Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

+3
vica022
fireman.peter
Admin
7 posters

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 08.02.16 19:42

Lako je tebi. Kod mene kupim slično iztočno robo za preko 10 EUR i ne radi. Idem po NIJEMAČKU Vartu za punjenje 2 baterij istovremeno i poslije 3 mijeseca i ona ne radi za 12 EUR. A onda što nek kupim, da ču raditi. Dal češ mi ti šaljiti poštom jednog kineza gore pa da dam 20 EUR ukupno sa poštom:x scratch
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 08.02.16 20:29

Mogu ti samo reci da ni Varta nije sto je nekad bila. Sad koliko sam cuo se proizvodi varte rade u nekoliko fabrika a izgleda i u kini. Nekoliko puta sam kupovao te punjive baterije Vartine i vrlo brzo su otkazivale a cak i sa mnogim akumulatorima je postao problem u zadnje vreme. Tako da sad u principu kupujem najeftinije pa koliko sluzi ali cak me to ponekad i iznenadi da je jeftino i sluzi dugo.

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 08.02.16 20:42

Čini se meni, da ništa više danas nije što je nekad bilo Shocked gledajuč na kvalitetu.

Jako visok cijenovni rang akomulatora je inače Duracell. Bijo je najskupliji tamo kod trgovaca, kad tražijo novog za auto.

A zanima me još nešto. Da ponovo pokažem Jager reklamo. Što je za nek sistem akomulatora STOP&GO? Vidi vraga kak je skup! Zašto?
http://shrani.najdi.si/?2n/LX/22TNDDjG/jager-reklama.png

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 08.02.16 21:15

Mislim da su to akumulatori koji mogu izdrzati mnogo vise alnasovanja za kratko vreme. Verovatno u gradovima gde kad se ceka na semaforu mora se ugasiti motor.Verovatno je zbog toga pa se posle za kratko vreme dopuni. Ali sve ima svoj plus i minus u ekspoataciji.
Licno odsad kupujem samo austriske Baner akumulatore jer kod nas su najkvalitetnije se pokazali i imaju dosta jaku udarnu struju. Jesu medju skupljim ali i sluze dugo

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 08.02.16 21:35

Znači, kad kupiš auto sa sitemom STOP & GO, onda si se zakleo, da kupuješ i ove skupe akomulatore. Virojatno su obavezni za takve modele autov. NEk bi taj sistem nešto prištedijo(gorivo i manje onesnažil okolje), al po drugome vidiku gledajuč sve što si prištedijo vratiš opet nazad(akomulatori,elektorpokretači itd).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 13.02.16 19:49

Pozdrav. Ove dane blizu mene za par dana zaustavila se potujoča trgovina tehničke robe "Inter diskont". Između velike ponudbe svega imali su i mijerače, pa sam jih za vas uslikao. Cijena 8 EUR.
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Fotografija-0008
U Merkurju imali su veči izabor, i uslikao i ove, pa maka jih ne tražim za kupnju.
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Fotografija-0010
Vide se i rang cijene između hobi i malo boljim aparatima. No inače kod nas u tvornici dežurni štromar na smeni uvijek sa sobom uzme na poziv aparat marke FLUX, i vijerujem, da tvornica kupi kvalitetu, što znači, da ovo treba biti nekva kvalitetnija roba-marka.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 13.02.16 21:22

Ovi zuti unimeri su istoventi kao i moj unimer jer gledam sva radna podrucja i mogucnosti su iste. Ma za obicne amaterske cak i poluprofesionalne radove je sasvim dovoljan i ako pregori zbog nepaznje necu plakati. Za prvi moj unimer nije bilo bas tako ali mojom nepaznjom izgorelo 150 eur. Nista mi nije zalije nego sto je merio i temperaturu u vrlo velikom opsegu.
Ali i ovi su vrlo zahvalni i baterija od 9V vrlo dugo sluzi. I ako okrenes pipalice neces napraviti gresku jer samo izbacuje - ispred cifara u merenju. Najopasnije je kad se radni rezim neprebaci gde treba onda mu pomoci nema kao ni bilo kojem. Zato samo netreba zuriti

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by iwanho 1 14.02.16 9:16

Reider,

na letku od Inter diskonta ih ne vidim. Znači li to da na terenu prodaju i artikle koji nisu na letku? Od 16. do 20. 02. su u Ptuju pa si razmišljam?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 14.02.16 18:34

Ivanhoo -Vidiš jih ne, jer nisam poskenirao na skener A4 cijele veličine A3 formata lista reklame. Tako bi ja trebao po mome najmanje 6 skena napraviti, da bi pokrilo cijelo veličino lista. Ja sam ti napravijo samo informativno 2 il 3 skena. Ak bi izrazijo željo, da vidiš cijelo trebaš mi kazati. Nisam provijerivao ak su na reklami svi elementi prodaje. A ak nisu svi, po večini su u 80 postova sigurno.

