Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

+4
Tomo Vinković Požega
Admin
reider 1
batek
8 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 21.04.16 9:29

Danas u vijesniku "Večer" javljaju, da nekog ubijo traktorski vitlo. Bijo na mijestu mrtav, prije dolazka hitne pomoči.

Slogan vijestnika "Večer" je-niga dana bez "Večera". A se mi čini prikladnije- niga dana bez nesreče... Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 30.07.16 16:49

Kosijo komšija iznad naše kuče breg ovih dana. Inače mu je srednjeg naklona, al u sredini splazilo se, pa teren nije enakomeren. Zato može u nekvim situacijama još do dosta večeg naklona. Sutra 10h, kad ja bijo u nočnoj haljivi kod ručka, poklan po nosu uđe u kuču i zamoli za pomoč, da mu se BCS samohodka preokrenula usrijed brega. No bilo nas je dva muškaraca i dvije žene, i uz pomoč konopa-užeta, kojeg smo namotali oko elektro stuba, vratili smo jo nazad na kotače. Bilo nije niša oštečenog osim poklopca za alat iz plastike. A komšija poklan nos. Dobro, povoljnije prošlo heh.
Malo pregledali tekočine, i počekali, da se sve na dole pocedi i zapalili bez ikakvog najmanjeg problema. Nije izcurilo ništa van. Nevijerojatno ni benzin. Slikano sa mog kučnog praga, da ne razljutim komšije, a kosačica vidi se između krošnje dreva:
 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Fotografija-0040

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Fotografija-0041

A htijo je iti izpod stuba od elektrike, i iznad dreve, pa mu u lice zapiknule se ove grane dreve i nije ništa više vidijo. A od plaza mala je i rupa tamo bila, pa palo okolo:
 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Fotografija-0042
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 13.09.16 23:17

U SLO ovih dana 65-o godišnjak iz nepoznakog uzroka pao van sa kabine traktora tekom kretanja traktora, i traktor ga povozijo do smrti.

A dobro se sijetim pričanja ljudi ponešto godina nazad, kad se stariji čovijek pripeljal traktorom IMT 539 do dučana. Bilo na parkingu puno kola. Jedan između auta, bijo je onaj najmanji bezispitan. No čovijeku nije upalijo traktor i u elektro pokretač ugurao šraufciger, da štarta. A zaboravijo dati u ler ručko mijenjača. Traktor skučijo, deda se tada sretno riješijo, al traktor skočijo na onaj mali-najmanji auto i ga uništijo... No sad više nema ni tog malog auta, ni starog dedija, jer več godinu dana je mrtav.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 27.09.16 19:35

Dan nesretan kod nas 27.9.16
 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Fotografija-0030

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Fotografija-0031
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by iwanho 1 27.09.16 20:31

Ne mogu iz ovih slika skužiti kaj se dogodilo Tomi i maloj prikolici.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by Krumpironja 27.09.16 23:07

Malo je skrenuo sa ceste
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by iwanho 1 28.09.16 8:22

Pa niti ja ne vozim uvijek po cesti, ali to nije nesreća. Ako su slike u ovoj temi, moralo se nekaj lošega dogoditi,  Sad  samo nije nažalost nije napisano.  Crying or Very sad  Ovak ni uz pomoć ciganice ne mogu odgonetnuti kaj se dogodilo. Question

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 28.09.16 10:38

Nepoderiv jesi, ak to nije nesreča po tvojoj presudi. Razz Vozačica izskočila na šumskom putu, malo iznad previsa pod putem. KAd izašlao traktor sa ovinka, priključak i rudo zablokirao, jer uho premaleno, i nije dozvolilo izravnavanja traktorskog volana. Vozačica nije bila spremna na to, da treba svum snagom izravnati vozilo, uzbunila se, i zadnjoj sekundi izskočila iz traktora. pale
 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Fotografija-0032
 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Fotografija-0033
 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Fotografija-0034
 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Fotografija-0035

Živi bili, zdravi bili,
rujno vino pili!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by iwanho 1 28.09.16 15:29

Zakaj je nesreća ak se ne vozi po cesti? Ja često vozim po potoku i po šumi pa to ne smatram nesrećom.
Prva rečenica u mojem prošlom postu je jedna cjelina, dio iza zareza se odnosi na dio prije zareza. Ti si izgleda pomislil da tvrdima kak se kod tebe nije desila nesreća.

Eto vidiš, nakon ovih par riječi je sve jasnije, čak i bez ciganice.

