Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosilice & žetelica BCS

4 posters

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by vica022 13.02.16 22:23

Da to su prve serije motora takozvane petrolejke. Imale su dva rezervoara za gorivo. Prvo su se koliko se secam upalile na benzin pa dok malo odradi prebaci na petrolej. Davno sam video takav motor pa se i zaboravilo. Ali sad petroleja za naci je vrlo tesko. Pre je bilo bar po apotekama a sad ni tu

_________________
Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Admin 13.02.16 22:29

Pozdrav

Dali je to isti petrolej  koji se koristio i za  lampe za rasvjetu fenjer gori ono uže umočeno u petrolej.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by reider 1 13.02.16 22:29

Zašto bilo na dvije goriva u gotovosti neznam. Al moje je mišljenje, da petrolej bijo povoljniji dosta, al žao sa njim nije se moglo zapaliti motora. Zato dva tanka. A možeš slobodno raditi sa tako jednim kao drugim. Nema razlike u pucanju sa aupuha. Virojatno je u snagi. Kod nas svi samo na benzin čisti radijo. Bez ikakvih dodataka. Nekvi mehanik ovdje smijao se, što sve ljudi niso pravili za ove kosačice za enih "gemišta". A ona treba da ide na čisti benzin. I ja tako radijo sve godine od prve do zadnje. Bez oštečenja ikakvih.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by vica022 13.02.16 22:36

Tad su bile ogromne kolicine petroleja sa kojim nisu znali sta ce i bio vrlo povoljan a kriza benzina. Petrolej je mastan i vrlo slican nafti i nemoze se upaliti zgodno na njega . Zato se palilo na benzin pa zavrne slavinica a odvrne druga za petrolej. Petrolej ili gas kako su ga zvali je isti kao u lampama petrolejkama.
Kako tesko pali sam ja upoznao kad mi je kreten na pumpi u fiata 132 benzinca nasuo naftu u rezervoar. Sve je to islo lepo i nema razlike dok nisam ugasio motor. Da ga upalim vise ni uz pomoc trikova dok sutradan nisam nasao uzrok i sve ispustio i na benzin upalio.Ali zato je bilo dima ko iz parne masine

_________________
Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by iwanho 1 14.02.16 9:33

Na petrolej su uglađenije radile, bile su malo tiše. Ali kad ti slučajno krepa, onda je veselje ponovno zapaliti, pogotovo ako radiš s posuđenom kak se meni dogodilo. Umjesto da rasplinjač ispraznim pumpicom ja sam to radil pomoću užeta. Još k tome na lošem terenu. affraid

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Admin 14.02.16 19:02

Pozdrav

Gledao sam po njuškalu oglasniku  ostale su fotografije, nisu velike cijene kosilica na petrolej.

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Bcs-sa10

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Bcs-sa11

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Samoho10

Prezentacija startanja motora Guidetti Condot A 450 na   BCS 622 kosilici  pogonsko gorivo benzin-petrolej.


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by reider 1 14.02.16 19:16

KAko bi mogao kazati,da se kretaju cijene? Min, max EUR? Koliko sam kod nas gledao, bile su od 500-700 EUR.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by iwanho 1 15.02.16 9:44

Ja sam kod paljenja na štrik imal drugu taktiku. Prvo nekoliko puta slabo potegnuti i popustiti da se motor malo zanjiše i malo skomprimira zrak. Sami komprimiranjem se i malo zagrije cilindar. Kad osjetim da je došel blizu GMT slijedeće potezanje je snažno. Posebno je na taj način bilo lako upaliti malog Tomu kad akumulator nije bil dobar.

