Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

evo i mene....

+3
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
Dubravac
7 posters

Go down

evo i mene.... Empty evo i mene....

Postaj by Gost 17.03.15 21:54

Poštovanje svima....

Iz splita sam i bavin se poljoprivredom samo iz hobbia. iman Tomo Vinkovica 523, u bit ne ja, nego moj otac. Cuva ga vec 25 godina i izgleda ko novi. Tu i tamo ga provoza s prikolimo i to je to. ...poslat cu vam slike drugi put.
Zanima me dali je netko frezao s njim ili orao. Ima frezu i plug, ali stari mi kaze da to nevalja, da freza freže vrlo plitko i da je lagana i da ne ulazi duboko u zemlju. S plugom isto tako kaze da nije dobro.....ja nisan nikad frezao ni orao s TV, pa me interesira dali to moj stari govori samo zato da ga je nebi koristio, jer onda nebi sigurno bio ovako ocuvan kao sta je sada, ili stvarno nije pogođen ovaj model za te radnje.

Znaci, dali je netko probao frezati s ovom modelom tv-523 ? Hvala.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

evo i mene.... Empty Re: evo i mene....

Postaj by Dubravac 17.03.15 22:11

Dobro nam došao Splićo.
Ja imam taj traktor od 89" god uzorao je hektare i hektare te ore i dan danas.
Družit ćemo se slikati, pisati, pomagati i savjetovati na ovom ugodnom forumu skupu dobrih i vrijednih ljudi.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

evo i mene.... Empty Re: evo i mene....

Postaj by Krumpironja 17.03.15 22:14

Pozz i dobrodoso, ma nije da nije dobar sluzi on kome treba sasvim dobro istina je da frezi fali koja kila da bi isla duboko dosta skace cak a sta se tice pluga ista stvar ako je zemlja teza za orat on nema snage da radi na nekoj postenoj dubini, imo sam ja 522 tako da otprilike znam probleme koje ima tvoj stari,ali za jednog hobi poljoprivrednika bolje ti ni ne treba
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

evo i mene.... Empty Re: evo i mene....

Postaj by Gost 17.03.15 22:33

Hvala na brzom odgovoru, Smile svidja mi se ovaj forum i ovo je odlicno sto postoji mjesto gdje se mozeš informirati o svemu sta te zanima, naravno, vezano za ovu temu.
Krumpo, u pravu si...sićan se da mi je stari govoria da freze skače i da slabo freže....ali zašto ne bi stavio vreću cimenta na nju, tj. neki uteg da se pritisne dublje u zemlju...mozda bi tada bilo bolje? I tia sam pitat dali ima negdi vidjeti kako izgleda plug za vaditi krumpire s tv 523? Question

Tia sam reć da je ova moja zemlja stvarno dosta teška i blatnjava, tako da je nije lako obradjivat. zimi zna poslije velikih kiša poplavit, a evo jučer sam kopao neku rupu za neki stup, i vec na 20 cm dubine je voda. Okolo su kanali puni vode od obliznje rijeke, tako da na žalost, nije to baš zemlja za neku ozbiljnu poljoprivredu. Zato se i bavim s njom samo u proljece i ljeti, kad i tim kanalima ima dosta manje vode, i zemlja se malo osuši pa se može nesto i posadit. Ali samo za svoje potrebe....


Zadnja promjena: fireman.peter; 20.03.15 13:57; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : spajanje postova dva u jedan)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

evo i mene.... Empty Re: evo i mene....

Postaj by Tomo Vinković Požega 17.03.15 23:50

Pozdrav! Poorao sam i pofrezao hektare sa 420 u Slavoniji. Ne znam kakva je zemlja kod vas, ali tvoj Tomo može sve, eventuano mu kamen može smetati. Za dobro oranje jako je bitno da je plug dobar, lemeš oštar i najbitnije-dobro naštelati plug i tvoj Tomo može orati toliko duboko da se sam nasuče na svoju brazdu. A za dobro frezanje je najbitnije da je dobro i na vrijeme poorano i da zemlja nije prevlažna niti presuha. Znači, da bi dobro frezao, moraš znati i orati.

evo i mene.... 16lmfie

evo i mene.... 5cdtky

evo i mene.... By4xz

evo i mene.... 205rwvn
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

evo i mene.... Empty Re: evo i mene....

Postaj by Admin 18.03.15 13:35

Pozdrav

Dobro došao na Forum na kojem ćeš uživati u dobrom društvu. Radujemo se tvojim komentarima, iskustvima, mišljenjima hvala na lijepom i iscrpnom predstavljanju članovima/korisnicima Foruma...

evo i mene.... Welcome evo i mene.... Thanks


Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

evo i mene.... Empty Re: evo i mene....

Postaj by Gost 18.03.15 20:24

Uh, dobar si....buden i ja uskoro probao.....javin se sa svojim iskustvima i slikama. Pozz

Gost
Gost


[Vrh] Go down

evo i mene.... Empty Re: evo i mene....

Postaj by TomoVinkovic420 18.03.15 21:24

Dobro dosao Nikola Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

evo i mene.... Empty Re: evo i mene....

Postaj by bajki 19.03.15 7:36

Pozdrav i dobrodošao!

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

evo i mene.... Empty Re: evo i mene....

Postaj by Gost 19.03.15 9:26

Hvala svima! Smile

Gost
Gost


[Vrh] Go down

evo i mene.... Empty Re: evo i mene....

Postaj by fireman.peter 20.03.15 14:00

Dobrodošao na forum, želim ti prijatno druženje sa članovima.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

evo i mene.... Empty Re: evo i mene....

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.