Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crna slavonska svinja

2 posters

Go down

Crna slavonska svinja Empty Crna slavonska svinja

Postaj by Admin 04.01.14 14:02

općenito o crnoj slavonskoj svinji
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re: Crna slavonska svinja

Postaj by Gost 12.01.14 20:02

Evo pošto se bavim uzgojom ove plemenite svinje jedna slika za početak otvaranja teme i novog foruma
Crna slavonska svinja 0b2e

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re: Crna slavonska svinja

Postaj by fireman.peter 12.01.14 21:08

Vidim da je tvoj uzgoj za lovce  Very Happy ne treba njima dugo čekati da jim nešto dođe na nišan.
A dobro malo se šalim, nemoj mi zamjeriti. Vidim da jim je ljestva iz ove strane što znači da oni čuvaju i streljaju na drugu stranu, suprutnu od ljestve.  Very Happy 
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re: Crna slavonska svinja

Postaj by Gost 13.01.14 16:26

Petre nemaju oni više pristup za lov na ovoj parceli to meni sad služi ko izvidnica ,ako koji nadobudni i dođe Tornjak napravi svoj dio posla tak da brzo odustane...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re:Crna slavonska svinja

Postaj by Admin 23.01.14 8:32

Pozdrav farmervg ,dali je to uzgoj za tvoje potrebe ili za tržište.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re: Crna slavonska svinja

Postaj by fireman.peter 23.01.14 10:45

He he, imaš ti čuvara da se nebi ukalkukiralo nešto preko noči. Kako si več rekao da su ti koze pokrali.
Kod nas sam več video psa čuvara zajedno u ogradi sa ovcama na polju. Izgleda da su došla vremena da tako mora biti jer nekad nisi imao prilike to vidjeti.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re: Crna slavonska svinja

Postaj by Gost 23.01.14 16:14

Ja sam u nekom poćetku sa uzgojom CS svinje za sad sam ostavljal za sebe nešta sam prodaval kroz preradu kobasice i špek a ako bude išlo kak treba bit će i odojaka za prodaju

Petre ne znam kakva su vremena došla ali neradnika ima koliko ti volja po cijele dane sjede u birtiji da ga okreneš naglavačke ne buš istresel iz njega ni centa onda ponoći kradu i preprodaju kod mene nažalost ima dosta krađe ne znam kuda će to otići ali ne bude dobro završilo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re:Crna slavonska svinja

Postaj by Admin 23.01.14 22:34

Farmervg pošto prerađuješ za sebe primjetiš li ti razliku u mesu ,pošto se u javnim medijima prezentira ko odlično meso za kulen i kobasice a pogotovo kulen.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re: Crna slavonska svinja

Postaj by Gost 24.01.14 11:05

Ja sam ti isto nevjerni Toma ne vjerujem u ništa dok ne probam ali mogu ti reći da su u pravu šta se tiće mesa i špeka jednostavno fantazija.
Razlika ti je u tome da je meso prošarano sa masnim tkivom šta daje bolju strukturu mesa a samo meso je soćnije i ukusnije.
Kod sušenja i pečenja manja je kalkulacija vele da meso CS svinje kod sušenja kalkulira 10% kod bijelih i do 40% mislim da je to malo manje jer svako ima svoju računicu.
Jedan primjer kad sam pekel kobasicu od crne slavonske sinje u pećnici protvanj je bil skoro suh nije bilo tekućine dok od bijele svinje u protvanju je tekućine koliko te volja tu je razlika prevelika količina tekućine i meso kalkulira .Špek onaj dio masni kad ga jedeš on je mekan sočan imaš osjećaj da jedeš meso a ne špek dok kod bijele svinje je on dosta tvrd i žilav bez ukusa koda jedeš mast .Neću ju puno hvaliti svaki od nas ima svoje zahtjeve i ukuse ovo je moja realna procijena onog šta ima i šta sam osobno isprobal

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re:Crna slavonska svinja

Postaj by Admin 24.01.14 16:41

Farmervg tako znači ,pretpostavljao sam da je sve točno kako govore i pišu u medijima ,ali ali ,ovako mi je ipak vjerodostojnije čuti ,reci s kojom hranom ti hraniš svinje, domača hrana ili smjese razne za tov .

