Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Motokultivatori IMT 506 elektroinstalacija

Go down

Motokultivatori IMT 506 elektroinstalacija

Postaj by Admin on 27.11.15 0:26

Motokultivator IMT 506 elektroinstalacija motokultivatora.

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3538

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Re: Motokultivatori IMT 506 elektroinstalacija

Postaj by Samo Josip on 19.01.16 17:57

Pozdrav novi sam nam forumu,pa se ne snalazim bas najbolje. Zanima me ugradnja elektro instalacije na IMT-506. Ima li negdje neka shema instalacije?
Samo Josip
član
član

Broj postova : 54

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 19.01.16 18:44

Imt 506 takoreci i nema instalaciju sem magnetnog paljenja koje je klasicno kao na svim tipovima takvih motora . Moda nesto konkretno hoces dograditi pa ti treba jer mislim da nigde nema nesto jer fabricki se nije nista dogradjivalo koliko znam.

Moderator

Broj postova : 484

[Vrh] Go down

Postaj by Samo Josip on 19.01.16 19:10

I nije mi toliko potrebna el.instalacija,al eto sad dok imam vremena pa da nesto cackam. Iz motora kultivatora ima zuta zica koja izlazi van,ona bi bila za el.instalaciju ako se nevaram. Imam shemu za Tomos APN pa cu po toj shemi probat napraviti instalaciju,makar jedno svijetlo da imam kod voznje po noci na cesti.
Samo Josip
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 19.01.16 19:48

Ako ispod magneta vidis jednu bobinu [namotaj] onda nema izvod za spoljnu instalaciju. Ako ima dve bobine postoji mogucnost da je ta zica za silicu spolja. Po meni je to otprilike zica za gasenje koja ide na taster prekidac spolja. Ako je taster prekidac u funkciji a ovo dodatna zica onda je za potrosace spolja. Ali mislim da to 506 nije imao jer magnet mu je male snage

Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Samo Josip on 19.01.16 19:56

Ima crna zica koja izlazi iz motora na taster to je za gasenje. A ova zuta bi onda bila za rasvijetu.
Samo Josip
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by Samo Josip on 19.01.16 19:57

Ima crna zica koja izlazi iz motora na taster to je za gasenje. A ova zuta bi onda bila za rasvijetu.
Samo Josip
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 19.01.16 19:59

Pozdrav

Mislim da i je jedna žica za svijetlo imao sam taj motokultivator 506, da bi raskopao i došao do magneta i platina i tog cijelog sklopa trebaš skinuti:

-Mrežicu zaštitnu na sistemu startanja ona prva dođe.

-Sistem za startanje sa oprugom i sajlom to je u kompletu ima ona tri roga.

- E sad tu je potreban redapciger da bi skinuo magnet dolje, ja sam uspio  i bez njega sa montiraćima za montiranje guma i to vrlo oprezno jer lako se ošteti unutra taj elektronski dio.

-Sve u svemu nije komplicirano, jedino zamijena opruge hoće pojesti živce i to puno, opruge na starteru to je onaj dio sa sajlom za potezanje gore smo ga spomenuli.

Ovakav redapciger za skinuti magnet ti je potreban fotka dolje, možda ima i drugih nekih trikova to Vica zna bolje ima ili nema Vica je expert za motokultivatore.

Ovo je sklop gdje se nalaze platine,kondezator itd...

Magnet.

Sistem za startanje sa sajlom,oprugom.

Ovdje ide redapciger da bi ga skinuo, mišljenja sam da ide gedora 14. ili 15. no nisam siguran ne znam.

Ovako prerađuju startanje moto kultivatora na uže posto taj starter hoće zatajiti  ako se puno upotrebljava motokultivator.

Link za redapciger.

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/radapciger-motokultivator-imt-506-agria-oglas-14190021

O motokultivatorima Vica je majstor tako da ćeš pomalo servisirati to što si htio i naumio ako je moguće naravno no to će ti Vica najbolje dati savjet.

Zadnja promjena: Admin; 19.01.16 20:02; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 19.01.16 20:02

Postoji mogucnost i za to samo kazem fabricki magnet je male snage pa treba videti kolike snage bi mogla biti sijalica da nesmeta radu motora. Pogledaj na magnetu sta pise koje je snage. Mnogi su prepravljali magnete na jace upravo zbog slabe struje

Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 19.01.16 20:19

Pozdrav

Sad ne znam ni ja pričalo se da nije isto Tomos APN 6 i IMT 506 motokultivator u tom cijelom sklopu elektroinstalacije, mada su trgovci prodavali i pričali da je to sve isto  poneki pričali da nije isto ne znam o tome ništa  taj komplet za 506 dođe oko 500. kn dok za APN je jeftiniji. Iskra  je to sve radila.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Samo Josip on 19.01.16 22:05

Puno hvala. Takav radapciger imam,a imam i jos nekakvih.... Pozabavit cu se ovih dana oko toga.
Samo Josip
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 19.01.16 23:56

Pozdrav

Malo sam istraživao googlao i saznao slijedeće.

Motokultivator IMT 506 ima  tvornički ugrađen magnet jačine 6 v - 10 w, Iskrin za crno startanje motora -  paljenje.  Pa kažu da treba nabaviti kupiti  od Tomosa magnet 6 v - 17 w, sad vidimo da je Tomosov magnet jači  ima  tih Tomosovih  magneta  i nisu skupi.

Pa kažu slijedeće odnese se tokaru magnet  da izvadi "srce" magneta kad to izvadi srce magneta   tek onda  se moze motnirati magnet  na radilicu motora od   IMT 506 motokultivatora, više nikad neće biti problema sa startanjem motora tako kažu i pišu.

Dakle ima razlike u magnetu Tomosov magnet je jači.

Motokultivator IMT 506 jačina magneta 6v 10 w.

Moped Tomos jačina magneta 6v 17 w.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 20.01.16 20:49

Samo sto tu ima jedna zackoljica. Pri preradi magneta oba srca se vade a ona su za radilicu vrse prenos preko kajle. Polozaj srca i kajle i magneta koji treba u tom trenutku da bude na bobini je pitanje i to se mora utvrditi. Mnogi se zeznu i nestave i u originalu magnet u pravi polozaj jer ih ima 4 pa nema varnice ili je slaba. Svaki magnet ima polove i mora se znati polozaj tacan u odnosu na polozaj kajle i radilice i pol magneta koji treba gde biti. Da nebude posle sta mu je sad a radilo je

Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics