Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krumpir

+9
TomoVinkovic420
Tomo Vinković Požega
fireman.peter
tomotraktor
Dubravac
Krumpironja
iwanho 1
tony5
Admin
13 posters

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Dubravac 23.06.15 23:03

Danas povađen krompir ja pristigao samo na utovar

Krumpir       - Page 3 4rpDYQB

Krumpir       - Page 3 Reunuao

Krumpir       - Page 3 IYUGk20
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Krumpironja 24.06.15 9:53

Kod mene je još zelen, jucer napadalo 50 l m3 tako da ce još jedno vrijeme bit zelen hehe neka bit će bolji
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by TomoVinkovic420 24.06.15 15:40

Kod mene je padao led, pa je nesto pomlatio, ali se je oporavio. Uglavnom nece jos iz zemlje Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Admin 02.07.15 2:28

Pozdrav

To je rani krumpir kod mene u trgovini samo sitan krumpir uvoz tko zna od kuda,  ove godine u svim trgovinama Konzum , Kaufland, Lidl, i dr... jako loš mladi krumpir sitan jako, cijena oko ( cca )  5,50 kuna za kilogram krumpira  ( pet kuna i pedeset lipa ) tvoj je dobar krumpir nema šta...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by iwanho 1 28.08.15 22:11

Danas je bil udarni dan u vađenju krumpira koji je prikazan u postu od 03.06. o. g.
Posudil sam od brata Pasquallija (ima uže kotače i lakši je od mojeg Goldonija) i njegov plugec za iskapanje krumpira.
Vod vađenja drugog reda, spustil sam plug malo dublje, opičil po plinu i nosač plugeca je bil najpametniji, a zna se da pametniji popušta.
Slijedil je mali prepravak nosača i nastavak vađenja, ali sad langsam aber sicher.
Izvađeno 6 redova, dva smo izvadili jučer, a tri su planirana za vađenje u ponedjeljak kad se zemlja dobro prosuši. Danas je još bila prevlažna pa se lijepila za gomolje.
U ovih 6 redova po 25 m je bilo oko 0,55 m³. S obzirom na to da je sijano staro sjeme i da se cima potpuno osušila prije 15.07., ja sam zadovoljan prinosom.
Krumpir       - Page 3 2ducf1x

Krumpir       - Page 3 Sxymi8

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Admin 30.08.15 21:04

Pozdrav

Bar nije sitan krumpir ako ga nema puno  kako je sa  certificiranim sjemenskim krumpirom kakav je bio rod. Pasquali je  super sačuvan..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by iwanho 1 30.08.15 21:16

Jučer smo izvadili bijeli krumpir (victoria). Ovaj put je u akciji bil mtk. Prinos slabiji od crvenog (desire).



Krumpir       - Page 3 200d9w2

Jedan sloj se suši na na prikolici.
Krumpir       - Page 3 24115r7

Vjerojatno još nitko nije vozil krumpir na njivu. Ja sam upravo to napravil, jer bu u prikolici sav pričekal sortiranje.

Još nam je preostalo za izvaditi 3 reda na onoj prvoj njivi. U ta tri reda je posađeno certificirano sjeme pa bum mogel usporediti sa domaćim sjemenom.

Pasqualli se dobro drži. Početkom listopada bu navršil 33.


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Admin 04.09.15 0:01

Pozdrav

Nije bilo puno i nije daleko njiva pa zašto ne, pa kad se sav izvadi sve u prikolicu. Znači krumpir podbacio rod slabiji od očekivanoga, sa čime je bolje vaditi krumpir sa motokultivatorom ili traktorom, sa čim ide bolje brže..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by iwanho 1 04.09.15 20:38

Pozdrav Admine!
Krumpir nije podbacil, naprotiv, jako sam zadovoljan urodom. Pogotovo ako se uzme u obzir da nije ničim tretiran i da se cima jako rano osušila (plamenjača).
Iz kupljenog sjemena je urod bio veći za pola tačke u odnosu na staro domaće sjeme. Dakle, iz domaćeg sjemena je bilo 1,25 tački u jednom redu, a iz kupljenog 1,75 tački u jednom redu.

Teško je usporediti traktor i mtk jer nisu bili jednaki plužići. Na mtk koristim plug za jarkanje, a na traktoru sam koristil plug za vađenje (home made). S traktorom je lakše i kad bi plug bio dovoljno jak, bilo bi brže. Ovak je mtk zeru brži, i malo više "rekreacije".
Mtk je u prednosti u vlažnim godinama kad traktor previše "ubije" zemlju.

Tko ima mtk MIO STANDARD Osijek, može kupiti vadilicu s transporterom za krumpir.
Ja bi trebal izmisliti kak prenijeti okretaje s kardana na vadilicu s tresilicom, a da ne bude preskupo. Inače, u Italiji ili Španjolskoj, rade vadilice s tresilicama i za mtk.

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Tomo Vinković Požega 04.09.15 21:49

iwanho 1, dali si kada vidio uživo kako funkcionira MIO STANDARD vadilica sa transporterom?

Prošle jeseni kupio sam takvu vadilicu u namjeri da ju prepravim za TV i naišao sam na hrpu problema. Treba namontirati nekakav kutni reduktor za prijenos. Nema puno mjesta pa sam uzeo glavu od velike flekse (brusilice) koja je dosta jaka i kompaktna. I gdje god sam ju pokušao namontirat, nije valjalo. Prostor za izbacivanje zemlje iznad transportera je nizak pa u njega ne stane jer nebi bilo mjesta za izbacivanje zemlje, a nigdje drugdje ne odgovara zbog priključivanja kardana na traktor. Kad bi taj prostor pokušao povisiti, bilo bi toliko posla da bi radije napravio cijelu novu vadilicu po mjerama koje mi odgovaraju.

Nakon dosta kombiniranja zakvačio sam ju za traktor na šinju za plug, bez ugrađivanja reduktora i probao vaditi krumpir, znači bez uključenog transportera. U drugom metru vađenje sve se uštopalo zemljom, a nisam forsirao dubinu. Na krumpirištu je bilo dosta trave koju sam prethodno pokosio, ali korjenje od te trave je dosta smetalo.

Kasnije sam se raspitao o funkcionalnosti te vadilice. Susjed je osamdesetih godina kupio MIO STANDARD 620 sa puno priključaka među kojima je bila i ta vadilica. Kaže da nije dobro funkcionirala u našim srednje teškim zemljama pa ju je prodao i vadi krumpir sa plugom "krmačom".

Zaključio sam da toj vadilici smeta teža zemlja, zatravnjeno krumpirište (korjeni od trave zbog malog prostora za izbacivanje zemlje), i da ima puno posla za prepravku na traktor i ne isplati se. Pretpostavljam da bi funkcionirala u nekim idealnim uvjetima, pjeskovita lagana i suha zemlja, potpuno bez trave...

Stavio sam ju na njuškalo i odmah me nazvao tip iz Mađarske i kupio ju. Još sam dobio i stotku više nego sam ju platio. Surprised

Mislim da bi za TV bila bolja varijanta nabaviti pravu traktorsku vadilicu pa eventualno prepraviti kvačenje. Prije par godina vadio sam krumpir sa Zetorom 3511 i ovakvom vadilicom, funkcionirala je odlično.

Krumpir       - Page 3 243glzs
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by iwanho 1 05.09.15 14:46

Nisam ju vidio uživo nego samo na video snimku.
Sve što si napisal je točno. U originalu ima remenski prijenos sa mtk.
Za traktor mi se čuni jako zgodna ova home made.
https://www.youtube.com/watch?list=UUgUcOtUktJx17D-ay2-zeEA&v=M_kNQ8-LH6E&app=desktop

Još da ima crtala ispred raonika ne bi trebalo tako jako očistiti krumpirište prije vađenja.

Evo tvorničke izvedbe na istom principu:

za motokultivatore
http://www.spedo.it/4/for_two_wheeled_tractor_2291031.html
https://www.youtube.com/watch?v=9j9OUSqEouw

za male traktore
http://www.spedo.it/4/for_small_tractor_2291032.html
https://www.youtube.com/watch?v=k3azl6JI1BY

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by tony5 13.12.15 22:04

Krumpirova Zlatica štetočina na listu krumpira 18.08.2014.god.

Krumpir       - Page 3 DSC03579 Krumpir       - Page 3 DSC03576 Krumpir       - Page 3 DSC03573 Krumpir       - Page 3 DSC03574 Krumpir       - Page 3 DSC03577 Krumpir       - Page 3 DSC03581





tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Admin 10.02.16 9:56

Pozdrav

Što ti je ravnica OPG Balić Mjesto Ilača Vukovarskjo srijemska županija. Sadnja krumpira bila 2015.god.


Krumpir       - Page 3 Ff4d4d464244727

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by serafian 10.02.16 10:31

Bok svima, i ja sadim krumpir za svoje potrebe, cca 50 kg posadim svake godine...

Što se tiče zlatica, ja nemam problema, bar nisam imao do sad (kuc, kuc). Tamo di ja sadim zlatica nema, pa ni ne špricam, ali nitko drugi ni ne sadi pa valjda zato.

Vidio sam tu da je netko spominjao rezanje krumpira. Ja sadim obično pola crveni pola bijeli (neznam koje sorte). Nabavim sjemenski od jednog prijatelja iz okolice Čakovca koji se bavi sadnjom krumpira. Prošle godine mi je on savjetovao da obavezno režem bijeli krumpir jer da onda ima deblji prinos. Probao sam i mogu reći da je istina. Prije mi je bijeli bio puno sitniji od crvenoga a prošle godine isti...

Sadim sa plugom (2 komada) od agrije 506 kojie sam namontirao na PE15. S tim i "ogrinjam".

Vadim sa plugom koji sam sam navario par šipki...
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by iwanho 1 11.02.16 15:05

Kolega, čudno mi je za zlatice. One mogu dosta daleko preletjeti. Želim ti da te uopće ne pronajdu. Čul sam da rezani krumpir treba s nečim premazati da rez prije zacijeli. Nažalost ne zna s čim pa ako netko zna...
Slike plugova bi rekle više od sto riječi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by vica022 11.02.16 15:14

Na vecoj nadmorskoj visini i gde ima malo krompirista vrlo malo je i zlatice. Nekad smo to na vise sejali u planini ali ovde u ravnici skoro svi seju krompir za svoje potrebe i prskanje protiv zlatice retko ko i zna kojim preparatima da mi dodje da ga i nesejem vise. Prosle godine 4 puta sam morao prskati zbog komsije koji uopste nije a jedna parcela do druge i sve prelecu kod mene posto su njemu pojele sve do zemlje.

_________________
Krumpir       - Page 3 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Admin 12.02.16 23:50

Pozdrav

Bolje da  ne sadi ništa  trud i muka a krumpira nema kad zlatice pojedu sve do zemlje. Sjemenski krumpir se sadio i danas se sadi na višim nadmorskim visinama, samo u punoj  manjoj mjeri u ravnici je proizvodnja jeftinija sa manje problema i muke tako da se proizvodnja spustila u ravnicu,  ali krumpir sjemenski uzgojen u ravnici više je podložan raznim bolestima, nego sjemenski krumpir uzgojen na višoj nadmorskoj visini.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by vica022 13.02.16 7:36

To si potpuno u pravu jer cak ni ova sabijena zemlja mu nepogoduje. Prinos ni blizu kao na visim terenima a zlatice u izobilju.Planinska crnica rastresita je najbolja ili papratnjaca kako je zovu. To su parcele gde su godinama bile ledine i izrasla paprat ili bujad kako je ko zove.Jednom smo upravo imali krompir na takvoj parceli i svi se krstili koji je prinos bio .Krompir po 1-1,5kg a jedan do drugog. Daleko najveci prinos od kad smo ga radili ali samo mogu reci da su i semena krompira bila mnogo kvalitetnija .
Otac mi je radio u zadruzi kao agronom i nabavio preko firme original seme sto je jedna reprodukcija posle Holanske (elite) najkvalitetnijeg semena koje se moglo uvesti i tada su samo zadruge to mogle uvesti .Tada smo izvadili prosek da smo od jednog dzaka semena povadili oko 52 dzaka krompira sto nikad vise nismo imali. Jednostavno mu je te godine sve pogodovalo

_________________
Krumpir       - Page 3 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Admin 17.02.16 12:59

Pozdrav

Moj krumpir bio nekad 2014.god. bilo je još tih fotografija moram album proli stati.


Krumpir       - Page 3 Image010

Krumpir       - Page 3 Image011

Krumpir       - Page 3 Image012



_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Admin 18.03.16 1:26

Pozdrav

Ogrtanje krumpira na Žumberku konjem i konjskim ogrtačem.

Krumpir       - Page 3 10402211

Krumpir       - Page 3 10531211


Zadnja promjena: Admin; 05.06.16 21:30; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by tony5 29.03.16 21:19

Sjemenski krumpir.

Krumpir       - Page 3 24bsxo7

Krumpir       - Page 3 1zokgfp

Krumpir       - Page 3 A40biu

Krumpir       - Page 3 2evt8hf

Krumpir       - Page 3 E0io75

Krumpir       - Page 3 2yv6mx2
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Dubravac 10.04.16 23:12

Danas kod rođaka
Krumpir       - Page 3 I6SEHqS

Krumpir       - Page 3 XsVysCj
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Tomo Vinković Požega 11.04.16 20:58

Čekaj, to je krumpir?? Kod mene se ovih dana tek sadi...
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by ssucur 11.04.16 21:32

Hehe, ja posadio 02-04-2016, dobra klima dok moj nikne on može vadit. Rolling Eyes
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Tomo Vinković Požega 11.04.16 21:38

Ja sam svoj posadio 06.04.2016. Imao sam svog Desirea prošlogodišnje sjeme kojeg sam naklijavao mjesec dana prije sadnje (prvi puta u životu, hvala članovima foruma na savjetima) i kupio još deset kg Marabela, pa ćemo imati šta uspoređivati Smile
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Krumpir       - Page 3 Empty Re: Krumpir

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.