Pošto mo mome nema primerne teme za ovakvi instrument, mi je ova tema najbliža. Evo, da vam predstavim transformator sa ugrađenim regulatorom napona. Znači ima cca 5 rangov promijene napona. NA slici vidite nečaka koj se igra sa autoputom. U njega idu baterije sa 1,5 Volta x 4. Znači regulator ima max 12 Volta i grebenast kazalec stavljen je ravno. Znači pola max vrednosti=6 Voltov. Ima i mogučnost biranja mijenjave pola +, -.(crveni dugmič).
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Fotografija-0020
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by iwanho 1 15.02.16 9:31

Pronašel sam ja cijeli letak na netu, ali ih nisam primijetil.

Ako su ih prodavali, onda očito nije sve stalo na letak, koji je ionako prenapućen pa treba dobro gledati da se nakaj zapazi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 15.02.16 20:04

Da da ,to je to. A nema mijerača i ne bušilice na njemu. A trgovini jesu. Kao sam kazao-najbolje iti tamo. PA izađi malo sa kuče. DA ti ne bude dugo vrijeme hehe Wink
(drugo na privat ti pišem).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 22.02.16 18:39

Eto tako- drugi Varta punjač je kod kuče. Isti model ko prijašnji. Nadam se, da mi bude sa srečom prema prijašnjim trem.

U trgovini pronašao zanimiv mijerač. Inače je mijerač temperature vode u sistemima grijanja kuče, al moglo bi se virojatno nekako koristiti i kod poljuprivrednim strojevima. Košta 10 EUR.
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Merilec-temp-vode-10-eur
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by iwanho 1 22.02.16 22:25

Ovaj bi mogel dobro doći kod šurenja svinja. Obično vodu zagrijemo do vrenja pa onda s cca 10% hladne spustimo temperaturu na potrebnu. Ovaj toplomjer bi ušparal malo loženja vatre. Very Happy
Ja sam već razmišljal o nabavci IR daljinskog termometra, ali on je 2-3x skuplji. Sad

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 27.02.16 18:47

Pozdrav ljudi božji. Imam opet nekvo glupo štorijo oko mojih punjača, pošto se kod mene oko njih svašta događa!
Znate, da sam dobijo novaj izstavljen punjač od Varte nazad sa trgovine, pošto sam dao ugovor tamo, da u reklamacijskoj dobi on "prestao" raditi. No danas ja nisam dao puniti prvog uz punjač izstavljenog seta baterij, pa sam ga prvo preiskusil na instrument. Al vidi ti vraga. Vidjet ga možete na sliki dole, gdje sam uslikao sve moje 3 punjače, koje sam pronašao kod kuče. Al prijašnje VArte, na koju sam upravo dao ugovor, jednostavno nema više. "Nestao" sa svijeta. Izstavili su mi i starog uz novoga. No starog nema nigdje. Tražijo svuda. Sumnjam otca, al ne mogu 100% kazati. On kaže, da ga dao na stol, al ja tamo pronašao novog, ne starog...Svašta.
Vidjet se može, da taj novi maleni model Varte, o kome ide priča na desni strani, ima za veličine baterij AA i AAA isti + kontakt, al - ima za svaku baterijo drugi. Voltomat imao jednoga za obadvije veličine baterija ukupnoga.
No i ja stavim instrument na novu Varto i tama. NEma signala. Mijerijo između kontakta 1,2 i onda 1,3 i nema odziva!. Onda pustim minus iglo na kontaktu minusa prve baterije i igla mijerača od plusa kaže na susjedskom plusu štrom!!. Znači tok kaže, ak povežem kontakte 4 i 2, i 4 i 3!. Onda nije mi bil oništa jasno.Predpostalvjam, da je tako, jer je on napraven, da puni uvijek par baterija, pa je onda zbog toga tako!!!???.
A ovdje štorije nije kraj. Onda za zajebancijo uzmem stari Voltomat, i on isto tako sa mijeračem kaže navzkrižni rad. Znači igla minus na 2, a igla plus na 3 i kaže sve ko treba. Znači treba puniti i na ovome dvije baterije  istovrijemeno, pa bi mogao raditi Shocked
Onda sam išao na starog velikog "zapaljenog"Varto u sredini mijeriti. Gledajuč na mijerenja, ima sve minus kontakte pod brojem 9 povezane. No kad tam stavim minus iglo mijerača mijerač pokaže  struju na 1,2,7 i 8 kontaktima!!!!!!!!!!!Znači predpostavljam, da morao bi on još uvijek puniti svako zasebe baterijo na vanjskim pozicijama!!!!!!!!!!!!!!!!Sve drugo mrtvo- zapaljeno, jer su stavili naši kučni majstori naopake baterije Alkaline.

