Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rezidba voćnjaka

3 posters

Go down

Rezidba voćnjaka Empty Rezidba voćnjaka

Postaj by Admin 26.02.16 18:17

Pozdrav

Skoknuo do voćnjaka pokraj sela Velike Mlake 23.02.2016.god. da vidim radove bogami radovi u rezidbe u punom jeku.

Rezidba voćnjaka 0c6026467120920 Rezidba voćnjaka 12e308467121085 Rezidba voćnjaka C3031d467121234 Rezidba voćnjaka Cee7a2467121402 Rezidba voćnjaka 3c335c467121613 Rezidba voćnjaka 548b29467121735


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Rezidba voćnjaka Empty Re: Rezidba voćnjaka

Postaj by TV-319k-vlado 27.02.16 23:48

…lijep voćnjak, …ali i lijepi posao….. Smile
TV-319k-vlado
TV-319k-vlado
član
član

Broj postova : 77
Join date : 01.02.2016
Lokacija : Orlovac

[Vrh] Go down

Rezidba voćnjaka Empty Re: Rezidba voćnjaka

Postaj by Admin 28.02.16 1:05

Pozdrav

To je voćnjak od  Krpine poznati voćar i profesor  na agronomskom  fakultetu nešto predaje neki predmet ili predmete  bio je u suradnji sa Franom Ivkovićem isto poznati voćar u tom voćnjaku,   kako sad još davno čuo  ta suradnja je prekinuta.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Rezidba voćnjaka Empty Re: Rezidba voćnjaka

Postaj by Admin 17.04.16 20:26

Pozdrav

Malinari rezanja maline.

Rezidba voćnjaka 12990910

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Rezidba voćnjaka Empty Re: Rezidba voćnjaka

Postaj by reider 1 11.10.16 21:38

Test ručne vočarske pile na stubu Smile NIje nekva japanska tehnika isto tako nije Stihl il Husqvarna il slično, jeste na ručno pogon. Ove dane bijo sam u trgovinama sa motornim pilama za orez vočnjaka. Htijo sam dokupiti za moju Active motorno kosačico poseban meč na stubu ,koj bi služijo orezivanju vočnjaka a i u šumi bi se upotrebivao. No prodavač zatvrdijo, da ova stara Ative kosa nema mogučnosti dokupnje ovog nastavka. Jer novije imaju drugačiji prihvat...
TAko sam za sad ostao na ručnim, a dvije več imam kod kuče.

Ljeva pila sa slike oslonjena na drevo kod naše kuče, odkad radim sa njima več je treča. Pokazala se je do sad za najbolju. Proizvedena u Njemački. Dobrog je materijala, isto tako oblika zubova i kut namiještenja na drveni stub. ŽAo nigdje je više nije vidjeti u trgovinama, a ove što jesu bar za moje pojme sve je plastik fantastik, model "čunga lunga". Ova je metalna cijela i lagana. Zbog uglavljanja tekom piljenja malo več je savijena pa onda sravnana, al još je uvijek dobra i još če trajati. Sretan bi bijo, ak bi jo gdje isto mogao ponovo kupiti. Dugo tražijo, a ništa pametnog nigdje.

Desna pila kupljena je ne dugo toga i nikad bila upotrebljena. Proizvod kupljen u Inter diskontu. Prodavač Mullner. Napravena je za kombinirano upotrebo piljenja i rezanja škarjama za granje. NA oko jako upotrebljiva stvar. Več dugo gledao slične stvari u trgovinama, al nisam jim baš davao nekvih vrijednosti. Izgledale mi trome, težke, koje čejo se uglavljati svuda, al nosači škarij savijati ssvuda i nikako ne prosijekniti grane. Naoko izgleda jake konstrukcije i dobro napraveno, osim lista pile, koja izgleda jako nekvalitetno. Ni zubovi nisu bili vidjeti prave oblike i tvrdoče. Maleni zubovi, povoljna izprešana stvar na preši. KAd sam pokušao piliti, u štartu, pa maka je nova ne pili tako brzo kao ova ljeva. Naravno ,da je težka, jer je i kombinirana za dvije poslova. Inače možeš namijestiti i koji drugi meč ,ak bi onaj bijo loš. Pozitivno me iznenadile škarje na njoj. MAka sam odsijeknuo škarjama granu debeline srednjeg prsta ruke, nisam ni malo osijetijo kakvog večeg odpora na konopu. U zahvalu polug na pili, možeš sa užetom stvoriti izgleda vrlo jako snago na škarjama. Problem je samo, jer zbog lista pile, koje viri naprijed težko dođeš do granja, da ga škarjama odsijekneš. No trebao bi tada sa veče poslove odšaraufati list pile i jedno imati samo za škarje ,al drugo samo za pilo sa listom.

Po ovu novu pilo išao sam, jer pilijo starom, pa mi ju zaglavilo. Pa jo išao novom izpiliti. NE da treba ti dvije motorke za u šumu, da koju zaglavi. Sad treba ti i dvije ručne pile za granje Mad
Rezidba voćnjaka Fotografija-0015
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Rezidba voćnjaka Empty Re: Rezidba voćnjaka

Postaj by Admin 19.02.23 10:28

Kako orezati  vočku a da grana ne  ošteti deblo vočke , da se ne raskoli gdje ne treba.
Rezidba voćnjaka Fb_img48

Rezidba voćnjaka Fb_img49

Rezidba voćnjaka Fb_img50

Rezidba voćnjaka Fb_img51
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Rezidba voćnjaka Empty Re: Rezidba voćnjaka

Postaj by Admin 19.02.23 10:32

Još jedan model na istu temuRezidba voćnjaka Fb_img56

Rezidba voćnjaka Fb_img57

Rezidba voćnjaka Fb_img58
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Rezidba voćnjaka Empty Re: Rezidba voćnjaka

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.