Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrtne kosilice

+2
fireman.peter
abarth
6 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by Gost 22.02.14 16:41

Ajde da probamo rješiti problem.....jučer sam dobio neku staru kosilicu sa briggsovim motorom od 3.5 konja. Kad se povlači špaga dok nema svječice gore sve ide lagano,no kad se stavi svječica,špagu se jedva može povući. Iskru ima, gorivo dobiva...u čemu bi mogao biti problem? nešto mi sve smrdi da bi mogli biti ventili u pitanju?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by abarth 22.02.14 19:17

Preveri taj mehanizam u poklopcu za potezanje.Možda špaga nije na pravom mestu pa blokira i koči.Ak je tam sve u redu pogledat ak ventili otvaraju,skineš auspuh i karburator i moraju se videt stabla od ventila.Ja bi tu počeo pa da se vidi što je uzrok.Svečica je U redu da nije preduga? Very Happy
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by Gost 22.02.14 19:40

Nije mehanizam jer sam mjenjao feder u njemu i namjestio ga,presložio kuglice u kuplungu i sve podmazao...svječica nije preduga  Very Happy ..što se tiče samih "stabla "ventila, imaju poseban otvor na kojem se skidaju federi i gdje dolaze podizači....ali nisam to otvarao...morat ću...sve mi smrdi na to da je jedan od njih zapekao

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by fireman.peter 22.02.14 21:51

Tomo420
Kako si ti napisal, ja te razumem da samo je sviječica problem. Kad je nema u motoru sve je ok a kad ima sviječica unutra onda se nemože okrenuti motor, u stvari teško se okrene. Ili ti je sviječica preduga (kažaš da nije) ili ima motor jaku kompresiju.
Da su ventili otvoreni onda kompresije nema. A da se klip osloni na ventil, nema to veze sa svječicom a ti kažeš da upravo ona utjica.

Admin
Ova kosilica na tvojim slikama po meni je dobra stvar. Jednom sam je skoro kupijo, za malo. Odustao sam jer stanje nije bilo baš najbolje ali opet ne takvo da ja to nebi uspijo posložiti u red. Malo me brinulo da ja nebi uspijo sa njom odraditi posao u mom vrtu jer je dosta brza pa umalo da ne trčiš za njom i pored toga meni je sve dosta uzbrdo/nizbrdo pa iz svih tih razloga onda nisam kupijo da nebi bila kupnja na kraju promašaj.

Tomo Vinković je to proizvodijo pod oznakom TV SRK 70. Po meni jako dobar stroj i malo požalim da je nemam. Da sam imao priliku da ju prvo probam na svom terenu... Inače nisu jim jeftine cjene. Još to Prima i Hittner proizvode i mislim da još ko.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty KOSILICA

Postaj by VALTER 521 23.02.14 0:24

tomo420 je napisao/la:Ajde da probamo rješiti problem.....jučer sam dobio neku staru kosilicu sa briggsovim motorom od 3.5 konja. Kad se povlači špaga dok nema svječice gore sve ide lagano,no kad se stavi svječica,špagu se jedva može povući. Iskru ima, gorivo dobiva...u čemu bi mogao biti problem?  nešto mi sve smrdi da bi mogli biti ventili u pitanju?
Pogledaj ako si navijo špagu u pravu smjer i provjeri onu kočnicu za zaustavljanje motora-to aktiviraš sa polugom i sajlom .Kočnica je ispod mehanizma za samonavijanje špage. Javi ako si rešio problem!



Ove kosilice SRK-70 to su stvarno kvalitetne profi kosilice,ove mašine imali su samo veče firme koje su imale i parkove.Problematični su bili ono motori LA-300 kopija Lombardinija, inače ostalo bez problema!Pozdrav svim kolegama...


Zadnja promjena: fireman.peter; 23.02.14 7:21; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Spajanje postova)
VALTER 521
VALTER 521
član
član

Broj postova : 31
Join date : 12.01.2014

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re:Vrtne kosilice

Postaj by Admin 23.02.14 2:34

Pozdrav forumaš Tomo 420, pa probaj samo malo sviječicu stavit dva tri navoja i poteži špagu pa buš vidil kaj se onda događa dali se lagano vrti kako treba ili teško se pokreče  ,kompresija ni tak jaka ja sam kosio sa vrtnom kosilicom koja je imala takav motor i mogu reči samo riječi hvale za taj motor.Poluga za gašenje u kojem je položaju kad potežeš špagu.

