Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malčer rotacioni domaće izrade

+8
serafian
grabrovec
Tomo Vinković Požega
fireman.peter
reider 1
Admin
iwanho 1
tony5
12 posters

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 20.08.16 21:07

Ssucur,

nabavi duže noževe i primijeni Adminov prijedlog. Neka se nož sakrije u disk kad na nekaj naleti. Duži i samim time teži nož bu bolje rezal, a gotovo bu nemoguće nekaj potrgati.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 20.08.16 21:59

Ne trebam košenje već malčiranje, moja greška malo sam pretjerao sa testiranjem. Imam dva reduktora velika što bi rekao Grof moram malo kemijati, jedan prebrz drugi prespor=1/3,5 i 4/1-ma snaći ću se ja. Cool
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 20.08.16 22:58

Pozdrav

Za izradu roto malčera za Tomo Vinković  100 cm dimenzija malčera. Ovo ljeto    malo po metalnim otpadima ( ili otkup sekundarnih sirovina )  gledao limove debljine 5.mm  i tanje 3.mm , po otpadima sva roba metalna i limovi po kilogramu 3.kune u trgovini ili kod  bravarskih i limarskih obrtnika lim  5. mm 10 kuna po kilogramu. Na otpadu limova koliko želiš  ali ne režu na  120x100 cm ili neku drugu mjeru pošto su otpad  kompletnu ploču moraš kupiti ili ako se naleti nešto približnih dimenzija.

Dakle 100x100 cm limena ploča od 5.mm  iznosi 39. Kg  ili teoretska težina cca. kg/m2, limena ploča 100x100 cm od 3.mm  iznosi 23,40 kg  ili teoretska težina cca. kg/m2. Cijena na otpadu za limenu ploču od 5.mm   dimenzije 100x100 cm iznosi 117,00 kuna, cijena na otpadu za limenu ploču od 3.mm dimenzije 100x100 cm iznosi  70. Kuna.

Kod bravarskog limarskog obrtnika koji i savija lim na mjeru na stroj, cijena iznosi 10. kuna po kg za limenu ploču 100x100 cm od 5. mm što bi bilo 390,00 kuna zaokružimo 400,00 kuna   plus usluga savijanja lima,  za izradu malčera u stvari treba ako se savija lim na mjeru kod limara  ili bravara  cca 120x100 jer tih 20.cm  (ili neka druga dimenzija)    ide na  bočne pasove malčera  lijevi i desni po 10. cm   na koje dođu skije,    8.cm do 10. cm bočne pasove svi imaju različito u cm.

Kutni reduktor sam pronašao ispravan za 400 kuna ( nisam ga kupio ) od Mercedesa 124 linije sad koji je omjer zaboravio i njih ima različitih omjera ali i svi odgovaraju za prijenos,  sve u svemu koliko vidim sama konstrukcija malčera je  jeftina 117,00 kuna lim  100x100 cm  od 5.mm plus savijanje lima i rezanje rupe na sredini za kutni reduktor  kod limara na stroj, poprečni profili da se ne uvija malčer,  cijena je vrlo vrlo povoljna. I da se kupi original reduktor Talijanski opet je cijena povoljna, još ako to sami po malo radimo ispadne vrlo povoljno. Kolike su cijene po oglasnicima vidjet čete kod pregledavanja raznih oglasa.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 20.08.16 23:12

Ja sam uzimao svašta u otpadu u pivki (Neverke) reduktore svih vrsta čak 2 reduktor 40/1, škripove po 70kg itd cijena za sve što kupiš 0,30<€
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 23278742

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 23278739

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 20217224
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 21.08.16 16:21

Admin je napisao/la:...gledao limove debljine 5.mm  i tanje 3.mm...

