Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdrav iz Osijeka

+3
TomoVinkovic420
Admin
bajki
7 posters

Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Pozdrav iz Osijeka

Postaj by bajki 18.03.15 11:43

Pozdrav iz Osijeka!

Imamo Tomu Vinkovića od 87. godine, ustvari moj otac ga ima. Prvo smo imali TV 420, a zadnjih 11 godina imamo 830.

S njime obrađujemo tri jutra vinograda plus nešto vrtova.

Uglavnom sam zadovoljan s TV, onaj stari je bio puno bolji, samo nam je bio preslab, pa se prešlo na jačeg!

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by Admin 18.03.15 13:37

Pozdrav

Dobro došao na Forum na kojem ćeš uživati u dobrom društvu. Radujemo se tvojim komentarima, iskustvima, mišljenjima hvala na lijepom i iscrpnom predstavljanju članovima/korisnicima Foruma...

Pozdrav iz Osijeka Welcome Pozdrav iz Osijeka Thanks


Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by TomoVinkovic420 18.03.15 14:03

Dobro dosao na forum Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by bajki 18.03.15 14:20

Hvala na dobrodošlici! Very Happy

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by fireman.peter 20.03.15 14:02

Dobrodošao na forum, želim ti ugodno druženje sa nama.
Ako imaš volje onda stavi koju sliku svog traktora u odgovarajuću temu. Ako si već to uspio onda samo keljaj još Very Happy
Pozdrav
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by bajki 20.03.15 14:51

Biti će koja slikica, samo da ga ufotkam!

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by bajki 27.04.15 21:01

Evo fotki naše mehanizacije za obradu vinograda:

Tomo:
Pozdrav iz Osijeka IMG_6558_zpspicpjfdt

Pozdrav iz Osijeka IMG_6557_zpsqdv25xax

Malčer INO TFZ 115:

Pozdrav iz Osijeka IMG_6556_zps3dj3gv8n

Pozdrav iz Osijeka IMG_6555_zpsni8ah8m6

Novi i stari atomizer Mehanika 200l:

Pozdrav iz Osijeka IMG_6553_zpsmwiyok1h

Freza Rosit 115:

Pozdrav iz Osijeka IMG_6552_zpsryyhxkwk

Plug Prima:

Pozdrav iz Osijeka IMG_6551_zpsbjkshg9s

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by fireman.peter 29.04.15 21:47

Dobre strojčeke imaš,  sve novije proizvodnje.
Kako Prima podnosi taj malčer, nije ji lako jeli?
Koje su ti gume na Primi? Usput da ti kažem, ako su ti prednje više potrošene onda što pre prebaci zadnje napred.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by bajki 30.04.15 7:06

Malčer je najteži za pogoniti od svih strojeva koje imamo, ali radi. Cijeli dan može raditi bez pregirjavanja.

Svi strojevi su kupljeni 2004. godine, osim starog atomizera koji je star nekih 25 godina. Ovaj novi atomizer smo kupili prošle godine.

Gume su već zamijenjene jer mi se više troše zadnje, pa su te više potrošene stavljene naprijed. Inače gume su tvorničke, neke kineske i troše se za razliku od Rekordovih koje smo imali na starom TV i one se praktički nisu ništa trošile.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by fireman.peter 30.04.15 10:00

Hvala na odgovoru. Što se tiče guma, običajno se više troše na prednjim kotačima a vidim da to ne drži kod tebe tako da moj savjet oko prebacivanja za tebe ne dolazi u obzir jer si to već sam napravio kako tebi odgovara za tvoj slučaj.  Da je kod tebe kontra slučaj- da ti se više troše pozadi to pokazuje da je na traktoru stalno neko veće opterećenje pozadi, znači priključak i možda još puno vožnje uzbrdo, znaš ti sam bolje zbog čega je tako. Kako već rečeno treba prilagoditi i prebacivati gume situaciji da se što više jednomjerno troše a vidim da ti si to već prebacio i prilagodio svojoj situaciji.


Zadnja promjena: fireman.peter; 30.04.15 10:04; ukupno mijenjano 1 put.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by bajki 30.04.15 10:04

Da, kod mene je većinom ili malčer ili atomizer, znači cca 300 kg tereta je većinu vremena na traktoru!

