Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izrada ogrijevnog drva

+14
reider 1
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
tony5
batek
Dubravac
darko123
iwanho 1
tomotraktor
TomoVinkovic420
fireman.peter
ssucur
abarth
Admin
18 posters

Stranica 13 / 24. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Next

Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 23.01.16 16:49

Huh jesi me sad spravijo iz tira!. Gledam ja slike po redu prvih 6. Onda počinjem gledati sliku 7(slikana puna prikolica straga), i jednostavno palo mi na oči, da si ti tako jako nabasal tvome traktoru Shocked Odmah sam kod sebe si rekao: ovaj nije normalan zaista! pirat

Kaži ti tvom poznaniku, nek nabije kajle drvene između uprug na prikolici ,da ne bude kada sve to preokrenuo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 25.01.16 20:40

Pozdrav

Neće to nigdje van izlazit zaglavi se to jer su metrice kalane. Ovako kao na fotografiji bi se i trebalo tovariti šumarska prikolica uzdužno, kada se po preko na tovaraju drva kad visi prikolica cure klize drva sa prikolice.

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Ce7bdc461432176

Izrada drva za ogrjev prijašnjih godina bagremovo drvo ili agacija.


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 28.01.16 16:45

Ja sam danas malo porušil. Pal je cer (lijevi od tri u grupi na prvoj sliki) jedna bukva bliže jarku (druga slika) te jedan manji "pakljavi" hrast i bukva iza njega (treća slika). Procjenjujem da ima ukupno oko 5 - 6 metara drva.

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 2lueuqs

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 3008vbc

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 2n6t9b9

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 28.01.16 18:40

Ovo je ukupno sa granama jedan put više drv kao veliš.

Pošto sam danas i sutra slobodan od posla, poslijepodne išao sam i ja u šumo. Dreve veče debeline nečejo se rušiti, pošto je ove zime pala odluka samo na sakupljanju grana, koje smetaju il vire na travnjake. Al trebalo bo odpiliti i nekve 3 komade malo debljeg promijera, pa bude tako treba i sa cijepačem raditi koliko vidim. Sutra sam sakupljao alat u prikolico i osposobil Ac za vučenje.
Prvo se išlo izvučt 10cm debelo drevo ,koja pravila sijeno drugim malenim na rubu šume i zarasla sa neko "plezalko". Bilo sve zaledenelo i sklizavo, da nisam ni hodati mogao. Traktor se jedva kretao sam i ove odpilene 10cm tanke dreve nije mogao izvučt sa ove šumadije, pošto sam imao prikačeno i prikolico, pa oboje vukao:
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Fotografija-0011
Kao da bi vozijo po vazelinu. Odkačijo sam prikolico i samo traktorom išao čupati. Da sam mogao izvučti, odbrusijo sam svu travu sa travnjaka. Jedva izvukao van.
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Fotografija-0012
Na kraju šume več sam drevam odpilijo motorko il ručno pilo na produžetku grane, koje van vire. Onda sam jih sajlom svezao i sa spodnje strane šume odvikao nizbrdo na ravni travnjak. A jedva sam došao na gore prazan!:
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Fotografija-0013
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Fotografija-0014
Kad sam lojtrom(lestev)i motorkom pilijo debljo grano, motorka se gasi i kontra udar motora odčupa konop za palbo i držač konopa odljete kao strela u lišče izpod dreva. Tražijo ja tog vraga 15 minuta. Na kraj ushvatijo ,da je prekratka za ponovan spoj, i preostale radove radijo ručnom pilom.
Ovdje se opet vidi pokušaj uzpenjanja traktora na uzbrdico, da idem povučt nove granje, al traktor kopal naprijed al ljetijo nazad, pa se na ravnici zaustavijo okrenut popreko na breg:
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Fotografija-0015
Naravno sam to sa tim traktorom to uzeo za zajebancijo, al ak bi se to dogodilo kod Zetora, mogao bi se on za to okrenuti.
Pošto sam bijo bez motorke ,obavlajo sam naprijed samo lagane radove i usput tekom piča radijo načrte za andaljnji rad. Usput se sijetijo na Ivanhuuja, koj pisao, da tovarao đubre i pola vrijemena popivao pored. Kad se počelo sakrivati sunce išao sam kuči i pronašao nekvo uže jako snažno od nekvih zimskih cipela, pa nadam se, da ču sutra moči nastavljati sa radovima, pošto bez motorke ne mogu nastavljati. Žuri mi se ne, jer ima vrijemena do prolječa. Radim polako bez žurbe. Upotrebival sam zaštitu i testiral novo nabavljeno kacigo. Al nikako mi nije jasno ,kako se to upotrebiva. Pivao i sijedijo na rudu prikolice i trl si glavo ,kako bi si to namijestijo na glavo.Pošto bilo kak osam jo stavijo, ona mi pala preko čela dole. Nekva ima štelovanja ,al ja ni neznam, koj dijo u njoj je spredaj ,koj straga. Mogu jo upotrebivati samo na jedan način, al sam siguran, da to nije pravo, jer mi tada malodane razklalo glavo, jer tamo je ostrina nekakva. Može ko pomogniti, gdje stoji pozicija 1? Spredaj ali straga glave. Jer čini se meni ,da treba biti straga i pritegnuta onim dugmetom ,al padne mi uvijek sa glave. KAd je spredaj, ona mi razdrma cijelo čelo, al tada bar ne pada dole. Vrag ništa vrijedan!
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Fotografija-0020
Onda je tamo pozicija 2 opet ima štelovanje. Al tamo samo mi fiksira čelado da ne pleše po glavi. Pozicija 4 treba mi iti na čelo, jer je tapecirana, al pozicija 3 naravno ide izpod brade. Vizir 5, nadao sam se, da če me štititi prema pilovini i sličnom, al vrag ide samo do pola višine lica, i ne štiti ništa osim udara grane sa njeba.
TAk osam stojijo u dolini sa odčupanim konopom u ruki i neupotrebljivo kacigo. Barem sam imao gemišt izpravan sa sobom Suspect
Phe, valjda sam više potrošijo nafte, kao bu efekt od sakupljanja ogrijevnog drva hehe. No čisto na kraju sfalilo mi i benzina, za motorko, pa se nisam ni ljutijo ,da nemam konopa. Važno je ,da imao sam nafto, da sam se mogao bez problema voziti traktorom do kuče.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 28.01.16 20:54