Mislim da je bolji izbor 3 mm, ili čak 2 mm pa konstrukciju pojačati flahom na kant ili cijevima tamo gdje je potrebno, da ne bi ispao pretežak. Moj malčer je od 4 mm lima, pa kad ga transportiram po asfaltu sa TV 420, zna dobro zaljuljati cijeli traktor. TV 731 nema problema sa transportom istog malčera. Svaki nepotrebni kilogram treba pokušati izbjeći, posebno kod malčera sa jednim nožem jer su dosta dugački iza traktora.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 21.08.16 18:04

ssucur je napisao/la:Ne trebam košenje već malčiranje, moja greška malo sam pretjerao sa testiranjem. Imam dva reduktora velika što bi rekao Grof moram malo kemijati, jedan prebrz drugi prespor=1/3,5 i 4/1-ma snaći ću se ja. Cool

Zakaj misliš da buš dužim i težim nožem dobil košnju umjesto malčiranja. Kaj nije glavni razlog malčiranja duže zadržavanje mase pa je noževi prije izlaska više put pogode?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 21.08.16 20:00

iwanho 1 Yesterday at 21:07

Ssucur,

nabavi duže noževe i primijeni Adminov prijedlog. Neka se nož sakrije u disk kad na nekaj naleti. Duži i samim time teži nož bu bolje rezal, a gotovo bu nemoguće nekaj potrgati.

Ako se nož skrije u disk to je već košnja-trava ostaje na disku tako da je noževi ne stignu usitniti. Opet kažem da sam prezadovoljan radom i da sam ja kriv za reduktor MALO sam pretjerao. Rolling Eyes
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 21.08.16 20:54

Nož se skrije samo u trenutku naleta na prepreku koju ne može odrezati, a centrifugalna sila ga odmah zatim vrati van. Ako disk naleti na tu prepreku, malčer bu se zbog oblika diska podignul i prešel iznad prepreke bez oštećenja.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 21.08.16 21:17

kod malčera disk ne smije biti do noža.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 22.08.16 10:52

Teško ide riječima pa bum pokušal sa slikom. Na tvojo sliki sam na desnoj strani docrtal nož onako kak bi ga ja ugradil. Nosači noža ne bi virili van od diska, nego samo nož. Ako naoštriš nož toliko koliko su sad dugački noževi, ništa se u smislu rezanja-malčiranja trave ne mijenja u odnosu na dosadašnje stanje. Položaj okretišta prilagodi tako da se nož može čim više zarotirati kod nailaska na prepreku (otprilike pola širine noža udaljeno od ruba diska).

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 R9pszt

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 22.08.16 12:45

Sve mi je jasno, kad sam postavio kontra vrtenje da se obe glave vrte u sredinu ne malčira mi nego kosi travu-izbacuje cijelu travu po sredini, a ako bi stavio noževe u disk tada bi bila čista košnja trave.....
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 22.08.16 16:37

Normalno je da trava samo izleti ako se obje glave vrte u sredinu. Kad bi se vrtjele obje prema van, ako nije preveliki prostor između vrha noža i bočnog lima fino bi malčiralo. No za to prvo moraš zatvoriti bočne strane.
Inače i dalje tvrdim da bi moje rješenje jednako kvalitetno malčiralo kao i tvoje. ako sve ostalo zadržiš jednako. Čak i bolje ako osiguraš isti smjer vrtnje na obje glave, zatvoriš bočne strane (ili postaviš fiksni kontra nož) i nabrusiš noževe do diskova. Bolje je da se vrti samo veći nož izvan diska (veća masa na dužem kraku daje jaču udarnu silu nego manji nož i dio nosač noža koji je izvan diska. Manji lagani nož teško svladava (reže) gustu travu i zakretanjem unatrag gubi potrebnu obodnu brzinu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 22.08.16 17:05

iwanho 1
Testiram je već dvije godine, sve dobre i slabe karakteristike napišem, jebajga ako ne radi svoj posao nije dobra-eto kad sam dostigo vrh ja zajebo stvar i to je to. Imam zatvorene bočne strane itd ----------------------
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 23.08.16 3:30

Pozdrav

Tomo Vinković Požega još bolje znači još povoljnije za nas siromahe, hvala korisna informacija..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 25.08.16 8:36

Uh, dobio sam 1:1,3 još 3t priklop i proba na terenu. Rolling Eyes
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 23285183

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 23285184
Test uspio, nije brzina kao prije (može proći)
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 23285315

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 23285316
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 17.11.16 8:30

Tomo Vinković Požega je napisao/la:
Tomo Vinković Požega je napisao/la:Postoji način kopčanja malčera na šinju za mali TV, ima ga moj starac. Ručni rad, za prijenos ima isti diff, ali na kardan se priključuje standardnim kardanom, i može se prilgođavati terenu. Teško je za objasniti, uslikat ću ovih dana.

Uslikao ja malčer sa kopčanjem na šinju koji prati teren, napravljen za mali TV. Kvačenje je dosta dobro osmišljeno, kosilica se na neravnom terenu ponaša kao da je kvačena u tri točke. Dimenzije poluga moraju biti točno ovakve, ali nažalost nisam imao čime izmjeriti. Ako su kome potrebne dimenzije, izmjerit ću. Slika govori sve

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Kosilica-sulkovci-4

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Kosilica-sulkovci-5

Tomo,
slike se u ovom postu više ne vide. Možeš li ih ponovno uploadati. Našeg novog člana @breganabronx" bi to jako usrećilo jer ima šinju, a htio bi kupiti roto malčer za malčiranje vinograda.

Koliko se sjećam, rješenje je bilo jednostavno i funkcionalno. Možda mu je to povoljnije nego platiti oko 500 kn za komplet polužja. To rješenje ima prednost jer ostane mogućnost korištenja standardnih priključaka na šinju bez velikog premontiravanja.


Kardan prolazi ispod hidraulika pa je samo potrebno prepraviti zaokruženi dio

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Hidraulik

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Gost 17.11.16 11:05

Zahvaljujem iwano Smile
Koliko je nespretno raditi sa malčerom dužine 1m? Jer vidim da je večina malčera takva. Gledao sam malo po netu da bi probao napraviti sa dva noža, al kak sam novi u svemu tome, mislim da bi se više naživcirao pronalazeći dijelove i pripasivanjem nego da radim sa priključkom dužine 1m iza sebe Smile

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 17.11.16 11:52

Ako je negdje usko, treba malo pažljivije na zavoju i kod okretanja. Ne boj se. Kad se malo privikneš, nema problema.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 17.11.16 18:00

Slike moram pronaći, pa ih stavim onda. Malčer sa jednim nožem radne širine 1 metar "strši" više od metra iza traktora, jer se mora uzeti u obzir dužina polužja. Takvim malčerom nije toliko nespretan rad, nego transport, zna na cesti jako zaljuljati cijeli traktor i treba ga voziti oprezno i sporije. Svakako bi preporučio izradu malčera sa dva noža, ali to ne znači da malčer sa jednim nožem treba u potpunosti izbjegavati, jer je i malčer sa jednim nožem bolji nego nemati nikakav malčer.

EDIT - slike nažalost nemam više, ali slikat ću ponovno kroz desetak dana kad budem išao kod punca
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Gost 18.11.16 11:13

Maah, ako su prije mogli radit sa takvim metarnim malčerima, možemo i mi sada Very Happy Malo je komplicirano sad to ić raditi pošto nisam u toj branši.
Što se tiče priključivanja na šinu, pretpostavljam da je to ovako izgledalo?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 18.11.16 16:58

Slično, ali slika govori tisuću riječi, pa pričekaj par dana dok uslikam ponovno
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 05.12.16 21:54

Evo ponovno slika sa mjerama, ako ima dodatnih pitanja, slobodno pitajte

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Ieotpc

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Wssio7

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 14aegds

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 160brjb

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 2u6i5c3

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 2vn4eiq

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 33e55x2

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 2ngwv0m
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Gost 05.12.16 22:04

Odlično! Puno hvala

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ExtermoIvan 30.01.17 0:46

Napravili smo i mi malcer za naseg Tomicu. malo truda i rada i sve je ispalo zadovoljavajuce. Cka se prolece za prve probe.
http://www.upslike.net/image/BzkmW
http://www.upslike.net/image/BzLCw
http://www.upslike.net/image/Bzpvb
http://www.upslike.net/image/B0WQ5
http://www.upslike.net/image/B07Yd

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 14b69810

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Bc89e110

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 88987710

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 975b8a10

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 427fc510
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by serafian 19.02.17 18:49

Radi se... malčer u izradi, dva noža (tj dvije osovine), reduktor (1:1) od samoutovarne prikolice sa remenicama će biti cca 1:2... Ima i polugu na sebi pomoću koje se može isključiti prijenos...

Ako ima kakvih prijedloga, pitanja i ostalo javite...

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 152kzdf
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 15wij6f
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 2pyro21
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 2efrknr
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 2po2lxy
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 5 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.