Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izrada ogrijevnog drva

+14
reider 1
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
tony5
batek
Dubravac
darko123
iwanho 1
tomotraktor
TomoVinkovic420
fireman.peter
ssucur
abarth
Admin
18 posters

Stranica 9 / 24. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Next

Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 12.09.15 19:28

Kod nas se priprema na kraju zime,se sakupi i pokrije protiv kiši na dužino metar ili do najmanje 0,8.Najesen se pili i ta drva su za palbo u prihajajoči zimi.Tako da se suše kroz cijelo godino.Ak trupac nije ravan držim mero 0,8 jer cijepač svedro lakše razkolje,jer inače obterečenje na cijeli stroj je prejak i mi se zdi štetno.

Grane deblje pa na kratko i u šupo iz dask i tamo se suše.No male grane izpod 5 cm usitnjavam po novem sa seckalico.Al treba to mleveno imati na propuhu i prekopati sa motiko da ne strune. Ovo grobo pilovino sipam između drugih drva kad gori malo veča vatra i to je to.

Drugo godino mi ne treba sakupljati drv,jer kad bijo tu žled je uništilo dosta dreva i tada se dosta toga napravilo.No ne ljutim se sad zbog toga,da nebudem trebao raditi drva za lož heh.Nije to po moje kakva jaka uživancija,al kad treba idem-nema bojazni.
na kraju zime budem virojatno samo malo više granja sakupil,jer visijo na travnike i čistil sve vočna dreva,pa bude sa tim posao.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 13.09.15 20:18

Pozdrav

Ništa nisi propustio to je nama čista potreba za grijanje, primjer ja osobno za roditelje spremam drva koji na selu žive stari su i sami ne mogu ništa. Još kad je šuma tako tako uvjeti dobri za rad, kad je šuma kozja staza uvijek problemi svakakvi tu onda nema uživanja u radu nego muka..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 13.09.15 20:34

Pozdrav

Napravio bih novu temu u priključcima za traktore tema šumarstvo kako se zove ovaj priključak za vuču trupaca osim vitla i drugi razni priključci traktorski za šumu bi tu bili..

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Screenshot22

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Screenshot25

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Screenshot24

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Screenshot23

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 13.09.15 21:07

Pozdrav admin,a neznam,dal je potreba napraviti novo temo,al odluka nek bude tvoja,men je svejedno.

A ako komentiram ovaj priključak:ja i ne-ja bi ga napravijo nešto drugačije.na doljnjoj prečni polugi napravijo bi zubove za kačenje lanaca,a točka prihvata za lanac na gornjoj ruki trebao bi biti napraven na pomicanje po toj traverzi,da se da približati traktoru.Inače ostalo je ok.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 14.09.15 10:04

Ja sam se s Pasquallijem snalazil drukčije. Na hidrauličnim rukama sam imal poprečnu cijev fi 60*8 koja je inače bila nosač doma izrađenog pluga okretača. Lanac sam zakopčao za donju poteznicu (kuku) i onda podigao poluge do kraja. Išlo je super.
Kasnije sam u potpunosti odustal od šlajsanja jer se nakupi puno zemlje, a to je smrt za lanac pile.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 14.09.15 16:51

Ne možeš Ivanhoo dovoljno za kratkim rukama podignit dovoljno trupac od tal,tako smo shvatili mi,kad smo vukli istovremeno po istom tlu sa TV 830 i IMT 539 po srednje veliki uzbrdici.IMT dosta bolje obavljao posao samo zbog toga.Pored toga Tv kad počeo vuči se spredaj razteretijo i od njega nije bilo ništa više.

