Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

+3
vica022
fireman.peter
Admin
7 posters

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Akumulatori za poljoprivrednu mehanizaciju

Postaj by Admin 10.01.16 23:36

Ova tema sadrži akumulatore  namijenjene za upotrebu  u  raznim granama poljoprivrede i poljoprivredne  mehanizacije kao što su  traktori, kosilice, kombajni, radni strojevi i tako dalje..

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Akumul10


Zadnja promjena: Admin; 15.01.16 23:38; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 14.01.16 17:40

Eto tako. Hvala grupi uprave Foruma, na izradi posebne teme, koju sam sam svetovao, da mogla bi biti samopostoječa, neodvisna od drugih.
Kao prvo, oko toga uvijek se nađe dosta pitanj, pa može debata nekad kome koristiti. Dosta nejasnoga oko njih je i meni samome. Al čovijek kažeju, uči se cijeli život.

Više puta sam se pitao kod sebe ,i naravno se i razpitivao oko toga, zašto ima on životnu dobu. Ak je on sastavljen iz svinčevih plošč i posebnog elektrolita, koji gubi sestav ,zašto se ne može akomulatoru samo njega menjati i živi dalje?. To znači, da je još nešto u njemu, što se troši.

Kakvo ima ulogo Svinec, i zašto upravo on?

Što se može dogoditi, ak stroju staviš drugi akomulator, koj ima jedanput veče kapacitete, od originalnog. Koj strada, zašto strada(punjač il akomulator)? Primer sam stavijo sliko malog vrtnog traktorčiča, kojem odkazao oriđi akomulator, sa pola manjo kapaciteto od ovoga sa slike:
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Dsc00012
Što se može dogoditi, ak je priča obrnuta? Da je akomulator stavljen pola manji od prvobitnog?

Zašto gubi snago, pa maka nije na njega ništa priključeno. Ni na kleme ništa stavljeno?
Pitanj je ovdje možno hiljado.

Prodavač, specializirani u MB za više tipova(firma) akomulatora, kazao je zadnji put, kad kupijo kod njega akomulator, da premaleni akomulator stavljen u stroj ima kračo životno dobo od tistog, kakvu bi imao oriđi namiješten. Kazao sa lajičnim riječima, da se on kod rada više "muči" i zato prije odkaže. U protivnoj situaciji više je poznanika mi kazalo, da se ne može dogoditi nikakva šteta. Pitao sam, dal je prejaki štartni tok opasan za elektropokretač. Kažu, da do neke mere ne bi bilo problema, osim, što se on brže pokreče. A važan je dosta više napon. Tako kazani "V". Da nije umijesto 12V, 6V ili 24V.
No takva je situacija u ovom vrtnom traktorčiču sa slike, koj ima več 3 godine jedanput večo snago priključeno, al osim brže vrtnje kod starta nije bilo ništa zaznati kakve griješke il oštečenja.

Ivanhoo javlja, da daje večo pozornost snagi akomulatora, znači startnom toku, merenom u "A", naravno pored obaveznem naponu 12 V, prema količini sahranjene snage za pokretanje, koja se mijeri u "Ah".

No davno prije htijo sam vam pokazati možda dugo neviđeno firmo Akumulatora, koja virojatno nije bila več 10 godina na tržištu, to je marka "VESNA" sa Maribora. Al sad jo pronađem u katalogu od Jagra Shocked
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Jager-reklama
Opet se razpitam oko toga kod tog poovlaštenog prodavača, kod kojeg sam ja stalna stranka i ima inače radijonu upravo u skladištu ove Vesne u MB!. Tamo je preuzeo dijo skladišča taj muškarac odmah poslije propada tvornice.
Kako Vesna, ak firma stoji, ga pitam. On kaže, da trebam iti gledati firmo u živo u Srbijo za vraga Shocked , jer ona je sad tamo. Znači, neko je sad kupijo ime tamo i ne cijeni ju taj prodavač više tako, kao kad je se ona radila u MB. Može ju nabaviti, al više idedu drugi akomulatori kaže.