Na ovom videu mi nije jasno zakaj pali kod punog gasa?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by reider 1 15.02.16 19:08

Nije nekvi problem benzinsko BCS samohodko startovati hladno. Rada starta. Otvorim benzin, držim dugmič na fergazeru, dok ne procuri prva kap van sa rupice na fergazeru. Onda dodam 1/3 gasa. Zračno loputo pustim zatvoreno. Namijestim konop i nazad zaokrenem remenico za konop dok ne počinje iti tvrdo(da dođe do početka stiskavanja zraka), i onda samo sa silom povučem. Kad čujem, da pukne iz auspufa, tad sa brzinom polugico zatvaranja zraka gurnem dole. Ak ne zapali, onda samo ponovo zatvorim zrak i pokušam povučt ponovo i preklopiti, kad čujem, da pukne(če zapaliti).
Ovo je šala mala, jer prema TV-ju to nema nikakve kompresije i diječak to može zapaliti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by vica022 04.03.16 19:29

Kosacica zavrsena i vlasnik je juce oterao. Na kraju sam ja morao ici po par delova jer serviser nije poslao. Ali uglavnom juce sam je stigao sastaviti i isprobati i brije do zemlje takoreci.

_________________
Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by reider 1 05.03.16 2:11

Hehe, "kraj dobar, sve dobro" kaže pregovor.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by vica022 05.03.16 8:29

Ma onaj serviser sto ga vlasnik kosacice nahvali poslao pola fals ili nekompletnih delova a cena ijuu. Nasao sam drugog u Rumi na pijaci i to moj zemljak i to sasvim slucajno u onolikoj guzvi. Drzi sve delove za kosacice i motore od njih a mnogo povoljniji i vecina original delova. Tako da sam uspeo sklopiti i nabrzinu isprobati jer je kisa udarila da nisam stigao ni slikati. Sav sam mokar ostao dok sam je utovario u auto prikolicu

_________________
Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by reider 1 05.03.16 11:35

Izstinita priča. Ovakvu srečo imam po večini ja. kad je posao završen, uvije se pronađe koj, ko bi napravijo bojle od mene, znao bolje, ima kod kuče i bi mi dao za đabe tek kad sam sam mukama i skupo nešto sredijo. A pitanje je, ak je to istina. A istina je i ovakva, da ponekad bolje više ljudi za mišljenje pitati, prije se što na brzino odlučiti. JA kažem-više glava več zna!.

Da, ovakve situacije tekom radova su mi poznatije: Radiš na brzino i želiš prije kiše i posla nešto na brzino napraviti, pa maka bi ti bilo potrebno samo hebeni sat mirnog vrijemena. Uvijek mi se čini, da mi vrijeme izpred mene jednsotavno pobijegava.

Moja kosačica BCS več od augusta miruje i nije se ni maknula. Ko da su svi zaboravili na nju hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Gost 16.03.16 20:26

Ja sam BCS622 planirao nabaviti, obavezno sa benzinskim motorom, i kosom od 140cm(19 zuba) i malim tockovima(14''). Takodje, planiram da je namestim da radi na plin, ali na malu bocu od 5l.
Smatram da je benzinac mnogo tisi i udobniji od dizela..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by reider 1 16.03.16 20:58

Pozdravljen novi koristnik-dobrodošao!
PA sve ima nekve mane i dobre strane prema drugome motoru.
Radijo sam sa obadvime, tako, da mogao bi podati vijerno oceno oko toga.
Neznam baš, ak je dizel bučniji. Bencinska pravi buko, kao da bi koj sa šaracom pucao, a i večom gasom treba iti. Dizel i malo troši nafte. MOže raditi malom gasom, da ne kažem vuče ona 1/4 gasa 2 brzinom da kosi. Snago ima da puca od nje. Radna temperatura dizela čini mi se manja-manje vručine ode od nje. Sa jednom tankom može kositi cijeli dan. Bolje mi se činila prečno izbalansirana dizelica. To znači, da težina desnog kraja nije toliko veča prema ljevom, kao na bencinki.
A to sam nabrojavao samo dobre strane. Nemoj me zamoliti, da pričam loše strane. Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Gost 17.03.16 20:10

