Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

+3
vica022
fireman.peter
Admin
7 posters

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 03.02.16 19:32

Da, al pitaj vraga, dal su svi napajalniki istim žicama sklopljeni...Po bojama.
Inače ovo se izplati samo, kad ti od nekog starog računara to ostaje, pa neznaš kamo sa njim. Inače ova stvarca dođe 50 EUR blizu. Inače kazano, povoljnije je kupiti originalnog običnog.
Nezna se, sa koliko ampera to puni.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 03.02.16 19:44

Dosta starih racunara ima za baciti jer su spori ili se neisplate popravljati a napajanje je vecinom dobro. A ko vec ima takvu mogucnost lako mu je doraditi. Boje zica mislim da imaju neki standard ali i unimerom se lako pronadju dve tri koje trebaju a moze se ampermetrom i proveriti amperaza. Za akumulatore je cak bolje punjenje manjom amperazom i duze vremenski. Ali kao prirucni alat moze da posluzi

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 03.02.16 19:57

Amperažu neznam baš kako bi ja mijerijo, jer imam jako star multimeter još na kazalec, pa na njime piše max 0,5 A!. Sigurno premalo. Znači mi preostaje samo skiniti kojeg sa koje elektro naprave. ZA nove multimetre ni neznam kako oni merijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by iwanho 1 03.02.16 21:36

Nije važno kaj je analogni. Pogledaj malo bolje, možda imaš preklopnik za jačinu struje. Neki modeli su to imali, možda ima i tvoj samo nisi trebal pa nisi ni opazil.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 04.02.16 15:08

Ovu granico merjenja je na list papira napisao nek štromar mom otcu, da se je lakše snašao sa njim, zato ja to kažem. A zaista ne bi htijo na njemu praviti snažnostnog-izdržljivnostnega testiranja No
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by iwanho 1 04.02.16 20:28

Ako dela Ohn metar i Volt metar, nekak buš izdržal bez Amper metra. Bolje nego da slučajno skuriš cijeli unimer.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 04.02.16 20:36

Nemam blage veze oko štromarije, al upotrebivam ga samo za merenje voltova. Pošto za Ohme treba baterija i ni neznam kako tada mijeriti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by fireman.peter 04.02.16 21:29

jel imaš koju sliku tvog novog punjača, slikano od blizu. Ne vidim baš koji je tip ali vidim da je malo drugačiji od moga.

PS
Znao sam da češ biti zadovoljan s njim Wink
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 05.02.16 19:32

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Fotografija-0010
Ivanhoo, ovo je moj mijerač, koj star je kao biblija. Al radi. Nema stavljene baterije unutra. Dosta puta mi dođe prav.

Peter, ovaj je, al slike mojega nemam od bliže:
http://www.ctek.si/modeli/ctek-polnilnik-m100.html
Ovo je brat modela MXS7, samo je u razredu "marine", znači za čamce i lađe. Isti je kao kopenski brat, osim ima kabel sa okama, koj je izdan pored njega 10 milimetara! Ima drugačiji dizajn na plastiki, kao vidiš,koj je se mi još više sviđao, i pored toga je povoljniji od brata bijo za5 EUR.

Sad sam shvatijo, da ima sve u katalogima isto ko brat, al brat ima snežinko-AGM nacrtano kao drugo opcijo punjenja u hladnim uvijetima izpod -5 stupnjeva. Pa sam mislijo,da ovaj nema, jer mu piša samo AGM. Pa vidim, da t označi kod tog modela isto stvar. Znači intenzivno punjenje sa nešt ovečim naponom zbog hlada. Primijetijo sam, da na ni jednome od tih bratova nema nacrtane "lune", koja piše u uputstvima kao opcija punjenja sa manjom intenzivnostjo bez upotrebe ventilatora. Isto tako nisam vidijo, da bi u njemu ikad radijo koji ventilator? Shocked Sad neznam, dal se uključi, kad bi bijo preopterečen il što. I isto tak onema ni jedne rupe,gdje bi moglo vučti unutra hladan zrak do ventilatora.
Možda ova opcija "lunica" nije kao opcija dobavljena na tih modelima i valja za bolje, snažnije modele. Phuh, sad vidim,da bi za najjači akuu bil premalena 5-ka, pošto je neznam koliko dugih sati punijo taj akomulator. Traktor nije u upotrebi več od orbe(samo sam ga upalijo jedanput od tada),pa se do kraja iztrošijo. Sad vidim, da mi ovaj punjač stvarno prav dojde. Dobro si mi svetovao.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by iwanho 1 05.02.16 20:14