A ak je to tako, zašto onda Voltomat nije punijo baterij? Predpostavijo sam, da je sa mojo veliko količino starih baterij nešto narobe pa maka su "Rechargeable". Zato sam jih po Ivanhuujevoj metodi stavijo u telefon slušalico. I vidi vraga- 90 postova baterij nikako več ne napuni. Samo tu i tam jedan par, ak jih punim cijeli dan izdrži 2 il 3 razgovaranja sa slušalico Shocked scratch

Sada punim ove nove uz novi punjač izstavljene. PA ču sada vidjeti!.
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Fotografija-0039
Ak je tako, onda ni Voltomat ni Varta, koju sam nosijo nazad u reklamaciji nije uništena scratch
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by TV-319k-vlado 27.02.16 23:42

Pozdrav  reider1
Čitam tvoje postove oko problema punjača baterija, …..pa ću ti pokušati sa svojim znanjem, koliko me još služi pokušati  nadam se pomoći.  Malo teže razumijem, ali koliko sam shvatio imaš problema (prikazano na slikama)  oko ovoga srednjeg punjača baterija i onog desnog. Iz ovoga zadnjeg posta kako si opisao si u pravu, …rade oba dva i to ispravno, ….ali za razliku ovaj srednji punjač  je“starije generacije“  i može puniti zasebno svaku bateriju posebno, zato ima za sve kontakte zajedničku bazu – (kod tebe na slici oznaka br. 9), i namijenjen je za punjenje “standardnih“  aku-baterija, bez  obzira  u kakovom su stanju,  jer doslovce “gura“ u bateriju do vršnog napona. Tako da puni samo toliko koliko  je ta “aku-baterija“  sposobna primiti,….tako se baterija i ponaša, (traje koliko je još sposobna da primi struje).  ….. Dok kod ovoga  desnoga punjača, to ti je vjerojatno  punjač novije generacije, (tzv. Impulsni punjač  “aku-baterija“, memorijskih karakteristika) .  Takovi punjači pune samo uparene (u paru)  aku-baterije i pune ih “impulsnim sistemom“,  (najvjerojatnije ti se ugasi  ona zelena kontrolna lampica kad su napunjene).   U taj punjač stavljaj samo potpuno prazne aku-baterije novije generacije i budeš sa njim zadovoljan.  I ovaj desni možeš samo unimerom (mjernim instrumentom) samo vidjeti ako radi, ali punjenje ne, za to treba drugi pulsni mjerač. Nadam se da sam ti malo riješio dilemu i pomogao koliko-toliko, …što me još znanje služi. LP.
TV-319k-vlado
TV-319k-vlado
član
član

Broj postova : 77
Join date : 01.02.2016
Lokacija : Orlovac

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 28.02.16 0:05

Moze se desiti da noviji punjaci imaju vid zastite da nece puniti dok se nedobije neki napon na kontaktima. Imao sam takav punjac za akumulator isto koji nij hteo puniti dok se akumulator nezakaci na kleme .

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by TV-319k-vlado 28.02.16 9:54

Pozdrav  vica022
Da u pravu si, …a postoje i punjači novije generacije (tako to ja zovem, …ne znam službeni naziv),  koji služe kao svrsi održavanja akumulatora…. Takovi punjači,  moraju-mogu biti,  spojeni stalno na napon i nakon određenog vremena ili drugih programiranih parametara simuliraju rad akumulatora u zimskom periodu dok “stoje“.  Imaju funkciju da konstantno  (naravno sve elektronski programirano) “nadgledaju“  stanje akumulatora, pa ga izvjesno vrijeme prazne, pa pune, održavaju, itd. …sve u svemu simuliraju rad u “zimskom snu“ , kao očuvanje istoga…… Sad je to samo upitno u isplativost i vjerodostojnost istinitih karakteristika tih i sličnih punjača. LP.
TV-319k-vlado
TV-319k-vlado
član
član

Broj postova : 77
Join date : 01.02.2016
Lokacija : Orlovac

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 28.02.16 11:37

VICE i 319-K
Kao prvo naravno hvala, da ste si uzeli vrijeme.
Obadva vi napomenjujete punjače inpulznog uzdrževalnega punjenja. Nekvi jih nazivaju "pametni" punjači. Takvaog sam ja kupijo za bajne novce kao se več na ovoj temi vidi za punjenje auto i traktor akomulatora!. Kako radijo, sami ste več kazali i to prav!. Nije to larifari, radi to tako, ako kaže TV 319-k. Da postoji to, al to znam, da postojijo za auto akomulatore, al neznam, dal jih ima i za ove malene baterije AA i AAA za kučno upotrebo, o kojih ja sad u zadnjom postu gore pričam.

