Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Ferrari opća tema traktora

+2
Krumpironja
reider 1
6 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by reider 1 29.01.14 19:32

Općenito o traktorima Ferari



http://www.mojalbum.com/reider/ferrari

Evo Krompi mog Ferarija ali žao mi je.Nemam ga više,kao ne i ti tvog TV-ja.A to so i sve sliak što sam jih imao od njega.Kod kuče bio je cca 2 godini.
A ima i dobre i loše strane taj model kao svi drugi.Izgleda da ima iste gume stavljene kao ima ih sad tvoj AC.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by Krumpironja 29.01.14 20:52

To je ruggerini gore? a to mi se čini nešto ko goldoni koji ja vozim? a možda se nađe neki forumaš sa ferrarijem Very Happy
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by abarth 29.01.14 21:04

Haha ferrarija nemam ali ruggerinija imam na TVejcu. Very Happy
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re:Traktori Ferari

Postaj by Admin 29.01.14 22:20

Net ima slika koliko želiš.

Traktori Ferrari opća tema traktora Traktor-ferari-zglobni-7

Traktori Ferrari opća tema traktora Njegova-ljubav-su-trakto

Traktori Ferrari opća tema traktora Ferrari-u-debeljaku05

Traktori Ferrari opća tema traktora Cobramfrontalais

Traktori Ferrari opća tema traktora 9750


Zadnja promjena: Admin; 29.01.14 22:27; ukupno mijenjano 2 put/a.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by Krumpironja 29.01.14 22:24

A ima ima ali nije to fora ima i u mojoj blizini koliko očeš i cromo i cobram...vozio ja oba..jako lagani su ovi novi nisam baš oduševljen
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by reider 1 30.01.14 7:01

Hja točno tako.Bio na njime Rugerini,al ja mu pravijo,da je "ružerini"jer motor bio mu sa neko boljko-inače radio,imao snago,ali dimio i nije htijo paliti:Nije mi se ga dalo nadalje maziti i prodao ga.Imao sa njim itak gubitak-no od njega ostalo mi u zahvalo za sve probleme samo stražnja deska za upomenu,a ta nije loša!Dobra je.
imo je 26ks.Nije bilo filtra na njemu za ulje motora-pronašao samo nekvu sito.Imo je 7+3 brzina.Menjalnik prekopčavao se među vožnje bez problema.
Ako koga još više zanima,mogu razložiti bolje.Posebnost bila mu ta,da iamo je na jednoj ručki i odabir brzina i reduktor i na takvom mjestu kao Renault 4 ili hrošč FW.

Da Ferariji so lagani zaista.Ovdje oko mene nima ni jednog.SAmo znam (tako kažžu priče)da, je od mene cca 10 km jedan potpuno isti Ferari model 75(26ks),ali ne poznajem lika.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by fireman.peter 01.02.14 11:46

Ima moj susjed Ferarrija ali taj je pravi old timer i manji je od tvoga bivšega. Kad več pričamo o motorima, mislim da ima Slanzi motor a vidim na slikama gore da se ugrađival i Lombardini.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by reider 1 01.02.14 17:08

kao svak traktor imao je i taj boljke i mane.Pa da pustimo ovaj moj zje...motor na njime mislim na splošno.
Motor bijo je čitav sa aluminijeve litine kako se sječam.A motor mu je sigurno stradao zbog mane -lošeg mjenjača.Neznam ako je bio taj moj što šaraufan kod mjenjača ali imao je strašno veliko razliko među dvima brzinama i tako da nije imao jedne brzine koja bi mu stvarno trebala.Ali je traktor išao previše sporo ili malo prebrzo(kao da vi na TV-jih nebi imali 4 brzine).Zato ga prijašnji vlasnik vozio na večjom brzinom sa malim gasom i pregrijavao motor!Tako je bila moja konačna rekonstrukcija tog događaja oko motora.Onda jebi ti sinhron u mjenjaču ako fali mu brzina.Bio je prelahek straga(lagan zadnji kraj) i lim kao na več taljanima bio je lošiji od TVjevog,jer pucao gdje sipoželio.Pa i falga je mi puknola!!

