Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stajsko gnojivo

+4
TomoVinkovic420
iwanho 1
reider 1
darko123
8 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by darko123 15.04.15 22:46

Danas se vozilo djubre Very Happy
Stajsko gnojivo Imag1027
Stajsko gnojivo Imag1026
Stajsko gnojivo Imag1031
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by reider 1 15.04.15 22:57

Ne da te žalim,al gdje si mi ti doma?Koliko imaš nadmorske višine?Kod nas sve suho ko poper i sve zeleno,al ti imaš snjeg?Nevijerojatno.

Nije to za tog tomota na takvih uzbrdicah malo rizično vozati?.Kotač prikolice je u sredini?..Pslije toga malo mastan put od prije gubljenog govna iz prikolice i proklizi.Nadam se,da imaš dobro kočenje prikolice.LP i hvala na slikama!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by iwanho 1 16.04.15 7:47

Darko, jel se kod tebe snijeg u pravilu zadržava tak dugo ili je ova godina iznimka?  scratch
Vegetacija kod tebe kasni 2 mjeseca. Sad
Sreća da imaš dobre gume na Tomi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by TomoVinkovic420 22.04.15 21:12

Evo ovi dana samo vozam djubre. Izvukao sam sebi preko 15 tura i usluzno oko 20.
Tomo vrijedno slusa i radi.

Jedna slika dok se utovaralo djubre Very Happy
LP

Stajsko gnojivo QlLqjGm
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by Admin 21.11.15 15:36

Pozdrav

U selu vožnja stajskog gnojiva na oranicu traktor Zetor.

Stajsko gnojivo 56ae7f448208557

Stajsko gnojivo 2be1c9448208007

Stajsko gnojivo 3ec2a3448207544

Stajsko gnojivo 54ab4e448207032

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by reider 1 21.11.15 23:53

Još jednom slike vožnje stajskog đubriva u ustreznoj temi, da koj pronađe lakše, koj želi. Slike jesu stare 1 ili 2 godine, al nema veze:
Priprema na vožnjo:
http://www.mojalbum.com/reider/strojne-lope/moja-najvecja-lopa/21517419
Prikolica na mijestu za nakladanje. Ovamo ja vozim đubrivo, gdje u sijeni pored šume ljepo trune i ne smeta na dvoru i  stvara lošeg izgleda. Do njega dođeš sa dolnje strane u rikverc sa prikolicom, i se postaviš pored sa strane:
http://www.mojalbum.com/reider/strojne-lope/moja-pomozna-strojna-lopa/21517420
Stajsko gnojivo Fotografija-0011
Od kolega doveo jedno prikolico konjskog đubriva za vrt:
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/foto/22041312
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by Admin 19.01.16 21:00

Pozdrav

Motokultivator IMT 509 i vožnja stajskoga gnojiva, fotografije dobio da ih podijelim na Forumu..

Stajsko gnojivo 12399010

Stajsko gnojivo 12386610

Stajsko gnojivo 14198110

Stajsko gnojivo 10563310

Stajsko gnojivo 10466710

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by reider 1 20.01.16 12:58

Sve ok, al model sijedala mi se ne sviđa Shocked
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by Tomo Vinković Požega 23.01.16 23:37

I ja sam sebi dovezao prikolicu stajnjaka za vrt, trebam još dvije. Dobio sam od prijatelja ovčji stari prvoklasni stajnjak, takva ponuda se ne odbija.

Dvije godine nisam bacao stajnjak u vrt i vidi se da fali. Vozim ga sada jer u jesen prije oranja obično ne stignem, pa pričekam da u zimi oranica smrzne da se mogu voziti po njoj, onda razbacam po smrznutoj oranici i u proljeće zafrezam.

Utovarao sam sa utovarivačem RV01 i RL01 koje ću opisati na slici. Temperatura je bila -4, noć prije -10 i gornji sloj debljine 10-15 cm je bio toliko smrznut da sam ga prvo razbio krampom. Ispod tog sloja nije smrznuto.