Zahvaljujem na dobrodoslici Smile
Znaci dizelka je ipak bolja?
Takodje, molio bih te da mi preneses iskustvo u prikasanju u poredjenju sa Mutom i IMT407. Ja ceo zivot kosim sa ove dvije i znam da odlicno prikasaju, ali imaju i svojih ogranicenja.
Kakvo ti je iskustvo sa onom varijantom bez diferencijala, koja ima one dve srednje rucke za blokade?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by reider 1 17.03.16 20:58

Svi ljudi dobre volje dobro su došli u smislu družiti se ovdje i pomoguti po svojim mogučnostima. Možeš u temi "predstavi se" otvoriti i svoju temo, gdje se onda predstaviš i za bilo kakve slike svojih strojčiča smo ti jako zahvalni ako ti je želja.
A sada oko kosačice:
Znaš sve riječi ja ne razumijem baš , al predpostavljam što želiš kazati. Nisam kazao, da je dizelka bolja. Kazao sam, da svaka ima dobra strane i mane. Loših ja nisam ni nabrojavao, jer me ni niko o njih pitao. Ako imaš čisto ravnino il blago uzbrdico, dobar je dizel!. Al ak je malo ozbiljnija uzbrdica, samo biježi od nje, dok te nose noge! Ozbiljno. Ubit če te. Kao da bi ludog bika za rogove držao. NE poželi je pokušati tamo voziti!. Uzeo bi jo samo za potpuno ravnico!. Ako mene pitaš. A tamo je ona zakon.
Uzporedbe BCS 622 prema Muti i IMT kultivatoru:
Radijo sam i sa Mutom da. Ali jako malo. Moje je mišlenje to, da za kositbo ne NE ŽELIM ovog dvijeg strojeva uspoređivati ,jer usporedbe nema, što se tiče kositbe. BCS specijalno je napravena za kosit, al motokultivator on je univarzalni stroj. ZA sve je napraven da radi. Malo to ,malo ono. Al za sve ne možeš biti profesijonalen znaš. ZAto Muto samo za kositi kupiti glupo je meni. Ima ona onaj pogonski greben usrijedi. Šopa se kod velike trave. Razgurava jo narazen. BCS ju baca u sredino izpod sebe. Znači čisti si put, po kojem če njezin špic(kraj grebena) iti tekom povratnog hoda košnjom nazad u suprotnom stranom. KAd sam ja gledao komšijo, kad kosijo sa nekom malom kultivatorom al ja našom 622 ,samo sam mu kazao, molim te, uzmi ovo, da se ne razplačem kad te gledam pored sebe.
Al postoje i ljudi, koji naviknuti su na kultivatore i kazao mi jedan, da manje se muči kositi sa njom, kao ja sa BCS.

I ona BCS, koja ima blokade u sredini ima diferencijal Shocked ! BAr ja tako mislim. Siguran sam. Samo polugovje je napraveno drugače. Komande u sredini malo stariji su model. To ima malo glupo napraveno. NAša ima na ručki desnoj.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by vica022 18.03.16 19:54

I ja mislim da ova stara ima diferencijal jer rucica na sredini je za blokiranje a kad je iskljucena kocnicom se izmota zgodno u stranu jednu ili drugu sto znaci da ima diferencijal. Samo sto prilikom motanja sa kocnicom ide duplo brze nego ovako sto i odgovara prenosu kad je jedan tocak blokiran a ima diferencijal .Tad drugi tocak duplo brze se okrece.
Pozdrav Mirosti i dobrodosao
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by reider 1 18.03.16 20:21

Poštovani koristiki foruma.Neznam baš koliko vam je težina tijela i kakva vam je snaga hehe, ali BCS kod širine 1,4 metara vi bez diferencijala NE možete okretati hehe. Možda jedanput, ali ne cijeli dan heh.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Gost 18.03.16 21:44

Ne, taj tip nema diferencijal, nego samo bocne spojnice u tockovima i kocnice.
Znaci kada razblokiras levu stranu, vuce samo desna i to omogucava lako skretanje u levu stranu. Na rucki je i kocenje pa se moze i dodatno prikociti i okrenuti u mestu.
Mnogi je vise vole nego tip sa diferencijalom, jer stabilnije drzi pravac.

Ja sam uvek vise voleo kositi sa IMT407 ili Mutom koje su bez diferencijala, nego sa recimo Kosorom, koji ima dif i sam skrece ako naleti na mali busen..

Kod mene je vecim delom nagib, mada imam i nesto ravnice.
I sam sam sracunao da bi benzinka bila bolji izbor..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by vica022 18.03.16 22:34

Ova sto sam je radio dizelka je sigurno sa diferencijalom a za blokiranje oba tocka - blokada je na sredini na rucici koja je ujedno parkirna kocnica. Na desnoj strani rukohvata ima dve rucice za kocnicu levog ili desnog tocka. Nesmem sigurati 100% ali 95% sam siguran da je sa diferencijalom. Na hondi f600 imam dobar sistem koji nema diferencijal ali ima dve rucice za odblokiravanje levog ili drugom rucicom drugog tocka ili oba ako se oba odblokiraju i pogona nema ali se brzina nepovecava prilikom skretanja.
Kod ovog bcs prilikom kocenja jednog tocka takoreci obleti u krug koliko brzo okrene drugi tocak tako da ima sigurno diferencijal jer se tada uduplava brzina nekocenog tocka. Da sam rasklapao trup menjaca znao bih sa sigurnoscu ali ovako u praksi mi jedino pada tako jer se klasicno ponasa kao sa diferencijalom. Za jos starije serije benzinki nemogu reci sta je i kako jer su vrlo retke i ovako kod mene. Ali dizelka prilicno dobro podnosi opterecenja na vrlo malom gasu koliko sam je probao tako da kosi na fakticki vrlo malom gasu i to da skoro motor neoseca.Za potrosnju goriva mogu samo reci da je smesna.
Davno sam radio malo sa ovim kosacicama i mogu reci da u strani cak sta vise mnogo pomaze upravljanje sa jednom od kocnica za odrzavanje pravca jer i blokirana stalno moze da bezi iz pravca kad je veliko opterecenje na jednoj strani kose ili neki bedencic pod tockom. Dok kocnicom se to mnogo lakse cak dovede u red ali moraju biti da kazem besprekorne. Slicno se radi takoreci i sa odblokiravanjem jednog tocka kod transmisije bez diferencijala stim da se onda gubi dosta na gripu sa tlom sto mi neizgleda bas kao sretnije resenje na travi i pod nagibom
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Gost 18.03.16 22:49

Nije to tipa kao sto si ti popravljao, ta koju si ti popravljao ima dif.
Postoji ta 622 masina sa drugacijim sistemom. Evo slike:

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 1_zps40ceh3ao

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by vica022 18.03.16 22:58

Ovakvu sam samo jednom video u zivotu jer kazem jako su retke i u mom bivsem prebivalistu gde se i dan danas koriste .Mada mislim da je lakse raditi sa ovom sto ima diferencijal jer je uvek mozes blokirati a jos lakse upravljati kocnicom posto je na dohvatu ruke uvek. Ovako kad su blokade na sredini jedino da jedna ruka bude na rucici za razblokiranje stalno takoreci. Ali ko je radio sa oba tipa moze samo reci sta je u praksi lakse i bolje.
Samo sto jedino znam treba imati kondicije dobre hodati za ovim kosacicama ko ima vise posla. To treba biti atleta jer prilicno su brze za duza kosenja gde se nemoze sa kolicima raditi

_________________
Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Admin 19.03.16 0:35

Pozdrav

Dobro došao na Forum..

To su prvi modeli bez diferencijala.

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 540x4010

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 540x4011





Kosilice & žetelica BCS - Page 2 A2e7c1472433291 Kosilice & žetelica BCS - Page 2 B86188472433305 Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Ba4396472433315

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Gost 19.03.16 13:14

Oba modela su se ravnopravno proizvodila, i danas se moze kupiti nova i jedna i druga varijanta.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 2 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.