Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi ljudi koji vole agrar.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Traktor Vladimirec T 25 mehanika

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Traktor Vladimirec T 25 mehanika

Postaj by Admin on 29.11.15 15:00

Mehanika traktora Vladimirec T 25.

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3367

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Re: Traktor Vladimirec T 25 mehanika

Postaj by reider 1 on 28.12.15 9:55

http://www.conrad.si/Bimetalna-stikala.htm?websale8=conrad-slowenien&ci=SHOP_AREA_14745_0216090
Forumaš "Vica22" razpitovao se, kako bi se moglo mijeriti zračno hlađeni motor, da bi imalo se nad njegovo temperaturo kontrolo iz sijedala(lampicom il kažačem).
Gornja vez je vez do Konrad stranice, gdje su nekvi bimetali, al nisam pronašao nijednog, sa večo radno temperaturo od 150 stupnjeva. Onaj trebao bi biti zašaraufan malo na nekvi razdalji od rebra cilindara, pa bi tada upalijo lampico. Predpostavljam, da imaju tako i ponekvi drugi traktori riješeno. Pregrijavanje traktora u primer kod AC ima tako. Lampico sa sliko u obliki termometara.

Nadam se, da sam mogao bilokako pomogniti.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 2744

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 02.02.16 0:31

Pozdrav

Jedna fotografija djelomičnog motora traktora VTZ 25.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 23.10.16 19:51

Ja sam moju pumpu sad komplet sa diznama reparirao pa da vidite ruski sistem zupcenja ugla predpaljenja sa 48 kombinacija.
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 482

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 13.12.16 8:01

Stigao i moj motor za reparaciju. Pritisak ulja mi drasticno pada kad se zagreje i jos malo sitnijih problema koji ce se sad resiti.

vica022
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 13.12.16 14:13

Zakaj su zupčanici elipsasti (na sliki)?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1321

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 13.12.16 15:54

Ako t oradiš sam, onda svaka ti čast.

Elipsati su, sbog foto varke. (trzaj ruk kad slikaš možda...). Pogledaj tvoje slike proširenog traktora. Ima iste kotače. I sam sam tada gledao, akko izpalo smiješno. Neko mene slikao i imao sam potpuno okroglo glavo.  A kazao sam mu, kakva ti je slika, pa kazao, da takav jesam. A ja mu kažem ,a zašto zrcalo kaže drugačile lice, a isto tako i druge slike.

Zadnja promjena: reider 1; 13.12.16 21:31; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : pravopis)
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by ssucur on 13.12.16 16:46

Slika je u redu, van standardnih formata (2560X1536) i kad je da u forum malo je popači stisne.
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 510

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 13.12.16 18:25

Pital sam zato kaj meni ovaj forum redovito reže desnu stranu landscape orijentirane slike? Ne znam kak to riješiti. Resize opcija ne pomaže.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1321

[Vrh] Go down

Postaj by ssucur on 13.12.16 18:58

Ja u moj album nalažem slike u formatu 1600X900 i 1200X900 ili 800X600 i 900X1200 nisam imao problema na forumu sa slikama.
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 510

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 13.12.16 19:39

Nerazumem se u ove digitalne slike i sta se desava kad se ubacuju u odredjene formate ali uglavnom slika je varljiva najprostije da kazem.
Neradim to sam jer mi treba neko ko ce obraditi odredjene stvari a sto se tice sklapanja ,pranja i svega ostalog to sam radim. Iako mali izgledom motor prilicno je tezak i po proceni sigurno oko 400-500 kg tako da nije lako vladati teretom i tezinom delova odredjenih , ali sto se mora i nije tesko. Danas pokupovani delovi originalni ruski i sve odneto na obradu pa onda nastavljamo dalje.
Posle motora menjac dolazi na red jer sam napravio licno manju havariju al nadam se ne preveliku. Nek zub sam otkinuo od rikverca ali otom potom dok se ovo prvo zavrsi. Uglavnom sleduje mu kompletan servis ovog puta i posle sam miran i ja i vladek
vica022
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 14.12.16 8:35

Pozdrav

Može ovdje na link fotografija krajolika, da vidim zašto nedostaje dio fotografije i kako  riješiti problem.

http://agro.forumhr.com/t1465-tema-za-vjezbanje-postavljanja-fotografija#13542

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 14.12.16 11:50

Pa to sam mislijo. Da pored znanja, koji ti treba za ovaj posao, srest češ se i sa večimi tereti kod šaraufanja, pa se zato začudijo.
Virujem, da je to jednostavno napraven stroj prema novijim, ali neko znanje svejedno zahtijeva.