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by iwanho 1 30.04.15 14:00

fireman.peter je napisao/la:Hvala na odgovoru. Što se tiče guma, običajno se više troše na prednjim kotačima a vidim da to ne drži kod tebe tako da moj savjet oko prebacivanja za tebe ne dolazi u obzir jer si to već sam napravio kako tebi odgovara za tvoj slučaj.  Da je kod tebe kontra slučaj- da ti se više troše pozadi to pokazuje da je na traktoru stalno neko veće opterećenje pozadi, znači priključak i možda još puno vožnje uzbrdo, znaš ti sam bolje zbog čega je tako. Kako već rečeno treba prilagoditi i prebacivati gume situaciji da se što više jednomjerno troše a vidim da ti si to već prebacio i prilagodio svojoj situaciji.

Peter, ja sam razmišljal poput tebe, a onda me praksa korigirala. Izgleda da je najvažnije kvaliteta gume. Prvi set guma na Pasqualliju je bio Pireli i prve se trošile više. Gume nisu jednake dimenzije: naprijed 6,5-16, otraga 8,25-16.
Kupili sve 4 nove, također Pireli i onda su se ove otraga počele trošiti brže. Tek tada sam malo detaljnije pogledal podatke na gumama. Prve su bile izrađene u Španjolskoj, a stražnje u Tunisu. Prvi set je bio bačen pa nisam više mogel uspoređivati.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by fireman.peter 30.04.15 15:45

Sigurno je da utica na potrošnju material a  različiti proizvođači koriste različite materijale, to ti sigurno imaš pravo.  Pored toga moja su iskustva na različitim TVjima da se potroše više prednje gume a u svakom slučaju bile su istog tipa gume. Tako je bilo kod mojeg bivšeg, sadašnjeg i na još nekima drugima.     Svi su obavljali razne poslove ali najviše transport, uglavnom transport.
Kako vidim troše se više one koje nose najviše težine,  to dokazuje i Bajkijev slučaj a tvoj slučaj mislim da je opet slučaj za sebe i vjerujem ti da su razlogi za potrošnju oni koje si naveo. Iz tvog slučaja se može i nešto naučiti a toje da je bolje imati na zglobašu (vjerujem da je tvoj traktor zglobni ) sve 4 gume jednakih dimenzija pa da se može prebacivati i tako regulirati trošenje. Kod ne ravnomjerne potrošnje nije samo u pitanju izgled i grip negoje tu još getriba koja više trpi i više se troši.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by iwanho 1 30.04.15 20:46

Najbolje se iskaže je li se više troše prve ili zadnje ako su sve istih dimenzija i napravljene u istoj tvornici. Onda su po istoj recepturi.
Jednake gume na svim kotačima su na zglobašima i nekim fiksnim traktorima. Ima to mnoge prednosti. Ti si navel najvažnije.
Veće zadnje gume omogućuju veće opterećenje zadnje osovine što dobro dođe u transportu, ali mane ostaju.
Moj Pasqualli nije bil zglobni. Nesreća je u tome da je pogon 4x4 stalno uključen.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by Krumpironja 01.05.15 0:01

Vidi se po auspuhu da se traktor ne spara heh, dobar malcer i meni bi jedan takav dobro doslo koliko para je bio
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by Dubravac 01.05.15 21:48

Kod mene su barum gume stvarno su do sada dobre ne troše se nimalo.
Jedan u susjednom selu ima isti traktor sa istim gumama pa ih je već mjenjao, ali on vozi dosta po asvaltiranom putu pa kažu da se tada brzo troše.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by fireman.peter 03.05.15 14:54

Pogledao sam slike od tvoje Prime, vidim da su ti ripne onako malo uže na tim Barumkama. Savine su malo šire pa su mi malo bolje, samo tako na oči. Inače dopale su mi se Sava zbog širih ripna jer sam bio mišljenja da zato traju duže ali utica i tvrdota na to, tako izgleda da su tvoje tvrdije ako se ne troše tolko.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by bajki 04.05.15 14:28

Krumpironja je napisao/la:Vidi se po auspuhu da se traktor ne spara heh, dobar malcer i meni bi jedan takav dobro doslo koliko para je bio

Trakktoru stvarno nije lako!
Malčer je bio nekih 12000 kn, davne 2004 godine. Malčer je mrak, nema toga što neće razbiti! Very Happy

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Osijeka Empty Re: Pozdrav iz Osijeka

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.