Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IMT motokultivatori Knjaževac

+4
Neco Tv-418
Admin
vica022
Samo Josip
8 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Samo Josip 19.01.16 18:06

Postovi nisu po redu jer je nekoliko Foruma pretvoreno u jednu temu.  Admin.


DP Fabrika motora i motokultivatora IMT Knaževac Srbija.

Fabrika je osnovana 1950. g. kao mala zanatska radionica za održavanje i popravku poljoprivrednih mašina i oruđa. Od 1963. g. radionica počinje proizvodnju mašina za selekciju sjemena i transport zrnaste i kabaste mase iz programa industrije poljoprivrednih mašina "Zmaj" iz Beograda. Od 1968. god. počinje proizvodnja motokultivatora po ugovoru o poslovno-tehničkoj saradnji sa firmom "Agria-Verke" iz okoline Stuttgart, a od 1977. i motora za moto kultivatore. Od 1970 god. fabrika posluje pod današnjim imenom.

Adresa: 22. Decembar br. 1 Knjaževac

http://crm.siepa.gov.rs/locations-eng/location.php?ID=106


IMT motokultivatori Knjaževac  Imt-kn11

IMT motokultivatori Knjaževac  Kalna_11







Kakva je razlika,i dali ima neke znacajnije razlike u mjenjacima dizel,i benzin motokultivatora. Ili je jedina razlika u masini na kultivatoru?
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by vica022 19.01.16 18:35

Mislim da nema nijedne razlike u mehanici sem samih razlika u motorima kod 507. Broj obrtaja im je vrlo slican jer dizeli idu do 3000-3600 rpm dok benzinac je do 3600rpm. Cak i kineski motori se mogu ugraditi u originalu jer uz sebe se dobija medjuploca.

_________________
IMT motokultivatori Knjaževac  Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by vica022 19.01.16 18:44

Imt 506 takoreci i nema instalaciju sem magnetnog paljenja koje je klasicno kao na svim tipovima takvih motora . Moda nesto konkretno hoces dograditi pa ti treba jer mislim da nigde nema nesto jer fabricki se nije nista dogradjivalo koliko znam.

_________________
IMT motokultivatori Knjaževac  Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by vica022 19.01.16 18:51

Po meni je uopstena razlika izmedju tih motora u tome sto benzinac la 300 koji se vecinom u njih i mnoge druge tipove ugradjivao da je to motor sa dosta problematike. Vrlo cesto problemi sa paljenjem i delovima za njega ,ali i sa karburatorom ,korozijom rezervoara itd. Sa dizelom zaboravi na te probleme i dok radi on radi ko singerica. Jos jedan problem kod benzinca je vrlo cesta zamena ulja i ko se nepridrzava toga dolazilo je do otkidanja klipnjace i kidanja bloka. Vrlo cesto se cak hoce i pregrevati u tezem poslu dok sa dizelom nijedan motor nije imao problema.Drugo dizel sem vibracija koje pravi i mozda malo vece buke mnogo lakse podnosi opterecenja i pri malim obrtajima jer tezina zamajca mu daje velik zamah .Ukratko otprilike tako

_________________
IMT motokultivatori Knjaževac  Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Samo Josip 19.01.16 19:05

A dali ima neke velike razlike u porosnji goriva izmedju dizela,i benzina. Po meni to nebi trebale biti velike razlike. A opet dizeli su skoro duplo skuplji od benzinaca...
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Samo Josip 19.01.16 19:10

I nije mi toliko potrebna el.instalacija,al eto sad dok imam vremena pa da nesto cackam. Iz motora kultivatora ima zuta zica koja izlazi van,ona bi bila za el.instalaciju ako se nevaram. Imam shemu za Tomos APN pa cu po toj shemi probat napraviti instalaciju,makar jedno svijetlo da imam kod voznje po noci na cesti.
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Samo Josip 19.01.16 19:20

Znaci ipak da se odlucim za dizela. A dali postoji neki kvalitetniji benzinski motor od LA300
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by vica022 19.01.16 19:44