Još opet kažem mojo več videno sliko moje traverze,kako se ja snašel:
Lanac dajem preko prečnog nosača i uglavim ga između ovih malenih flahova,da ga drže.A jer sam prije kazao da ovi maleni prčoti podigavajo premalo,pa ak ga imam na tom malom AC-ju prikačenog dam lanac preko vertikalnog stuba malo izpod toplinga skroz i onda opet na one doljne ploščice.Zetoru to ne treba,jer podiguje jako visoko.Tv-ju to ne možem prikačiti,i sa njim ni ne vučem ništa tako težkog.
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/foto/21511890
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 15.09.15 14:57

TV ima dosta kraće ruke od Pasquallija. K tome Pasqualli ima 3 rupe na rukama gdje se kopčaju podizači tako da se može na taj način dobiti 3 različite podizne sile na krajevima ruku. Uglavnom, mene je, onda kad sam trebal, to zadovoljavalo.
Problem je znalo biti samo na prijevoju, kad je traktor počel ići nizbrdo, a trupac još uvijek uzbrdo.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 15.09.15 17:29

Pozdrav

Složem se potpuno da trupac bude pun blata i zemlje ako je mokro pa tu i lanac treba češće brusiti, izuzev ako nemamo onaj bolji lanac koji takve prljavštvine podnosi duže od običnoga lanca. Takav način kao  i Iwanho šlajsanja trupca ili vuće trupca   vidio u živo i na YT šlajsanje/vuća trupaca da se podigne malo prednji kraj da ne zapinje i ruje po zemlji i to za malo i na kratko zadovolji.

Ako bi visoko dizali trupac ode i prednji kraj traktora u zrak, izuzev ako je mali onda neće nešto teže hoće itekako.

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 15.09.15 19:15

Matra se on ak ga ne podigne dovoljno i zapinje u zemljo predni ne baš ljepo odpileni kraj trupaca.A kad bi bi došlo do toga ,da se propinje,onda dođe još do večeg uglavljanja trupaca u zemljo,jer se istovremeno straga hidravlika pomica prema tlu.Tad znaš ,da je gotovo sa vučenjem i nečeš dalje stiči.A ak cimaš ovo za mene nije bilo nikad i ne bude nikakvi posao.Ove gluposti na YT nekve idedu mi na bruhanje.Ak bi ma...zakačijo samo jedan trupac manje išao bi van bez problema ,al on drma i drma i smije se ko bl... u kabini,a snimač sa kamerom još jače.Ja sam bolj za ono-sigurno i jedanput više vozim ili vučem.
SLušao sam pričo mojeg starog susjeda,kako bijo mlad i pomognijo nekom rođaku u šumi često.Nije mogu se izpričati kakav je to bijo bebetina.Napravijo bi sve,samo da prišetedi jedno vožnjo,pa maka nije to ni bilo daleko za voziti.
No upravo taj čovijek vozijo je prije več 30 ili 40 godina nazad po našoj šumskoj stazi na dole puno prikolico stajnjaka od nas u dolino sa IMT 539.Opet ista priča .Snašao se u nekoj bukvi izpod puta.I onda sve zbacao dole,pola dana vukao sve van i opet nabasal nazad gore. Rolling Eyes Laughing Ne sviđa mi se takav način rada.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 15.09.15 22:20

Ja sam se šlajsanja učil još kak mali dečec kad je djed šlajsal s konjem. Trupac se obavezno naprijed scimpral. To znači da mu se na prednjoj strani skroz okolo napravilo skošenje kakvih 5 - 8 cm. Bilo je svakakovih iskustava. Jedanput su trupci skliznuli sa šumske staze i prevrnuli konja u jarak na leđa. Konja su jedva nekako okrenuli i onda sam prvi put videl kak su to pametne životinje. Sinkronizacija aktivnosti ljudi i konja je bila kao da je programirana.
Djed je jednom došel s konjem u šumu, okrenul konja i išel zabiti bimbe u trupac, a konj ode uz brijeg bez trupca. Djed je pomalo krenul prema doma putem, točnije rečeno potokom, po kojem su došli u šumu. Kad je došel doma, konj je već bio u štali, a došel je pješkim putem po vrhu po kojem nikad prije nije išel.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 16.09.15 9:27

Dve moje stare slike šlajsanja u šumi.

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 15646937

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 15646934
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 16.09.15 20:40

Dobar komad šlajsaš. Svaka čast.  Very Happy  
Ovaj na drugoj slici izvlačiš van ili je skliznul na zavoju?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 17.09.15 1:28

Pozdrav

Nesvakidašnja fotka sa fb.