Uračunal sam u količinu i grane deblje od 8-10 cm.

Teren je sad jako zeznut. Na 5 do 10 cm dubine (ovisno o legi terena) je još uvijek zaleđeno, a to je smrt za traktor. Ja sam danas u šumu išel bez prikolice. Sve strmine na putu s južne strane i uglavnom nema leda pa se nadam da bum u ponedjeljak išel s prikolicom. Barem prema prognozi, trebala bi sutra i preksutra biti temperatura nekoliko stupnjeva niža nego danas, a onda od nedjelje do utorka opet toplo barem kao danas.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 28.01.16 21:22

Ak je bar malo smrznuta zemlja NEMOJ iti prikolicom, da voziš drva, osim, ak samo voziš sobom alat. Ni jedna kočnica ovog svijeta te ne spasi, kad to počne letjeti nizbrdo. Ja samo ču popilit što želim, da imam pregled, a sakupljat ču prema kraju zime. Itak bude ponovo došla nova poruka zime ,pa budemo poslije tih par ljepih dana opet trebali malo odmoriti se za koj mijesac dana. Jako je opasno bilo što tu raditi. Pao sam više 10 puta.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 29.01.16 10:29

Prazan sam išel bez problema. Ponegdje, u sjeni, ima malo blata, ali većinom je potpuno suho. Jedino ne znam kaj je ispod lišća.
Blata je bilo taman toliko da sam kod onog mosta s jačom žutom ogradom otišel malo traktorom u potok. Provozal se malo po vodi dok se nisu kotači oprali od blata. Prilazni put u potok je bil smrznut jer taj sunce ove godine još nije obasjalo.
Jutros je kod mene opet bila negativna temperatura i mraz.Sad se pokazuje sunce, ali izgleda da ne bu ni približno toplo kao jučer. Možda odem još jednom, danas ili sutra, samo s traktorom da pripremim granje za prijevoz. S granjem je puno posla, a mala korist. No svejedno treba počistiti i držati šumski red.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 29.01.16 18:33

Koji imaju velike količine šume, puste strunoti te grane, al ja si to ne mogu privoščiti, jer imamo mi malo. Pa se sakupi doslovno sve.
Danas išao u Lenart, jer odčupao oriđi konop, al onaj, kojeg sam kod kuče pronašao pukno je prije sam povukao. 1,3 EUR košta jedno punjenje konopa, znači 1 metar.
Makita 56členska košta lanac 17,5 EUR, al Husqvarna 19 EUR. Malo se razpitao. Oregon 17,5 EUR.