Mislim da ima ali ne fabricki motor. Ima nekoliko motora koji se mogu ugraditi i to u originau kao i dizel . Jedino pa potrazim na drugom forumu tu informaciju ko je sta ubacivao jer isti motor se ugradjivao i u Mutu gorenje, mali labin progres i druge jer to je kopija lombardini motora .Ali jednostavno godine su ga pregazile. Mada ni ti noviji benzinci koji su kvalitetni nisu bas jeftini ali ipak i manje trose

_________________
IMT motokultivatori Knjaževac  Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by vica022 19.01.16 19:48

Ako ispod magneta vidis jednu bobinu [namotaj] onda nema izvod za spoljnu instalaciju. Ako ima dve bobine postoji mogucnost da je ta zica za silicu spolja. Po meni je to otprilike zica za gasenje koja ide na taster prekidac spolja. Ako je taster prekidac u funkciji a ovo dodatna zica onda je za potrosace spolja. Ali mislim da to 506 nije imao jer magnet mu je male snage

_________________
IMT motokultivatori Knjaževac  Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by vica022 19.01.16 19:52

Razlika u potrosnji za slicnu snagu je skoro duplo manje u korist dizela. Malo je za nepoverovati ali u mecini poslova je otprilike tako. Ja imam na hondi f 600 dizel iste snage kao fabricki benzinac i potrosnja je sigurno 1/2 do cak 1/3 u korist dizela. Nisu oni dzaba skuplji a i mnogo manje problematike ujedno sa njima . Jedino veoma hladno vreme zimi ide uvek u korist benzinca mada i dizeli pale dosta dobro ako se pripreme kako treba

_________________
IMT motokultivatori Knjaževac  Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Samo Josip 19.01.16 19:56

Ima crna zica koja izlazi iz motora na taster to je za gasenje. A ova zuta bi onda bila za rasvijetu.
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Samo Josip 19.01.16 19:57

Ima crna zica koja izlazi iz motora na taster to je za gasenje. A ova zuta bi onda bila za rasvijetu.
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Admin 19.01.16 19:59

Pozdrav

Mislim da i je jedna žica za svijetlo imao sam taj motokultivator 506, da bi raskopao i došao do magneta i platina i tog cijelog sklopa trebaš skinuti:

-Mrežicu zaštitnu na sistemu startanja ona prva dođe.

-Sistem za startanje sa oprugom i sajlom to je u kompletu ima ona tri roga.

- E sad tu je potreban redapciger da bi skinuo magnet dolje, ja sam uspio  i bez njega sa montiraćima za montiranje guma i to vrlo oprezno jer lako se ošteti unutra taj elektronski dio.

-Sve u svemu nije komplicirano, jedino zamijena opruge hoće pojesti živce i to puno, opruge na starteru to je onaj dio sa sajlom za potezanje gore smo ga spomenuli.

Ovakav redapciger za skinuti magnet ti je potreban fotka dolje, možda ima i drugih nekih trikova to Vica zna bolje ima ili nema Vica je expert za motokultivatore.

IMT motokultivatori Knjaževac  Radapc10

IMT motokultivatori Knjaževac  Radapc11

IMT motokultivatori Knjaževac  Radapc12

IMT motokultivatori Knjaževac  Radapc13

IMT motokultivatori Knjaževac  Screen10

Ovo je sklop gdje se nalaze platine,kondezator itd...

Magnet.

IMT motokultivatori Knjaževac  Dscf0610

IMT motokultivatori Knjaževac  Dscf0611

Sistem za startanje sa sajlom,oprugom.

IMT motokultivatori Knjaževac  Dscf0711

Ovdje ide redapciger da bi ga skinuo, mišljenja sam da ide gedora 14. ili 15. no nisam siguran ne znam.

IMT motokultivatori Knjaževac  Screen11

Ovako prerađuju startanje moto kultivatora na uže posto taj starter hoće zatajiti  ako se puno upotrebljava motokultivator.

IMT motokultivatori Knjaževac  Motoku10

IMT motokultivatori Knjaževac  Motoku11

Link za redapciger.

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/radapciger-motokultivator-imt-506-agria-oglas-14190021

O motokultivatorima Vica je majstor tako da ćeš pomalo servisirati to što si htio i naumio ako je moguće naravno no to će ti Vica najbolje dati savjet.


