Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plug Batuje opća tema

+8
vica022
reider 1
Dubravac
iwanho 1
Krumpironja
tomotraktor
Tomo Vinković Požega
Admin
12 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Plug Batuje opća tema Empty Plug Batuje opća tema

Postaj by Admin 28.02.15 21:00

Pozdrav

Plug Batuje dvobrazni za Tomo Vinković kopčanje u jednoj točki...

Plug Batuje opća tema 15459810

Plug Batuje opća tema Unspec10


Zadnja promjena: Admin; 25.10.18 3:14; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Plug Batuje prekretač

Postaj by Tomo Vinković Požega 21.03.15 23:13

Plug Batuje prekretač
Nakon što sam sa nekoliko TV traktora isprobao nekoliko različitih plugova u različitim vrstama zemlje, za moje potrebe prvenstveno uslužnog oranja vrtova, ovaj plug mi se pokazao jako dobrim i zadovoljava većinu mojih kriterija. S obzirom na svoju pozamašnu veličinu, kad se ispravno naštima traktor ga vuče dosta lako. Na TV serije 400 i 500 moguće ga je naštimati da ore na obje strane bez premještanja po šinji, a istu stvar uspio sam i sa TV-731 što ću pokazati na daljnjim slikama. Plug se uvijek kvači na sredinu traktora, a precizna regulacija širine brazde radi se pomicanjem nagiba pluga. Ovaj nagib vrlo je bitno dobro odrediti jer je presudan za ispravan rad pluga, posebno ako koristimo i lijevu i desnu brazdu. U tom slučaju nagib se za svaku stranu određuje posebno. Nadalje, kao i većinu plugova koji se kopčaju na šinju, karakterizira ga kratak i brz ulazak u zemlju, tj, za otprilike 1 - 1,5 metar postigne punu dubinu, što je dosta bitno kod oranja malih parcela poput vrtova u gradovima. Ako netko ima pitanja vezana za ovaj plug, rado ću prenijeti svoja iskustva.

Plug Batuje opća tema 2ufcdjn

Plug Batuje opća tema 2s0ik2d

Plug Batuje opća tema 2akn4go

Plug Batuje opća tema N30nbl

Plug Batuje opća tema Szfwn8
Snimke oranja možete pogledati na mom Facebook profilu
https://www.facebook.com/profile.php?id=100007596317608
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

Neznalica likes this post

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Plug Batuje prekretač

Postaj by tomotraktor 22.03.15 16:30

Koristim sličan plug Batuje, ako ne isti, ali ga nisam uspio uštimati da koristim obe strane bez pomjeranja na šini. Kako se ponaša u strani?
[img(600px,800px)]Plug Batuje opća tema Slika0522 image hosting 30 mb[/img][img(600px,800px)]Plug Batuje opća tema Slika0625 how to take screenshots[/img][img(600px,800px)]Plug Batuje opća tema Slika0491 pic upload[/img][img(600px,800px)]Plug Batuje opća tema Slika0492 print screen[/img]
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Krumpironja 22.03.15 18:14

Zato sta ores duplo plice od njega i tako plug ima duplo manje zemlje i slabije okrece zato mora bit blize kraju usporedi njegove slike i tvoje slike ali opet to radi u masnijoj zemlji u nekoj sipkijoj zemlji nebis mogo u sredini imat plug jer nebi zaoravo kako treba isprobano tako da ne govorim napamet tomo makni taj kotac zapikni muski plug u zemlju i vidit ces da ce i na sredini dobro zaoravat cheers
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Plug Batuje prekretač

Postaj by tomotraktor 22.03.15 18:46

Mislim da to nema veze s dubinom oranja, a oko dubine oranja smo već ranije raspravljali, ili na nekom drugom forumu, uglavnom za zemlju mog predjela ta dubina je optimalna, ispod je sve tzv. mrtvica. U ravni mogu i ja da koristim obe strane, ali Bože dragi kad je takvih površina malo.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 22.03.15 21:35

