Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdrav iz Zagorja!

2 posters

Go down

Pozdrav iz Zagorja!  Empty Pozdrav iz Zagorja!

Postaj by Gost 26.06.18 20:21

Bok, zovem se Matija te dolazim iz Hr zagorja. Poljoprivredom se bavim već duži niz godina.Posjedujem oko 8 duluma zemlje, što kod nas u Zagorju i nije baš mnogo,ali meni sasvim dovoljno. Također imam i vinograd koji ima oko 450 čokota. Od poljoprivredne mehanizacije posjedujem motokultivator IMT 504, IMT 506 i Labin Progres od 8 ks. U skorije vrijeme imam u planu kupiti i manji traktor(naravno Tomo Vinković????) koji bi mi zadovoljavao sve poslove vezane uz domaćinstvo te vinograd. Ovim putem molio bi za savjet koji model Tome da uzmem kojim bi mogao sve adekvatno odraditi pošto zemlja kod nas u ovom dijelu Zagorja nije jako tvrda. Lp.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pozdrav iz Zagorja!  Empty Re: Pozdrav iz Zagorja!

Postaj by Admin 27.06.18 7:41

Pozdrav U Zagorje, dobro došao.  Pozdrav iz Zagorja!  Huhujj10


Od starih  mjera za površinu dulum dali se koristi u cijelom Zagorju ili ponegdje.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Zagorja!  Empty Re: Pozdrav iz Zagorja!

Postaj by Gost 27.06.18 7:45

Ne koristi se svugdje u Zagorju, dosta ljudi preračunava u klaftre površinu zemljišta. Kod nas su dosta aktualne stare mjerne jedinice kao što je dulum, ral, jutra....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pozdrav iz Zagorja!  Empty Re: Pozdrav iz Zagorja!

Postaj by Tomo Vinković Požega 27.06.18 23:06

Pozdrav Matiji i Zagorju!

Kojeg Tomu uzeti ovisi isključivo o tome s koliko novac raspolažeš. Bilo koji će uspješno zamijeniti mehanizaciju koju trenutno koristiš.

Model PE-18 - stariji model sa nekim manama - konstrukcijski slabiji, hidraulična pumpa na zadnjem kraju pa diže hidraulik samo kad se kreće prema naprijed (ne svi modeli, zadnje generacije PE imaju hidrauličnu pumpu na motoru neovisnu o mjenjaču), ima dva mjenjača (za prednje i zadnje točkove odvojeno) pa u duplom pogonu moraš oba šaltati u istu brzinu što zna biti nespretno, kardan ovisan o zadnjem pogonu, volan lošije izveden. Da se pronaći u solidnom stanju za malo novaca.

Modeli 400 (418, 419, 420) i 500 (521, 522, 523) - poboljšane verzije, konstrukcijski dosta jači od PE modela. Svi su vrlo slični sa minimalnim razlikama među pojedinim modelima. Između modela 400 i modela 500 razlika je samo u 2 KS jačem motoru (model 400 ima motor 18 KS, a model 500 ima 20 KS) te u par nijansi (stariji modeli 418 i 521 imaju slabije kočnice, noviji modeli 420 i 523 imaju zaštitni luk protiv prevrtanja, sitnice oko smještanja hidrauličnog ventila) Hidraulik neovisan o mjenjaču, kardan neovisan o pogonu, konstrukcijski jači, cijenom upola ili duplo skuplji od PE 18 modela.

Model 700 (730, 731, 732) - kraljevi TV traktora. Tehnički su isti kao i modeli 400/500 ali upola jači motor (30 KS dva cilindra), a traktor duplo sposobniji, jednostavno zvjer od traktora, ali je i cijenom upola skuplji od modela 400/500.

Model 800 - mjenjači gotovo isti kao i modeli 400/500/700, motor drugačiji.

Detalje o svom modelima možeš pronaći na ovom forumu.

Ja sam unazad 20 godina imao sva tri modela (PE-18, nakon njega 420, a sad imam 731).....moj zaključak...koliko novaca, toliko muzike. Najbitnije je da je traktor u dobrom stanju, jer lakše je raditi sa manjim traktorom koji je ispravan nego sa neki velikim neispravnim. Sretno u odabiru.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Zagorja!  Empty Re: Pozdrav iz Zagorja!

Postaj by Gost 28.06.18 7:18

Hvala na tako opširnom i detaljnom odgovoru. Trenutno imam 3 traktora u ponudi:1.TV PE-18(potrebno ga je urediti), 2.TV 732 (u odličnom stanju, ima oko 750 radnih sati, sve provjereno vezano za traktor), 3.TV 826 (financijski skuplji od 732). Prema Vašem gore detaljnom odgovoru i gledanju po forumu seriju 700 se najbolje isplati kupit, što ću i učiniti jer takav traktor kakav imam u ponudi samo se jednom u životu može pojaviti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pozdrav iz Zagorja!  Empty Re: Pozdrav iz Zagorja!

Postaj by Tomo Vinković Požega 30.06.18 20:36

Točno, ako možeš uzeti takav traktor, bez razmišljanja ga uzmi. Moj 731 (isti je to traktor kao i 732, vrlo male nebitne sitnice su različite) kod mene godišnje napravi 300-tinjak sati. Imam ga već deset godina. 2012. godine sam osvježio motor (klipovi, cilindri, karike, ležaji, brušena radilica). Nije trebala generalka, nego sam imao kvar (puknuo klip i razbio cilindar) pa sam odlučio promjeniti sve. Prošle zime sam osvježio mjenjač, te piksirao srednji trap. Služi me odlično, a ja čak i pretjerujem s njim, ne mazim ga baš. Pogledaj slike na mom profilu koliko drva vozim s njim po brdima, a Bog zna koliko sati je proveo u turaži sa frezom. Dijelovi su jeftini i dostupni, traktor je jednostavan i sam ga održavam i popravljam. Sjećam se da sam dijelove za generalku motora platio oko 2000 kuna, a dijelove za puno toga u mjenjaču i srednjem trapu zimus sam platio oko 1500 kuna, i sad sam miran dosta godina.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Zagorja!  Empty Re: Pozdrav iz Zagorja!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.