Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomo Vinković 700 serija opća tema

+30
mbkrhr
DAMIR
tale_123
Sasazagi
isalopek
Karl
hare_a
velikivuk
d3enis
serafian
sokol
TV-319k-vlado
vica022
grabrovec
Tomo Vinković Požega
tony5
bajki
mbutala
Dubravac
reider 1
tomo522
ssucur
Krumpironja
darko123
iwanho 1
tomotraktor
fireman.peter
TomoVinkovic420
strojar1000
Admin
34 posters

Stranica 1 / 25. 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 06.12.14 2:54

Opća tema traktora..


Zadnja promjena: Admin; 01.04.15 15:55; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

tale_123 likes this post

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by strojar1000 16.12.14 18:33

Pozdrav društvo. Ovako, ove godine sam kupio tomo vinkovića 730. Iako ko je ko nov na njemu mi se neke stvari ne sviđaju bi bih molio pomoć oko tih stvari. da krenem: 1. Imam previsiko sjedalo pa iako sam ja dosta velik to mi dosta smeta pa bi molio dali znate gdje bi se mogo nabavit orginalano sjedalo i koliko bi koštalo. Druga stavar koja me smeta je što nema sato mjera. Pronašao sam ga na netu ( njuškalo) no za njega mi treba plastika( guma) koja ide oko njega pa biste li mi mogle reći gdje se može nabavit. Treće, nemam naljepnica pa bi si trebao i to nabavit. Peter sviđa mi se tvoja prednja naljepnica, bi mi mogao dati dimenzije ( cirka)?? I još nešto, prilikom ubacivanja u blokadu diferencijala volan moram okrenuti u lijevu stranu(ne puno) pa me zanima dali se on, diferencijal, može naštelet? zasada toliko . Pozdrav Siniša

strojar1000
novi član
novi član

Broj postova : 28
Join date : 07.06.2014
Lokacija : Delnice

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by TomoVinkovic420 16.12.14 19:12

strojar1000 je napisao/la:I još nešto, prilikom ubacivanja u blokadu diferencijala volan moram okrenuti u lijevu stranu(ne puno) pa me zanima dali se on, diferencijal, može naštelet? zasada toliko . Pozdrav Siniša

Kad ubacujes u blokadu, moras malo volan mrdat lijevo desno da blokada "ulegne".
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 20.12.14 17:03

Pozdrav

Originalnog sjedala za Vinkoviće nema,  pisalo se o tome  a i postavio sam slika o tom sjedalu,   sjedalo je bilo nekad prije za onog vremena  uvoz iz Poljske, dali za cijeli niz godina proizvodnje tog traktora   to neznam, to kolega Zbalija zna više o sjedalu pa bi ti on mogao tu više i reči nešto o tome. Pretapecira se   to staro sjedalo što forumaši prakticiraju, kupuje se i univerzalno  sjedalo danas je uvoz veliki pa i izbora koliko hočeš, cijene su različite za te univerzalne ili ti zamjenska sjedala cca 500 kuna pa na više.

To za sat napraviš ko fireman.peter, iskokariš kod tokara taj držač sata od plastike, to je  jednostavno i  ima za kupiti plastike tvrde za tokariti koliko hočeš,  svaki tokar to napravi istokari  kako  mu  ti kažeš i objasniš što tebi treba, ili proširiš ili smanjiš  rupu na instrument tabli što več svašta se da napraviti mašta i inovacije sežu  u neudogled. Nisi precizirao koji si sat kupio, za što pokazivač goriva, obrtomjer,radni sati, svaki za sebe sat, sve u jednom satu, tko je proizvođač, prodavač, novi, ili korišteni itd..

Postupak uključivanja blokade diferencijala si napisao, vučeš ručicu blokade prema sebi i mrdaš volanom lijevo,desno sve to u vrlo sporoj brzini, da se kotači sporo pokreču i tu nema štete , nakon uzubljenja blokade  biraš veču brzinu traktora  i gas  ako ti treba za izlaz iz blata ili nekog drugog događaja ovisno o situaciji.

Još bi bilo najbolje da se igraš kvačilom kako je ispravnije i najbezbolnije, na način da ručicu blokade vučeš prema sebi, mrdaš volanom lijevo-desno,  kvačilo popuštaš postupno da kotač napravi najviše pola kruga rekli bi (mic po mic) tako dok  se blokada  ne uzubi i nakon toga brzina traktora po potrebi naravno i gas.