Tomotraktor, zakvači plug na sredinu traktora, a širinu brazde uštimaj bočnim nagibom pluga. Malom promijenom nagiba dosta se promijeni širina brazde, a ne utječe bitno na prevrtanje brazde. I bolje uzmi malo širu brazdu nego preusku, šira brazda se lakše prevrće, a uska brazda se često vraća, ne prevrne se dobro. Prošle jeseni i ovog proljeća poorao sam oko 50 vrtova različite vrste i vlažnosti zemlje, samo sam ga jednom micao iz sredine, i to kada sam orao ledinu (livadu) tešku i mokru žutu ilovaču. A kako ti je Krumpironja rekao, baci taj kotač za dubinu. Na jednobraznim plugovima on ne treba, dubina se uštimava spuštanjem pete pluga (plaza ili kako god to zovete), tj. na plugovima sa kopčanjem u 3 točke - produljenjem topun-poluge, a kod plugova sa kopčanjem na šinju zavrtanjem onog velikog vijka na kopči pluga. Petu pluga uvijek treba spuštati koliko god je moguće niže, a u lakim zemljama čak da dira zemlju, jer bitno utječe na opterećenje traktora, tj. "zašiljeni" plug dosta opterećuje traktor. Sa višebraznim plugovima priča je nešto drukčija. Sutra idem orati pa ću ti uslikati bitne stvari na koje trebaš obratiti pozornost.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Admin 23.03.15 16:44

Pozdrav

Pokušavao sam ja razne mogućnosti podešavanja  nagiba plužne daske jednostavno ne zaorava vrača se brazda, da je manja brazda je istina smanji se  radni zahvat plužnog tijela, jednostavno taj plug popije živce podešavajući, noviji modeli to podešavanje  na vintu riješili što je puno bolje od vijak/matica.  

Plužna daska bi trebala biti spiralnog oblika da bolje preokreće i zaorava, k tomu još i lijepo posloži brazdu samo ju zarotira ono što je dolje sad je gore ono što je gore sad je dolje kako bi i trebalo biti kod oranja.

Međutim taj plug prvu brazdu razbaca okolo ostale su tu negdje sad sve ovisi o tlu/zemljištu mokro/suho sipko masno/tvrdo, itd ponekad kad sam crtalo skinuo oranje je bilo milina za vidjet vrag će ga više znat.

kad Nagnem/navijem plug prema brazdi (da bolje slaže brazdu) da slaže bolje ali nije to tako ispravno, plug izlazi van brazde, zid brazde mora biti ravan/okomit, a brazda naslonjena jedna na drugu teško je to postići ako plužna daska je slabo povijena u spiralu ili barem podrezana i to je dobro riješenje, koliko vidim kod tebe je nešto povijena plužna daska.

Ako imaš fotografiju  točno konstruktivno podešenost pluga po dijelovima, podešavanja pluga izbliza ili samo da se vidi pozicija nagiba, što bilo samo da se vidi tvoje podešavanje pluga, bio bih puno zahvalan i unaprijed zahvaljujem ako je moguće...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by iwanho 1 23.03.15 17:52

tomotraktor je napisao/la:Koristim sličan plug Batuje, ako ne isti, ali ga nisam uspio uštimati da koristim obe strane bez pomjeranja na šini. Kako se ponaša u strani?
Plug Batuje opća tema Slika0491

Gledajući ovu sliku dolazim do zaključka da je odnos šrine i dubine brazde veći od 2:1, a optimum je 1,5:1.
Ovako prema sliki bi rekel da je širina veća od 30 cm a dubina oko 15 cm.
Možda se varam?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 23.03.15 22:52

Danas sam trebao orati, ali planovi su se izmijenili pa nisam, slike će biti prvom prilikom. Moj plug ima malko spiralnu dasku, ne puno ali dovoljno. Nagib mu se štima onim lošijim sistemom, vijak/matica, ali ima dovoljno prostora za regulaciju. Nije prijeko potrebno da daska okreće zemlju za 180 stupnjeva, dovoljno je i manje, nemoj da ti to bude prioritet. Tako se ore na natjecanjima sa posebnim natjecateljskim plugovima. Na mojoj slici oranice (nekoliko postova višlje) zemlja je okrenuta otprilike 120 stupnjeva, bitno je da je više od 90 stupnjeva. Baš sam danas frezao tu oranicu, nema ni travke a orana je dosta rano jesenas, krajem desetog mjeseca. Na mom plugu su rotiranje i dubina oranja obrnuto proporcionalni, što dublje ore to manje okreće, kad prijeđem dubinu od oko 30 cm, počinje rotirati samo za 90 stupnjeva, pa ga držim na nekih 25 cm. Položaj crtala/noža u odnosu na dasku je također dosta bitan, posebno za čisti zid brazde. Crtalo treba odrezivati nešto malo više od daske, ja ga držim oko 2 cm "starijeg". Predlažem da ipak pokušaš dublje i obavezno bez kotača za dubinu, dubinu namjesti pomoću pete pluga (plaza) pazeći da ne "zašiljiš" plug puno. Moj djed je bio vrstan orač konjima, traktor nije nikad vozio, ali je išao u polje naštimati plug ocu i stricu koji su orali IMT-om, i sjećam se da je stalno ponavljao da topun poluga mora biti što duža, u prijevodu - plaz što niži. Zbog previsokog plaza plug hoće iskakati iz zemlje u stranu jer ga nema što držati
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Dubravac 23.03.15 23:17

