Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naš mali jukebox

+2
Admin
jozef.kc
6 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Naš mali jukebox Empty Naš mali jukebox

Postaj by jozef.kc 09.03.14 21:54

malo muzike nam nemože naškoditi  Laughing pjesme koje volite slušati kad ste veseli ili tužni... 


jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re:Naš mali jukebox

Postaj by Admin 13.03.14 3:07

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by reider 1 30.10.14 21:11

Jedan legendaran ansambel zamene-Lojze Slak sa svojimi pjevači-"Fantje iz praprotna"






Zadnja promjena: reider 1; 30.10.14 22:18; ukupno mijenjano 1 put.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by Dubravac 30.10.14 21:21




moja ekipa
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by reider 1 30.10.14 22:11

Evo tako da sam iskren.Hval na tvome postu.kao vidiš dosta drugačija je ova tvoja muzika od naše,ali je meni nešto posebnog i se mi sviđa po svome!. Dobra mi je druga pjesma i društvo tvoje zna se veselit,jer kod nas nisam sreo takve grupe.nazadnje sreo sam u Trakoščanu na bajkermitingu nekvu grupu (Hrvatski)prijatelja i zapjevali su.No kod nas nisam takvih vidijo.
Po načinu pjesme nekako me spominja na Meho Puzića,koji ima nešto vrl odobrih pjesma:




Inače nisam poznavalac ove muzike vrlo dobar,a kakve narodnosti je taj pjevač i kave si ti ako nije tajna,inače ja prema nikome nemam ništa tak oda bez brige,i momak od moje seke je sa Bosne.On živi ovdje več dugo,ali roditelj su dole-Doboj.Jednom idem dole na posjetu.
Ja prvi put po imenu sam mislijo,da si sa Dubrave(Gramip) po tvom imenu avatara heh.
Ali u Bosni bijo sam 2 puta u životu.A koji si ti na snimku zadnjom tvoga društva?Eto toliko za sada od mene!pozdrav!


Zadnja promjena: Admin; 30.10.14 23:55; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : popravak posta i brisanje dva linka youTube)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by Dubravac 30.10.14 23:04

Na ovoj zadnjoj snimci je naš podmladak ja sam ponegdje samo glasom.
Ja sam član Hrvatskog kult.umjetničko društvo Prenj izdali smo dva CD do sada.
Dubrave su regija u južnom djelu BIH 30 km od mora. Do Mostara 30 km, Općine Stolac i Čapljina.
Baš mije drago da si ljubitelj muzike.

Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by Admin 31.10.14 0:37

Pozdrav svim forumašima

Glazba-muzika može o ljubavi, ženama, djevojkama, majkama,prijateljima, prirodi, cvijeću,  moru, maslini, rijekama, planinama, selu, gradu, zvijezdama,  tamburama,  itd,itd, ima toga juhuhu koliko hoćete. Može zabavna, narodna, pop, jazz, clasic, evergreen, folklorna,  domaća, strana, od kuda želite jer glazba-muzika nema granica i passeport.

Ali mora biti primjerena, neka loša događanja ovdje nećemo spominjati u glazbi-muzici, niti o njima debatirati. Hvala vam na pažnji i lijepi pozdrav....

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by reider 1 31.10.14 5:37

Slažem se Admin.

Ova muzika grupe prenj predpostavljam,da je vaša domača narodnozabavna.No kod nas imamo grupe-upr zvani su "Ljudski godci Marija snežna",u kojuj pjeva moj susjed.Svaka muzika je nešto posebnog iza prikladna za koju priliko. Rave nemožeš slušati,kad sutra staneš iz kreveta jer je jednostavno prebučan.
Upr moj predpostavljeni suradnik bobnar je metala hehe.I harmonikaši su više od 3 komada u grupi radnika od 50 ljudi heh.Kod nas harmonika je neki zakon znaš.

Šteta,da je loši snimak zadnjog prikeljenog snimka i težko razumjem svaku riječ koju pjevaju-pjevate.
Inače čestitke  sa moje strane!.
Evo ljudski pevci sa našeg sela-"ljudski pevci Zgornja velka",a grupe mog susjeda nisam našao-oni imajo i instrumente i pjevajo.Imamo dvije grupe uselu,a od druge grupe sam pronašao,od susjeda ne!.A sad kad sam gledao snimak ugotovijo sam ko sve pjeva u njime-nešto je mojih soradnika iz tvornice papira Paloma heh.

I još nešto sličnog od ljudskih godcev sa bližnjih krajev

Dobro si izabrao pjemu i ju ovdje postavijo,jer mi bila ova pjesma "čeka majka sina hercegovca"tako dobra,da sam se ulovijo,da sam si ju nevede pjevao hehe.LP i sad če veza JUTUBE raditi!


