Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Freze ručne izrade (homemade freze)

+7
ExtermoIvan
Krumpironja
Dubravac
Admin
fireman.peter
TomoVinkovic420
Tomo Vinković Požega
11 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Tomo Vinković Požega 16.03.15 22:03

Na prijedlog admina otvorio bih novu temu o raznim priključcima za naše TV koji su nastali ručnom izradom. Siguran sam da ih ima mnogo, kvalitetom ne zaostaju za originalima, naprotiv, mogu biti i bolji, a sve ovisi o sposobnosti, kreativnosti, mogućnostima i umijeću graditelja.
Za početak stavit ću slike moje homemade freze i još nedovršene sadilice krumpira, a ubrzo će doći na red rotaciona kosilica sa jednoim i sa dva noža, ralica...
Nadam se da ću svojim iskustvom nekome dati ideju i motivaciju da se upusti u izradu nekog priključka, a da će ostali članovi koji također imaju nešto ručno izrađeno podijeliti svoje iskustvo.

Freze  ručne izrade (homemade freze) 2yls8s2
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Tomo Vinković Požega 16.03.15 22:06

Freze  ručne izrade (homemade freze) 2ew37mf

Freze  ručne izrade (homemade freze) Nn751k

Pogon je vjerojatno većini poznat diferencijal od Lade, prijenos se pomoću lančanika i lanaca (od vitla) na svakoj strani prenosi na osovinu u omjeru 1:1. Ležaji na osovini su od tanjurača. Njih sam odabrao jer su predviđeni za rad u prašini, jeftini su, laki za montažu i zamjenu, samoudesivi su, i pokazalo se kao odličan izbor. Hauba je od lima 2 mm, a bočnice 8 mm jer su na njih pričvršćeni ležaji i diferencijal. Freza radi odlično, malo opterećuje traktor, a čak ju i TV-420 pogoni sa jednako opterećenja kao i originalnu frezu TV95.
Ovu frezu napravio sam 2009. godine i od tada svake godine freza oko 40-50 vrtova bez kvarova, samo sam prošle godine promijenio jedan ležaj na osovini (80 kn). Motike mi je kovač pravio od lisnatih opruga "Tamića" po dimenzijama orig. motika tako da mogu kupiti nove motike bilo gdje.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by TomoVinkovic420 16.03.15 22:22

Svaka cast za izradu, izgleda kao original. Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Tomo Vinković Požega 16.03.15 22:28

Freze  ručne izrade (homemade freze) 28ji0jt

Ovakav posao napravi u dva prolaska, s tim da je zemlja jesenas orana i nakon toga je mnogo kisnula pa je bila jako sabijena
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by fireman.peter 16.03.15 22:35

Super izgleda tvoja freza i još kako kažeš da se dobro ponaša, stvarno dobar priključak. Sve pohvale.
Koja je širina freze?

A sadilica ko original Very Happy .
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Tomo Vinković Požega 16.03.15 22:39

Radna širina je 125 cm, a ukupna širina sa štitnicima 138 cm. Vrlo je bitno što je šira od traktora jer bolje prekriva, nema tragova kotača što je slučaj sa originalnom TV frezom
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by fireman.peter 16.03.15 22:44

Upravo zbog toga me zanimalo, zbog tragova. Neke to rješavaju tako da se postavi više u jednu stranu pa je samo jedan trag koji se sljedećim putem pofreza.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Tomo Vinković Požega 16.03.15 22:47

Mislim da je bolje odmah prekrivati tragove, i što manje gaziti jer se to vidi. Otac je sebi za TV-420 zbog toga pravio frezu široku 115 cm, sa 5 baterija motika (moja ima 6), s tim da on ima pogonski lanac samo na jednoj srani pa dok freza, stranu bez lanca stavlja do pofrezanog tako da nema niti preklopa, frezanje izgleda kao bazen vode.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Admin 19.03.15 15:17

Pozdrav

Freza je i više nego odlična  malo uloženoga jako puno dobiveno, to se traži za nas obične ljude takvu frezu sa diferencijalom  sam već vidio kod susjeda u RS  u oglasniku kupujem-prodajem. Ova vaša mi je bolja i sređenija..

Freze  ručne izrade (homemade freze) Np2nojoqvzwhng3y3p5omysj

Što reći nego veliko hvala, na trudu i inovativnosti, domišljatosti, majstori ste pravi..

Srdačan pozdrav


Zadnja promjena: Admin; 19.03.15 23:44; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Dubravac 19.03.15 21:17

Bolje složi frezanje nego moja gramipova. Svaka čast majstoru.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Krumpironja 20.03.15 19:53

Vidim da lijepo radi bez obzira sta nozevi nisu spiralno slozeni nesto malo ko da jesu ali cini mi se da su sredisnja dva jednaka jedan do drugog,obicno se slazu sipralno, ima neke razlike?
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Tomo Vinković Požega 20.03.15 20:34

Eh da,dobra primjedba, to sam primijetio tek kad sam ju napravio. Ako budem pravio još koju, noževi će biti spiralno postavljeni jer ovako u tvrdoj zemlji traktoru daje malko nejednko opterećenje
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Krumpironja 20.03.15 22:20

I mislio sam da je tako heh mislim da je spiralnu i lakse pogonit ali bitno da si ti zadovoljan i da dobro radi
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Tomo Vinković Požega 21.03.15 22:01