Stajsko gnojivo 2qi916v

Stajsko gnojivo N66iab

Stajsko gnojivo 2ufwzly

Stajsko gnojivo Sqi25s

Utovarivač RV01 (ručne vile za jednu osobu) Very Happy
Stajsko gnojivo 2aiixw1

Utovarivač RL01 (ručna lopata za jednu osobu) Very Happy
Stajsko gnojivo 20aewx2

Stajsko gnojivo 15md1ro

Stajsko gnojivo 2a4s4kx

Stajsko gnojivo 33xv89h
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by vica022 24.01.16 8:50

Nema nista bez stajskog djubreta ili humusa. Meni je veliki problem to jer nemam zivotinjki a u selu niko ga ni za sebe nema dovoljno a moje njive su vec previse iscrpljene .Sad pokusavam praviti humus od ostataka biljaka i doteram jos sa njive kome netreba da bar malo poboljsam zemljiste. Prirodno je prirodno

_________________
Stajsko gnojivo Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by reider 1 24.01.16 10:36

KAd si napisal modele utovarivača odmah na početku znao sam o čime pričaš hehe. ovi utovarivači mi se ne sviđaju. Najmanje mojim leđama.
Možeš ti sad voziti stajnjak da, ak imaš vaservago oko kuče. Kod tetaka sa Nh-tl 100 ni do đubretala nismo došli i se uksoro ubili. Izpod kotača podbacivao sam mu kajle za kočenje prikolice, da se ustavijo prazan. Drugim smo ga traktorom odvukli nazad gore i parkirali ga u šupo Shocked A mi tamo htijeli izaći van sa puno tehnostrojko 4,2 tone nosivosti+860 prazne težine Razz
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by Admin 24.01.16 15:43

Pozdrav

Ja mislio super novi priključak kad čitam dalje hehe, To može samo TV Požega predobar si hehe samo ti daj bar sam se na smijao. Eto još malo vožnje stajskog gnojiva iz sela zumiranje stvara čudesa..


Stajsko gnojivo 85cebe461081936 Stajsko gnojivo 39698d461082025 Stajsko gnojivo 361efb461082067 Stajsko gnojivo 05f64d461082170

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by iwanho 1 24.01.16 16:41

TVP, kak si mogel u nabrajanju izostaviti pick up model rk01? Laughing

Ovi R modeli su najkorisniji u ove hladne zimske dane. Za čas ti više nije hladno. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by Tomo Vinković Požega 24.01.16 22:23

Iwanho, priznajem da sam napravio veliki propust ne spomenuvši Pick up RK01 jer bez njega bi se mogao okrenuti i otići kući, hehe.

Ma naudarao sam se ko idiot, sve sam, ima u toj prikolici 3 kubika, al sam sretan jer dobro znam što sam dobio i ići ću po još sigurno. Samo da napomenem da dok sam udarao do namanjeg detalja sam isplanirao kako napraviti zadnji utovarivač TV!  Very Happy

Što se tiče zimskih dana, moram napomenuti da je R utovarivač imao pogonsko gorivo. Do pola spremnika je R utovarivač bio malo lijen, a nakon prijeđene polovice spremnika natovario bi i veću prikolicu

Stajsko gnojivo 2chur1j
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by reider 1 24.01.16 23:32

Na ovom razbacivaču sa slike nešto mi ne ide u račun scratch Kao da bi tovorni prostor bijo spredaj širiji, ili je to samo efekt fotoaparata. Lahko je ovdje voziti đubrivo da. Ovdje se može voziti toga i sa TV-ji.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by iwanho 1 25.01.16 9:51

TVP, mogu si zamisliti kak ti je bilo.  affraid
Ja tovarim na običnu prikolicu od 1,5 m³ ali dosta iznad ruba stanica. Obično oko 2,5 m³, nije smrznuto i uzmem si dvije pauze radi sprečavanja pregrijavanja i za tankiranje.  Very Happy
Jedno vrijeme sam tražil po oglasnicima zadnji traktorski utovarivač, ali sam odustal s obzirom na cijene i koliko ga trebam.
Evo par slika.
Stajsko gnojivo 250uvqd

Stajsko gnojivo Oucv2c

Stajsko gnojivo Nd4ms1

Stajsko gnojivo 24mgx6w

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by reider 1 25.01.16 10:41

Gdje ga češ razbacati? kod lješnjaka il na oni sabijeni njivi? Tako sumnjam zbog ljege traktora po okolini.
Vidim,da je kod Ivanhooja več prolječe počelo hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by Tomo Vinković Požega 25.01.16 17:39

Iwanho, imaš i ti dobar teret! Što se tiče zadnjeg mehaničkog utovarivača, to je jedan od jednostavnijih priključaka za napraviti sam kod kuće, doći će i kod mene na red s vremenom. Kad bi ga imao, našao bi mu sigurno još posla osim utovara stajnjaka, vjeruj mi.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by reider 1 25.01.16 23:41

Pa Ivanhoo je mislijo nakladač "paok". A ti misliš ovo zadevo, koju kaže više puta član Portugal-Valpadana na svojim slikama i videjima.scratch .
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by iwanho 1 26.01.16 9:25

Reider,
ovo su stare fotke. Listopad 2014. Gnoj je dopelan na onu njivu s jako teškom zemljom. To je razbacano na otprilike 20 ara, na mjesto odakle je odvezen gornji sloj zemlje i efekt kao da bi pljunul u more.

