Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maslina

3 posters

Go down

Maslina        Empty Maslina

Postaj by Admin 01.01.14 19:33

općenito o maslini
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Maslina        Empty Re: Maslina

Postaj by Gost 28.04.14 9:21

Pozdrav ekipa.

Mislim da o maslini općenito nije potrebno pisati, svi znamo da je to uljarica koja se koristi za proizvodnju ulja od kad je svijeta i vijeka. Negdje sam pročitao da se u povijesti bogatstvo zemalja mjerilo u količini maslinova ulja kojeg zemlja ima u zalihama.

Što se mene tiče, ja obrađujem cca. 110 maslina. Maslinici su mi u Stankovcima (na pola puta između Šibenika i Benkovca - zaleđe Pirovca i Vodica). Posjedujem tri ipo  Very Happy  maslinika. Ovih pola maslinika mi je jedan maslinik sa starim maslinama koji je izgorio u požaru prije 3 godine, i koji polako pokušavam vratiti u život. Jedan maslinik je zasađen prije dvije godine (36 stabala), jedan prije 7 godina (38 stabala), a u jednom su mi masline stare oko 40-ak godina (12 stabala) + ovogodišnji nasad. U tom masliniku gdje su mi stare masline sam zapravo započeo, jer se radilo o maslinama koje je nekada pok. dida obrađivao, ali nakon njegove smrti (davne 1976. g.) nitko se nije o njima brinuo sve do negdje 2000. godine, kad sam oko njih iskrčio šikaru, i počeo ih lagano dovoditi u red.

Od sorti prevladava, naravno, Oblica, uz dodatak Leccino (za oprašivanje), i nekoliko Levantinki. Na mjestu onih pola maslinika, odnosno na opožarenoj zemlji planiram podići još jedan maslinik (cca. 100 stabala) u kojem bih osim Oblice probao staviti Istarsku bjelicu, Krvavicu i Pendolino.

Upravo zbog njih sam i kupio traktor, Pasquali 990, sa LDA 820 (21 ks), koji mi treba prije svega zbog zalijevanja (nisam ljubitelj sustava kap na kap, zamagljivanja i sl.), te zbog oranja i frezanja.

Mislim da sam predstavio svoj rad, a sad ću krenuti sa pitanjima vezano za traktor  Very Happy 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Maslina        Empty Re:Maslina

Postaj by Admin 01.05.14 23:44

Špico hvala ti za ovakvo tvoje predstavljane maslenika ,nema šta pravi si maslinar i još bi podizao novi nasad maslina samo hrabro mlad si pun snage  ,da maslina   je isplativa u svakom obliku u vidu ulja za konzumaciju  a i plodova za konzumaciju . A glede zalijevanja imaš za traktor  pumpu pa preko kardana pumpaš i zalijevaš maslinik .
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Maslina        Empty Re: Maslina

Postaj by Dubravac 14.10.15 22:00

Moje masline sorta Oblica

Maslina        HYq8XZK

Maslina        OeYsDgQ

Maslina        OHkp08u
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Maslina        Empty Re: Maslina

Postaj by iwanho 1 15.10.15 10:07

Dubravac, kod tebe stvarno nema čega nema. Very Happy cheers

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Maslina        Empty Re: Maslina

Postaj by Dubravac 24.10.16 22:13

Berba maslina 20016 sorta oblica urod 53 kg,
Biće oko 7-8 l.

Maslina        ALw3ipA
Maslina        OZppR1rMaslina        P0o89Pm
Maslina        KlTsz7F
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Maslina        Empty Re: Maslina

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.