Bila je sreća u nesreći. Tomo vjerojatno ima slabije kočnice ili se vozačica jednostavno nije sjetila stisnuti kvačilo i kočnicu.
Hvala Bogu da je sve na kraju dobro prošlo. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 28.09.16 23:04

Heh, pa svake riječenice u puno ja ne razumijem, tako da... MA da razumijo sam tako, da, da ti to ne posmatraš za nesrečo, a nema veze, važno je, da niko ne strada- ni muha. Samo je to sad na kraju bitno.

Kočnice nemaju veze, ak se ide o težini 150 kg priključka bruto težine. Ovu prikolicu moj soradnik, koj ima 120 kg vuče rukoma sa sobom. Iznenadilo ju je, da ne ide za okrenuti volana. Izgleda, da uho malo zaglavilo u kuki, na ovinku, što sam minimalno i ja ponekad osijetijo. A budem to sutra popilijo. Imam neko furo za TV sutra pa ga trebam. LP i sretno za volanima.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by Tomo Vinković Požega 30.09.16 21:24

Ajd da malo razjasnim o prometnim nesrećama, moja struka, što je prometna nesreća, a što nije, evo definicije;

»Prometna nesreća« je događaj na cesti, izazvan kršenjem prometnih propisa, u kojem je sudjelovalo najmanje jedno vozilo u pokretu i u kojem je najmanje jedna osoba ozlijeđena ili poginula, ili u roku od 30 dana preminula od posljedica te prometne nesreće, ili je izazvana materijalna šteta. Nije prometna nesreća kada je radno vozilo, radni stroj, motokultivator, traktor ili zaprežno vozilo, krećući se po nerazvrstanoj cesti ili pri obavljanju radova u pokretu, sletjelo s nerazvrstane ceste ili se prevrnulo ili udarilo u neku prirodnu prepreku, a pritom ne sudjeluje drugo vozilo ili pješak i kada tim događajem drugoj osobi nije prouzročena šteta.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 01.10.16 19:56

No na kraju imao je Ivanhu prav scratch study
No na kraju najvažnije je, da nije niko stradao, a vrag po jednoj lampi...Izgledalo je gore, a tako se i čulo. Samo se čulo drljanje i poskakivanje prikolice, jednakomeran rad motora u strt gasu in na kraju sve momentalno zašutjelo. Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by iwanho 1 01.10.16 22:03

Hvala Reidur.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 02.10.16 20:20

Danas bijo hiperaktivan, a imao sam slobodno i od posla. Pored svega podao se u popravak tog nesrečnog TV-ja.
Izgleda prije popravka. HAuba bila napucana več prije, pa se upravo zbog toga nije dosta posavilo. JEr lim se otvorijo tamo, gdje bilo napucani. Samo sam privarijo ga nazad po pukotini. Srečom ima TV jaki lim, pa možeš variti i sa običnim aparatom. Elektroobločno sa izmenično strujo:
 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Fotografija-0001
NO na kraju htijo obojiti, a nije bilo više boje, pa maka sam bijo siguran, da negdje mogla bi biti:
 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Fotografija-0002
Isto tako nemam ni nove lampe ,pa sam posravnao staro i stavijo nazad. Svijetla ni ne upotrebivam, pa služe samo za izgled. No posatralo joj je staklo i žarulice. NA kratko lampa naupotrebljiva, a namijestijo jo nazad:
 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Fotografija-0003

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 15.12.16 20:48

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 04.01.17 0:07

NIje baš nova(na srečo ne)nesreča, al žao, dogodilo se:
http://www.blic.rs/vesti/hronika/mladica-samlela-presa-za-seno/3q2kbf0
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Nesreće s traktorima

Postaj by tomotraktor 06.02.17 9:59

Evo kod mene, jedan susjed sklizao s zetorom. Srećom bez povreda na vrijeme iskočio, kažu na traktoru samo puklo jedno staklo na kabini. Čovjek čitav život je u šumi od toga živi, ali se dešava.

tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 06.02.17 13:04

I događaj još posneti. Nevijerojatno. Cijelo vreme gledanja, nisam disao Embarassed
Hvala dragome bogu, da nije se ništa dogodilo. Al po mome još ponešto je savijeno, kao samo napuklo staklo. pale
Osim nije mi jasno, zašto do zavoja došao sa ovakvo brzino. Il je on zaista tako brzo skozi vozijo nizbdo po putu, il ga gonijo trupac več duže vrijeme. E, siguran sam, da čovijek ovdje nije imao lanaca straga.

