Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Burska koza

2 posters

Go down

Burska koza Empty Burska koza

Postaj by Gost 12.01.14 20:06

Uzgoj mesne pasmine Burske koze jedna slika za početak teme
Burska koza Mc91

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re:Burska koza

Postaj by Admin 22.01.14 2:34

Farmervg pozdav, imaš li ti koze zbog mlijeka ili mesa ,za sebe ili tržiš dalje i koja pasmina ti se najbolje pokazala .
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by Gost 22.01.14 17:30

Imam ti burske koze one su mesna pasmina i nedoje se držim ih za prodaju nešta za sebe većinom se prodaju kozlići i do sad su se pokazale jako dobre šta se tiće pasmine
Imal sam par komada alpina pa su mi pokrali ostala je samo jedna i to bez rogova a i ta bude išla u kobasice

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re:Burska koza

Postaj by Admin 22.01.14 19:02

A tak nisam znao da se kobase rade i od mesa koza ,jel čisto meso koza ili miješaš sa govedinom ili teletinom neznam pa pitam hvala ti.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by Gost 23.01.14 16:17

Mogu ti reći da su kobasice sa kozom odlične pomješaš sa svinjetinom kad se osuše za polizat ma šta da ti velim samo da ih ima nije loše ni sušen but od koze samo se ne smije dugo sušiti da ne bude pretvrd

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re:Burska koza

Postaj by Admin 23.01.14 22:26

Farmervg interesantno to nisam znao ,a koliko sam i vidio nema ni za kupit takve kobasice u mesnicama ili u trgovačkim centrima Neutral
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by Gost 24.01.14 11:10

Da nažalost kod nas delicije ne postoje u trgovinama jedino otpad kad vidim kobasice za 20kn kila pa neznam od kojeg mesa su je napravili a na sreču dosta toga znam šta sve stavljaju u nutra tak da mi nije ništa ni čudno

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by Gost 31.01.14 12:44

Bok admine i farmervg, ja sam imao koze i sanske i burske no sad sam odustao od njih, ostao mi je još burski jarac,čistokrvni koji bi h i prodao inače ide u kobasice, nije markiram, star 4 g., malo munjen ali ko ima veće stado smirio bi se. Inače i ja sam ih držao većinom da mi čiste okoliš jer mi susjedi -stari su nisu održavali zemljište. Par godina su pasle grmlje i trnje i sad mogu strojno održavati. Imao sam i jarčeve koje sam kastrirao kad sam ih izlučivao iz uzgoja, nakon kastracije hranim ga godinu dana od recimo proljleča do zime , po kad krene svinjokolja i njemu je zadnje zvono. Što se tiče uporabe mesa slažem se sa farmeromvg, kad radiš  kobasice  postupak je isti kao da stavljaš srnetinu , dobro očistiš žile i mrenu i ne pretjerivati sa sadržajem, udjelom u  smjesi za kobasice , da ne poprime prejak okus na kozetinu, no to je stvar ukusa i na kraju nema brige nakon godine dana kada je uštrojen nem mirisa fino se ugoji ,taman.Imam i neku knjigu sa receptima od kozjeg mesa pa ako koga nešto zanima tu sam .

Burska koza N6qo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re:Burska koza

Postaj by Admin 31.01.14 23:58

Dali su sve pasmine koza dobre za održavanje šikare,žbunja ,a kakve su ovce u tom poslu čišćenja  Neutral
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Burska koza Empty burska koza

Postaj by Gost 01.02.14 9:48

Pa uglavnom jesu svaka koza brsti,što znači da joj više odgovaraju nešto više i drvenastije biljke poput kupine i sl. agacije, mlade stabljike i vočke, vinograd , mlade pupove obožavaju, a pasu i travu, samo koza je svojeglava i leti tamo vamo nebi li našla što bolje za prigristi. Što se tiće pasmine za čiščenje terena mislim da su burske agresivnije prema bilju , više ga jedu jer su mesna pasmina, mliječne koze imaju vimena i ako jeteren loš oštećuju  si vimena,no to je sad stvar tebe ako želiš mljeko može mliječna pasmina ,zašto ne. npr imaš zemljište i ogroman neprohodan grm ili zaraslu površinu, pustiš koze i one će ti same pokazati gdje im je brst interesantan, nakon toga im napraviš (kosom, flaksericom ili motorkom ) prolaz , stazu  u taj zarasli dio, par metara da mogu uće unutra i one će polako same dalje odrađivati i širiti krug.Naravno ne za 7 dana ali s vremenom da i još napomena koze vole brstiti na visini dokle god se  mogu propeti na zadnje noge znači do cca 1,5 m visine na to trema paziti ako se napasaju u kultiviranom prostoru. Što se tiče ovaca one su druga pjesma one pasu nisko i tako reći čupaju travu iz korjena, mada i one vole brstiti mlade pupove, one su pravi čistaći, ako nema večeg raslinja iz njih ostaje tepih.E sad ovisno o terenu i namjeni , vrsti raslinja ako se tiče održavanja terena mislim da je najbolja kombinacija koze i ovce zajedno.Jedne jedu jedno druge drugo, zajedno gnoje teren razvijaju se mikro organizmi i to sve skupa s vremenom obogaćuje teren.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by fireman.peter 01.02.14 10:47

Zanimljivo je ovo tvoje pisanje za nekoga poput mene jer nemam pojma o tim životinjama. Znam kako izgleda a to je u glavnom to. Tako da volim pročitati neke ovake postove, hvala.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by Gost 01.02.14 10:55

Nema zime ja sam čovek sa sela i kroz živor sam svašta prošao učio na greškama i educirao se samo pitaj a i nisam savršen biti će i mojih pitanja. Pozdrav

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by Gost 01.02.14 11:55

Lijepo i istinito čovjek je to ispričal koza je takva ko živi malčer očisti ispred sebe

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re:Burska koza

Postaj by Admin 02.02.14 17:53

Tako dakle, vidio sam    u Dalmaciji i ovce i koze u istom  stadu zajedno po šikarama i žbunju a to one rade u kompi ,hvala ti vrlo lijepo i jasno objašnjeno

Stavi jarca u naš dolje oglasnik pa možda se i netko javi za kupovinu.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by Gost 03.02.14 13:56

Može stavit ću ga ,možda da stavim novu sliku

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by Gost 22.05.16 22:53

Novi sam na ovome forumu. Tražim Burske koze starosto do 6mjeseci. Vukovarsko srijemska zupanija

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by Admin 24.05.16 22:55

Pozdrav

Dobro došao na Forum Matej, pitati ću jednog čovjeka iz okolice Vinkovaca sutra za koze, ima li kakvih saznanja tko bi imao Burske koze, to je sve relativno blizu.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by Gost 26.05.16 22:44

Ja sam inače iz Tovarnika. Smile
Hvala!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by Admin 27.05.16 13:05

Pozdrav

Pitao čovjeka ne zna, pitati ću drugog mada su oni ratari možda ipak znaju tko ima Burske koze.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by Gost 27.05.16 16:38

Hvala ti, kad stignes nije hitno. tesko da netko ovdje ima. najblizi sto sam vidio su u Valpovu, ali bile su starije koze,dvije mlade. puno su trazili. trazim nesto mlade, onda cijena nije problem

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Burska koza Empty Re: Burska koza

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.