Danas zaboravijo fotkič kod kuče, pa slik nema. Jedna manja dreva od 20 cm debeline stajala usrijed travnjaka na samom, pa se jo odlučijo srušiti. Odkopal motikom i popilijo kale. Međusobno povezal 3 lance + sajlo i z ljujljanjem izčupao jo. Jedva išlo ,pošto je bilo sklizavo kao da neko mi bacao vazelin izpod kotača. Al uspijo sam.

Iduče dane, odpilit ču još dvije manje dreve ,koje bacaju sijene na početku šume onim malenim izza njih, pa ču tamo malo napraivti zraka. Bar toliko, da je srušeno sve, a vozit če se u početku prolječa do kuče gore, jer sa tim nikad nisam žurijo.

Mogu ti samo kazati, da mi ne pravi gluposti po ledu, da če se ti nešto ne bude dogodilo!. Traktor ni sam sebe ne obdrži na ledu, nad kojim je odmrznuta plast zemlje i vode i trave. Čine ti se ,da je suho, al daleko od toga.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 29.01.16 20:52

Danas sam ponovno otišel u šumu. Uspjel sam u nekoliko sati sklestiti malo više od pola granja jedne bukve i malo popraviti put na jednom mjestu. Kad sam se jučer vraćal s praznim traktorom na samom zavoju mi je proklizal zadnji lijevi kotač. Teren je takav da je u jednom tenutku prvi desni kotač ostal u zraku. Još danas videl trag od proklizavanja.
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 2qitz49

Zato sam danas ponesel motiku i malo poravnal teren. Srećom pa je pjeskoviti teren.
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 103zn1s

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Ekqbkw

Teren je čak nezgodniji nego se vidi na sliki. Kad sam vozil punu prikolicu drva, nisam mogel dovoljno skrenuti bez dodatnog živog utega naprijed. Jednostavno je prednji kraj bježal u desno jer prednji desni kotač nije imal grip na podlogu. Zato sam dio zemlje razvukel i na desnu stranu.
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 23tgx3s

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 30.01.16 18:36

Imam ja slično situacijo usrijed šume, samo je tamo kod mene ravnije, al veličina zavoja ista. Vozijo tamo u ovinek granje na jednoosovinki, pa puknula stražnja lampa na TV 826 Razz

Ja nisam radijo danas ništa u šumi ,pošto sam dopoldan bijo u tvornici. NA večer samo sam spremijo opremo, za drugi put u prikolico, što mi dodatno zatreba. Na kraju išao provijeriti motorko, pošto me naljutila toliko, malo preventivno. Nije dobro, što sam shvatijo. Kočnica ne radi, jer je kočnica puknula! i lanac uvijek ljeti i zbog toga, jer ima uništen uskoro do kraja zvon kočnice. Imam jednog na pola potrošenog u rezervi kod kuče. Ovaj je uskoro jajaste oblike, pa lanac cima u štart gasu. Al onaj zvon košta 65 EUR. Znači ova motorka je smrtno opasna! Ima i puknut jedan zub za paljenje na magnetu, gdje trebaju biti 2 komada. zato sam se fiksno odlučijo, da ove godine tekom ljeta nabavim novo iste snage, al ovu čem imati, za zlatno rezervo ili ak novo "zaglavi".
Pošto mi preostalo nešt omal oradova sa njom, budem to i završijo, al sa pojačanim oprezom kodrada i sa svu potrebno šumarsko opremo ,koju sam nabavijo osim nemam cipelov. Nadam se ,da ču drugo sezono več imati pravi stroj kod kuče Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 30.01.16 20:30

Koliko je jaka tvoja motorka? Moja jonseredka ima 3 kW i mač 45 cm. Za moje potrebe je OK. Zadnja bukva koju sam rušil je bila oko 60 cm. Bez problema.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 30.01.16 21:37

Neznam snage, al nezna ji ni poovlašteni prodavač za Husqvarno! Model je 770 korporacija -kooperacija Tomos-Husqvarna ,starija od mene. LAnac 64 členov ili pola toliko zubova. Nešto slično ko tvoj meč predpostavljam da imam.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 31.01.16 9:16

