Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Balirke - presse Wolagri

3 posters

Go down

Balirke - presse  Wolagri Empty Balirke - presse Wolagri

Postaj by iwanho 1 08.12.14 18:42

Ćini mi se da ova bala nije puno teža od kockaste. Sigurno se može ručno utovarivati.
Je li princip takvog baliranja pogodan za baliranje zmalčirane kuruznice? U kockaste nitko neće balirati jer stradaju balirke.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Balirke - presse  Wolagri Empty Re: Balirke - presse Wolagri

Postaj by Admin 09.12.14 8:17

Pozdrav..

Neče nitko kuruznicu balirat pucaju igle i mehanizam za vezanje bala, ima jedan video možda si već pogledao ga. Ako nisi pogledaj cijeli čovjek radi servis pressa za baliranje pa priča o tom baliranju uglavnom poučan je video.



Sa rolo balama za kuruznicu ti neznam mada mi kaže čovjek jedan da bi moglo zašto ne, do sada to nisam vidio kod nas sa rolo pressama tako da neznam, trebalo bi dalje pustiti glas..

Težina mini rolo bale 18 - 25 kg po katalogu, jedne druge mini presse za ovu nisam našao težinu ali tu je ista sigurno..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Balirke - presse  Wolagri Empty Re: Balirke - presse Wolagri

Postaj by iwanho 1 10.12.14 21:02

Pozz

Hvala na linku. Evo i taj stručnjak potvrdil probleme. Opet su talijani bolje riješili balirke i zaštitili mehanizam za vezanje.
Na kojem principu radi rolo balirka? Jel prvo valjanjem od mase napravi "platno" i onda to "platno" narola baš kao rolu pravog platna ili lima.

http://khmertube.khmerelite.ws/index.php/view/loErVAAHUeg&searchsub=BALIRANJE%20GRANJA%20U%20VINOGRADU#.VIidEzGG-30

Na ovom linku je jedna zanimljiva rolo balirka. Ako balira rožje od rezanja u trsju, onda bi bez brige mogla zmalčiranu kuruznicu. Izgleda da nije preteška kad je nošena, a zanimljivo je da skuplja bale i onda ih nekoliko ispustiš na jednom mjestu. Praktično za vinograde.

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Balirke - presse  Wolagri Empty Re: Balirke - presse Wolagri

Postaj by Admin 14.12.14 19:52

Pozdrav..

Eto tako nekako kako si napisao narola sijeno, otud i naziv rolo bala, ima ih sa varijabilnom komorom i fiksnom komorom.

Varijabilna komora je sa gumom i bala može varirati u težini može biti teža i lakša.

Fiksna komora je sa valjcima faljci se ne pomiću fiksni su.

Postoje i noževi na balirki ( sam ih uključiš/isključiš po potrebi ) koji usitne sijeno dugo, tako da se bolje bala nabije, i dobije se na količini i težini bale.

To je za visoko ljulj, ili dugačko sijeno, obično u nizini, ravnici, niža nadmorska visina trava raste do trbuha i gusta je, pogotovo ako se baci npk gnojivo 7/20/30 , planinska trava je manja i manje gusta, tako da u tim uvijetima noževi ne igraju ulogu.

A i previše usitnjeno sijeno i nije baš naj naj..

Balirku za vinograd ili neko drugo šiblje takve vrste i debljine vidio na tv, bila jednom prezentacija takve presse, u vinogradu kod Čobankovića.

Vrlo skupa stvar nova ali za vinogradare korisna, ( ima malo drugačiji pick-ap ) to zbalirano roždje prodaju za grijanje na centralno tko ima, pizzerije i slično biznis uglavnom.. ( to se kod tebe nešto sprema ).

Kažeš skuplja bale tko bi ih, i kako kupio, u uskom redu vinograda i još veliki brijeg/nizbrdo ovak ih sam izneseš van reda i tovariš na prikolicu, svega ima samo novaca nema, napravili krizu goru nego što je bila..

Vidio sam ovih dana dok me nije bilo na forumu da sigurno možeš kukuruzovinu balirati u rolo bale, eto možeš krenuti u biznis i to još ekološki..

Pozz..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Balirke - presse  Wolagri Empty Re: Balirke - presse Wolagri

Postaj by iwanho 1 15.12.14 21:05

Pozz Admine!

Fino si to pojasnil. Takve stvari me zanimaju pa zato diskutiram, a od biznisa ne bu niš. Kod mene nitko ne živi od poljoprivrede. Poljoprivreda nam služi da utrošimo vrijeme jer 8 vur nije dosta delat. Pogotovo po ljetu kad je onak dugi dan. Osim kaj trošimo vrijeme potrošimo i nakaj penez koje smo drugdje zaslužili, da nas ne tišiju preveč. Kad priskrbim toliko koliko sam uložil živih penez, ja sam zadovoljan.  Very Happy
Mogel bi o tome pisati još jako puuuuno, ali tema je o balirkama.
lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Balirke - presse  Wolagri Empty Re: Balirke - presse Wolagri

Postaj by Admin 16.12.14 16:09

Pozdrav..

Može pitaj samo  što te zanima to je forum, netko če znati dati pojašnjenje zato i postoje forumi, što  neznam ja  pitam na selu, još imam dva prijatelja koji su ostali na zemlji  muče se  na malim farmama krava.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Balirke - presse  Wolagri Empty Re: Balirke - presse Wolagri

Postaj by reider 1 30.01.15 18:29

Hehe imata pravo.Sve ima samo peneza nema.Ni u snovima nezna si čovijk odgovoriti,kako če si sa kupljenim strojem vratiti novac,a ne kako da bi imao i dodatni zaslužek.Pogotovo kod mali poljoprivrednika.
Ali trebamo biti i takvi,da se očisti priroda od zarasščanja.

Ovaj stroj liči mi funkcionalno na snopovezačico grana,koji si nekvi kod kuče naprave za palbo. Moj soradnik sanja o tome.A bio bi gospodine,da bi grane samo položil po tlima i vozijo,straga pa padale bi takve zvezene bale heehe.Imao bi čovjek sigurno suze u očima.
No samo neznam dali od veselja,kako stroj fino radi ili zbog izbacenih novaca hehehe.Ručni pogoni su najsigurniji i najpovoljniji hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Balirke - presse  Wolagri Empty Re: Balirke - presse Wolagri

Postaj by Admin 14.10.18 22:29

Wolagri-mini rotopressa Volvo R 500 rolobale 60x60

https://app.box.com/s/61nyic031n3h6ci85smlzgsxz5olh53v

Balirke - presse  Wolagri 34074792zj


Balirke - presse  Wolagri 34074793et


Balirke - presse  Wolagri 34074794lb


Balirke - presse  Wolagri 34074795jm


Balirke - presse  Wolagri 34074796tn


Balirke - presse  Wolagri 34074797gq


Balirke - presse  Wolagri 34074798vb


Balirke - presse  Wolagri 34074799yr

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Balirke - presse  Wolagri Empty Re: Balirke - presse Wolagri

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.