Istina, i ja mislim, da veliki srednji Vartin punjač punit može svako zasebno. NEamm više uputstva za njo, al i sa ovih uputstva, koje su došla uz punjač spomogneš si bore malo.
ZAto na uputstvima tog novog malenog desnog Varte nije ni nazvano, il se lampica kontrolna nakon dokraja napunjenih baterija gasi, i il treba puniti parno(dvije ukupno). JEr sve što sam ja punijo, nikad ni se gasila. Možda se ne gasi, il su uništene baterije. Budem vidijo, kad budem prve baterije u njem punijo. ZA sad testiram više baterij starih, koje imam u prenosnem telefonu, jer on ljepo pokaže nakon punjenja, dal baterija drži struju i kako dugo. ZA sad sam odbacijo više para baterij i izgleda, da ču jih još više.

Imata pravo, punjači takvi il ovakvi za auto akomulatore, SVI TREBAJU imati napon buđenja prvo sa punjenog akomulatora, da možedu početi sa punjenjem ISTO TAKO i pametni, samo je ta potrebna snaga uzbudnog toka za pametnoga potrebna jako mala!!! To znam, jer sam bijo kod nabavka tog pametnoga, i tako mi objasnijo prodavač i isto tako piše na uputstvima.
Dal to drži i kod malenih kučnih baterijskih punjača, ja zaista neznam.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by TV-319k-vlado 28.02.16 11:57

Pozdrav forumaši
Evo da Vam predložim naj-jednostavniju i naj-jeftiniju zaštitu punjača akumulatora“naših ljubimaca“.  Tko posjeduje punjač ili kupuje  dobro bi bilo da ima snagu od 10A, to je sasvim dovoljno za osnovne potrebe. Obično svi jeftiniji punjači kupljeni iz raznih trgovina imaju tek “šminku“ (ampermetar, lampice i sl) ali ne adekvatnu zaštitu. Zato vam predlažem da ugradite obični automatski osigurač od 6A za punjenje akumulatora do 60Ah, ili 10A za sve akumulatore do 110Ah. Sa tim eliminirate snagu punjenja akumulatora (zlatnog pravila 10% nazivne snage) a i zaštitu punjača. Kad imate ugrađen taj osigurač sigurni ste od preopterećenja, kratkog spoja, zamjene klema ili kod pomaganja startanja sa punjačem.  Ti automatski osigurači se mogu ugraditi na sve standardne punjače,  (poluvalne, ili punovalne) a spaja se u seriju sa + polom. …..(bukvalno: između plus kleme i akumulatora).
http://tinypic.com/m/j5j8nm/3
http://tinypic.com/m/j5j8nr/3
….evo i objašnjenje na slikama kod mojeg starog punjača,….slika prva:  1. Glavna sklopka, 2. Osigurač na primaru, 3. Automatski osigurač, …i 4.malo šminke, (neobavezno, prikaz led diodama stanje akumulatora). ….
Druga slika: P. –preklopnik, …kad se isključi sklopka i“izbaci“ kad pogriješite ili preopteretite, kao na primjer ako startate uz pomoć punjača. (što možete, jer sad ima zaštitu Smile  )
Eto malo objašnjenja, jednostavnim rječnikom, …izvinjavam se ako sam kome naporan, ..ali shvatite to kao podsjetnik. LP.
TV-319k-vlado
TV-319k-vlado
član
član

Broj postova : 77
Join date : 01.02.2016
Lokacija : Orlovac

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by TV-319k-vlado 28.02.16 12:05

Pozdrav reider 1
Mišljenja sam da to, kako kažeš ti: “ drži i kod malenih kučnih baterijskih punjača“…. Jer se polako sve više ugrađuje elektronike u sve što je moguće, radi prodaje. Što se prije pokvari više se kupuje
Wink ....a polako nije isplativo popravljati, radi cijene. Smile
TV-319k-vlado
TV-319k-vlado
član
član