Ak si koj zub odkinuo, ne ljuti se, da si jedini. Pogledaj pod temo Zetor, kakve zupčanike je majstoru Reideru uspijelo saviti. ZA to pa trebaš biti specijalac. Zupčanik je napraven za snago 70 ks, al ja sa 52ks ga ubijo. U gluposti može se sve. A pregovor pravi: Što jedan lučak naumi, 100 pametnih ne riješi toga hehe.

reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 15.12.16 15:03

Pozdrav

[quote="vica022"] zupcenja ugla predpaljenja sa 48 kombinacija.

Zašto toliko kombinacija pred-paljenja ima.

Jedna zanimljiva fotka sa Interneta.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 15.12.16 16:42

Phuuh. Sad virujem Vici, koliko to vaga. Za ovu snagu ovakvu bočni reduktori Shocked
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 15.12.16 21:58

Stelovanje ugla se radi pomocu jednog zupcanika sa rupama u krug na koji naleze okrugla plotna sa rupama koja je uzupcena sa pumpom. Kod njih se steluje ugao na prvu kap kad potekne iz elementa pumpe i taj moment kad se nadje ubacuju se dva vijka u rupe koje se poklope sa rupama sa navojem u zupcaniku. To je toliko precizno da mm zakretanja vec je sasvim druga rupa gde ce se poklopiti. a onda ima fino stelovanje zakretanja tela pumpe. Ali identican i isti potpuno sistem je i na mnogo vecem T40 cak i pumpa se moze preraditi da radi na T25.
Jos cekam delove sa obrade ali ostali delovi su spremni za ugradnju.

vica022
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 17.12.16 23:16

Radilica ima cepove za ciscenje koji nikad nisu otvarani pa izgleda ovako.

a posle cisceja i izduvavanja svih kanala je malo drugacije.

i onda se krenulo u sklapanje delica

vica022
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 18.12.16 22:18

Pozdrav

Radilica ima čepove  za čišćenje možeš to malo pojasniti, što je sve išlo na strojnu obradu od dijelova, i što će se  sve mijenjati hoće to biti polu generalna motora ili puna generalna motora.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 19.12.16 8:43

Ovo sto radim je takoreci puna generalna.Jedino hilzne-stubline i klipovi ostaju posto su skoro besprekorni i menjani su kod predhodnog vlasnika tako da ce samo karike standardne doci..Problem mi je bio sa pritiskom ulja koji je drasticno padao cim se ulje zagreje.
zato je radilica odneta na obradu i sad je R2 specijala. Kod vlatka idu specijale drugacije po oznakama jer ima N1 i N2 koje su takoreci poliranje a Tek oznake R1-R2-R3-R4 su specijale pravom recju. Ovde su samo podmetani novi lezajevi a niko nije radilicu obradjivao tko da je jedva i ovu specijalu prosla na dva kolena.Zato dolazi nova garnitura lezajeva R2 .
Klipnjace su isto odnete na obradu i proveru i caure u maloj pesnici se moraju zamenuti i idu nove i osovine-bolcne klipa .
Onda su i glave odnete na zamenu vodjica i ventila i obradu i poliranje ciceva-lezista na glavi. Ravnanje glave cu ja odraditi posto se to rucno radi polir pastom i namesti se na stublinu i okrece i tako se leeziste poravna. Kod njih nema dihtunga na glavi vec idu direkno .
Sve ostale caure su premerene i u dobrim su tolerancijama tako da se nece dirati. Uz ove delove menjaju se jos semerinzi radilice, svi dihtunzi, lamela ,gumice sipki ventila .
Bos pumpu i dizne sam reparirao pre 2 meseca takoreci tako da i to radi kako treba.
E sad radilica je malo drugacije uradjena od ovih standardnih kakve smo navikli videti. Imaju isto kanale za ulje ali imaju i dva kolektora za skupljanje smeca takoreci gde su cepovima zatvoreni. Pritisak iz uljne pumpe takoreci neide iz uljnovoda u bloku motora nego ide na prvi stabilni lezaj i onda kroz radilicu i ostale otvore se razvodi po bloku ostalim delovima koji se podmazuju.Zato je meni najveci problem bio taj sto je bas taj prvi stabilni lezaj nastradao od nekih opiljaka ili cega vec i tu je u startu gubio dobar deo pritiska.
vica022
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 21.12.16 8:45