Opet postavim pitanje na forumu u SLo, što misle ljudi, kakva je razlika između baterija TAB I Topla? Neki član kaže, da to ide sve iz iste tvornice, jer sve je to u Mežiški dolini(koroška, Slovenija). NEk vam napomenim, da sam siguran u sebe, da je bijo traktor TV 826, godine izrade 1992, kupljen novi i imao je stavljen akomulator unutra 64 Ah Topla!.

Isto tako su zanimive priče ljudi, koji imaju oko akomulatora svaki svoju pričo, il da kažem bolje- izkustvo.
Nekvim ljudima, nekva firma izdrži i do 7 godina, nekvi čovijek napomenuo i 8 godinu, al pričao mi opet drugi, da ga ova ta ista firma ,koju je nekvi drugi prije hvalijo ni izdržala ni do garant dobe, znači 2 godine. Malo prije odkazavati počeo. On prijavijo okvar, oni pregledajo i mu vrate, sa obrazloženjem ,da ne vide na njemu ništa naopako. No odmah, kad je prešao garant dobu, on opet odkazao, al tad do krajno. Naravno nije bilo više garancije. A kazao jim je u lice, da u svome životu nikada ni ne ide mimo njihovih akomulatora, kamoli, da jih kupi, i naravno toplo če svetovati svim potencijalnim kupcima njegovu pričo, da nek ne naprave iste griješke.

Inače moji akomulatori izdrže od 4 godina, pa do najviše 6. Znači, povprečje je 5 godina, al za više nije on ni predviđen, koliko izgleda. LP

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by fireman.peter 14.01.16 21:54

Upravo sam mjenjao akumulator kod auta od oca i majke i izdržao samo neke 3 godine. U Tomi mi je akumulator star 10 godina, neki veliki od kamiona 110 Ah, jedva sam ga ubacio unutra jer se mora vaditi armatura da bi se mogao ubaciti ili vaditi. Neznam kako može da mi potraja toliko vremena ali istina da ga čuvam. Kontroliram elektrolit i ponekad preventivno punim sa nekim jako dobrim pametnim punjačem i upravo prek jučer sam ga punio ali je trebalo samo nekoliko sati jer mi pokazalo da je posle tog vremena več pun. Jako je važno da akumulator ne stoji ispraznjen, to mu škodi zato je dobro da se ponekad preventivno puni pogotovo na strojevima koji npr. sad u zimi stoje i slučno. Isto tako je potrebno vršiti kontrolu elektrolita da su čelije pokrivene sa tekučinom, ako nisu onda obavezno dopuniti.

Mislim da ono što ti je rekao čovjek da se akumulator sa večom kapacitetom manje muči pa to utica na vek trajanja, mislim da je u pravu. Tako ja kupim bar malo večeg a nikada manjeg što se Ah tiče.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 15.01.16 5:16

Ovaj pametan punjač htijo sam ovim danima nabaviti, al skupi su. Al vrijede svojeg novaca. Ne možeš uništiti ni akomulaotr ni njega. Ima automatsko regulacijo i osiguranje prema naopakom priklopu.
Evo nešto sličnoga:
http://www.bolha.com/stroji-orodja/akumulatorji-baterije/polnilci/polnilec-oxford-oximiser-600-1302476181.html?aclct=1452242169
No ja imam čisto običnog, koj je ugrađen u drven okutijo pored autoradija, pa ga koristim za obadvije stvare hehe. Ali to ni to. Zaborave se on i elektrolit izpari. Tako uništijo 143Ah jednoga starog kakve 4 godine do kraja. Odvrela m utekučina. Drugom primeru uništijo sam nek običan mali punjač, jer naopako vezao na akomulator Razz No
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by iwanho 1 15.01.16 9:45

Iako stručnjaci vele da treba uskladiti kapacitet akumulatora i alternatora, ja sam iz prakse ustanovil isto kaj piše Peter. Veći kapacitet akumulatora ne škodi, manji pa bi bil preopterećen i brže se trošil. Na Pasqualliju je original bil 56 Ah, a kasnije smo kupovali dosta jače, od 75 do 90 Ah, ovisno o prilici.
Po zimi, kad traktor ne dela, akumulator se čuva u unutarnjem prostoru. Brat ima punjač i povremeno ga dopuni. Traktor je sada star 33 godine. Nisam siguran je li unutra treći ili četvrti akumulator.

