajo jedan ob drugoga u "BLOK". Gore vidi se izvode prema ženski brzi spojki, sa crijevama plave boje! Znači 4 crijeva za 2 para ventila. A na kraju vidi se kao nekvi zaključak bloka-kapa sa nekvim vijkom sa 6 kotno glavo, koja je namontirana na blok ventile i dava jim nekvi zaključak. Ko zna, kakva ji je funkcija. Ni vidi se ne, odakle dođe pritisak u blok i gdje ga napušta. Virojatno skroz unutaršnjost bloka. U to sam uvijeren, jer je i tako stvarana moja vanjska blok komanda ventila na Zetoru.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Fotografija-0021
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Fotografija-0022
NO kapa bloka ventila loše se vidi, jer je izza sklopa osovine i polužja za posluževanje stražnjeg trotočkovnog dizala.

ZA aktivacijo ventila ne treba stvarati nekve jake sile, pa sumnjam,da bi izdržala bilo koja od varijant prerade ručke, vanjska jako je jednostavna. NA postoječi navoj se namijesti samo "L" dodatna poluga i fiksira jo maticama dvima, al crveno kuglo za hvatanje z rukom namijesti se na novaj dijo, i nisi originala ništa uništijo. Možeš se igrati višinama i dužinama novog produžetka ručke po mili volji.

Na sliki 2, možeš vidjeti kočnici ručk-polug upravljanja sa stražnjim dizalom. Spodaj vijki i opruge, za mekanije pomicanje obadvih ručk. JA to nisam do sad ni znao. Malo sam kad sam nešto pokušavao micati, ručke osijetijo jaki odpor, pa sam keten sprejem namazao cijelo namiještenje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 07.01.17 17:49

reider 1 je napisao/la:
ZA aktivacijo ventila ne treba stvarati nekve jake sile, pa sumnjam,da bi izdržala bilo koja od varijant prerade ručke, vanjska jako je jednostavna. NA postoječi navoj se namijesti samo "L" dodatna poluga i fiksira jo maticama dvima, al crveno kuglo za hvatanje z rukom namijesti se na novaj dijo, i nisi originala ništa uništijo. Možeš se igrati višinama i dužinama novog produžetka ručke po mili volji.

Upravo na to sam mislil kao na najjednostavnije rješenje.
Ako bi cilindar montiral na osovinu prikolice, kontrolu uključenosti kočnice mogu dodati štop šalter. Spojim ga paralelno šalteru za ručnu kočnicu od traktora i svaki put kad je zakočeno svijetli crvena kontrolka.

Po glavi mi se vrtjela još jedna, malo složenija varijanta, koja bi relativno jeftino omogučila upravljane tim ventilom preko nožne kočnice traktora. Sajla u bužiru od pedale nožne kočnice do ručke. Dodatna opruga koja bi ručku vraćala kad se pedala otpusti i graničnik da se može vratiti samo do položaja kada je omogućen povrat ulja.
Podesiti tako da prvo zakoči prikolicu, a zatim traktor. Mana je da bi niz brijeg trebal impulsno pritiskati na pedalu kočnice (kao ABS ventili). Čim okretaji motora malo porastu treba piknuti na pedalu kočnice, a tako i sad, bez kočnice na prikolici pomažem kočiti motoru.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 07.01.17 20:03

BIlo bi to dobro riješenje vezanje na lampico ručne kočnice, bez ikakvog kompliciranja, gdje je cilindar, da se može viditi, i gledati nazad, a ni taj pogled nazad nije problem nam, koji jako malo vozimo.
Onaj šalter trebao bi uzeti, od TV 418 za uključenje lampe kočenja!!!On je u krajnoj ljegi, kad je papučica slobodna pritisnuti, a malo se dodirneš papučice nogom, on oslobodi se i poveže tokokrug. Reagira odmah i sigurno. Znači, kad bi cilindar krenuo svoju put na prikolici, zapalijo bi lampu, jer šalter ne bi bijo pritisnuti. A ak ne bi se postavijo u svoju potrebno ljego(da ne koči), inače, da si ti premalo vrijemena držao ventil hidravlike, da se odzrači, još uvijek bi lampa gorjela. Ovakvo stikalo ima i kočnica na traktoru, koliko znam. Znači, obadvije kabla + trebalo bi se vezati uzporedno u vezavo "ali-ali" i koj šalter spusti, nema veze koji, lampica svijeti.