TVP,

teret je bil solidan. Ja nisam razmišljal o zadnjem naletnom utovarivaču. S obzirom na to da je gnojnica omeđena s betonskim zidom koji je oko 50 cm viši od okolnog terena, s njime nemam pristupa. Jedino u obzir dolaze profesionalni, okretni za barem 180°, na koje se može ugraditi i korpa za kopanje. Cijena takvih rabljenih se kreće od 1.500 - 2.000 eura, a novih od 3.000 - 4.500 eura.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by reider 1 26.01.16 11:13

ja budalo, tek sad gledam, da su šume zelene. JA gledao samo pozicijo brega Razz Embarassed

Ne razumem- nešto zemlje si odvozijo sa tiste parcele?

Ja. Ovake modele đubretala, al kako mu kažete toj betonskoj kutiji, nekvi ove dane razbijavaju kompresori, jer nemaju dostupa sa prednjim utovarivačem, pošto prije nije bilo strojeva, pa se tovarilo ručno (sa modeli utovarivača RV01), kojim betonski zid ne smeta. Pošto sam tovarijo stajnjak sa dvima prednjima utovarivačima, odvažao tak oi trečem modelu i tako i stražnjom "pauku", kojeg bi Ivanhoo imao, pa se pokazalo,da je najbolje i najbrže natovarati sa prednjim utovarivačem sa dvostranskim radovanjem i dodatnimi zatvarnimi prsti za kašiko, da ne izpadne več zahvatani teret. ide kao blesav. Ak bi imao utovarivač sprednji bez tih prstov, odmah bi mu jih napravijo. Čovijek ne može povijerovati, kakav imaju efekt.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by iwanho 1 26.01.16 15:21

Ma, ne sekiraj se. Ja se također ponekad usredotočim na neki detalj pa onda od drva ne vidim šumu.

Ima već dosta godina kak sam vozil zemlju sa te njive. Na vrhu brijega sam skinul za dvije dubine lopate, oko pola metra i normalno da je sad tamo mrtva zemlja. Bil sam posijal na taj dio lucernu, ali nije nikad izrasla veća od 20 cm. Prošle godine je bilo nekaj buč.
Mi smo već diskutirali oko utovarivača. Iako si ti u pravu, kod mene, zbog pristupa mojoj gnojnici nije prihvatljiv. Jedino zadnji okretni, a najbolje bi pasal ugrađen na prikolicu kao na šumskim prikolicama.

Pristup do gnojnice je prikazan na skici.
Stajsko gnojivo 68hp28

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by reider 1 26.01.16 18:02

Na tvojoj sliki vožnje đubriva u oko mi pal stroj i ljega terena ,drugo nisam ni gledao. No istina, nema veze.

Koliko dobro znam mogučnosti radova sa utovarivači, mogu za krajnjo teorijo kaazti, da bi mogučnost sa prednjim utovarivačem bila, ak odbiješ jedno stranico kutije betona, a tamo gdje češ se sa traktorom kretati, dodatna ti je obaveza betonirano tlo. Inače prednji kotači propadnejo u mekani teren. Zato bi samo došao u ubzir ovje u toj situaciji "paok", al tad trebaš vzvratno stajati nekvim drugim traktorom na susjedskoj parceli k betonskoj kutiji.
Znam, da ti ne bude doša u obzir ni jedna ovaopcija, pa se ti samo drži utovarivača RV01, jer je najsigurniji i najpovolniji i za ovu količini najprihvatljiviji. Wink ja sam sa njim duge godine zadovoljan. Laughing
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by iwanho 1 26.01.16 20:14

Zaboravil sam napisati da je dno gnojnice pola metra ispod nivoa puta odnosno 1 m ispod gornjeg ruba zida. Jedine, meni logične varijante bi bile da je utovarivač učvršćen na rudu prikolice ili iza zadnje stranice. Druga opcija je da je takav model kod kojeg se stabilizatori mogu podignuti iznad ruda kad je prikolica prikopčana na traktor (zbog zavoja na cesti). U oba slučaja bih utovarivač vozil zajedno s prikolicom.
I sam sam došel do zaključka da mi je najprihvatljiviji model RV01.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by tony5 22.02.16 19:45

Eto stajskoga gnojiva u posavini selo Bukevlje.

Stajsko gnojivo Bffe65466865916
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Stajsko gnojivo Empty Re: Stajsko gnojivo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.