Dali je serija 700 šira od serije 500? Utiče li to onda na ovaj plug okretač?
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Krumpironja 23.03.15 23:54

Punih 20 cm odnosno 10 sa svake strane ako je plug u sredini ako se ne varam
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Plug Batuje prekretač

Postaj by tomotraktor 24.03.15 20:46

iwanho 1 je napisao/la:
tomotraktor je napisao/la:Koristim sličan plug Batuje, ako ne isti, ali ga nisam uspio uštimati da koristim obe strane bez pomjeranja na šini. Kako se ponaša u strani?
Plug Batuje opća tema Slika0491

Gledajući ovu sliku dolazim do zaključka da je odnos šrine i dubine brazde veći od 2:1, a optimum je 1,5:1.
Ovako prema sliki bi rekel da je širina veća od 30 cm a dubina oko 15 cm.
Možda se varam?

Na čemu se temelji taj optimum. Za mene je optimum da je postignuta odgovarajuća dubina sukladno kvaliteti i vrsti zemlje, da je brazda fino složena, (prevrnuta),  postignuvši to s max. širinom brazde. Još kada bi tu kvalitetu oranja postigao s obe daske kao kolega, tomo v. Požega, na ledini i strani to bi za mene bio najbolji optimum. Very Happy
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by iwanho 1 24.03.15 20:57

Pa taj optimum se po mojem miljenju temelji na tome da gotovo svi plugovi kod tog odnosa dobro ili barem zadovoljavajuće okreću brazdu u svim uvjetima oranja. kod većeg odnosa u određenim uvjetima može oranje biti problematično, a kod manjeg gotovo da nema pluga koji če kvalitetno okrenuti brazdu u teškoj zemlji jer jednostavno nema mjesta za to.
To je samo moje mišljenje, moža netko ima jače argumente.

Nego, jesam li bil blizu odnosu širine i dubine na slici?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Plug Batuje prekretač

Postaj by tomotraktor 24.03.15 21:18

E sada se mogu složiti s tobom. Uglavnom sve ovisi o podlozi što se ore. A rekao sam da je za mene optimum, što kvalitetnije a brže izvršiti određeni posao, a pri tome da gazda koi plaća bude zadovoljan da te i naredne godine ponovo pozove Very Happy Very Happy . A što se tiče omjera gore na slici neznam točno možda je širina i veća od 30 cm, a dubina je oko 17 cm nisam siguran, to je orano proljetos. Kod mene još jednom da naglasim nema veze što se ore i kada, dubinu nikad i nitko nepremašuje veću od 20-tak cm, ili se izoraje mrtvica ili je dalje kamen ali ne kamen koiji možeš izbaciti plugom već ili saviti ili nešto otkinuti.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 24.03.15 21:36

Dubravac je napisao/la:Dali je serija 700 šira od serije 500? Utiče li to onda na ovaj plug okretač?

Danas sam mjerio unutarnju širinu TV-420 i mog TV-731. TV-420 ima unutarnji trag širok oko 67 cm, a TV-731 79 cm. Kad se ta razlika od 12 cm podijeli na pola, dobijemo 6 cm. Plugu ne igra ulogu par cm u širinu, svejedno sa ovim većim TV hvatam malo širu brazdu nego sa manjim zbog snage traktora, tako da možemo zaključiti da ovolika razlika u širini ne igra značajnu ulogu
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Dubravac 24.03.15 22:45

Moje mišljenje 6 cm nije baš malo, još 10 cm i eto brazde koju vuče motokultivator.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 25.03.15 13:39

Dubravac je napisao/la:Moje mišljenje 6 cm nije baš malo, još 10 cm i eto brazde koju vuče motokultivator.

U ovom slučaju nije bitno koliko ćemo traktor opteretiti širinom brazde jer mali TV lako vuče predmetni plug, a da ne pričam o seriji 700 kojim ja orem, taj traktor je toliko jak da može vući još jednu ovakvu brazdu u nekoj lakšoj ili srednje teškoj zemlji. Stvar je u tome koliko široku brazdu može plug podnijeti, a da dobro ore. Iz mog iskustva zaključio sam da ovaj plug bolje podnosi širu brazdu nego usku, a tih par centimetara razlike između serije 400/500 i serije  700 podnosi. Ovim plugom orao sam sa svojim TV-731, očevim TV-420 i starčevim TV-523, na sva tri traktora orao sam prekretanjem sa obje brazde.Traktor mjenjam ali plug ne, gdje god orem, plug vozim autom sa sobom.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Dubravac 25.03.15 19:19