Zadnja promjena: Admin; 19.01.16 20:02; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by vica022 19.01.16 20:02

Postoji mogucnost i za to samo kazem fabricki magnet je male snage pa treba videti kolike snage bi mogla biti sijalica da nesmeta radu motora. Pogledaj na magnetu sta pise koje je snage. Mnogi su prepravljali magnete na jace upravo zbog slabe struje

_________________
IMT motokultivatori Knjaževac  Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Admin 19.01.16 20:19

Pozdrav

Sad ne znam ni ja pričalo se da nije isto Tomos APN 6 i IMT 506 motokultivator u tom cijelom sklopu elektroinstalacije, mada su trgovci prodavali i pričali da je to sve isto  poneki pričali da nije isto ne znam o tome ništa  taj komplet za 506 dođe oko 500. kn dok za APN je jeftiniji. Iskra  je to sve radila.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Samo Josip 19.01.16 22:05

Puno hvala. Takav radapciger imam,a imam i jos nekakvih.... Pozabavit cu se ovih dana oko toga.
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Samo Josip 19.01.16 22:13

Imam jos jedno pitanje u vezi mehanike,za IMT-506. Dakle imam jedan cilindar od 506ice koji je dosta los....znaci puno je radio,i ima dosta velik "zub" u gornjem djelu cilindra. E sad mene zanima dali se taj cilindar moze nositi busit. Znaci dali postoje specijale za 506icu
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by vica022 19.01.16 22:19

Nisam siguran ali mislim da nema specijale. Pohabanost stubline igra vrlo veliku ulogu kod svakog motora . Neradim te motore i nevolim iskreno 506 jer to je dzigericar od motora.Uvek mu nesto fali kad ti najvise treba a i potrosac je velik

_________________
IMT motokultivatori Knjaževac  Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Samo Josip 19.01.16 22:26

To je istina da je potrosac veliki. Kad sam kupivo 506icu nisam bio toliko upucen u motokultivatore. A sad mi je zao ga prodat,jer generalno je sredjen. Njega bi si ostavio za lakse poslove u vrtu. A za vucu prikolice bi kupio IMT-507 dizel. On bi bio namjenit dakle samo za transport.
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Admin 19.01.16 23:49

Pozdrav

Malo o motokultivatoru IMT 506 opće informacije no ne mora da bude svima tako sve je to razlićito, inaće u mom brdovitom kraju baš taj motokultivator je najzastupljeniji i ljudi ga upotrebljavaju za kopanje kukuruza, vrt, vinograd, košnja, frezanje, da ih ima novih opet bi bio jer ima neke svoje prednosti a bogami i mane. Ja osobno ga više ne bih kupovao.

Lakši je  za okretanje jer je kraći, ali se zakopava ako je mekano, ako je tvrdo vuće te moraš ga držati ili ode sam,  sa druge strane sklon je  čestim kvarovima ako se koristi kažu bolja je Agrija original ima male razlike karike itd,  506 Knjaževac je osjetljiviji , i po meni veliki potrošač naspram  Labina malog sa LA 300 motorom, ovisi i što se radi i sa kojim gasom nije ista potrošnja frezanje mekanog vrta ili  vinograda i da je tvrdo i suho, ja sam sa njime kosio livade za sijeno, frezao vinograd, vrt.

Nekad je bilo situacija neće da upali motor poteži i poteži sajlu no neće svječica dobra baca iskru, goriva ima mokra svečica, i na kraju izvuće mi se sajla za startanje motora pojeo mi živce, iber turažu mi nabijao i dimio trošio ulje dok sam skužio da je to semerig radilice otišao i da ulazi ulje u cilindar i gori zato je dimio kao lokomotiva, kad je to ulje potrošio određenu kolićinu išao je u iber turažu usisavao je sam zrak tamo gdje nesmije, puno skidanja i šerafljanja  pa nisam ništa mijenjao dosipavao sam  ulje da ne vuće zrak, sad je kod brata nije više kod mene on ga složio i radi i koristi se njime.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Admin 19.01.16 23:56

Pozdrav

Malo sam istraživao googlao i saznao slijedeće.