Tu nema nikakve štete i blokada traktora  može biti cijela i ispravna  cijeli niz godina  dok je traktora, u večoj brzini isto se može uzubiti blokada traktora  samo na takav način nemožeš očekivati dug vijek trajanja blokade ako se koristi često, bilo bi tu pisanja o upotrebi blokade traktora  i blatnjavoj podlozi, nije samo blokada traktora  važna i upitna nego i , gume pogonske, grip guma,  brzina traktora u blatu itd. Također blokadu traktora koristimo i za spuštanje tereta niz neku strmu nizbrdicu, put itd, ima toga juhuhu..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 20.12.14 22:37

Admin ti već sve odgovorio još samo da dodam oko visine sjedala. Istina svi su današnji novi po visini visoki jer imaju amortizer pa zbog toga moraju imati prostora da se mogu micati dole i onda nazad gore. Oni origi na TV 420 i 732 imali su samo gumi selen pa je bio nizak i zbog toga tvrd. Taj je najviše ličilo na sadašnje bar po obliku. Hoću reći ako se odlučiš za novi i da ti je svejedno ako je tvrd onda nebu problema. Pokupiš iz njega amortizer i opruge i on se spusti dole pa je nizak. Drugo je da nabaviš novi i njega preradiš. Ja sam mog preradio, snizijo. Pustijo sam mu opruge i amortizer ali sam dio plocevine izsjeko i zavarijo onda nazad. Dio koji služi kao vodilica, to je ko neki profil a u njemu su mali kotači, taj dio sam odsjeko na kraću dužinu. Ali treba paziti da se ne izsječe previše pa da nebi sic nasjedal do kraja te vodilice. Mora se prije zaustaviti ako idemo traktorom preko neke rupe pa sic to amortizira.
Bez prerade bude se teško našlo neki nizak sic. Ja sam još tu stvar riješio tako da sam volan napravio visoki.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by strojar1000 20.12.14 23:18

bi mi mogao peter to malo poslikat pa da vidim ... Imam i ja viši volan al što će mi on kada mi je za noge dosta visok... hehe... Admine hvala na pomoći. Radi se o mjeraću radnih sati a za ostalo, kad sam vidio koliko ima komplikacija sam odusto. A i u ostalo teg ga imam par mjeseci, još ga nisam pravo niti "upozno".

strojar1000
novi član
novi član

Broj postova : 28
Join date : 07.06.2014
Lokacija : Delnice

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 22.12.14 21:51

Eto ti slike mog traktora pre sređivanja. Kako vidiš sic je navaren na ploču koja je onda prišarafana na traktor. Ja sam ti izsjeko dio kako je odznačeno i onda opet navarijo nazad na tu ploču.

Tomo Vinković 700 serija opća tema 22148980
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Tomo vinković 700 serija

Postaj by tomotraktor 25.12.14 19:28

Pitanje: Dali odgovaraju zadnji rukavci-trube, od 731 i 732 na 730? Jesu li identični? Ako postoiji u čemu je točna razlika? Hvala.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 25.12.14 20:20

Nisam to još imao prilike pripasivati ali moje je mišljenje da bi se moglo. Razlika je u kočnicama, noviji rukavci imaju veće i jače te okrugle prijenose koji idu u doboše, stoga da se ne uvijaju pa tako bolje koči. Poluge i sve to oko kočnica je drugačije riješeno na novijim serijama.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Tomo vinković 700 serija

Postaj by tomotraktor 25.12.14 20:31

Znam da te stvari oko kočnica nisu iste. Nebih volio sada da rukavci budu ,, raspar,, da nisu isti. Dali su ležajevi i zupčanici unutra isti? Pošto bi kupio praznu pa iz svoje sve prebacio unutra.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 25.12.14 21:35

Kako več rečeno, ja to prepakovao još nisam ali mislim da su unutra jednaki ležajevi i zupčanici. Možeš provjeriti po katalogima jednog i drugog traktora ako su brojevi jednaki, ako jesu onda sve ok. 
Ako budeš prebacivao iz rukavca u rukavac onda jedan ležaj nebu išlo jer ga vjerovatno nečeš uspjeti ljepo vaditi, težko da se ne ošteti.
Ali bude vjerovatno ostao u rukavcu kojeg budeš kupijo pa bi možda taj poslužijo.


Nije mu lako na minus 2 st.C  Cool


Zadnja promjena: fireman.peter; 30.12.14 22:39; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Dopuna posta sa videom)
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 10.01.15 20:24

Što se tiće orginalnog sjedala više nama.
Proizvodnja je bila iz Poljske, isti proizvođač je i proizvodio za traktore Ursus.