Na sliki vidim da je pritisnut desni gumb od 3 donja, a srednji prekidač je na mjerenju napona s oznakom 15. Znači mjeril si izmjenični napon. Koliki napon si mjeril s ovim odabirom i dokle je došel cajger? Ta informacija može pomoći da se odredi koliki tok može izmjeriti. Ne znam kak se očitavaju vrijednosti. Kak naprimjer mjeriš jednofazni napon elktrične mreže nazivnog napona 220 V?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 05.02.16 20:22

Sto god se duze puni akumulator i manjom strujom to je bolje. I ja sam imao peh i ispraznio mi se nacisto nov akumulator. nesto sam radio na Audiju i nisam zatvorio gepek vrata , i par dana tako svetlo u gepeku ga iscrplo skoro skroz. ali tu je alatka pa ga punila do malopre.
Reider onaj merni instrument je Ruske proizvodnje jer vidim po slovima a stric mi je imao identican takav. Jako su dobri i prilicno precizni ali malo je kodrucje za merenje amperaze. To su bili unimeri za prve tv mehanicare. Ja imam pijacni digitalac koji meri do 10A struju tako da mi je za vecinu stvari oko elektrike dovoljan ali malo nepaznje i sve se sprzi. Vec dva jako kvalitetna sam u zurbi sprzio
Ivanho evo kako se meri kod njih. Prebaci se grebenasti prekisdac na V i na podrucje kaje je vece nego sto bi izmerili. Na onim ispod 3 prekidacica se stisne onaj znak za naizmenicni napon ili ako treba jednosmerni onda je onaj sa crticom (-).stave se kablici u odgovarajuce uticnice i meris. Na skali ima ispisano nekoliko mernih podrucja koja odgovaraju mah. podeocima na grebenastom prekidacu i pratis to podrucje na ocitavanju. Malo je komplikovano ali ti analogni su takvi bili
Na njegovoj postavci bi bilo da sve sto ti ocita na skali gledas u onu najvisu liniju sa podeocima do 30 koja je za V. dokle skala dodje znaci delis sa 2 puta. znaci ako igla stane na 20 to bi ustvari bilo 10V


Zadnja promjena: vica022; 05.02.16 20:35; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 05.02.16 20:35

Ivanhoo, sigurno sam mijerijo jednosmernog 12V, jer negdje mi nema izmenične. Tekom transporta il sahrambe mijerača možda se pritisnilo dugme. Šta točno sam mijerijo, više se ne sijetim. Po večini ga upotrebivam kod auto struje, jer za kučno samo šraufcigerom za merenje uzmem. Jednostavnije i brže.
Nešto drugog kompliciranega pa ja itak ne mijerim il radim, jer ni nemam što i ni neznam. Ni neznam, zašto bi Ampere mijerijo. Več upoznati vodi struje imaju več poznate veličine, al nekvih inovacija ja ni ne radim.

Izgleda, da ima rang mijerenja 1,5 A, pošto je 1500mA=1,5A scratch
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 05.02.16 20:39

Da ti prvi imaju mali opseg za merenje amperaze jer to je za tv mehanicare a oni to fakticki nisu ni koristili. Tehnika je takva bila u to vreme. Mislim da je i iskra radila slican analogni instrumen samo su veca radna podrucja

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by iwanho 1 06.02.16 10:40

vica022 je napisao/la:
Reider onaj merni instrument je Ruske proizvodnje jer vidim po slovima a stric mi je imao identican takav. Jako su dobri i prilicno precizni ali malo je kodrucje za merenje amperaze. To su bili unimeri za prve tv mehanicare. Ja imam pijacni digitalac koji meri do 10A struju tako da mi je za vecinu stvari oko elektrike dovoljan ali malo nepaznje i sve se sprzi. Vec dva jako kvalitetna sam u zurbi sprzio
Ivanho evo kako se meri kod njih. Prebaci se grebenasti prekisdac na V i na podrucje kaje je vece nego sto bi izmerili. Na onim ispod 3 prekidacica se stisne onaj znak za naizmenicni napon ili ako treba jednosmerni onda je onaj sa crticom (-).stave se kablici u odgovarajuce uticnice i meris. Na skali ima ispisano nekoliko mernih podrucja koja odgovaraju mah. podeocima na grebenastom prekidacu i pratis to podrucje na ocitavanju. Malo je komplikovano ali ti analogni su takvi bili
Na njegovoj postavci bi bilo da sve sto ti ocita na skali gledas u onu najvisu liniju sa podeocima do 30 koja je za V. dokle skala dodje znaci delis sa 2 puta. znaci ako igla stane na 20 to bi ustvari bilo 10V

Samo ovaj crveno označeni dio mi prije nije bio jasan, a nažalost nije mi ni sada.
Recimo mjeriš napon ranga 220 V. Postaviš grebenasti prekidač na 300. Koliko treba biti prikazano na kazaljki ako je stvarni napon 230 V?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 06.02.16 12:24

Ako je tako u postavci instrumenta onda bi na onoj gornjoj skali sto meri do 30 podeoka trebalo da igla stane na 23 -cem podeoku skale. Malo su nezgodno tu resili za druga podrucja koja cak i sa kontra skale se belezi. Iskrin unimer je bio dosta laksi za ocitavanje jer je imao na skali skoro svako podrucje .