Pozdrav ekipa

Po slikama sam pomislio da je serija 500 na slikama. Nemam iskustva s oranjem tim plugom, nego sam mislio pošto je serija 700 šira da mu nije preširoka brazda ako se kači na sredinu (obrtanje smjera).
Ne zbog snage traktora ili vuče istog nego zbog pluga da nije prevelik zahvat pa onda da ne ostaje ledina.
Ali praksa i iskustvo su jedno a teorija drugo. Dobro to kolega kod tebe ide.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 25.03.15 22:00

Dubravac je napisao/la:Pozdrav ekipa

Po slikama sam pomislio da je serija 500 na slikama. Nemam iskustva s oranjem tim plugom, nego sam mislio pošto je serija 700 šira da mu nije preširoka brazda ako se kači na sredinu (obrtanje smjera).
Ne zbog snage traktora ili vuče istog nego zbog pluga da nije prevelik zahvat pa onda da ne ostaje ledina.
Ali praksa i iskustvo su jedno a teorija drugo. Dobro to kolega kod tebe ide.
Moram priznati da ni ja nisam mislio da ću moći obrtat smjer sa TV-731, kratko sam orao samo jednom brazdom, ali znatiželja je u meni bila prejaka pa sam probao i ugodno se iznenadio. Imam još i dvobrazni plug sa kopčanjem u 3 točke, ali kad sam skužio koliko je ovaj prekretač dobar, prestao koristiti dvobražnjak, eno ga stoji.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Admin 25.03.15 22:25

Pozdrav

Dali je na tvom plugu špica lemeša/raonika niža od plaza pete pluga...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 25.03.15 23:03

Admin je napisao/la:Pozdrav

Dali je na tvom plugu  špica  lemeša/raonika niža od plaza pete pluga...

Srdačan pozdrav

Misliš na naštimanom plugu zakvačenom na traktor? U zemlji ili na ravnoj površini? U zemlji je špic lemeša uglavnom nešto malko niži od pete ili su u istoj razini, a kad traktor parkiram na ravnoj površini i spustim plug, špic je nekoliko cm niži od pete. Točno o tome ovisi dubina oranja. Ako Bog da, sutra orem pa ću slikati. Nadam se da sam razumio pitanje...
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Admin 25.03.15 23:25

Pozdrav

Jesi, hvala puno na odgovoru to me zanimalo...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 26.03.15 21:57

Evo kako sam obećao, danas sam orao sa prekretanjem pa sam poslikao položaje naštimanog pluga

Plug Batuje opća tema 21drfhs
Optimalna dubina oranja. Dublje ne orem jer plug lošije okreće brazdu

Plug Batuje opća tema 1217mlk
Širina lijeve brazde

Plug Batuje opća tema 11grhc0
Širina desne brazde

Plug Batuje opća tema 2zs8f1j
Položaj pete (plaza) - vrlo bitno

Plug Batuje opća tema 2na05du
Ulazak pluga u zemlju

Plug Batuje opća tema Kexdu9
Plug Batuje opća tema 2mhtncp

Položaj naštimanog pluga na ravnoj podlozi (slikano nakon oranja)

Nadam se da će ove slike biti od koristi. Ako nekoga još što zanima, slobodno pitajte pa ćemo podijeliti iskustva.
Cool
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by iwanho 1 27.03.15 8:18

S obzirom na poslikanu širinu brazde, zanima me kolika je udaljenost zadnjeg kraja lemeša od plaza.

Plug Batuje opća tema Batuje%20za%20TV

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by reider 1 27.03.15 12:43

Tomo Požga ore tako-ovako bez problema,jer ima srečom lahko zemljo.Jer utežkim uslovima,predstavlja veča širina 6 cm na jedno stran široga traktora ozbiljne probleme.Tako isto mi radili i ujak,koji smo prošli iz jedno na dvocilindraše i sa potpuno istimi Batuje plugi.No ja prekasno upoznao,da bi smanjijo nagib na stran i preobteretijo plug i bijo savinut dugo godina,pa orali samo u jedno stran,al unac koji bijo je stariji i izskušenejši,nastavijo nagib.No orao je,ali nikada nije bilo isto,što je bilo kad orao sa jednocilindričarom.Ak se želi potpuno posložiti taj plug za dvocilindraša,moglo bi se navariti tih 5-6 cm flahajzna,da se poveča širina na prehodu iz vodoravnog na vertikalni dijo nosača.Jer tako je bijo rađen novi unacov plug,kojeg ga kupili.Eto idem na posao-pa sam brzo pisao.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plug Batuje opća tema Empty Re: Plug Batuje opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.