Izrada tvoje verzije na oriđi nožno papučico jako je zanimiva hehe, al rada je ovdje jakooo dosta.
Možda bi bilo lakše i najpovoljnije napraviti nešto mehaničkog, ak ti je zanimiva opcija kočenja na original papučo kvačila, jeste sistem kaubojski, ali zanimivi je:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Mehanska-zavora-na-pedal
1-opruga na razvučenje, koja mogla bi biti toliko snažna, da može povratiti kompletan sistem mehaničkog kočenja nazad i popustiti kočenje prikolice, kad popustiš nožno papučico kočenja na traktoru
2-nepotrebna na oko, ali ovo je snažnija opruga, koja bi bila za zaštito prema preobteretu i dozvoljavala, da možeš kod traktora papučo sasvim do kraja pritisnuti, i da se ne bi dogodilo, da bi ti na novo ugrađen sistem kočenja prikolice sprečijo rad kočenja traktora i tako i kakvo nezgodo(da ne spreči dokrajni hod papučice kod potrebnog jakog kočenja postoječeg sistema samog traktora).
3-šipka obična bez buđira
4-poluga, na koju zahaklaš uho napraveno sa sajle
5-prihvat budžira sajle, koj dođe sa traktora. Imao bi ljego za buđir, kojeg b itekom prikačenja prikolice samo stavijo u vodoravno ljego prihvata napokon zahaklanja uhe sajle, i namijestijo ploščico preko budžira i fiksirao sa dvim krilnim maticama, da ne izpadne.

Sajlo sa budžir ugradiš na papučico kočenja traktora. TO bi onda taj dijo sajle sa budžirom, cca 1 metar il 1,3m ostao zauvijek na traktoru, i smotao bi ga i nekamo obesijo straga, gdje ne smeta. Problem je sad na postoječ sistem traktora to spodaj negdje namontirati, i da ima dovoljni hod, koj bi mogao povučti sve to. JEr zna se, da jako velikog hoda sistem papučice izpod traktora nema.
Ništa ne košta, ak predložim moju zamisao, al palo mi na pamet, kad si napomenuo namiještenje na oriđi papučico traktora.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 07.01.17 21:15

Moglo bi i tako, ali mislim da jednostavna hidraulična verzija ima prednost. Može se izvesti u dvije faze.
1. kočenje rukom preko produljene poluge,
2. dodatna ugradnja sajle od pedale do ručke. Kod te verzije nije toliko važno uskladiti hod pedale i poluge jer bu cilindar reagiral odmah, a jačim pritiskom (dužim hodom) budu proradile i kočnice na traktoru. Nema dodatne sile povlaćenja opruge koju treba nogom svladati kod verzije koju predlažeš. Sajla može biti tanka npr. gas sajla.
Dakle, ako se prilikom ispitivanja pojave bilo kakvi problemi kod kočenja nogom, može se koristiti faza 1.
Zatim, ako se slučajno prikolica otkopča, bez problema se bu isčupalo crijevo iz brze spojnice, a kod veze sa sajlom u bužiru na prikolicu, nekaj se mora potrgati. affraid

Prema propisima bi se kod otkopčavanja prikolica trebala sama zakočiti (to nije loše, neovisno o propisima). To je moguće postići onom jakom oprugom koju si predložil i okretanjem kočionog cilindra. Opruga zakoči, cilindar otkoči. No onda bi trebalo riješiti problem blokade opruge kod ručnog pomicanja prikolice.

Svaka varijanta ima nekaj dobroga i nekaj problematičnoga. Tvornička vezija ima sve to riješeno uz samo jednu manu - puno košta. Sad

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 09.01.17 20:57

http://goweb.goldoni.com/goweb/app/assembler/Model.go?action=print&vr=2&mod=11
Ivanhu, pogledaj onaj Prospekt tovrnice Goldoni. I pogledaj, što piše za hidravlic sistem! Svašta, da svi 3 pari hidravličkih spojka nemaju istoga rada Shocked Samo malo mi je problem to prevesti.
Goggle translate prevede još loše, nego ja sam u svojoj glavi po svojoj presudi:
(Vrsta Otvoreni centar
Protok pumpe 39 litara u minuti
--------------------------------------
Prvo straga hidraulični SCV Povratak na pojedinačne i dvaput
djelujući ventil
-----------------------------------------
Drugo straga hidraulični SCV
Jedan djelujući sa povezivanjem na
plutajući položaj; ili dvaput
djelujući sa spojnim polugama; ili
dvostruko djelovanje u oporavku; ili
dvostruko djelovanje s 4. plutanja
položaj
-------------------------------------------
Treći stražnji hidraulički SCV
Jedan djelujući sa povezivanjem na
plutajući položaj; ili dvaput
djelujući sa spojnim polugama; ili
dvostruko djelovanje u oporavku; ili
dvostruko djelovanje s 4. plutanja
položaj).