Ak dozvolite, još ja jedno štorijo da pričam u ovom momentu, jer sam se sijetijo na sebe. U dolini na ravnici spremao sam drva za loženje. Imamo malo, pa može se napraviti i kat utopli. Al ja mislijo, ništa mi se ne može desiti, jer radijo budem na ravnici potpuni. Sve ok, al put do kuče vodijo je po jaki uzbrdici, koja bila jako plazovita-neenakomerna. Sam led izpod,a ja naravno nemam lanaca. KAd dođem do največeg uzpona, svi kotači naprijed su vrtjeli, al traktor počeo se prazan, neobterečen sa bilo čime, kretati nazad. Vuklo me, al ja nisam stajao, več samo vrtij okotače naprijed. Kad se okrenem, izza mene veča rupa od 2 do 3 metara-ponor. Znao sam, ak me unutra povuče, jedan ili 2 puta prevrata bude sigurno. Al kako je sam bog htijo, malo izpred ruba ponora nije bilo tvrdo, uljedeno, več mehko sa travom. TAmo se kotač zahvatijo i traktor se ustavijo. BIlo to 1 metar do ponora. A da je sve u punom redu, ja još nisam odustao, več se htijo riješiti sa situacije. Išao nazad po rubu ponora na ravnico, odakle sam došao. Po mome, nije to bilo pametno, al srečom sam izašao.
BIla mi to največa životna škola, al svejedno sam u slično situacijo(malo manje opasno), zapao još jednom u životu. A u treče ide rado, pa zato od tada, nema radova po ljedu. To su životna izkustva.
Uvijek sam se zanosijo na težino traktora. Al uvidijo, da ljed toga ne uzima u obzir.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Nesreće s traktorima

Postaj by tomotraktor 06.02.17 16:42

Sve detalje neznam, što sam čuo rekao sam ovdje. Jeli imao lance i drugi detalji su mi nepoznati.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 06.02.17 19:13

Pa prvo kad sam gledao, mislijo sam, da čovijek pravi frajera, i pokaziva, kako savlada brzino sa trupcem. A treči put vidijo sam, kad sam gledao, da čovijek tek na početku nizbrdice izskočijo. A izskočijo, jer je shvatijo neizbiježno situacijo. Ak ti ne bi kazao, da je izskočijo, ja ga ni vidjeo nebih. Nije mi prvo bilo jasno, što se kota po putu nakon nesreče, onda sam vidijo, da pao čovijek na ljedu i se šlajdra po leđima dole. No
Znači takav je bijo ljed, da trupac ni malo na tlima nije kočijo, nevijerojatno.
Dobro, sve u svemu, svi živi i zdravi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Nesreće s traktorima

Postaj by tomotraktor 07.02.17 16:52

Sinoć sam se malo raspitao, kaže imao je jako dobre zadnje lance, a šteta jeste samo jedno staklo na kabini. Kažu da je još ranije prije nego što se vidi na snimci, vozio 5-6 kubika trupaca ali da su ga oni sami dosta gurali te da je u dva navrata po dio trupaca odkačivao, te da nitko od radnika taj dan nije htio tu spuštati već je to preuzeo sam gazda, i to se desilo ali je opet sve sretno završilo.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 07.02.17 17:26

Nikad u životu nisam ni vidijo ni čuo, da bi kojeg sa lancima ovako šlajdralo bez tereta.
Isto tako je sa štetom.
Inače isitna je, da ponekad čovijek ni sam nezna, što sve je stradalo tekom nesreče. PA se nakon vrijemena pokaže. Sijetim se nesreče tetaka, kad ga uzadnji kotač nabijo BMW. Razšli se ljudi po nesreči, gledajuč, nitko i ništa nije stradalo na traktoru(krivac BMW+pijanec), al nakon godin, sijedim ja na prikolici, i gledam kotač, kad se vrti, pa on ljulja levo desno...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by Admin 13.04.17 17:44


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 13.04.17 19:05

Phuh. Nisam znao, da može mali frergo tako shebati auto. Mislijo sam, da auto ferga po zraku odbaci. scratch
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by reider 1 18.04.17 12:51

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Tvnesrca
Događaj sa Slovenije. Tv-ja preokrenulo, i čovijeku stislilo nogo Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prometne nesreće i nezgode sa traktorima    - Page 2 Empty Re: Prometne nesreće i nezgode sa traktorima

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.