Kosilice SRK Hittner 70. još dizel motor i ok onda forumaši da radio i TV SRK-70 .gledao sam ja komunalca jednog kako kosi pravi je to stroj .
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by Gost 23.02.14 9:54

Poluga za gašenje je stisnuta i čak sam kočnicu skinuo dolje sa zamašnjaka da me ne zeza...i da je preduga svječica nebi mogla udarati u klip jer se nalazi vše udesno od samog klipa,tj na sredini same glave,između klipa i ventila.Riječ je o samoj kompresiji koja je prejaka jer kad samo prst stavim na rupu od svječice javlja se ista stvar

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by abarth 23.02.14 11:36

Dali je mehanizam i kotač na kojeg se namata špaga origi,da nije kotač premali (obim kotača)pa dođe do prevelike redukcije za povuč špagu.Kako se okreče kad skineš mehanizam i direkt zavrtiš radilicu to mislim sa uvrnutom svečicom.To sa kompresijom mi nekak ne klapa da bi bila prejaka.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by Gost 23.02.14 11:50

Sve je origigi gore, i ručno se isto teško okreće....sutra ide motor dole i u dijelove pa ćemo vidjet što je....skinuo sam auspuh i kroz kupu se vidi "stablo" ispušnog ventila koje je puno gareži i jedva se miče...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by VALTER 521 23.02.14 12:04

Pregledaj unutrašnjost auspuha,možda je neko nešto zaboravio unutra.


Zadnja promjena: fireman.peter; 23.02.14 12:56; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : Brisanje nepotrebnog citata. Post prvi iznad se ne citira.)
VALTER 521
VALTER 521
član
član

Broj postova : 31
Join date : 12.01.2014

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by fireman.peter 23.02.14 12:59

Kako razumem blokiran je ventil i ne otvara se pa to stalno drži kompresiju.
Kako si več rekao, najbolje rasklopiti i vidjeti šta je tu zapravo problem. Javi šta si doznao.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by Gost 24.02.14 10:51

Sam sebi se čudim koliko sam blesav bio i previdio toliko očitu stvar....bez noža nije htjela upaliti. Naime kad sam je dobio, kosilica je bila bez kotača jer su popucali,pa sam zato skinuo nož da nebi bilo nismo znali,a on daje zamašnjaku svojevrsni "pogon". Danas stavio nož gore i eto rezultata:


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by fireman.peter 24.02.14 16:08

Pali ko mina.  Very Happy Nisi ti ništa blesav, samo ti nije bilo na umu i nije ti to ništa takvog.
Bitno je da se riješilo. A vidim da je to dosta nov motor, izgleda to tako očuvano na videu.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by Gost 24.02.14 17:13

Pa relativno je, ali sam ga i ja oprao i očistio kad je već bilo u djelovima

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by fireman.peter 28.09.14 22:17

reider 1 je napisal:

Predstavljam vam mojo kosačico-vrtni traktor GODBROD.No pa da malo nešto riječi o njemu kažem:
Imam ga 6 godina,inače 6 sezon se upotrebival.No u ovom vreemnu mu odslužil prvi remen,koji se upotrebiva za pogon kotača.Dužine je 1720 mm i košta 63 eur(originalni dio).Ponaredka niso imali,a klasični-obični remen ne paše unutra,tako da ...No na njime je 3 komada takvih sličnih remena.I svi su oko 60 eur hehe.Sad se bliža jesen malo sam ga očistio,da ga spremim za zimo.kad sam zamjenijo remen ugotovil,da su oštečeni ležaji varijabilne remenice(upotrebiva se za promjeno brzine kretanja remenskog pogona.No ona nije oštečena,samo lageri.I to poslije cca 25-30 radnih sati.I jeste ugotovili ste pravo-jesu KINESKi hehehe.Inače firma tog traktora prijavljena je u Ameriki.Ali traktor mimo Amerike nije ni išao.Ja zavoham kinesko robo-inače miriše hehehe.Zajebavam.Odmah vidim,da su ključi na šaraufah nekvih smješnih mjera,koje EU ne upotrebiva.Navoji poneki na šaraufah nisu obični metrični.Imaju ili brzi ili manji korak navoja nego klasični.Ali u svemu sam sa njim zadovoljan,da barem ne bi bio tako skupi,kad sam ga kupio novog.
No nema veze.
Ove remenice nikako nisam mogao odšaraufati,tako da stigao kolega sa pištoljem na zrak, koja je sa udarcima odpustila šarauf.A kinesci so ga zalepili lepakom za čelik Rolling Eyes Kad odšaraufama vijak ,poslje toga bio je uničten,ali navoj poseban-nemam takvog kod kuče-evo idi to negdje tražit-bemti.remenico vidite na mizi na jednoj od slik izpod bele haube.Promjera ima cca 120mm.
Slike popravila i servisa prije zime vidjet čete na slikama .Pogledajte,ako sam sa lancima zapao u đubre,
Vrtne kosilice Fotografija-0003
Vrtne kosilice Fotografija-0006
Vrtne kosilice Fotografija-0004
Vrtne kosilice Fotografija-0009
Vrtne kosilice Dsc00012