Za Star 3050 piše sve isto kao za 3080, jer to je isti traktor.
Ak ideš sasvim dole, vidiš cijene pojedinične opreme Shocked A ventilov može biti 4 različtih varijanta scratch A sad pitaj svemogučeg, koje imamo mi ugrađene. Ne preostaje drugoga, da se pokuša.
Zadnja opcija sigurno nije ugrađena, jer to bi onda imao ventil 4 pozicijskih mogučih stanja, kad ga pokušaš preklopiti. A imaju samo 3. A 4 pozicijski ventil ima plivanje dvoradnog cilindara, koliko razumijem angleski.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 09.01.17 21:51

Switching to single and double acting valve = prespajanje na jednostruko i dvostruko djelovanje ventila.

Ovo je moj slobodni prijevod uz pomoć strica Googla. To bi po meni značilo da se može koristiti za jednoradne i dvoradne cilindre. Na koji način to djeluje, pojma nemam. Također pojma nemam za 2. i 3.. Jedino mi se čini da kod tih dodatnih postoji opcija izbora koje funkcije buju imali.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 10.01.17 5:08

Tako je. A po mome tekom naruđbe traktora treba se razjasniti, kakva opcija ti treba, pa oni, kao sam več jednom kazao, naštelajo rad ventila. A to se vrši sa promijeno ili samo klipa ventila, il možda cijelog ventila.
No, ako si več gledao tu stranico, virojatno si vidijo cijene opreme, pa vidiš, da imaš opcijo naručiti i kočioni ventil(sistem) hehe za 663 EUR, blatobrane za 400Eur...Hiljado i imaš sve Wink
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 10.01.17 10:29

Ovo su cijene bez ugradnje.
Blatobrani su, barem meni, 6-7 puta preskupi. Sad
Približno 50 eura dođu nove plastike bez nosača.
http://www.njuskalo.hr/traktori/prednji-blatobrani-traktore-super-cijene-oglas-10419819

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 10.01.17 20:09

Ma ne hehe. Ne drži to vode. ove cene nešto su za zajebancijo. sam znaš, da ovakvih para nitko ne bi za ove traktore dao i u realnosti dosta su povoljniji. Pa zato ni dodatna oprema nije toliko skupa po mome.

Sumnjam, da bi ti rad platijo blatobrane za đabe a pirat

No, a ja sam danas ponovo nešto iztraživao. Pronašao mali listič, koj lježao u kutiji za alat ves moker. osušijo ga, i na njemu svašta piše, ak razumiješ pročitati. Piše, koji je model, i sa koju opremo je izporučen. Zato sam te ja nekad pitao, dal si tamo ti pronašao sličan listič. A možda ga nisi, jer uvoznik uvozi osnovne modelove, pa jih po potrebi kupaca dodatno kod sebe opremi(doda il skine opremo).
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Goldoni-tovraniski-list
Macchina base:
Sumnjam, da je to model, nizka verzija, vrsta mijenjača i snaga(RN neznam što je).
Aplicazioni:
-prva vrsta je model izporučen sa verzijo podiznih ruk hidravlike dužina 802, kategorije 1 i 2 kombinirana.
-druga vrsta opcijski dodatno ugrađeni hidravlički distributor modela sa ovu kodu.(na dva posta nazad, vidi se, što ova koda znači(01640899- Double acting with recovery rear scv)Nemoj to upisati u gogle translate Rolling Eyes (od 4 različtih mogučih). Ak na prvom listu pogledamo serijsko ugradnjo hidravličkih ventila, je originalni jedan ventil(First rear hydraulic scv Switching to single and double acting valve).  A ovaj dokument ljepo obrazlaga, ak se poglobiš u njega. Prvi osnovni ventil, može biti ugrađen ili za rad sa jednoradnim il dvoradnim cilindrom, ak je sa jednoradnim, ima kiper opcijo(floting position), a ak ima dvoradne, onda ima 3 različte opcije rada). scratch  study Inče, sad znam, kakav mi je drugi, al neznam za prvoga(sumnjam, da jesu obadvije isti). Po mome recovery znači, da dvoradni  cilindar ima dvije smijeri kretanja, al u sredinski lijegi ventila, kad je slobodan od ruke, onda je cilindar blokiran na mijestu!.
-treča vrsta uputstva u taljanskom jeziku(ne drži(od 6 različtih mogučih)izporučen drugi jezik).
-četrta vrsta kaže vrsto namiještene vučne kuke(najosnovniji model(od 3 mogučih))
-peta vrsta kaže set namiještenih točkova(od 4 opcija)

Što znače zadnje 4 vrste, nemam pojma.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 10.01.17 22:23

Pa, vjerojatno se nitko (osim možda tebe pirat)  nebi bunil kad bi besplatno dobil blatobrane. No ja sigurno za njih ne bi dal više nego kaj sam napisal.

Malo mi je čudno da si pronašel mokri listič u kutiji za alat. Kod mene u kutiju ne prođe ni kap vode prilikom pranja mini washom.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 9 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 16. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.