Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Motorni trimeri Active

2 posters

Go down

Motorni trimeri Active Empty Motorni trimeri Active

Postaj by reider 1 22.04.16 20:55

Pošto sam danas hodao mimo poovlaštenog prodavača za Goldoni, i Active, uslikao sam večo seko od mojeg trimera Big 5,5, koji je izašao duge godine napokon ove moje serije. Tad, kad sam nabavljao, bijo je taj big 5,5 največi trimer, al sad su napravili još snažnijeg. Eto model Brutale 6,5. Ma zaista si ga ne poželim držati čitav dan u rukama i raditi sa njim tongue

Motorni trimeri Active Fotografija-0011

Htijo sam kupiti posebno kosijono glavo za trimer na 3 klinge, a na zalihi žao nije bilo. Koštala bi 28 eur. Ima na 120 stupnjeva namiještene klinge iz plastike, pošto mi rad sa silkom se ne sviđa baš. Zbog snage motora izćupa ga iz glave.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorni trimeri Active Empty Re: Motorni trimeri Active

Postaj by Tomo Vinković Požega 22.04.16 22:22

Reider, što ti je "3 klinge"?

Možda misliš na ovo, polycut?

Motorni trimeri Active Snf6zp
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Motorni trimeri Active Empty Re: Motorni trimeri Active

Postaj by reider 1 23.04.16 12:27

E to ja, to bi imao
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorni trimeri Active Empty Re: Motorni trimeri Active

Postaj by Tomo Vinković Požega 01.07.16 22:36

Evo Rieder, pronašao sam svoju polycut glavu koju sam sam napravio od plastike, na tokarskom stroju. Iskoristio sam maticu za priključak od stare poluautomatske glave za strunu. Inače, zanimljiva stvarčica, ali, iskreno, ne koristim ju baš previše. To ti je za košnju neke srednje velike trave, ako košena površina ne treba izgledati baš uredno, npr. košnju nekog jarka, kanala.

Motorni trimeri Active 2ahd5pg

Motorni trimeri Active 502xcn
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Motorni trimeri Active Empty Re: Motorni trimeri Active

Postaj by reider 1 02.07.16 9:22

Da to je to!!. Upotrebivam jo več ovu sezonu. Ovu kupljeno Husqvarnino originalno. Ima plastične nožke, pa ne odsekne debljih bilka. Želijo bi, da odsekne malo drevico debeline do 1,5 cm. Ali ne. Premekana plastika. Trebao sam staviti disk iz lima, da posekao drevice. Sad razmišljam, ak bi napraivjo metalne. Al bože nedaj, da dodirneš nogom. Trebao bi onda kupiti original šumske škornje prema urezu motorne pile. Onda da. Nosim uvijek obične škornje tekom kosidbe sa ovo kosačico, al ne vijerujem,da me spase od metalnog žožeka No
A ak ima metal nožeke, ruši sve izpred sebe. Radi onda ko diskava traktorska kosačica. Odsijekla je 2 cm debelo drevico, kao da je nije bilo.

Hvala na tvome postu, i da si se sijetijo na mene.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorni trimeri Active Empty Re: Motorni trimeri Active

Postaj by Tomo Vinković Požega 02.07.16 15:12

Nebi ja nikako stavljao limene noževe radi sigurnosti. Ako želiš sječi drvca 1,5-2 cm, uzmi si trokraki disk, nikakav drugačiji. Predobar je, imam ga i koristim ga. Kosi travu u otkos, znači iza tebe pokošeno kao ručnom kozom, možeš pokupit travu za životinje, a draču i grane isto siječe bez poteškoća. Zanimljivo je da ga trimer pogoni lakše nego strunu. Jednostavnije, efikasnije i sigurnije.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Motorni trimeri Active Empty Re: Motorni trimeri Active

Postaj by reider 1 03.07.16 0:14

Pa kazao sam ti, da sam ja ovaj metalni tanek disk na kraj uupotrebijo. Dobijo sam ga ukupno sa ACTIVE kosačico. Moj je na 4 krake, al bi ja upravo ovakvog priporučijo radije nego trokrakog, jer manje zabija pogon kose. Ne dozvolava, da bi se tekom piljenje drevic momentalno zaustavijo disk i oštetijo pogon. Postoje različte oblike tih diskova. Vidijo sam i disk u obliki krožne pile za drva. Doslovno isto je izgledal. Zubovi po 1 cm veličine naokolo. A kod nas oko zadnjih 5 godina jako se radila reklama za SLAM "po zraku plivajuče" rezilo.
http://www.oglasi.si/oglas_vse_za_dom/vrt_in_vrtni_stroji/vrtni_stroji_in_orodja/ostali_vrtni_stroji_in_orodja/lebdece-rezilo-slam/257348
Zastopnik ga je davao i u test, pa si onda se odlučijo nakon pokušaja. A lse ja nikako nisam ogrijo za ovu stvar za 105 eur.

Virujem ti, da je opasna ova glava na klinge, kakvu ja napomenjam, al viruj, ništa ne može na svijetu raditi bolje i brže od toga. Al čuo sam več i pričo, da se jedan ozbiljno zapilijo sa njim u nogu, pa sad sve što nije glava na laks, doslovno se izbijegava svega. Možda zaista nije vrijedno izazivati sudbine sa ovim nožekima, pa bolje staviti lim disk i poseckaš drevice...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorni trimeri Active Empty Re: Motorni trimeri Active

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.