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 06.02.16 19:05

Da. Trebaš to bez nekvih izračuna logički na pamet si obrazložiti, koliko zaista to pokazuje. Ak ja obrazložim nešto jednostavnije na pamet:
Ak mijeriš napon 24 V i izabereš takozvan po tovjim riječima grebenasti prekidač na opcijo 50, onda bude kazač stajao točno pravac gore, ili inače kazano-pola veličine ukupne skale. Ak mijerim jednosmijernog i naopako stavim igle na kablove pod strujom, kazač počinje mi udarati u ljevo naopako stran skale. Okrenem igli, i pokaže pravo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by iwanho 1 06.02.16 20:24

Hvala Reider,

znači koliko posto od ukupnog hoda se otkloni kazaljka toliko posto od veličine izabrane grebenastim prekidaćem je izmjerena vrijednost. Nije komplicirano, ali zahtjeva malo izračuna.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 06.02.16 20:40

Ni sam neznam, kako bi do točnog podataka došao sa izračunima na tom mijeraču. Ak postavimo grebenast prekidač na 300(merimo pa 220V), onda uzmemo u obzir, da je kraj skale napon 300V. Jer se uklonijo kazač na skali na recimo na pamet 80% ukupne dužine skale, predpostavljam, da dobijem veličino tako, da izračunam, koliko je 80 % od vrednosti 300. 300 delim z 100 i pomnožim sa 80=240.
(sve ovo laično predpostavljam i ni sigurno to za upoštevati!). Najbolje, da to potvrdi nekvi štromar il on pravo obrazloži.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by iwanho 1 07.02.16 11:44

Ako je princip očitavanja takav kak si navel onda treba samo napraviti upravno proporcionalnu povezanost.
80% od 30 je 24, a 80 % od 300 je 240. Na tom položaju grebenastog prekidača je jako jednostavno. Očitanu vrijednost samo dreba udeseterostručiti.
No ako na položaju 15, mjeriš 12 V akumulator i također izmjeriš vrijednost 26,1. Koliki je napon u akumulatoru?
26,1/30=0,87
0,87*15=13,05 V.
Ako za isto mjerenje upotrijebiš skalu 30, koju vrujednost bu onda pokazal uređaj?
13,05/80=0,163125
0,163125*30=4,9

Ukoliko znaš koji red veličine napona očekuješ, onda primijeniš odmah adekvatan položaj grebenastog prekidača, a ako nisi siguran kreneš od višeg prema nižem i tako sačuvaš uređaj od pregorijevanja.

Ovo je moje logično razmišljanje i izračuni na osnovu tvojeg stava o proporcionalnom otklonu kazaljke.
Kad buš ima vremena, možeš tu moju teoriju provjeriti u praksi na akumulatoru.

Ako se potvrdi točnom, onda važi i kod drugih mjerenja.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 07.02.16 16:45

Evo ga moj pijacni unimer digitalni kineske proizvodnje za sve poslove koje radim .Inace vrlo zahvalan i prilicno precizan a jeftin .Svega 5eurPunjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 7UH6xf4
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 07.02.16 20:36

Da ti si potvrdijo točnim računom, al ja pričao na pamet, kako ja radim.
Upravo tako se mijeri da, ak ne znaš snage, počinješ mijeriti sa rang ili dva jačo vrijednostjo. Inače može se preobteretiti. Tako je mom otcu napisao na list uputstva i onaj prijatelj štromar. Tamo sam se ja i naučijo, jer naravno, da nisam ove stroke, pa nisam imao blage veze oko toga.

Al sad sam upravo danas naišao na problem točno kod mijerenja sa tim mijeračem. Na kratko bom pokušao pitati: Imam punjač baterij veličine AAA, koj puni dvije baterije istovremeno, al ne svake zasebe. BAterije su napona 1,5 V i snage 100mAmp(to kaže i analogni mijerač).No i sada više ne puni i sumnjam, da zaspao(Varta star 2 mijeseca!!!!!!!!!!!!!!). Rad bi ga izmijerijo. Kad stavim baterije unutra, kontrol lampica na punjaču se uključi, al ni u 3 danima jih ne napuni tih dvih baterij.
Kako nek stavim igle mijerača na kontakte, da mogu mijeriti ak je još živ?
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Fotografija-0001
Ovo je taj punjač i nabrojijo sam mu kontakte. Znači 3 i 4 jesu minus, al 1 i 2 * pol. Po mome su vezani zaporedno?? Jer svako zasebno ne kaže mijerač ništa. Kako ču izmeriti izpravnost tog punjača? Pronašao i račun, pa bi ga nosijo nazad u trgovino ak ne radi scratch . Trebam kazati, da sam u roku godine i pol kupijo 3 punjače, al ni jedan ne radi više od pol godine. Koji je to vrag. Ovo me skuplje košta, kao da bi kupovao alkaline baterije i kraj priče. Kakve rechargeable do vraga. Onda sam išao pokušati mijeriti krvni pritisak, ak su baterije pune, kad jih punijo 3 dana. Ništa. Uzmem nove alkaline i mijerač pokaže pritisak 160-valda jer sam bijo razp....