Kaj se tiče startnog toka, ja bih kod jednakog kapaciteta uvijek odabral onaj s većim startnim tokom, jer smatram da je kvalitetnije napravljen i manje se napreže (potroši) kod startanja.

Ako nisam u pravu, bilo bi mi drago da me netko ispravi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by fireman.peter 16.01.16 21:52

Ovaj punjač ja imam i preporučujem ga svima jer mislim da je to to. Ima više funkcija koje ćete vidjeti na videu. Uglavnom može ga priključiti na akumulator i možete zaboraviti na njega i nista se neće desiti čak ako bi tako imali npr. preko zime priključen neki aku od npr. traktora onda će vam punjač sam puniti po potrebi i tako će akumulator biti održavan do proljeća kad ga ponovo zatrebate.
Neće vam se desiti nesto slično ko Reideru pa da se akumulator uništi.



Tu je još slo web stranica, ima i međunarodna direktno od firme Ctek ali hoću samo da vam pokažem koje firme sve preporučuju ovaj punjač.  Otvorite stranicu i pogledajte sasvim dole na dnu stranice.

http://www.ctek.si/o-nas.html

Još da dodam da ima na odabir puno načina spajanja na akumulator preko različitih priključaka. Ja koristim univerzalni sa krokodilima
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti 22

I još za motor koristim ovaj priključak koji se priključi i puni preko tako zvane utičnice za upaljač. Kod motora je problem da se do akumulatora može doći samo ako odmontiram neki dio plastike a ovako ne treba mi ništa šarafanja.
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti 88
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Prijenosni starter akumulatori

Postaj by Admin 18.01.16 1:14

Mobilni prijenosni starteri mali kao kovček ili veći na kotačićima, opća tema za mobilne sve vrste startera prijenosnih..

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Mali12

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Starte10

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Telwin10

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 26.01.16 18:10

Tek sada sam pronašao ovu temo. Kad sam zagledao ove dvije naprave sa prve slike, podsijetile me na čovijeka, koj je u istinuto vrijeme na odpad prinesel dva slična modela. Odmah mi pao u oči, i pitao sam ga, oko situacije. Kazao mi, da je to dobra stvar ,al treba sa gotovostjo tvrditi, da to nije za dugo. Kazao je, da je jednostavno to hobi opcija, koja uskoro ni to ne dozvoljava, i koj da malo, dva puta da.
(ne kritiziram striktno tog modela, več samo liči na one ,koje on bacijo!!!). Bili su oni žute boje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 26.01.16 18:52

Dal si i kod njih to nabavijo? I dodali su ti obadvije verzije priključnog kabela? Koje imaš ti snage?

Pošto sam ugradijo moj klasični maleni punjač u drveno kutijo ukupno sa autoradijem, da mogu slušati muziko u radijoni, sam jako zainteresiran kupiti upravo nešto takvo, al vidim, da su cijene jako različte. Od 45 pa i do 150 EUR. Kojeg uzeti pojma nemam. Najbolje nekog provijerjenog ili poznatije firme. Isto Konrad internetna trgovina ima jih više modela za prodati:
http://www.conrad.si/Polnilniki-za-svin%26%23269;eve-akumulatorje.htm?websale8=conrad-slowenien&ci=SHOP_AREA_14719_0502151&page=3

Malo sam pogledao modele na tvoji vezi od CHEKA. Meni najmanji, koj bi došao u poštev, bi bijo ovakvi:
http://www.ctek.si/modeli/ctek-polnilnik-mxs-5-0.html
Njegov brat sa boljo opremo(diagnoza alternatora) je skuplji puno, al neznam, dal bi to funkcijo zaista trebao:
http://www.ctek.si/modeli/ctek-polnilnik-mxs-5-0_test_charge.html
Al ova dva modela nista primerna za punjenje praznih akomulatora iznad 110Ah. Znači Zetorov 143Ah može se puniti samo uzdrževalno i ne tad, kad bi bijo do kraja izpraznjen. Tada bi trebao uzeti jedan rang veči model, znači ovakvi, al on nema funkcije kontrole alternatora!:
http://www.ctek.si/modeli/ctek-polnilnik-mxs-7.html