Ljudi pričaju da i hrana ima veze sa kaliranje mesa ,što više prirodniju hranu koristiš žitarice, buče, repa ,krumpir i ostalo i kažu da nema toliko kaliranja  mesa, dali je to točno neznam, ili to ima veze samo sa pasminama svinja hvala pozz.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re: Crna slavonska svinja

Postaj by Gost 24.01.14 17:42

Ako se mogu ubacit,,,je istina je da hrana jako utiječe na meso,pogotovo kod krajnjeg okusa,,,di se najviše i pozna na sušenim proizvodima,...
Mi hranimo isključivo muka zeleno,,,cuki(bundeve),,,a sad trenutno bacam malo kruha i dosta muke,,,poslje se opet prelazi na zeleno,,,u muku meljem malo ječma,,žita i malo jako malo šenice,..kad mogu dodam i kukuruza......


Farmervg,,,,,,pozdrav,,,vidim ja da ti dobro gojiš ove crne,,,i nek budu kako bog zapovida,,da daju malih,i nek bude mesa,,šunke,,pancete i svega ča si sam poželiš...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re: Crna slavonska svinja

Postaj by Gost 24.01.14 18:37

Evo kak veli Bagerista ima i o tome kak se svinja hrani moje krmaće i nerast jedu kukuruz i jećam ponajviše trava ,stočna repa ,buće sad po zimi stavljam u mljeveno repine rezance ,po ljetu većinom dobe stari kruh i trava .
Jedan primjer bilo je to davno čovjek je hranil svinju sa ribom pošto je imal u izobilju malo žita i to je to kad sam mu klal svinju mislil sam da je riba po mirisu meso je imalo jako miris ribe mast se nije mogla stisnuti bila je poput želea više žuta nego bijela užas to je primjer da se svinja ne hrani svim i svaćim.

Bagerista moram ih dobro hraniti i držati u kondiciji da daju dobre potomke samo bi se nadovezal na jednu činjenicu svinje koje su mi vani na ispaši dobe puno manje zrna a po kilaži su mi veče od onih koje imam doma u svinjcu a dobe puno više zrna svinja koja je vani ima veče mišićno tkivo a svinja u svinjcu ima više masnoće dokazana teorija kao i kod čovjeka jedan trkać ima razvijenije mišiće recimo od mene koji više volim sjedeče aktivnosti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re: Crna slavonska svinja

Postaj by Gost 24.01.14 23:23

U potpunosti se slažem s ovime ča si napisa,,,,a da su deblje vani,jesu i bit če bez obzira šta se više kreču,,,ali stalno nešto čeprkaju,,,štoviše sama po sebi je više na suncu,...kako i kod nas di se oni nalaze vani u prkatu(zatvorenom ),,samim time imaju sunca šta im paše,...

Mi smo nekad kuhali svinjama,,,,a bogami ovo lito ide i arbeta(repa),,u opticaj,,,,pomije ne dolaze u obzir,,,ima jedan čovijek koji tako hrani,,,pa smrdi sve na kilometre,,,a i meso mogu reč iz iskustva da ima drukčiji ukus,,,,to sam se sam uvijerija kod čovika koji je spremija meso,....

A da samo ti voliš sijedeče aktivnosti,,,,a bogami i kod mene je skoro pa stalno,,,molim boga da dođem doma ,,da se malo razvijetrim....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re:Crna slavonska svinja

Postaj by Admin 25.01.14 22:32

Vidim da ste sve već rekli, dok sam bio mali isto ili slično hranili svinje, domaćom hranom  no onda sam bio mali pa te razlike nisam ni znao o pasminama svinja ,masne,nemasne pola pola itd.

Znam da meso privatnoj   mesnici  ili u konzumu  nije isto postoji velika  razlika po kvaliteti i kaliranju mesa to sve govori.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Crna slavonska svinja Empty Re: Crna slavonska svinja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.