Avtor posta je reider 1


Zadnja promjena: fireman.peter; 28.09.14 22:47; ukupno mijenjano 4 put/a. (Reason for editing : Tema je premještena u odgovarajuču temu)
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by Admin 18.04.16 21:25

Pozdrav

Vrtna kosilica cca 6.ks pogonska sutra ču pogledati čije je motor i proizvođač kosilice. ( Nije moja ni travnjak).

Vrtne kosilice Dsc02610

Vrtne kosilice Dsc02611

Vrtne kosilice Dsc02612

Vrtne kosilice Dsc02613

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by iwanho 1 18.04.16 22:06

Ove godine sam nabavio novu vrtnu kosilicu. Jedno vrijeme sam se dvoumio jel uzeti jaču ili slabiju. Zbog relativno male veličine travnjaka, odluka je pala na slabiju.

Jedna košnja traje 1 sat, kod bočnog izbacivanja, a kod skupljanja u košaru skoro sat i pol.  Uzrok je često pražnjenje košare na mjestu koje je 50 m udaljeno od travnjaka.  Sin je zaključil da više ne bude koristil košaru za skupljanje pokošene trave.
Funkciju malčiranja još nismo isprobali, a vjerojatno niti ne bumo jer se malčirati može samo mala trava. Između dvije košnje je prošlo 11 dana, a malčirati bi vjerojatno trebalo već nakon 5-6 dana.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by Admin 20.04.16 18:35

Pozdrav

Malo sam pitao čovjeka to je Njemačka profesionalna kosilica za firme koje održavaju parkove i okućnice,ima aluminijsko kučište, dolje iznad noža dodatni ventilator koji diže travu i baca u koš, nisam puno pitao na internetu sam pronašao sve.

http://www.ebay.de/bhp/sabo-turbostar

http://www.boerger-motorgeraete.eu/Profi-Rasenmaeher/SABO-Profi-Benzin-Antriebsmaeher-54-PRO-PRO-Vario-Plus-Aktion.htm

http://www.fleischmann-forchheim.de/sabo-rasenmaeher-forchheim.htm

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by reider 1 22.04.16 21:02

Malo da napravim reklame za poznanika iz mojih sel, jer iste jesmo starosti. Išao na SP radnika-terenski mehanik kosilic za vrt i tako i motornih pila. Honorarno radi i za poovlaštenog prodavača kosilic "Hojnik", kad imaju oni sami previše posla. Upravo sam ga uhvatijo na radu kod njih, kad sam išao na piče tamo u bar. I tako uslikao njegov pokretni kombi servis :
Vrtne kosilice Fotografija-0010
E vidite ljudi forumaši, gdje god sam, mislim na vas. LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by Admin 17.05.16 15:25

Pozdrav

Vrtna kosilica fotografije od prijatelja iz sela Pecko, grad Glina, Sisačko moslavačka županija.

Vrtne kosilice 64410

Vrtne kosilice 65210

Vrtne kosilice 65410

Vrtne kosilice 70410

Vrtne kosilice 70910

Vrtne kosilice 82410

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by reider 1 03.07.16 23:24

Razturili vrtni traktorčič Goodbrod kod mene. Ja i prijatelj. Nije više zapalijo. Nakon demontaže fergazerja radi super. Sumnjamo na blokiran plivač, koj trajno zatvorijo dovod goriva.
TEkom šaraufanja saznali smo nekve detajle tog motora BRIGS&SRATION "V" motor 2 cilindra 20ks. Gašenje vrši se uz pomoč elektromagnetnog ventila, koj zatvara protok goriva izpod plivača. A motor opremljen je pumpom za gorivo, kojeg pogoni izlazni zrak iz jedne glave motora!. Jer tank dovaja gorivo slobodnom padom sam odok je veča količina goriva od pola višine tanka. Što je manje preuzima pumpa:
Vrtne kosilice Fotografija-0006
Vrtne kosilice Fotografija-0007
Vrtne kosilice Fotografija-0008
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by reider 1 29.10.16 22:07