Kupit ču jednoga 100%, al sad neznam, kojeg. Dodatni kabli su za doplato valda? Što ti kažeš?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by fireman.peter 27.01.16 15:35

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti 2v2flmx

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti W6wnef

Na gornjoj sliki je punjač koji imam. On je za punjenje do 110 Ah što je za moje potrebe dovoljno. Zadovoljava baš za sve što mi treba a to je motor, auto, traktor TV u kojem imam 110Ah akumulator, znači maksimum za taj punjač.
Ti ako želiš da puniš još  aku od Zetora onda ćeš se morati odlučiti za jačeg.

Donja slika pokazuje punjač i njegov pribor. Uz punjač dobije se sve na sliki osim kabla za priklop preko utičnice upaljača, taj sam dodatno platio ali nije to nešto puno skupo. Znači uz punjač sam dobio krokodile i onaj kabel u sredini. Taj bi se mogao montirat na kleme akumulatora ili negdje na drugo primerno mjesto i onda ti to služi kao utičnica na koju se direktno spoji punjač.

Ja sam nabavio kod tog lika na linku jer mislim da je tad imao najpovoljniju cjenu. Kako vidiš taj punjač prodaje još Konrad elektronika i pored njih možeš ga nabaviti u Louis moto shop gde su ponekad ugodne akcije, upravo danas sam dobio bon za popust 20%. Usporedi cjene pa ćeš vidjeti ma da mislim da ćeš jačeg dobiti samo kod onog na linku. Kod njega ćeš dobiti sve što ti treba.

PS
Louis shop
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 27.01.16 18:42

Nakon dugog mozganja, čini se meni, da je najbolje uzeti potpuno isti model, kao imaš ti sam. Onaj nema opcije testa za alternator, al neznam, dal mi to zaista treba. Dobar je za punjenje svih mojih akomulatora osim Zetorovog, na kojem možem raditi samo uzdrževalno punjenje i upravo to meni treba. Kad bi bijo potpuno ubijen, odveo bi ga mom svegodišnjem prodavaču akomulatora, koj bi ga spravijo u red. Al to se do sad nije nikad dogodilo i uvijek sam trebao samo manje dopunjavanje kod tog akomulatora. Između tog tvog punjača i večeg, razlika je 50 EUR, i neznam, zašto ovakva razlika umijesto 5A, dobiješ 7A.
JA obavezno bi onda uzeo i taj priklopni kabel za utičnico, pa se može auto tako puniti, kako i motor.
Znači sve isto kao imaš ti. Ak kupim od Luisa, imam bezplatno dostavo, al je tamo 10 EUR skuplje. Ak kupim od tvog prodavača, tamo bude pošta najmanje 5 EUR, pa sam negdje na sličnom.

Kaj ti misliš? Kako nek napravim? Kako bi ti napravijo?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by fireman.peter 27.01.16 21:06

Što se tiče odluke oko modela, sa testom ili bez testa za alternator ja tog testa ne trebam jer alternator provjerim sa instrumentom- voltmeterom. Bolje kupiti taj instrument voltmeter za sebe posebno i on ti posluži i za koje druge svrhe a ne samo da testiraš alternator. Pored toga nije to skup instrument.

Što se tiče 5A ili 7A moraš znati da ovaj manji neče biti dobar za Zetora pa ako ti to ne smeta onda uzmeš isto kojeg ja imam. Ali dobro je imati jedan za sva tvoja vozila koje imaš. Neznam, to se moraš sam odlučiti, bude još i za Zetora ili ne.

Što se tiče prodavača odluka je laka, kupiš tamo gdje je jeftinije za tebe. Ako su cjene iste onda uzmeš tamo gdje češ lakše koristiti garanciju ako se punjaču nešto desi mada mislim da je to kvalitetna roba ali...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 28.01.16 10:56

Instrument imam i ja naravno več duge godine. Model "Franc Jožef", al obavlja svoj posao.

Funkcije ova dvije imaju slične, taj tvoj i onaj 7 amperski, samo nije meni jasno, kakva je razlika med MXS7 in istim, koj je pravljen za nautiko i je 4 EUR povoljniji. Jer očekivao bi, da je naravno zbog boljeg brtvljenja skuplji.

Kdje kupiti, isti je k...Sve treba poštom do mene.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 28.01.16 13:02

Ja imam sad najeftiniji Vilagerov punjac za 6V-12V i 6A . za moje potrebe akumulatora do 80 ah sasvim dovoljan. Nevredi ni skupo kupovati pa da mi obiju radionicu i ukradu ko pre 4 godine. Tad mi otisao punjac od 150 eur sa starterom

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 28.01.16 17:42

Dovoljan je da, čak previše hehe, a problem je u tome, da nedaj bože, da ga zaboraviš priključenog. Razz
TAko sam ja sa istim ovakvim zapalijo akomulator 143 Ah, tog prijašnjeg, koj je sad u Zetoru. Srečom mojom, zapalijo sam največeg i najskupljeg! Hvala ti svemoguči. Onda sam to sprečavao tako, da sam na punjač priključijo satno utičnico i nastavijo maximalan interval punjenja za sigurnost. Ide i tako bez problemova, al je problem oko nošenja tog težkog sistema, kojeg imam napravenog iz drvene kutije. U nutra su i radiji.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 30.01.16 20:48

Eto  malo kasno, al pronašao sam sliko moga umotvora hehe. Znači sa slike se vidi, da je u kutiji obični maleni Bosch punjač snage 4 ili 6 A, koj žene 2 autoradija. Dugo su ti radiji lježali u podrumu neupotrebivani. Dao jih u oglasnike, al ljudi se pravili budala i imali bi za đabe. Ako je tako, da jih dam u dar, bolje je, da jih odbacim u smiječe, jer bar tada ne trošim novaca za telefon, kad telefoniram.
No radija nisam imao u radijoni, pa se snašao. Izpod ima kutija i ventilator hlađenja, dvije stikal, za uključivanje i uključenje struje na kontakte punjenja, koje vire iz kutije . Na nje davao sam kable krokodilčke i tako se punili akomulatorji ili slušao radijo.

Slika je od tada ,kad se to upravo radilo, i malo na kraju uslikalo, kakvo je unutra:
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Radio
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 01.02.16 20:50

Evo ga moj punjacic kinescic ali za sada sam zadovoljan. Samo da nemolim nikog nizasta. Ali vise i neide u pozajmicu jer su mi tako 2 vec spalili i jedan ukraden .Sad samo za sopstvene potrebePunjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti 3ZOIVbG

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 02.02.16 0:15

Hja spalili su zbog toga, jer to nema nikakvih zaštit. I ja sa mjednog zapalijo isto.Staro Iskro 4 ampersko. Osijetljivi su za promijeno pola. NO taj moj Bosch,koj je u drvenoj kutiji ima bar zaštitu prema pregrijavanju. Predpostavljam, da ima bimeta lstikalo unutra. Kad mu presila dođe, da dugo treba puniti, se izklopi, al onda opet sam uključi. Iskra nije imala toga po mome, a ima taj moj i osigurač u sebi. ZAšto je to neznam. Možda prema promijeni polova?. Neznam. I ni neču preiskušavati toga.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 02.02.16 0:58

I moj ima osigurac sa leve strane onog belog preklopnog prekidaca za 6-12V. to je zastita izlazne struje da ako dodje do kratkog spoja u akumulatoru neizgori ispravljac. Ili ako je mnogo iscrpljen akumulator ili velikog kapaciteta on povuce mnogo vecu struju u startu i ode punjac. Bimetalna sklopka je isto vid takve zastite ali ne u potpunosti slicne. Najvise sam zato voleo Ruski tiristorski punjac koji je imao 2 osiguraca zasite i ulazne i izlazne struje , zastitu polova ako se okrene i podesavanje struje potenciometrom. Mogao se puniti bilo koji akumulator bez obzira na kapacitet. I jedan genijalac je uspeo i to da zezne i izgori. Izlazni osigurac crko od preopterecenja i on frajer nabaca mnogo vise bakarnih licni nego treba i spali. Zato vise nikome pozajmica

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 02.02.16 1:13

Razz Rolling Eyes Phu, pa na kojoj razvojnoj stopnji od neandertalaca do čovijeka je to bijo. Huh. PA od nečeg uzroka zapalijo se osigurač, al on samo par puta pojača osigurač hehe. I na kraju svega još na izposuđenome. Ni za povijerovati.
Pozajmljenje ne vodi nikam, osim ak je zaista neko vrijedan čovijek. AL takvih je malo. A ne stradaju uvijek oni koji posude, može i obratno!. Nekvi posude na pola mrtav stroj i instrument, al kad drugome do kraja zaspi, prvi od drugoga želi novog izpravnog. No to sa osiguračem je sasvim druga priča. Osigurač može biti samo izpravan ali oštečen.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 02.02.16 11:46

Eto poštom došao punjač. Nadam se, da če mi duge godine vijerno služiti, i odmah kad došao več puni prvi akomulator, koj više od mijeseca dana stoji neupotrebljen u garaži:
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Fotografija-0001
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by iwanho 1 03.02.16 9:23

reider 1 je napisao/la:Razz Rolling Eyes Phu, pa na kojoj razvojnoj stopnji od neandertalaca do čovijeka je to bijo.

Reider, molim te ne vrijeđaj neandertalce. Kad si čul da je neki neandertalac skuril punjač akumulatora? lol!

Čestitam na kupnji i nek te dugo dobro služi.
Vidim da je u pripremi i jedan EXIDE akumulator. Takav EXIDE Xcell sam oko 8 godina koristil u Astri. Sve do prodaje auta, a još nije daval nikakve znakove slabljenja. Nikad dopunjavan.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 03.02.16 11:04

Pohvale za novu alatku. Tako je i najbolje dopuniti ih pre upotrebe i zimskog sna .
U kucistu kompjutera ima jedinica za napajanje koja se moze iskoristiti za punjac akumulatora manje snage jer vidim da to mnogi kod nas iskoriste za ispravljacic
Drugar mi ima univerzalnu alatku koju je jedan vojni oficir napravio i sluzi vise od 40 god vec. Radi kao aparat za varenje elektrodom ,kao punjac za akumulator i kao starter za akumulator. Jedino sto je ubacen u drvenu kutiju pa neizgleda lepo ali sve funkcije obavlja bas dobro. Starter moze upaliti traktor od 60-80 ks sa losim akumulatorom bez problema. Nekoliko takvih je uradjeno koje vecih koje manje snage

_________________
Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by reider 1 03.02.16 12:35

Hja kod mene u upotrebi je 5 akomulatora, pa zato je i potreba po punjaču.
Exide usilijo mi prodavač, pošto sam ja htijo uzeti sa svu silo mokrog običnog. Onaj je mokri, al bez dolivanja(fiksno zatovren).
Daans punim največi akomulator, i shvatijo, da pošto se taj traktor najmanje upotrebiva, vidi se, da je najjače iztrošen. VEč 4 sata punjač ga intenzivno puni! Nevijerojatno. Izgleda, da je jako iztrošen i pitaj boga, dal bi i mogao zapaliti Zetora. Več prvi dan se punjač pokazao kao jako koristan.! Super je to stvar. ovi trije jesu svi več napunjeni sa slike.
A žao ne obvladam ja tog punjača i nešto mi nije na njemu jasno! Trebam kontaktirati prodavača scratch study

Hvala na željama!

Vica- ljudi koj poznajo svoj posao, mogu svašta napraviti, žao ja nisam ove stroke, pa ga neznam napraviti. Al više je problem napraviti automatskog ,nego samo obični trafo. PA ima računar travota u sebi snage od 100, do 500 vatov snage, izgleda, da su 12 voltni. Možda da uzimajo ovaj napajalnik računara.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by vica022 03.02.16 18:29

Evo kako se radi a ima dosta primera
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti Empty Re: Punjači za baterije-akumulatori-mjerni instrumenti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.