Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gramatika pisanja

3 posters

Go down

Gramatika pisanja Empty Gramatika pisanja

Postaj by Admin 21.10.15 22:31

Pozdrav

Gramatika pisanja

Uočeni problemi koji se moraju donekle ukloniti.

Ovdje ima podosta problema znam mnogi nisu iz Hrvatske i Hrvatski jezik zadaje određene probleme u interpunkcijama, ja osobno u brzini poriješim inerpunkciju, tu nećemo raditi prevelikih problema ali se treba potruditi oko gramatike i to barem osnovne gramatike pisanja. Interpunkcije imamo svi u književnom jeziku.

Tekst ili tekstove  koji su dugački treba pisati u kraćim  slogovima obavezno,  zato što je to gramatički, i naposljetku onaj tko čita tekst može ga dobro pročitati, ako se ne piše u slogovima već je tekst ili tekstovi  u jednoj cjelini takav tekst teško je čitljiv, nerazumljiv je, nije formiran tekst, nije gramatički ispravan.

Pisanje teksta i tekstova  pišem kako govorim nije gramatički ispravno, tu se nećemo za svaku riječ držati  ali takvo pisanje nije razumljivo članovima Foruma koji nisu sa toga dijalekt noga govornoga područja, zato postoji službeni književni jezik, kojega smo učili u školi, i svi ga znamo te ga moramo koristiti što više da bi pisani tekst ili tekstovi bili svima razumljivi, da bude što više gramatički ispravni je jednostavnim riječima.

Sva nabrajanja redoslijedom:

-moraju biti numerirana brojčano ili povlakom ( crticom ) započeti tekst. svako nabrajanje novi red i povlaka ili ( crtica ).

Postovi  moraju započeti sa:

-uvodom opisuje se izvor problema, ili se traži pomoć te se isto opisuje izvor problema.

-vodi se rasprava ili komentari na određenu temu, rezultati rasprave.

- teorijske postavke koje se odnose na temu.

Tekst ili tekstovi  moraju  sadržavati:

-uvod

-zaplet

-vrhunac

-rasplet

-svršetak ili zaključak

Srdačan pozdrav


Zadnja promjena: Admin; 24.10.15 15:43; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Gramatika pisanja Empty Re: Gramatika pisanja

Postaj by iwanho 1 22.10.15 17:33

Pozdrav,

Admine podržavam sve napisano osim striktnog pridržavanja književnog hrvatskog jezika.

Po meni forumi služe za pomoć drugima i proširenje vlastitih znanja. Jedno od znanja koje želim proširiti je i poznavanje dijalekata. Sigurno ih treba koristiti umjereno kako bi tekst još uvijek bio razumljiv. Vjerujem da nikome neće biti uskraćena pomoć autora poruke, ako netko zbog neke riječi napisane na dijalektu ponekad ne razumije smisao teksta.
Puno teže je razumjeti google prevoditelj, ali su nam (barem meni) članovi iz dugih zemalja koji komuniciraju na taj način ipak jako dragi i dobrodošli.
Kad se odgovara na njihove poruke, trebalo bi koristiti književni hrvatski jezik jer inače oni imaju problema prevesti s Google prevoditeljem. Doduše imaju i sa službenim jezikom ali ipak nešto manje.

Ovo je moje razmišljanje o načinu pisanja postova, a ako nije prihvatljivo pokušati ću se prilagoditi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Gramatika pisanja Empty Re: Gramatika pisanja

Postaj by Admin 22.10.15 20:16

Pozdrav

Nije se post dobro pročitao.

-Gdje se  pročitalo  striktno u mojem postu.

-Piše uočeni problemi koji se moraju donekle ukloniti a ne striktno.

-Piše u postu tu se nećemo za svaku riječ držati.

-Piše da bude što više gramatički ispravni je a ne striktno.

-Piše osnovne gramatike pisanja ne striktne ili obavezne.

-Piše  koristiti što više  a ne striktno.

Veliko i malo slovo.

-Fale slova u rečenicama

-Dupla ju se  slova to nije bitno toliko,  ali manjak slova totalno izvrgne riječ  te još koju ne poznajemo   podosta puta.

-Točno Forum služi za pomoć i proširenja znanja.

-Tekst ili tekstovi  moraju  biti razumljivi  da bi  se proširilo  svoje znanje i  naučilo nešto iz tog teksta  ili tekstova.

- Kako da nauči  se nešto iz toga teksta ili tekstova   kad  ih  se ne može  pročitati dobro.

Kao što vidite osnove se traže  osnove  ne striktno,   gdje ćeš manje  toliko se može i mora..

Poštovani  i  dragi članovi /korisnici Foruma  ne čitajte sebe u ovim postovima  nego pročitajte post.

Pisanje dužih tekstova obavezno u programu Microsoft Office Word tu možemo korigirati, popravljati, dodavati, oduzimati slova, riječi, tekstove također podržava linkove za fotografije i općenito sve linkove, ne moramo se žuriti sa pisanjem kao u postu jer nemamo vremenskoga ograničenja za pisanje, lijepo se može sastaviti dugačak ili dugački tekstovi.

Po napisanom tekstu obavezno spremanje save as potom save  možemo nastaviti pisati i sutradan tekst ako ne možemo sada nešto nas je spriječilo vrlo mnogo mogućnosti ima, tekst i linkove sve zajedno kopiramo prebacimo u post napravimo razmake tipkom enter za linkove i obavezno odlomke potom send slanje brzo i jednostavno..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Gramatika pisanja Empty Osnovna gramatiuka

Postaj by Dubravac 22.10.15 20:45

Pozdrav ekipa

-U svemu treba biti reda pa tako i u ovom našem dragom forumu.
-Ponekad ne razumijem pojedine napisane riječi, ali se trudim malo povezati s ostalim riječima u tekstu.
- Kako ja ne razumijem neke riječi isto tako neke kolege ne razumiju kako ja nešto napišem.
-Zato se svi mi trebamo malo potruditi pomoći jedni drugima, kao što i radimo, za svaki problem ili kvar nađemo riješenje i dosta prijedloga kako isti riješiti.
-Iskreno se radujem svakom komentaru na ovom našem forumu, svakoj sličici a pogotovu novim članovima kojih imamo i iz inozemstva.
-Sve zahvale našim administratorima na trudu i obogaćivanju ovog našeg malog svijeta o malim traktorićima i ostalim mašinama.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Gramatika pisanja Empty Re: Gramatika pisanja

Postaj by Admin 24.10.15 16:04

Pozdrav

Ne pridržavanje osnovne  minimalne gramatike pisanja, upotreba velikog slova,  pisanje u odlomcima kod vrlo dugačkih tekstova rezultirati će brisanjem posta od strane mene Administratora.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Gramatika pisanja Empty Re: Gramatika pisanja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.