Otac ima frezu sa spiralno postavljenim noževima, također ručno rađenu na kojoj je uklonio sitne nedostatke moje freze. Spiralno postavleni noževi dolaze do izražaja u tvrdoj zemlji, npr. proljetno orana teška zemlja gdje se u prvom tragu freza sa što manjim brojem okretaja kardana. Moja freza u tom slučaju vibrira, a ponekad i lagano poskakuje, dok očeva ne. Ali kad idem drugim tragom većom brzinom kardana, ili kad frezam jesensku izmrzlu oranicu, nema problema.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Admin 26.03.15 17:09

Pozdrav

Još jednu frezu traktorsku  pronašao na netu , napravljenu  od diferencijala  osobnog vozila  Lada, izgleda da se to veliko proizvodi na sve strane Very Happy

Freze  ručne izrade (homemade freze) 103395341414227442225386

Klik za veću

Freze  ručne izrade (homemade freze) 103395341414227442225386

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Tomo Vinković Požega 26.03.15 19:52

Odlično je napravljena, čak je u nekim detaljima bolja od moje. Taj diferencijal po svojim dimenzijama (širina 125 cm) i prijenosnom omjeru u svim pogledima odgovara za izradu freze za sve TV traktore.

Evo freze ručne izrade mog oca napravljena za TV-420. Kvači se u 3 točke, široka je 115 cm, pa da ju može koristiti i TV serije 700, ima 5 baterija po 4 noža spiralno postavljenih. Stara je 3 godine i dosta je već pofrezala. Pogonski lanac ima samo na jednoj strani što je i prednost i nedostatak - prednost u tome što se manje poznaju preklopi redova, ako se preklapa sa stranom bez lanca (lijevom) preklopa uopće nema, a nedostatak je što je lanac u
odnosu na pogon sa dva lanca duplo više opterećen i već je jednom puknuo. Uglavnom, radi odlično.

Freze  ručne izrade (homemade freze) Von6ac

Freze  ručne izrade (homemade freze) Muwprr

Freze  ručne izrade (homemade freze) 30wpnw4
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by ExtermoIvan 22.01.16 0:49


Pozdrav svima, nije me bilo odavno. Obaveze. Napravili smo frezu za Tomicu i bili malo nestrpljivi da je probamo . Postavicu slike i ostale bitne detalje uskoro.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by vica022 22.01.16 8:20

Bas me interesuje taj prikljucak i izrada ali postavi samo to u odgovarajucoj temi o prikljucima da neprljamo ovu temu. Kasnije ce nam svima lakse biti pronalaziti sto nam treba

_________________
Freze  ručne izrade (homemade freze) Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Tomo Vinković Požega 22.01.16 9:02

Ajde obavezno opiši frezu u odgovarajućoj temi, ja sam prije dosta godina pravio frezu koja mi još uvijek vjerno služi, zanimaju me tvoja iskustva
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Freza Tomo Vinković ručni rad

Postaj by tomo522 22.01.16 21:54

Čini mi se da dobro radi
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by ExtermoIvan 23.01.16 0:33

Freze  ručne izrade (homemade freze) 11vpkq10



Freze  ručne izrade (homemade freze) 225

Freze  ručne izrade (homemade freze) 324

Freze  ručne izrade (homemade freze) 419
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by ExtermoIvan 23.01.16 0:41

Braca i ja smo resili da napravimo frezu koja nam je preko potrebna. Imamo dosta maline i ostalog voca.
Od materijala smo sledece koristili:
Plocevina 5 mm za osnovni deo
Plocevina 8 mm za bocne nosece delove
Osovina pun materijal 35 mm
Dva lezaja sa slike 35 mm i jedan 25 mm
Diferencijal je od mercedesa kao i poluosovina za prenos
Dva lancanika od kombajna Zmaj, lanac 5/8
Spaner za lanac od Citroena c5 , ostalo od servisa he he
Nozevi od Tome Vinkovica
Prirubnice od cevi za grejanje unutrasnji 35 mm a spoljni 145 mm
Osovinu smo pojacali sa odgovarajucom cevi za svaki slucaj
Kacenje smo prilagodili nasem Tomici. Naravno brdo zivaca i malo vremena ali smo prezadovoljni.Jos malo da regulisemo hidrauliku i perfektna stvar.Jos slika uskoro sa detaljima.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty freze rucne izrade [homemade freze]

Postaj by Tomo Vinković Požega 23.01.16 23:57

Koliko je široka? Napravili ste ju vrlo vrlo masivnu, postoji mogućnost da će ju teško dizati Tomica. Na mojoj frezi bočni noseći dijelovi su 8 mm a osnovni dio (hauba) je 2 mm. Napravio sam su ju za TV731 koji se doslovno igra s njom, a lako ju nosi i TV420.

https://agro.forumhr.com/t600-freze-rucne-izrade-homemade-freze

Osovina mi također nije puni materijal nego cijev debele stijenke promjera otprilike 60 mm. Prirubnice na koje se pričvršćuju noževi su za svaku bateriju noževa po dvije debljine 6 mm. Vidim kod tebe su prirubnice vrlo masivne.

Rekao bi da je dosta lakša od tvoje. Frezam puno i od 2009. godine kad sam ju napravio nije bilo kvarova.

Otac je sebi napravio malko manje masivnu od tvoje i TV420 ju dosta osjeti, čak ponekad na neravnom terenu zna lagano podizati prednji kraj traktora.

Iz slika ne shvaćam princip kvačenja na traktor, kako i gdje ju kvačiš?
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by darko123 24.01.16 10:56

Dobro je odradjena znaci nije tesko tomi raditi sa njom Very Happy ja imam onu orgi al ona nije nesto jer je laka pa ne moze bas fino da odradi posao Wink
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Krumpironja 24.01.16 11:43

Zato sam ja stavljo zivi uteg od 80 kila pa da vidis koji poso obavi Wink
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.