Zadnja promjena: reider 1; 31.10.14 19:52; ukupno mijenjano 1 put.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by Dubravac 31.10.14 6:59

U mom društvu se sve pjeva od bećarca, sevdalinke,dalmatinskih, Makedonskih pjesama pa do "Moj očka ima dva konjčka" Nastupe imamo svuda po BIH i RH te u Njemačkoj i svuda gdje nas pozovu.
Nađem bolju snimku pa ću objaviti. Mi smo sirotinja pa nema instrumenata.
Kolega rajder ja ne vidim ovi snimak od tvoje ekipe.

Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by Admin 31.10.14 12:47

Pozdrav

Pojam folklorna glazba odnosi se i na djela sto ih je razvila zajednica pod uticajem popularne ili umjetničke glazbe kao i na djela pojedinih kompozitora koje je zajednica  primila u svoju živu nezapisanu tradiciju.Adaptacije i promjene koje zajednica stvara u  takvim zapisanim djelima(kompozicijama) daju tim djelima karakter i pretvaraju ih u folklornu glazbu .Zato u folklornu glazbu  ne spadaju djela koja je zajednica doduše prihvatila,ali im je zadržala oblik istovjetan kompozitorovom izvornom zapisu.Rezultati suvremene etno-glazbe  pokazuju velike rezultate u folklornoj-glazbi pojedinih geografskih područja i upućuju na njenu povezanost zaodređene etnogeografske zone,za glazbeno -folklorna područja i za različite i zarazličite slojeve folklorne građe u tim podrucjima.Proučavanjem ovih pojava uočava se kako se pojmovi folklorna muzika ne bitrebali poistovjetiti sa pojmom nacionalna muzika.Floklorna glazba  ostaje u večini slučajeva vezana uz veće ili manje regije,a djela nacionalne glazbe  mogu istovremeno obuhvatiti karakteristike nekoliko glazbeno-folklornih područja.
Engleski antikvarijator  Džon Toms prvi je upotrjebio riječi
FOLK i LORE kao složenicui termin za skup narodnih običaja,predanja i vjerovanja.

Published by: Ammar Biser on Dec 25, 2011

Ovdje vam je link Hrvatskog folklora pa tko se želi upoznati malo da klika po temama u linku.

Link: http://www.hrvatskifolklor.net/php/stojetofolklor.php

Inače folklor je nešto vrlo tradicijsko i staro, i njeguje se sa koljena -na koljeno, a folklor  imaju sve zemlje svijeta, zato se i održavaju smotre folklora po raznim državama. Primjer naša folklorna društva oko ZGB idu sve do Meksika po gostovanjima na poziv tamošnjeg društva naravno. Sva folklorna društva imaju nešto posebno u sebi, i štuju čast i ponos jer prenose tradiciju naroda i nekadašnjeg života....

Dubravac sve pohvale za rad u folklornom društvu to je nešto posebno, kad smo kod tebe da vidimo neretvu i u spotu..


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by Dubravac 01.11.14 10:19

Admin hvala lijepa na ovom pojašnjenju i evo jedna slikica Neretve. Kod nas u Neumu postoji festival na kojem pokušavaju spojit etno glazbu s modernom, nešto i uspiju a nešto i pokvare.  Rajder ovi me tvoji pajdaši dosta podsjećaju na dalmatinske klape.

Naš mali jukebox 0cBhPKZ


I jedna za kolegu Rajdera.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by reider 1 01.11.14 19:16

Hehe višeputa poslušao ove djevojke na televiziji i radiju ,ali nikad u živo.Dobre su heh.

ja jedanput u životu vozio sam se od Sarajeva prema Mostaru vizavi Neretve.Vidijo sam nekvi jez-jezero na njoj.Dali je tamo bila hidroelektrarna neznam-ne sjetim se.Al imam čini mi se još negdje tiste slike na računaru sa izleta.Kraj izleta bio je posjeta međugorja i naravno kipa bezmadežne device.
A u međugorju slikao sam sliku upravo izpred kipa marije device i na kraju kad sam jo kod kuče dobro pogledao,ne možeš znati  što sam vidijo!
(no jedno ženu,koja je bila na izletu sa nami sa sobom -moju nekadašnjo soradnico sa tvornice,u koju sam bijo kod dječak zaljubljen,kad sam počeo kao mladi 19 godišnjak raditi u tvornicu.No radi smo se vidjeli  obadva,ali žao bila je več skoro 5 godina oddana,a i bila je uskoro 10 godina starija(i tako je i ostalo)).A ovo je jedna i jedina slika koju imam od nje!.
Eto ova pjesma sigurno sem spada,ali siguran da je i među vama koja takva priča hehe:
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by Admin 06.11.14 3:18

Pozdrav....






_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by Dubravac 06.11.14 7:29

Ko stvoren za ove brege.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by Admin 30.12.14 23:11

Pozdrav u Makedoniju.

Ovaj vremenski period pred kraj godine  imamo razne veselice, feštice, ovaj video koji sam postavio sa pjesmom  Bitola moj roden kraj, pjesma je  česta   na  našim repertoarima  na  veselicama u Hrvatskoj.