Tvoja ima 77 ccm, a oja 59 ccm. Znači da je zvijer prema mojoj, ali je i teža aza 1,5 kg.
Link je na original prema kojem je napravljena tvoja u Tomosu.
http://www.acresinternet.com/cscc.nsf/ed1d619968136da688256af40002b8f7/4efe89eaac6a061488256b38000ccbdf?OpenDocument

Ups! Sad sam pronašel i podatke za tvoju.
http://www.tomos-riders.com/ostali-motori/motorna-pila-tomos-husqarna-770/

Izgleda da je teža punih 2 kg.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Dubravac 31.01.16 17:31

Pozz

Dopuna drvarnice
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 UeKDKci

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 6MFlCJh
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 31.01.16 18:09

Huuh Dobravac, jesi kao sa filma "leder face"!. pirat Pazi, da ukupno sa drevom ne prepiliš još ovog bijelog kamena dole izpod!

Ivanhoo, svašta. Ova prva sa prve veze, nije prava!. Ona sa druge jeste. Al opet ne piše, kakve ima snage. Znam samo, da je poovlašteni prodavač za Husqvarno sumnjao, da bi nek bila izmet 3-3,5(al opet neznam il KW il KS). Ak bi drugo uzeo, treba joj slična snaga.

Vrijeme se pogoršalo, i brijao ljedeni vijetar bez sunca. Tako, da sumnjam, da če se ponovo za dlje časa prestaviti sa radovima oko sakupljanja drva.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 31.01.16 19:12

Nema napisane snage ali se po kubikaži vidi da je jača. Malo su na novijim digli snagu po kubiku ali još vijek je sigurno jača. Ako moja iz 59 ccm izvuče 3 kW, onda tvoja iz 77 ccm sigurno izvuče 3,5 kW. Čula sam da je za hobiste donja granica snage 2,2 kW (uklj. rušenje) ali ja držim da je moja s 3 kW na nekoj donjoj prihvatljivoj granici snage. Jedan šumski radnik ima Stihlovku (ne znam model) ali je teža i jača od moje a ima kraći mač. On mi je preporućil da i ja stavim kraći mač jer on puno olakša rezanje. Kod mene gotovo pa nema drva koja su deblja od 65 cm, a to se može rezati s mačem od 38 cm. Kraći mač ima još jednu prednost. Brže se izvuče kad počne stiskati rez.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 31.01.16 19:35

Moje je mišljenje, da za ozbiljni rad treba ti snaga najmanje 3kw il malo više još bolje, al nikako manji meč od tih 45, kao imamo mi! Ponekad čini mi se, da ni ova naša nema dovoljne snage ,al nije tako.To mi se uvijek čini samo tada, kad lanac nije više dovoljno ošter!. KAd je ošter, ovo je ludost, do bola kako ide. I na ništa manje ne želim pristati. No bar želja mi je takva, što če vrijeme pokazati, neznam.
Dužina sablje dava ti i preglednost nad radovima, jer je dosta izpred tebe i nema tako dubokog snaginjanja naprijed prema podu il od tebe naprijed kod rada. Najbolje je upotrebljiv za rušenje il prerezavanje. Priznajem, da za odpiliti granje mogla bi biti manja,krača, lakša, al kupnja dvijeh nije baš povoljna.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 01.02.16 13:00

Pozdrav

Ovako se to radi u Njemačkoj baumfällung. Usput i radiš drva za ogrjev.

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 02bf4a462707941 Izrada ogrijevnog drva - Page 13 D27e46462707966 Izrada ogrijevnog drva - Page 13 F80abc462707991 Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Fcb024462707997 Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Bd7b24462708005 Izrada ogrijevnog drva - Page 13 903249462708006 Izrada ogrijevnog drva - Page 13 2fb420462708016 Izrada ogrijevnog drva - Page 13 E69dcd462708024 Izrada ogrijevnog drva - Page 13 F7a0c8462708025

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 02.02.16 0:36

Da, da, al ima i ozbiljno motorko! Wink Phu, ovo drma ko vrag!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 02.02.16 22:31

Pozdrav

Ove fotografije zaostale u albumu, od prošle godine su 27.09.2015.god. u obilasku šume oko sela na Žumberku naišao na susjede koji radili u šumi..