Vrtne kosilice Shramba-hedra
Evo i kosilica(vrtni traktorčič) je za ovo godinu završijo posao. Heder se čisti i namaže na debelo uljem. Remen tekom čiščenja i sahrambe ostaje gore, pošto jako težko ga namijestiti, jer je više puta preokrečen za 180 stupnjeva. Da smeta čim manje ovako ga zahaklam na šasiju hedra. Napokon čiščenja ga ne namestim nazad. To napravim na prolječe u vrijemenu servisa, kad se sklopi malo pregledaju, i onda se namijesti.

Remen je još prvi na njemu, al izgleda, da drugo godinu če se posloviti. NEk napomenim, da oriđi remen je nekvi poseban, sa pojačanim vezivima, a košta iznad 60 EUR! Sad sam kupijo za rezervo isto dugog, al običnog. PA da vidim, ak bude izdržao i što se više izplati. Kupiti za par godina originalnog il svako drugo sezono radova mijenjati običnog. Običan košta negdje 17 EUR. ZNači 4 puta razlika u ceni!. Što se tiče pogonskih remenova, kojih ima 2 komada, koja su manja od tog za heder, i svaki od njih košta opet 65 EUR, trebaju biti oni obavezno, jer tekom grijanja dođe do raztezavanja, a varijabilna remenica ne radi više pravilno. TAmo sam zamijenijo do sada samo jednog. Na kratko, od svih 3 remenova, mijenjao sam samo jednoga. Ima varijabilni pogon uz pomoč varijabilne remenice. Radi zadovoljivo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by Gost 30.04.17 12:42

Alo stručnjaci, došlo je opet doba košnje.
Imam jedan motor za kosilicu OHV vjerojatno kineski mislim da je malo jači vjerojatno 5 PS-a i nikako ga ne mogu upaliti.
Iskru ima, fergazer očišćen provjeren, dobar, sve izgleda solidno ali upalit neće.
Napravio sam si mjerač kompresije od manometra za gume i s njim izmjerim na potez špage 3,3 bara. Imam takav motor OHV Royal na frezi 4,1 PS-a koji mi radi odlično a na njemu je kompresija 3,5 bara. Zar bi ta razlika od 0,2 bara bila presudna da neće upaliti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by iwanho 1 30.04.17 13:53

Ako imaš staro (lanjsko) gorivo, zna biti problem.
Jel kod dužeg pokušaja paljenja navlaži svječicu. Neki put svječica baca iskru kad je vani, a pod pritiskom neće. Ako je svječica suha, upućuje na problem dovoda goriva.
Ovo je moje skromno znanje i iskustvo, možda pomogne, a možda i ne.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by reider 1 30.04.17 20:23

OHV mi se čini nije oznaka tvornice, več sistem sa kojim motor radi(kao kod auta kažu komonrail), tako, da ovo ne znači ništa.

Ako je sviječica jako suha, demontiraj poklopac filtera vazduha, isto tako i filter, i tamo direkt u usisnu granu kapni 3 do 5 kapa goriva. I tada pokušaj povučti. AK počinje "kašljati" i ne dođe do gasa, sa ručnom pumpicom(ak jo ima) još 2 do 3 puta pritisni pored. Tako mu prisilno daš gorivo, jer fergazer tekom zime izsuši se več kao Sahara.
Ak ti je sviječica bar malo mokra, da okom vidiš vlažnost, onda je to sasvim druga priča. Osuši sviječico i bez sviječice par puta povuči konop, da izpušeš mlaz sa cilindra. Stavi nazad i pokušaj bez zauga.
NAdam se da sam bilo što pomognijo, al garancije na sve ne dajem. Wink

No kod nas kositba oko kuče nije ni počela. Izbijegavamo se to do zadnijeg. Otac samo zapalijo Tekumseh maleno i 20 kvadrata pokusijo i bacijo kosilico u radijonu. Eto to je sve. A ak ne želiš, da padneš preko nje, odvuči ju u šupo sam. Rolling Eyes
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Vrtne kosilice Empty Re: Vrtne kosilice

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.