Broj postova : 77
Join date : 01.02.2016
Lokacija : Orlovac

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 28.02.16 13:47

Dali je ova varovalka ista kao kučna 220V?Mogla bi biti, ako je vezana izpred transformatora. A ak je između trafota i krokodička + pola, onda nije.?
Možeš ti to raditi da, al ne možeš to raditi punjaču, koj je još uvijek u garanciji. A pametan punjač itak ima osiguranje prema promijeni polova tekom priključanja na akomulator!. Kontrolna lampica ti to javi, da si spojijo naopako, il da je oštečen akomulator.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 28.02.16 14:28

Kod mene fabricki na kinezu ima zastita na izlazu preko ubodnog osiguraca samo je 10A a punjac je oko 7A. Tako da cu mu samo zameniti ubodni osigurac sa manjie snage. To je vrlo dobro resenje pogotovu totalno iscrpljenih i losih akumulatora jer hoce povuci mnogo vecu amperazu u startu i tad vecinom i dodje do pregrevanja uredjaja. Ovako osigurac crkne i zamenis ili ako je preklopni ponovo startujes i mir.
Ja hocu za te losije i velike akumulatore da napravim postolje sa elektromotorom i alternatorom pa ce ga puniti bez obzira na mane a mogu ga iskoristiti i za starter ispomoc manje snage

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 28.02.16 15:13

Moj mali obični Bosch, koj je ugrađen u kutijo sa autoradijima, imao je osigurač, al prikačijo sam mu jako loš star akomulator jednom. A nije je zapalilo, več je automatski punijo nešto vrijemena i onda se za 15 minuta opet gasijo, pa kad se ohladijo ponovo štartoval punjenje. Izgleda, da je osiguran bimetalom!.

MA da, rad bi ti upotrebijo alternator, pošto ima na sebi regulator punjenja. Dobro, ak imaš alternator več kod kuče. Isto tako i motor. I materijal nosača i kablove. Jer inače ak ga kod mene ideš ovdje kupiti, očerupajo te za 20 EUR, pa maka + materijal nosača i motor. Prođe skuplje nego mali novi punjač.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by TV-319k-vlado 28.02.16 15:53

Raider..i  vica22
Da to se radi o automatskom osiguraču koji je za kućnu upotrebu,… (jer osiguraču nije bitan napon za zaštitu već snaga, amperi A ).  To pišem o starim punjačima ili “home-made“,  gdje su rađeni još bez elektronike i kojima je garancija istekla.  Taj automatski osigurač se postavlja,  u seriju zadnji  ispred samih“krokodilki“ ( klišta)  što se stavljaju na + pol na akumulator.  To je samo “zadnja zaštita“  kako punjača tako i akumulatora,….( jer na primaru trafoa svaki punjač ima onaj mali osigurač (obično stakleni), ….onda na sekundar trafoa se spaja ili dioda (poluvalno ispravljanje) ili gretz  ( četiri diode, punovalno  ispravljanje), …i poslije toga na starim punjačima više nema nikakve zaštite, ……zato sam predložio tu naj-jeftiniju, i najjednostavniju zaštitu……nadam se da sam uspio objasniti.
TV-319k-vlado
TV-319k-vlado
član
član

Broj postova : 77
Join date : 01.02.2016
Lokacija : Orlovac

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by TV-319k-vlado 28.02.16 16:39

Vica022
Dobro razmisli o tom tvojem “dodatku“ za  pomoć kod startanja, (ne znam o kojoj snazi pokretača-alnasera   se radi),  jer ako ima snagu govorim onako, s pretpostavkom,  3kW  kao pokretač-alnaser IMT,  on ti kod samog starta povuče kod težeg paljenja vršnu snagu i do 800A.  Svaki akumulator  ima na svojoj naljepnici tamo neku oznaku u amperima ( to je ta vršna snaga koju je on sposoban da podnese).  A ti kad bi si htio ići u izgradnju takvog “pomagala“ morao bi si imati veliku izlaznu snagu da pomogneš ili čak samostalno startaš neki pokretač-alnaser.  To ti je snaga jednog aparata za varenja, (ako treba samo 50% pomoći akumulatoru) što ti niti jedan alternator ne može podnijeti bez obzira sa čim ga ganjaš.  Nadam se da ti nisam odbio od tvoje zamisli, ali bila je to samo dobra namjera da ti malo pojasnim. Nadam se bez ljutnje.  Smile
TV-319k-vlado
TV-319k-vlado
član
član

Broj postova : 77
Join date : 01.02.2016
Lokacija : Orlovac

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 3 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.