Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIP plugovi

4 posters

Go down

SIP plugovi Empty SIP plugovi

Postaj by reider 1 01.10.15 16:04

http://traktor.mojforum.si/traktor-about264-0-asc-70.html
Pogledajte stranico SLO foruma,na kojem sam pronašao plug SIp firme,za koju zaista nisam znao,da su ikad pravili pluge!

SIP plugovi 67642310

SIP plugovi 67642410
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

SIP plugovi Empty Re: SIP plugovi

Postaj by Tomo Vinković Požega 01.10.15 19:33

Jednom prilikom sam vidio nove Sip plugove kod mene, bili na prodaju jednobrazni i dvobrazni. Izgledaju mi dobro, slični IMT plugovima. Ali nisam vidio prekretač, prelijep mi je, nisu baš česti takvi manji prekretači. Kod mene općenito prekretače koriste samo veliki poljoprivrednici koji rade desetke ili stotine hektara zemlje, a to su ogromni plugovi sa tri do šest velikih brazdi. Malih prekretača nema, vjerojatno zbog velike cijene u odnosu na ravnjak
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

SIP plugovi Empty Re: SIP plugovi

Postaj by iwanho 1 01.10.15 19:48

Točno, plug je lijepi za vidjeti i ima ful opremu. Ali nije baš tak mali. prema oznaki 2014 bi rekel da je 2 x 14cola, a zato treba traktor od 60 i više KS i barem 2,5 t. Pretplužnici su identični kao na mojem Regentu ali su daske puno kraće.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

SIP plugovi Empty Re: SIP plugovi

Postaj by Admin 01.10.15 20:15

Pozdrav

Lijepo ga je za vidjeti, renomirane marke imaju i izbor plužnih dasaka na izbor prema tipu zemljišta  tko zna ima li to Sip, vrlo zanimljivo..

Njuškalo oglasi.

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/sip-spay-20-14-oglas-7971241

SIP plugovi Sip-sp10

SIP plugovi Sip-sp11

SIP plugovi Sip-sp12

SIP plugovi Sip-sp13

SIP plugovi Sip-sp14

SIP plugovi Sip-sp15

Dvobrazni vuče mi na leopard plug.

SIP plugovi Plug-s10

Njuškalo oglasnik

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-sip-spady-2k-14-oglas-6484756

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

SIP plugovi Empty Re: SIP plugovi

Postaj by reider 1 01.10.15 21:49

No plug sam stavijo ovdje,jer upravo ove dane nešto čistam SLo forume o oranju.I onda čistam TV POžega psot.Moje mišlenje:
Bogami slovenci kupuju za isto veličino obrađenja zemlje dosta skuplje strojeve neg ozemlje južnije od nje.Dosta koj ne bi trebao imati takvih plugova koje ima.Južnije znaju ljudi s krajniki i starimi IMT-ji doduše več izorati kao dosta koji slovenci.I isto sve naprave.Previše se strojevi kupuju za susjede ponegdje sumnjam,jer maleni stroj može isto nešto napraviti,samo koji sat vrijemena mu treba duže.Možda če se koj na ovo pričo ljutiti al mi se čisni da tako.Ak svi kupili nov traktor pa treba i meni.

Što se tiče plugova SIp,mogli bi samo prečitati na toj temi koju čistam sam i dobili bi odgovor.To so sve bile večina kooperacije.Daske od tamo ,nosač tamo i slično.Neke marke onda sam sastavljajo i naljepka i kraj priče.Dosta "tvornic" samo sa Kine kupe i oboje i naljepka pa je to to.Zašto onda okretač Batuje izgleda isto kao okretač sa nekim imenom-naljepko GEO.o tome sm oveč negdje pričali...Odakle je onda onaj plug
No pod imenom SIP plugovi nisu dugo izašli,bojda jih sad više ne prodavajo-"radijo"...kako koj razumije.Zašto ne znam.
Isto tako diskastih kosačic ne rade više do širine 2metara.Zašto-kazao prodavač sam na sajmu:malene širine kupuju mali radniki,al za male su kinezi dobri,koji su povoljniji.Proizvodnja takvog stroja se u SLo ne izplati je kazao.Ali mi se čini da je upravo malenih potrošača više od velikih ,pa se više traže mali stroj.
No oni sigurn oznajo sve to,jer so preračunali što se izplati što ne,i isto znajo kako se koji njihovi stroji tražijo na tom teritoriju..
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

SIP plugovi Empty Re: SIP plugovi

Postaj by iwanho 1 02.10.15 9:26

Pozdrav

Admine, čini mi se da si potvrdil moje pretpostavke. Jedino, prema slici, nisam očekival da ima 600 kg.

Reider, sve je točno kaj pišeš. Uvijek se može bilo kaj odraditi na više načina. No, ljudi smo i težimo čim boljem. Naravno, to treba raditi u skladu sa svojim mogućnostima.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

SIP plugovi Empty Re: SIP plugovi

Postaj by reider 1 02.10.15 18:58

Okretač sa Adminove slike je 14",al znao sam da to izpod 550 nema,jer toliko negdje ima i Regent istih gabarita.Predviđena snaga 60 ks i to znam,jer sa 50 ks i takvim plugom kretaš se po njivi jako sporo.Nije to nikaav posao.No ajd ak je lagana zemlja.Isto znam i ,da treba u najtežim uvijetima sve snage napeti i 70 ks motor.Orao višeputa tako.
Na oko dobro izgleda nema što.

Al oni jednostrani plug dole isto je 14" al jako lagane konstrukcije je napraven.Uskoro težko to izdrži u najtežim uivjetima.Vijerujem ,da je ok i prevereno ,a kod laganih poslih.Liči mi na jednog starog jugoslovanskog.Čini mi se da na ovog Slavonaca,kojeg ima moj susjed za Štoreta:
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/dvobrazni-plug-olt-slavonac-12cola-oglas-14508300
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

SIP plugovi Empty Re: SIP plugovi

Postaj by Admin 03.10.15 1:15

Pozdrav

https://agro.forumhr.com/t460p45-plugovi#8635

Odgovor na post nisam ga tu stavio previše je miješan sa linkovima drugih kompanija i proizvođača plugova..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

SIP plugovi Empty Re: SIP plugovi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.