Krenulo se dalje jer su stigle klipnjace sa obrade .Ubacene nove pojacane caure i novi bolcnovi klipova
A ovako se fino ravna povrsina naleganja glave na hilznu -stublinu jer tu nema dihtunga-zaptivaca.To se radi pastom za slajfanje ventila a na glavi su nove vodjice sa ventilima i obradjenim sicevima

I sklopovi su ubaceni i zavrsnni radovi su u toku
vica022
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 21.12.16 12:03

NE mogu vijerovati, da se tamo tak ojednostavno dođe do svih tih dijelova, pa maka traktor baš je ugodinama.Kod nas dileri iztočne strojeve sve za med prodavaju u druge države, jer tamo je i za njih dijelova i praktički oni idedu "kuči", odakle su došli. Jedan me je upravo molijo, da nek mu Zeotra prodam, jer ima vez do nekog dilerskog kupaca u mađarskoj, pa jih traže. A nije mi ni nekve najmanje cijene kazao.
Najgore je, ak se dijelova ne dobije više, samo, da jih dobi se, pa maka trebalo za nje "pošteno"platiti.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 23.12.16 8:34

Ma takoreci sve zivo od delova ima samo sto nekad nema originalni deo nego kopija. Bivsi SSSR se raspao a delovi su radjeni i u drugim sadasnjim drzavama .Ali bitno je da ih ima jer ipak Ruskih traktora ima na hiljade kod nas kao i svih ostalih istocnjackih.
Vladimirec je sastavljen i radi besprekorno ali imao sam jedan problem i to banalan zbog nepaznje. Na dihtungu nije izbusena rupa kojim se vodi ulje od uljne pumpe kroz plocu i deklo do kucista filtera pa se opet moralo skinuti prednje deklo.
Posle intervencije je podigao pritisak u roku 2-3 sekunde samo cu ga morati malo smanjiti na sigurnosnom ventilu koji se steluje spolja.
vica022
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 23.12.16 18:37

Pozdrav

Ima i kod nas u HR dijelova za Ruske traktore, nekad se išlo i u Mađarsku tamo su bili još jeftiniji dijelovi nego u HR.

https://www.gibanj.hr

http://www.jurval.hr

http://www.antos-trgovina.hr

http://www.traktor-servis.hr

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/belarus-ltz-jumz-vladimirec-oglas-2933538

Trgovine nisu tako guste kao za IMT traktore na svakom uglu, ali ima ih dovoljno.

Bravo, čestitke neka sad radi besprijekorno. Koliko vladimirec T 25 može napraviti radnih sati do generalne obnove motora, neki prosjek radnih sati.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 23.12.16 20:30

To stvarno neznam. Sve zavisi u koje se namene koristi i kakvo je odrzavanje. Po nekima ako nelazu fabricki su isli i do preko 15000 rs ali licno neverujem . A zamenski delovi nemogu biti tog kvaliteta sigurno. E sad radilica prilicno dugo moze samo ako se ulje redovno menja i kvalitetno sipa a sklopove gore je vrlo lako takoreci zamenuti , to za dan nepun moze se zameni sve .Trebalo bi bar oko 5000 rs da uradi i ovako ali kod mene neradi takoreci lake poslove . Vreme ce reci tacno
vica022
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by dule.N on 18.01.17 7:50

prijatelji,zanima me zbog cega neki put mi digne hidroulik a neki puta nece,skoro sam zamenio lezajeve i semening na pumpi,ocistio sigurnosni ventil (jel ima veze kako se on okrece jer vidim da ima nesto kao polu mesec sa gornje strane ventila).i curi mi na klipu pomalo ulje.imali mozda jos neki uzrok da sve to provrim pa da probam posle ljutu masinu

dule.N
novi član
novi član

Broj postova : 2

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics