Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sjeckalice za grane

3 posters

Go down

Sjeckalice za grane Empty Sjeckalice za grane

Postaj by sokol 07.11.18 20:45

Pozdrav, imam namjeru da bi izradio jednu sjeckalicu za grane, koju bih pomoču kardana priklopio na TV 730. Za izradu bih želio da upotrebim dijelove od Tomo Vinkoviča ili nekog drugog traktora. Zanima me dali neko od forumaša zna koje zupčanike i osovine bi bilo moguče upotrebiti ? prilažem jednu fotografiju izgleda koju sam našao na internetu. Ima i puno video snimaka, samo što bih ja želeo upotrebiti zupčanike i bar gonilnu osovinu od traktora, a same glave sa noževima biče potrebno uraditi posebno. Šteta što se nisam setio, u prolječe, kad sam popravljao mjenjač, sredinu, i zadnji trap. Tada bih možda mogao napraviti neku kombinaciju.Sjeckalice za grane _10
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Sjeckalice za grane Empty Re: Sjeckalice za grane

Postaj by Tomo Vinković Požega 08.11.18 6:22

Gledao sam takve sjeckalice na yuotubu, mislim da bi iz mjenjača TV traktora odgovarao jedino zubčanik 1. brzine jer je on najveći zubčanik u mjenjaču. A sve ostalo, osovine i dr. najbolje bi bilo napraviti novo kod tokara.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Sjeckalice za grane Empty Re: Sjeckalice za grane

Postaj by sokol 08.11.18 16:36

Bilo bi dobro da bi mogao upotrebiti i neki manji (gonilni) zupčanik, a trebao bi biti u istom modulu , kao gnani (veči), što znači da se dobro prilaže međusobno, a međusobno prestavno razmerje (to je viličina malog i večeg zupčanika) trebalo bi biti negde 1: 4 do 1:6.
Samo sam mislio, ako ima možda neko več uradio sjeckalicu iz ovakvih dijelova. U poslednjem stadijumu ovako ili onako ostane samo varianta čitave izrade iz novih dijelova iz nekog kataloga ili po naručbi. Dobio sam jednu ponudu več izrađenog najjeftinijeg modula, koja iznosi 640 €. koja iznosi 640 €. To jest sav mehanizam kako što je na gornjoj fotografiji.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Sjeckalice za grane Empty Re: Sjeckalice za grane

Postaj by Tomo Vinković Požega 08.11.18 17:14

Dosta je to novaca, može se to napraviti jeftinije. Što se tiče zubčanika, iz mjenjača od TV jedino što bi se moglo iskoristiti je piramida mjenjača, kako sam već spomenuo najbolje upariti dva komada zubčanika prve brzine, a njih pogoniti sa onim trostrukim zubčanikom koji je uparen sa zubčanicima mjenjača, tj. kod tokara ga prepraviti i uzeti s njega samo jedan od tri (moja pretpostavka da bi srednji bio naj odgovarajući). To bi bila bolja opcija nego praviti zubčanike jer su ovi termički obrađeni, tj. tvrđi od homemade glodanih zubčanika, i jeftiniji, polovni se daju naći po stotinjak kuna, a novi je nešto malo više od 200 kuna u Masivi. Niti jedan majstor ga ne može napraviti za te novce. Treba paziti i na modul zubaca, ne uzeti zubčanik sa malim zubcima jer to neće trajati. Ovaj od prve brzine od TV je i po tome više nego odgovarajući. Na toj sjeckalici ima dosta strojne obrade, tokarenja i glodanja, i to je najveći dio troška. Znači, skompaj se sa nekim tokarom Laughing
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Sjeckalice za grane Empty Re: Sjeckalice za grane

Postaj by sokol 08.11.18 20:48

Još ču malo naštudirati tvoju ideju. Na prvi pogled mi se čini u redu. Otiči ču u jednu prodavaonicu, pa da vidim promjere napomenutih zupčanika, modul, te dožinu, i promjer osovine na koji su oni manji zupčanici. I ja sam istog mišljenja, da je to isproban i siguran material.
Več sam odslučio, da idem u ovaj projekat, jer sada grijem kuču i vodu cca 1 mesec samo sa granama napiljenim sa motornom pilom i sekanim sa sekirom. Jest istina, da je ovogodišnja jesen topla. Problem je što ide prepolako i grane su još preduge za bacanje u peč za centralno grijanje. Ali nevjerovatno kako gore ove suhe grane. Logično je zbog toga što dođe puno vazduha (kisika) na malu jedinicu gorljivog materiala (granu). Zbog toga i jest prašina od drva u pravilnom smjesu sa vazduhom veoma eksplozivna. bom
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Sjeckalice za grane Empty Re: Sjeckalice za grane

Postaj by ssucur 08.11.18 22:36

Mislim da je zupčanik prve brzine mali za ozbiljniji rad.
Npr.. zupčanici R=150mm Osovina=60mm propustnost=90mm ili osovina=80mm propustnost 70mm.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Sjeckalice za grane Empty Re: Sjeckalice za grane

Postaj by sokol 09.11.18 13:58

Promjer gnane osovine bi bio maksimalno 30 mm. To znači da je obavezna ugradnja konusne puše, da bi se sa time smanjio promjer osovine. A to znači naravno opet veče troškove. Prilažem primjer takve konusne puše. Pozitivno od ugradnje ovakve konusne (torne) puše je štro sprečava, da bi se nešto slomilo ako bih kod seckanja došlo pod noževe nešto tvrdo (kamen, željezo).Sjeckalice za grane Vpenja12
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Sjeckalice za grane Empty Re: Sjeckalice za grane

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.