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Drva

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 104214131651035195150955

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 17.09.15 12:47

Iwanho
Ova dva trupca PE 18 nije uspjel izvući pa sam bio pozvan da pomognem. Ovaj na  prvoj slici išao je bez problema mada je bilo pomalo uzbrdo i dobar je bio to komad.
Ovoj na drugoj sliki ja hrast većeg prosjeka, prava komadina jako težak. Isto na nekom djelu malena uzbrdica ali uspeo je Tomo to nekako izvući sve dok trupac nije skliznuo pod put. To je bio onda kraj. Srećom ulovio se za drvo inače da mi je došao  sa strane moglo bi biti velike zaj...

Admin
Da je meni jedna takva.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 17.09.15 19:32

Ak ovog dreva ne bih bilo ,ne bi ti više stajao na putu Neutral A koliko te ja poznajem riskirao si jer si znao,da imaš bočno osiguranje,jer na riziko ti ne bi šel,jer si previden čovijek.

Opasno je jako kad se drupci počnejo valiti na stran(vstran od puta).
Moj komčija htijo šlajsati neko bukvo i nije bijo siguran,da če jo sam bez vitle direktno izvučti,jer jaka je uzbrdica a orng trupac,pa pozove na pomoč ješ jednog drugog komšijo.On nije htijo mu pomogniti,jer nije želijo reskirati upravo zato,jer je potojala mogučnost kotaljenja u stran.Breg je bijo u stran jaki i u uzbrdo.Vozijo sam tamo višeputa,a nikad se nisam tam odobro osijetijo.Neznam kako je onda izvukao.Virojatno sam na kratko napileno.A kad se počne valiti na stran obavezno uništi čelično uže,jer se razmota.Tako ja jedno uništijo duge godina nazad.

A sjetim se priče mog poznanika,kad je samo stajao traktorom Ursos C-335 na šumskom putu popreko na uzbrdico.Nad njim par metara zaglavljeni bili su trupci bukve.Neznam zašto su se odkačili i počeli kotaliti nizbrdo i sa svu silo udarili u stražnji kotač,tako ,da je puknulo kučišče bočnog reduktora!.Tako da je taj sad več više 15 godina zavaren.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 17.09.15 20:49

Peter, hvala Bogu da se sve dobro završilo. Very Happy


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 17.09.15 21:36

Pozdrav

Da je meni takva Pero, imao bi dvore i konje vrane..

Srdačan pozdrav


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 17.09.15 21:38

Evo još opet več viđen video.Satralo maleno drevo izpod šupe.No bilo od komšije,al on neče da je izvlači ni nakon 3 mijeseca,pa palo na moj prostor za stajnjak i odvukli smo ga mi.Prvo pokušali z Tv ,al pošlajdral.Jer on nema ni utega nijednog,nema trokuta za više podičti drevo pa proklizijo.A na sliki se vidi dijo samo,kad je drevo iz največe rupe več izvučeno i klizi uskoro po ravnici.kad je promijeno brzino kretanja,tad je drevo došlo na ravnico.
No na slici vidi se straga za traktorom prikačen on vučni moj trokut i upravo zbog njega drevo je više od poda podignuto-to sam želijo pokazati.A ak želim podičti još više,onda sajlo namijestim odmah izpod toplinga na vertikalnem stubu i zahaklam na uho ,koje je na prečni traverzi toga trokuta.Loš je snimak al svejedno.To je sve od vučenja što imam.
http://www.mojvideo.com/video-vleka-veje-z-ac/33d7e6af279c8d2854a8

Admin koja?'Ova šumska radnica?.Eh -ova samo pozira za sliko,i veruj neče se presilovat kod tog posla.Sa ovog brašna neče biti kruha!.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 17.09.15 21:52

Reider,

pa ne trebaju oni nju za piljenje drva, nego za sađenje pa vađenje. Laughing Laughing Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 23.09.15 21:33

Danas sam iskoristil lijepo vrijeme i suhi put te sam otišel u šumu po granje. Nešto debljeg i dosta tankog sam dopelal doma, a u šumi ostal šumski red.  Tanje je odmah iscijepano.
Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Inrc7c