Dobro sada samo pljuvam po njime ali virujte može se ga i hvaliti,jer imao je puno dobrih-boljih rješenja od TV-ja hehe.
Pravo kuku kakva ti treba kod traktora,standardni kardan sa dvije neodvisnih brzina!Imao je kočenje -doboše na prednji osovini i kad se jako kočilo nije se zasukal spredaj.Da ne pravim da je bio brži od TV.Širina traktora bolje mogla se nastavljati.Kod njega nije pilo puštanja hidravlike i mogao je držati plug pola noči dignut bez problema.Moglo se polako puštati hidravliko i zglob u sredini bio je višji-međusobna razdalja gornjeg i spodnjeg ležaja bila je veča i čini mi se to bilo bolje napravljeno nego kao TV jev.
Al zamrzio sam ga stvarno samo zbog ove brzine koja mu "nestala" sa mjenjača.Imao je dvije brzine uskoro isto brze ali za njimi nije bilo dugo nijedne,osim jedne koja bila daleko prebrza.

Za pravi rad bilo bi mu potrebno staviti duple utege na zadnje kotače kao imaju Fajermen i Batek.Stvarno bio je zadaj lagan.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re:Traktori Ferrari

Postaj by Admin 04.04.14 0:36

Traktor Ferrari MC 60 proizveden 1964.god u koji je ugrađen Ruggerini motor ,podatak sa neta .

Traktori Ferrari opća tema traktora 800px-mc60ferrari

Traktori Ferrari opća tema traktora Traktor-ferrari-mc-60-it
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by reider 1 04.04.14 20:17

Nevijerojatno-legendarno.
Ponešto puta razmišljam,dali ima svaka firma,koja bilo što izrađuje, jedan svoj muzej ,kdje se shranjujejo svi modeli-izdelki ,koje je ikad radila. Bilo bi nevijerojatan događaj,da se možeš ovako prošetati po njime i da imaš mogučnost svome okom viditi nešto takvo -ovakvo.Da ne kažem,da bi se sa barem jednim bi moglo malo voziti...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by fireman.peter 04.04.14 22:21

Mislim da je malo ili jih čak nema takvih firmi koje bi imale sve svoje vozila. U početku proizvodnje ne obrača se pažnja na takve stvari, no kasnije kad več uspeju imati neku tradiciju sigurno da se polaga više pažnje na svoju istoriju.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by Krumpironja 17.08.14 17:06

[img]Traktori Ferrari opća tema traktora 2e30klh[/img]
heheh brzo mi je rođendan  Twisted Evil Twisted Evil
[img]Traktori Ferrari opća tema traktora 264i16w[/img]
i jedan manji sa velikim iza hehe 
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by reider 1 17.08.14 20:39

A osvežavanje teme.Kod mene jedan je vlastiti dobavljač za Ferari.Tako ja,ko več koj seljak koji su tražili takve male traktorčiče smo išli gledati traktore ove firme kod njega.A svim se činilo,da su barem do 50 ks bili nekam lahki,lično izrađeni i odlučili se za koje druge firme.Gledao sam novog 30 ks.Mjenjač mu je isti ko na konkurenčnem AC-ju 8+4,samo ,da ima zaokrenene ročice mjenjača i reduktora između nogama.Izgledao je veoma lahek prema AC.A bila je tada nekva akcija na njime,jer je lagano došao novaj dizajn i taj je bio stariji.Nekako mi se čini,da je bila cena negdje cca 13 500 EUR.A to je bilo Uskoro prije 5 godina.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by fireman.peter 17.08.14 20:57

Jesu ove prikolice na sliki pogonske ili su jim samo gume pogonske?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by Krumpironja 17.08.14 21:09

Hheh ajmo redom da ima u vrbniku jedan cromo 40 to je sranje da budem pristojan hehe ima 38 ks i 800 kila...meni se čini da su se svi novi traktori okrenuli pogonskim priključcima i hidraulici,ali to je ta organiizacija FIMA ako se ne varam oni rade pasquali,bcs i ferrari

peter nije ova prva zelena ona je tv prikolica sa malo jačim gumama da više može vozit a ova od goldonija je pogonska inače toga sam trebo kupit umjesto AC za tu kombinaaciju traži 18000 eura znači maxter i pogonska
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by reider 1 17.08.14 21:16

Stvarno neznam,zašto toliko sanjaš o pogonski prikolici,a prije je ni za TV nisi upotrebivao,čak je i nema.Ne treba ti.Samo trošiš pare.Kod mene niko toga nema.No nema ni niko takvih uzbrdica ovdje.A jih ni ti nemaš.Ajde trčam na RAd.Bog!Pozdrav!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by fireman.peter 17.08.14 21:17

Da nije to malo prepuno novca za taj traktorčič i tu prikoličicu?  Shocked  scratch
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by Krumpironja 17.08.14 21:21

Reider ja sam ti puno po sumi i vjeruj mi ko sta se peter iznenadio i ti bi se heheh aajde pozz pogledaj i druge tebe kad stignes Wink

a pa novi maxter je jos skuplji i to samo maxter cuj 58 ks goldoni,i jos je prikolica pogonska nove su 30tk+ tako da puno novaca je ali za to cak i nije
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by reider 1 18.08.14 12:24

Huh,malo si brzo napisao komentar,koju riječ naopako napisao i namučio se razumjeti.

Sumnjam da kažeš,da su MAxter 58 i pogonska prikolica preko 30 000 EUR.Huh ja-i meni se čini tako.
Primjer AC kazred snage 50ks(48ks)serije F-znači najbolje,bez kabine košta več dugo preko 21 KEUR.I dodaj kabino za 3-4 KEUR Znači oko 25KEUR+prikolica-i več sa time si jako blizu 30...
Za naš hobi to je JAKO previše-se slažem sa Petrom.
Tako ni ja nisam tražijo novog traktorčiča.Preskupa igračka.

A kaže pregovor-med otrokom in odraslim je razlika samo v vrednosti igračke...Nekako tako-neznam točno pregovora.

A mislio sam te doći pozdravit između 3-8 septembra sada,ali sve kaže da neče biti to možno i da se sve premakne na novo godino Neutral LP

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by Krumpironja 18.08.14 17:34

Hhee mislio na da su pogonske preko 30 tk kn nove hehe pa skupi je to hobi hehe ali ovdje ljudi imaju puno grozda i kupilo se to sve preko poticaja tako da su pola dobili od drzave zato i jesu sad svi traktori novi i jaki prije su bili najvise do 30 ks goldoni a sad ima svega hehe ma mozes doc kad god oces samo se najavi Wink
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by reider 1 18.08.14 21:45

Hvala na povabilu.Upravo sada smo razgovarali ja i Peter kakve imam probleme i zato mi je problem it od kuče. SIGURAN sam da če biti drugo godino bolje. A nisam znao za Petrovo posjeto kod tebe i ču pregledati teme i komentirati ,kad mogu.

Ja tako bi i ja kupio takve traktore,ak mi ko da pola pored...A ja moram da dam svaku jednu paru sam.No za nešto vreemna neću promjenjivati traktora više.Dovoljno je bilo.Ajd pišemo si i vidimo!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by Krumpironja 15.09.14 19:31

novi cobram jako lijepa masina nebi imo nista protiv jedne takve u mojoj garaži

Traktori Ferrari opća tema traktora Ht7oeu


Zadnja promjena: fireman.peter; 15.09.14 22:34; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : Uređivanje slike)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by fireman.peter 15.09.14 22:39

A ja mislijo da težko da ima koji bolji  Very Happy, a ima jedan još bolji pozadi stoji  Very Happy.

PS
Malo šale ne šteti  Wink.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by reider 1 15.09.14 22:54

Heh na Krku se direktno na plažo vozijo sa traktori heh.Hehe jeste frajeri Laughing
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by Admin 16.09.14 1:16

Pozdrav Krumpironja

Traktora svih marki koliko hočeš, a grožđa na tone i tone jeli to sve žlahtina. Samo ti slikaj i postaj slike njih nikad dosta, i poučno je.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Ferrari opća tema traktora Empty Re: Traktori Ferrari opća tema traktora

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.