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 DSC09519 Izrada ogrijevnog drva - Page 13 DSC09521 Izrada ogrijevnog drva - Page 13 DSC09518 Izrada ogrijevnog drva - Page 13 DSC09522 Izrada ogrijevnog drva - Page 13 DSC09520

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 05.02.16 22:01

Bilo danas nešto radova u šumi. Otac htijo izvučti trupac tanke a duge dreve. A jer bilo prije 3 dana kiša ozbiljna i još lišče na putu, sa tim, da vozijo u ovinek, traktor prokliznuo. Prepilijo sam trupac na pola, al jer imao pune ripne kotača i još stajao u rupama, koje prije izkopal, nije povuklo ni toga. Onda sam razpilijo sve na metar direktno na tome mijestu, jer nikome ne smeta.
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Fotografija-0005
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Fotografija-0007
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Fotografija-0004
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Fotografija-0002
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Fotografija-0003
Motorka zadnjiput do kraja radila ko singerica, al vidi vraga, danas nisam je mogao nikako zagnati. Čupam konop kao luđak i naravno psujem. Skinem svečico i nije bilo iskre. Uzmem drugo, koju imao sa sobom u rezervi, i zapalila u prvo Shocked Koji vrag, da trebam svake sezone jedno svečico nabaviti. Al ponekad radijo sa jednom po više 10 godina bez problemova. No trebam jo metalnom četkom očistiti, možda prebija zbog sakupljene nečistoče na njoj.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Izrada ogrijevnog drva

Postaj by tomotraktor 05.02.16 22:25

I kod mene se to reider 1 zna desiti, posebice na trimeru, a ne rijetko i na motorci. Radiš s njim ili njom normalno, ugasiš ostaviš. Dođeš nakon par dana u šumu ili livadu, misliš spreman 100%, ti za kanap ono ništa i tako te istrza pravo da bi bacio sve u potok. Na kraju provjeriš svijeću, ono nema iskre. Kažem i mene je to pravo zezalo. Ja sada kada hoću koristiti ili trimer ili motorku prvo kući upalim da malo odradi, ugasim i onda u šumu. Ja isto neznam što je s tim svijećama, imam osjećaj kada dođe u doticaj s hladnim gorivom u cilindru da tako strada, stvarno neznam uzrok. I rezerva u alatu svakako.
Ranije sigurno kao i u svemu bio bolji kvalitet.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 05.02.16 22:35

Za ozbiljni rad treba ti dvije motork, da možeš kazati, da si bar nešto "siguran". I to zbog toga, da kad jedno zaglavi, sa drugom prvu spasiš. A ak dođe do slične situacije, kao danas, odmah uzmi drugo, al prvo idi popravljati, kad je vrijeme drugiput i kad imaš mirne živce(da, da, znam...novac).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Izrada ogrijevnog drva

Postaj by tomotraktor 05.02.16 22:52

Istina je to da bez dvije pile ne ideš u ozbiljnu sječu. Ja to rijetko radim, i uopće idem u šumu. Drva nabavljam u trupcima, a ovo sitno što radim je u svojoj šumi oko kuće gdje mogu uvjek doći po drugu, ili ovu rašarafati.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by vica022 06.02.16 10:06

Reider tebi bi trebalo jedno malo vitlo za trupcice i mnogo manje kidanja i problema. Dao sam jednom prijatelju link ovog sajta da nam se pridruzi i bavi se sumarstvom pa ce vam prikazati malo vitlo homemade za traktor porshe koji poseduje.
Sto se tice svecica kvalitet im je nikakav i proizvode se vecina na istoku tako da je kvalitet upitan. Toplotna vrednost svecice je vrlo bitna za testetu i tu treba traziti original sifru ili za stariju istroseniju masinu nesto topliju svecicu. Mogu samo preporuciti NGK svecice jer jedino njih koristim i nikad problema.
Inace u sumi se 2 testere svarno spas ako nista i jedna mala za okresivanje je ogromna ispomoc ako sta zakaze ili se javi problem. Ja doduse uvek u sumu idem zajedno sa drugarom jer uvek zajedno radimo i sa dve testere mnogo lakse. Stihl 051 za obaranje i presecanje trupla a ja sa vilagerom obicno zato raskresujem krosnju posto je laksa mnogo

_________________
Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 13 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 24. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.