Motokultivator IMT 506 ima  tvornički ugrađen magnet jačine 6 v - 10 w, Iskrin za crno startanje motora -  paljenje.  Pa kažu da treba nabaviti kupiti  od Tomosa magnet 6 v - 17 w, sad vidimo da je Tomosov magnet jači  ima  tih Tomosovih  magneta  i nisu skupi.

Pa kažu slijedeće odnese se tokaru magnet  da izvadi "srce" magneta kad to izvadi srce magneta   tek onda  se moze motnirati magnet  na radilicu motora od   IMT 506 motokultivatora, više nikad neće biti problema sa startanjem motora tako kažu i pišu.

Dakle ima razlike u magnetu Tomosov magnet je jači.

Motokultivator IMT 506 jačina magneta 6v 10 w.

Moped Tomos jačina magneta 6v 17 w.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by vica022 20.01.16 20:49

Samo sto tu ima jedna zackoljica. Pri preradi magneta oba srca se vade a ona su za radilicu vrse prenos preko kajle. Polozaj srca i kajle i magneta koji treba u tom trenutku da bude na bobini je pitanje i to se mora utvrditi. Mnogi se zeznu i nestave i u originalu magnet u pravi polozaj jer ih ima 4 pa nema varnice ili je slaba. Svaki magnet ima polove i mora se znati polozaj tacan u odnosu na polozaj kajle i radilice i pol magneta koji treba gde biti. Da nebude posle sta mu je sad a radilo je

_________________
IMT motokultivatori Knjaževac  Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by vica022 20.01.16 21:32

To je po meni masina koju je davno vreme pregazilo a pogotovu sad sa veoma losim kvalitetom rezervnih delova dolazi do veoma velikih problema. Jedina stavka po meni koliko sam sa mnogima razgovarao je veliki broj prikljucaka ali i dobro usaglasenih sa snagom i brzinom. Ali po ekonomicnosti je po meni poslednje mesto od svih. Ja sam se zaprepastio kad sam video ucinak i potrosnju u frezovanju spram moje honde f600. Vise od 5 puta je potrosio i jedina prednost jj je sto moze plice i sitnije da frezuje dok u tvrdome moze da grebe ko macka. Sve su to uopsteno dobre i lose odlike svakog modela ali 506 samo da ima kvalitetniji i po mogucnosti cetvorotaktni motor bila bi dobra opcija. Ali to onda nebi bio 506

_________________
IMT motokultivatori Knjaževac  Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Neco Tv-418 09.02.16 13:46

Pozdrav svima reko da otvorim vrata ovoj temi posto imam IMT 509
Ja mogu reci da sam zadovoljan sa njime,frezam orem dobra masina pozdrav iz RS Sombor
Neco Tv-418
Neco Tv-418
novi član
novi član

Broj postova : 15
Join date : 16.09.2015
Age : 31
Lokacija : Sombor Srbija

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by vica022 13.02.16 7:07

Imt 509 je jedan od najrobusnije uradjenih strojeva koji takoreci nezna da se pokvari. Ali je malo nezgrapan za rad i malo probleme pravi to sto mu je diferencijal stalno blokiran.Ima rucice kojima se razblokiravaju ponaosob tockovi ili cak i oba istovremeno ali moglo je to i malo lepse da se doradi sto se rucica tice.

Inace menjac 3 brzine + rikverc je malo brz ali moze se na sablonu za brzine prorezati mesto i za 4 brzinu. Od jednog kolege sam cak saznao da ima i jos jedan rikverc polozaj ali nije hteo odgonetnuti tajnu.

Inace sto se tice transporta je veoma jak i fabricka prikolica je atestirana na 1,5 T nosivosti.Za kosenje je veoma dobar i ima kosu do 1,6m zahvata . U frezovanju je dobar samo se mora usporiti ili metalnim tockovima manjeg precnika ili medjureduktorom .Za oranje je neprevazidjen sto se tice Mkt na nasim terenima.
Sve u svemu vrlo solidna masina za nase uslove eksploatacije i novaca u dzepu
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

IMT motokultivatori Knjaževac  Empty Re: IMT motokultivatori Knjaževac

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.