Ako želite pravi posao naprvite raparaturu starog koji će biti dugovječniji od ovih Turskih.
Ja sam svojeg kompetno opjeskario, obojano nanovo, dao izraditi nove plastične vodilice, te
stavio novi amortizer i kompetno ga pretapicirao.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 19.01.15 19:25

Pozdrav svima koliko vas god ima! Ja sam Mario Glavač, i okolice Zaboka sam to je HR Zagorje. Ozenjen sam ima curicu 8 mj.  Imam 32 godine, po zanimajnu sam vozač i strojar. Radim u privat firmi. Traktor tv sam htio vec dugo ali nisam go mogao kupit, ali jesam prije 4 godine kupio tv730 1977 godina. Imam nesto prikljucaka za njega, a uredio sam ga , nesta sam nesto uz pomoc drugih. Jako sam zadovoljan njime i radi super. Imam neka pitanja za vas, zanima ze koliko ima okretaja kardan u sporim brzinama. Stavit cu na njega vitlo kad ga popravimo jer vitlo nema snage. Pozdrav

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 19.01.15 21:46

Dobrodošao, ljepo si se predstavil, sve pohvale. Inače možeš koju riječ napisati o sebi u temi Predstavi se a to je na linku ispod:
Predstavi se
To bi bilo jako poželjno da se tamo predstaviš ali opet nije nužno.

Odgovor na tvoje pitanje:
Kardan ima 663 okretaja kod max okretaja motora. To je ako uključiš u najsporiju.


PS
Što se tiče vitla imamo temu o vitlima pa bi mogli tamo reći koju na tu temu ako hoćeš. 

Šumarski priključci za traktore

A što se tiče popravka, obnove vitla i dorade vitla, ja sam več nešto pisal o tome pa ako te zanima:

Vitlo Tajfun GV 3T
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 19.01.15 21:57

Hvala na brzom odgovoru! Hocu se pretstavit i tamo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by TomoVinkovic420 19.01.15 22:18

Dobro dosao Mario, stavi koju sliku tome u ovu temu.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 19.01.15 22:45

Tomo Vinković 700 serija opća tema 28kotmu

Evo ak sam to dobro postavio

Dobro si stavijo samo što trebaš kad postaš sliku dopuniti ona dva prozorčiča o širini i visini slike upišeš brojeve ovako ko ovo ispod:

Width: 800

Height: 600

Moderator Fireman.peter

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 19.01.15 22:48

Evo jos jedne
Tomo Vinković 700 serija opća tema 29up0m9

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 20.01.15 0:01

Pozdrav Mario

Dobro došao na forum, drago nam je da ćemo podijeliti mišljenja, iskustva, praksu  puno hvala na odazivu na forum  srdačan pozdrav od foruma i forumaša.

Što se tiče slika imamo uputstva o postanju slika, pa pogledaj kako se postaju slike  ili možeš se obratiti privatnom porukom tu na forumu bilo kojem članu da ti pojasni ako če ti biti potrebno,ta privatna poruka ti dođe ko e-mail pošta, eto samo opušteno nemaš beda..

Traktor je super sačuvan pet plus..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 21.01.15 21:38

Mario730 prije svega lijep pozdrav i dobro došao na forum.


Imam pitanje dali si ti možda kupoval crne matice od mene za tomu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 21.01.15 22:45

zbalija je napisao/la:Mario730 prije svega lijep pozdrav i dobro došao na forum.


Imam pitanje dali si ti možda kupoval crne matice od mene za tomu
Pozdrav! Jesam kopovo ali neznam jesi ti taj?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by TomoVinkovic420 21.01.15 22:46

@Mario730 Jako ti je lijep tomo, ocuvan svaka cast Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 21.01.15 22:57

Hvala vam! Utrosio sam nekih 50 sati rada a mozda i vise, nisam broio i bolje da nisam je je sigurno vise. Ali uređivo sam ga za sebe pa.... Steta sto mi je crko stari mob da vidite stare slike, iređivanja traktora f, freze i prikolice. A ima jos posla

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by iwanho 1 22.01.15 8:57

Traktor je stvarno super.
Si rolbar sam radil? Ona pločica na lijevoj strani je za rotirku ili?
Ne mogu iz slike zaključiti je li polica između blatobrana malo viša od blatobrana ili je u nivou. Tu bi mogel pričvrstiti kutiju s motornom pilom i ostalim stvarima (gorivo, mazivo, alat i okrijepa) za rad u šumi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 22.01.15 9:12

ja sam ga radio, jedino sto mi je 10 cm visi nego je na 732. Plocica je za rotirku. A nosac od police je malo visi od blatobrana, i varen je za rolbar. Samitime odma je cvršci kad je polica gore. Jedino sto je moram vadit kada kopčam vitlo zbog poteznice. Moram je z sredini zarezat

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 25. 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.