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 9jn8kh

Ove ograde na mostu se Reider sigurno sjeća jer smo komentirali kako je slabo napravljena. Onda još nije bilo asfalta, a sada je izgleda ipak nekoga zadržala iznad vode.
Izrada ogrijevnog drva - Page 9 2e0jk1v

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Dwv45

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 24.09.15 20:11

Bar da je cura sa slike za ikakvo drugo pomoč,ak nije dobra za pilo hehe

Ivanhoo po moje ova ograda je izdržala kojeg na mopedu ili motoru,al ne nadobudnega mladca sa autdijem quatro.Ovi su najopasniji.Otac moj kaže-boj se ovog od oko "20 jahre"-jako telo al premalo životnih izkustva.

Možda je iz prikolice izpao na ogrado kakav teret.Ja vozijo nekad za nekim Lamborđinijem sa autom,koji imao puno deblih grana u povišce nabasano.Punim gasaom on u ovinek zavozijo i "pfanf"-je bijo na stran preokrenut.Sreča,da samo prikolica.To je bilo odmah izpod priključka na autoput u kraju Lenart.Spasijo bi ga samo bager,koj bi ga sajlom brzo podignuo nazad,jer ak ne dobiješ brzo pomoči prvo pomoč uvijek daju ti policajaci sa pisanjem kazni a onda je na redu sve drugo.No ja vozijo mimo ,jer itak mu ne mogu nikako pomoči sa autom,al čovjek važno da bijo ok,jer hodao okolo i mudrovao,što če napraviti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 24.09.15 20:56

Ljepo si drva posložio, vidi se tamo na prvoj sliki. A cjepaš jih na jako tanko.
Ograda izgleda jako slabašno ali ipak bolje nego ništa, bar je nekoga spasila.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 24.09.15 21:35

Reider,
iz deformacija je vidljivo da je udarac bil u smjeru pogleda na sliku, a to je smjer koji vodi u šumu. Dakle prikolice su prazne. Ja pretpostavljam da je netko prekasno zakočil i ograda, čak ovako slabašna, je spriječila da se nađe u potoku.

Peter,
hvala. Ta su prošle godine složena za zimu koja slijedi, a ova koja sad spremam budu za zimu iza slijedeće. Nemam peć, imam šparet (štedilnik) i takva sitnija su mi bolja, brže oslobode toplinu. Istina, treba češće ložiti, ali malo gimnastike po zimi ne škodi.
Ove sitne okrugle komade zovemo ljetna drva. Potrošimo ih na početku ili na kraju sezone loženja za kuhanje i pripremu tople vode. Jedno vrijeme sam razmišljal o nabavi "sekalnika vej", ali ne model koji jako usitni kao Reiderov, nego model koji siječe na duže komade, oko 10 cm, ali sam za sad odustal. Dok mogu, rađe malo treniram sjekiru. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Krumpironja 24.09.15 22:36

A vidi se da curi fali iskustva haha neka dode kod mene malo na obuku prije nego joj se pila zaglavi haha

Ti to sve na sjekiru "piliš" pale
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 25.09.15 10:51

Sjekira ima priliku uživati samo do debljine od 5 do 6 cm. Da, još da napomenem, meni je to za sada  Very Happy , a ne  Crying or Very sad . A deblji s Jonseredkom na 33 cm (ako nisu bili dosta debeli za na kratko u odmah u šumi. Onda sin uposli sjekiru za kalanje (ne da meni), onu tešku, poluautomatsku i zatvoreniju. Ako nekaj nejde s tom sjekirom, onda jedna koja je slična ovoj za cijepanje i kojom se mogu presjeći kvrge. Ukoliko ostane još takvih koji ne bi mogli proći kroz vrata od špareta, takvi se stavljaju na stran pa kad se nakupi, motroka reže i uzdužno.
Uglavnom uvijek si pronajdem neku "zabavu", najgore je po zimi kad razgibavajuće "zabave" ponestane.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 9 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 24. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.