E svaka ti čast, za 5 EUR kod nas ne dobiješ ni prdeca. A istina je, da ova tehnika jako je postala povoljna, kad si za to ponekad trebao dati čudo novaca.
A pitanje je, za kakvo lovu kinezi kao tvornica ovu prodaju onda?? Izgleda,da je istina ,kao mi je nekvi prodavač kazao, da se ništa ne izplati ovdje, pošto kinezi šaljijo proizvod povoljniji, kao kod nas samo surovina za izrado- znači proizvodni trošak bez zaslužka.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 07.02.16 21:15

Malo mi je nejasno zato sto punjive baterije nikl kadmijum imaju napon od 1,2V dok alkalne ili one obicne stare imaju 1,5V. Kad stavis baterije u bunjac nemoj ga ukljucivati nego prvo tako izmeri napon obe baterije tacno i zapamti podatak. Onda ukljucis punjac i ako je ispravan on mora malo podici napon ka gore. Naprimer ako je napon 1,5V tacno baterije kad ukljucis punjac on ce podici na 1,55-1,6V. Znaci uvek mora bar malo podici napon od napona baterije da bi punio. Za koliko ce podici odmah napon zavisi od kapaciteta baterije i snage punjaca
Da bi izmerio napon crvenu pipalicu od instrumenta koja je za + pol stavis na gornji kontakt baterije obelezen sa 1 a minus kablic sa papucicom na kontakt sa baterije obelezen sa 3.Isto tako i sa drugom baterijom.

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by iwanho 1 07.02.16 21:29

Prvo pitanje. Je si li siguran da su baterije ispravno postavljene? Koliko su stare baterije? Možda se više ne daju napuniti?
Ja za punjenje AAA baterija koristim pokretni kućni telefon a on puni baterije stavljanjem telefona u bazu. Baterije su u telefonu spojene serijski i daju 3 V napona.
Prvo probaj kak ti opisal vica, a ako ne dobiješ očekivane rezultate napravi probu bez baterija.
Postavi ga na 7,5 V istosmjerne pa pipkaj sve moguće kombinacije. Ako ne reagira barem malo niti na jednu kombinaciju, nosi u trgovinu gdje si ga kupil.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 08.02.16 18:49

Hvala na nasvetima, al točno tako sve sam i radijo. Mrtav izgleda. Pokušavao sa drugim baterijama, pa isto ništa. Mijerač ne mrdne. A znam ustavljati baterije bez brige, jer radijo sam to 100 puta, jer nije mi prvi punjač.
Phu zaista su baterije za punjenje 1,2V i ne 1,5V. JA sad sam preveril. JA pričao na pamet.

Nasveta, da punim telefonom prvo mi se jako sviđalo i osmijeh mi se pojavil na licu al on puni samo AAA veličino. Znači ko če puniti veličino AA, koja mi isto treba...

Sad sam zvao nekvog štromara, ak mogu spojiti punjač nekog elektro aparata sa izlaznom snagom 3V 800mA virojatno jednomerne struje, na mijerač krvnog pritisaka. No on kazao meni,da ne zna, kakva mu je amperaža, al punjač tog podataka na sebi nema. Tako, da je kazao, da nije 100%, da to če zaista funkcionirati. Da neče mi dati garancije za svoje riječi, ak bum ja što zapalijo. NAravno!.

Zaista sam več od nekad davno  razočaran nad to fino elektroniko i ovi problemi sa punjačima samu potvrđuju moje sume!. Mad

Napon izlaza punjača moguče je izmijeriti sa baterijama ili bez njih po mome. Al ampere trebal bi pored baterije i punjača(il samo punjača) staviti još nekvog potrošača.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 08.02.16 19:17

Evo ti je fina kineska elektronika za punjenje tih baterija. Kod mene je vec 4 godine i stalno puni bar 2 baterije za fotoaparat ili lampu i jos uvek radi.Kostao je toliko da je smesno i reci ,cela 3 eurPunjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 JR41pK1. Imam i jedan veci za sve tipove baterija takoreci koje se pune samo neznam sad bas gde bih ga trazio .

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti - Page 2 Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.