Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kukuruz osmoredac

3 posters

Go down

Kukuruz osmoredac Empty Kukuruz osmoredac

Postaj by Admin 27.02.15 9:17

Pozdrav

Dali je netko sadio kukuruz osmoredac žuto/naranđasti i bijeli, uglavnom prinosi su  slabi ali je zato kvaliteta kukuruza kvalitetna za ljudsku ishranu i ishranu životinja...

Klik na slike za prikaz u punoj velićini...

Kukuruz osmoredac 102ou8p Kukuruz osmoredac Kukuruz_osmoredac_suhi_zrnu_slika_11437718 Kukuruz osmoredac Stare_sorte_kukuruza_bijeli_kukuruz_dr_slika_464 Kukuruz osmoredac Kukuruz_osmoredac_slika_29786903 Kukuruz osmoredac Velika7842

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Kukuruz osmoredac Empty Re: Kukuruz osmoredac

Postaj by iwanho 1 27.02.15 17:41

Ja jesam bijeli. Mi to zovemo domaća kuruza. Doduše nikad nisam brojil redove.
Izvrstan je za bijele žgance i za mliječnu župu, a tek za kuruzni kruh tko ga još peće doma. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Kukuruz osmoredac Empty Re: Kukuruz osmoredac

Postaj by Admin 27.02.15 21:36

Pozdrav

I kod nas taj kukuruz imao ime domaći  kukuruz  ili osmoredac nekad prije smo ga sijali konjskom sijačicom, trebalo ga kod kopanja uvijek prorijedit  jer je konjska  sijačica bacala po tri/dva zrna odjednom, kasnije sam ga i prskao protiv trave i korova Radazinom Extra i bilo bez trave, prinosi su manji ali je zato kvaliteta extra zrna za ljudsku prehranu kao  i životinja...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Kukuruz osmoredac Empty Re: Kukuruz osmoredac

Postaj by iwanho 1 28.02.15 20:54

Pozdrav

Mi smo takav kukuruz obavezno ogrtali slično kao krumpir samo malo manje. Možda bi moglo bez ogrtanja, ali jednostavno je takav bil običaj. Ja ne koristim otrove u kuruzi. Samo frezica i motika. Barem za sada. Kad mi motika dozlogrdi, vjerojatno bum šprical samo redove, a između nekoliko puta prolaz sa frezicom.

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Kukuruz osmoredac Empty Re: Kukuruz osmoredac

Postaj by Admin 28.02.15 21:48

Pozdrav

Može i bez ogrtanja,ja probao prije par godina nemam slika šteta, to kod ljudi  kad se nešto uvuče  ne možeš ih tako lako nagovorit da to nije potrebno i ispravno i trošenje vremena samo, pričalo se da je stabilniji kad poraste da ga vjetar i oluja ne sruše, no to nije baš tako da iskoristim blaži izraz...

Da ne podnosi herbicide protiv trave i korova  jer domaća kokuruza nije za to priča svih vrsta i podvrsta ni jedna ne drži vodu, ja prskao u sedmom osmom listu sa pola doze Radazina pola po nicanju pola kasnije u stadiju sedmog osmog lista i bilo odlično... da smo ratarski  krajevi možda bi i ljudi naučili puno više stvari, no nešto se i promijenilo malo,  kukuruz je kukuruz može biti samo oplemenjen i to je to...

Ako uredim sijačicu IMT mtk  sijaću ga ove godine, jedino da nešto drugo izleti onda ništa ali namjera postoji...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Kukuruz osmoredac Empty Re: Kukuruz osmoredac

Postaj by iwanho 1 01.03.15 18:26

Pozdrav

Čital sam negdje da kuruza razvije jači korijenov sustav ako se ne ogrne. Jaki vjetar ju ionak hoće strgati malo više od zemlje, posebno pred berbu. I ja planiram ove godine posijati par redi.
Kad ruđim za sjeme prvo odvojim zrnje na obje strane klipa, a za sjeme uzmem samo ono srednje. To se isto tak dela od navek.

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Kukuruz osmoredac Empty Re: Kukuruz osmoredac

Postaj by sla7171 09.01.21 10:27

Pozdrav.

Dali ima netko za prodat kukuruz osmoredac, ili znate nekog da čuva stare sorte.
Hvala.

sla7171
novi član
novi član

Broj postova : 1
Join date : 09.01.2021

[Vrh] Go down

Kukuruz osmoredac Empty Re: Kukuruz osmoredac

Postaj by Admin 22.02.21 9:29

Probaj tu oglas je star, vrijedi pokušati svakako.

http://www.zelenaburza.com/oglasi_det.asp?IDOglas=10894

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Kukuruz osmoredac Empty Re: Kukuruz osmoredac

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.