Također pjeva se i općenito u svim prigodama na našim veselicama i feštama.  

To je pjesma   koja u  srce  dira, pjesma za dušu, nije ona jedina ima ih još bezbroj, lijepih Makedonskih pjesama.

Puno lijepih pozdrava, našim prijateljima i kolegama forumašima u Makedoniju.






_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by reider 1 25.03.15 21:14


Evo da doadam jedno legendo nad legendami -jedan i jedini Mišo!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by reider 1 15.04.15 21:05

Još jedna legenda Jugoslavije!!!Duško Lokin!Car.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by iwanho 1 05.06.15 8:43

Za forumske prijatelje koji su kod Krumpija naučili kaj je to cuga, a i za ostale forumaše evo link na jednu kajkavsku o cugi. Tko ne razumije kajkavski ima titlove na engleski. Laughing


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by reider 1 05.06.15 23:05

E to Ivanhoo misliš na našog krompija a da treba on iti v Vrbnik na vago,jer sam kod kuče ne može piti hehe.A babnico ima ovdje taj lik pravo hehe...
Izgleda mi kao debela Berta.Dali znaš Ivanhoo koja je bila debela Berta??kome su tak opraivli?.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by iwanho 1 06.06.15 12:29

Znam da je bil top. A jesu li još nekog tak zvali ne znam. Ova na snimku je baš kalibar debele Berte.
Kakav je to gušt, piti sam? Nikakav, pijača je za drušvo. Kad sam sam pijem samo da ugasim žeđ, a u društvu za bolje raspoloženje i bolji štimung cijelog društva.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by reider 1 06.06.15 23:00

Hja zato Mišo Kovać pijeva-Zove me društvo z djetinstva na čašu vina,Da nam gitara tiho svira,A meni nočas za družbo nije,srce se samo od sebe krije...

Debela Berta nisam pomislil na taj top sa 1 svijetskog rata,več na prodavaonu na granici u Šetilju sa Austrijo.Vlasnik bila debela žena takozvana debela Berta.No nekad se pojavil napis izpred prodavaone,mi kazo otac,za kojeg niko nije saznao nikad ko je to napisao.Dali neko iz zajebancije ili to osebje prodavaonice-Južnjaki ne kradite po prodavaonici!...

Al od gdje tebi ova pijesma-nepoznata mi ...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by iwanho 1 07.06.15 9:14

Sad si me podsjetil na stara vremena i gužve na granici. Negdje u pozadini mi zvoni trgovina Debela Berta, ali od onih silnih trgovina neposredno pred granicom, ne mogu se sjetiti koja je bila Bertina.
Pjesmu je ispjeval jedan Podravec koji nije karakteristični pjevač nego više zabavljač.
Imamo mi u Zagorju puno lijepih pjesama na kajkavskom ali i na štokavskom. Samo naše pjesma nisu bile toliko zastupljene u medijima pa nisu poznate kao npr. dalmatinske, bosanske ili srpske. Ako si u doba moje mladosti htel da ti se pjesma izvodi na radiju, trebal si ju s kajkavskog prevesti na štokavski i onda uglazbiti. Po drugoj strani je zanimljivo da su neke od najljepših kajkavskih pjesama na Krapinskom festivalu uglazbili dalmatinci.
Nekad jako popularnu pjesmu: "Mi smo dečki kaj pijemo stojećki, bormeš će je gusto more i ležećki ... su na festivalu izveli Dubrovački trubaduri.
A na ovu pjesmu me neki dan podsjetil sin. Napisal mi je mail sa samo jednom rečenicom: "Evo nekaj za tebe", i pridodal link.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by reider 1 07.06.15 23:33

Dobro poznajem te trubadure.No dobro...Imao sam od njih audijo kaseto.No sad več propala od starosti.Malo prije sam jo presnimijo na nekvi drugi medij,al neznam na koj i gdje je.Al ovu pijesmu itak poznaje cijeli balkan heh.

Splitski i Opatijski festivali bili su legenda.No na njih pijevali su i slovenci.A ako su mogli uspijeti pijevati su trebali srbskohrvatski.Tako mi se meni i otcu činilo.Imam nešto audijo kaset iz tih festivala.Žao dvije dao naopaki osebi i znaš što se dogodi.Sreta moja da imam pamet-sve ja dobro pamtim,pa me ne možeš duplo nat....
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by Admin 20.01.16 1:09

Nisan te sriće - Tomislav Bralić i klapa Intrade

Mene je život nasuka na stine, i sve nevere diga je name, samo se tuga u šake stisne, kad ka i vitar projdeš uzame..


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by Tomo Vinković Požega 26.11.16 22:05

Obavezno pogledati spot na 2:20 minuti  king

Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Naš mali jukebox Empty Re: Naš mali jukebox

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.