Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oranje

+11
TomoVinkovic420
ExtermoIvan
tomo522
vica022
htavaresportugal
Dubravac
reider 1
darko123
fireman.peter
iwanho 1
Admin
15 posters

Stranica 11 / 15. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by iwanho 1 11.10.16 8:55

Reidur,

Ne vjerujem da buš sijal pšenicu ili ječmen. Za zimsku brazdu ima vremena. Ako se ranije napravi, zemlja se do proljeća više slegne.
Ja sam čak nisam oral cijelu parcelu nego samo dio na kojem bu pšenica, iako bum ovako imal više zafrkancije.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 11.10.16 14:23

Imaš opet prav. NEču saditi pšenice. NA dvoru imam uvijek povrče, al u dolini nije dorečeno, što če biti. Povrče i buče, ili samo povrče.
Ovdje sam orao decembra, godine 2012. Dokumentirano eto. I išlo ljepo.(slika spodaj)
Tako, da nema razloga za zabrinjavanje. A govno neču ni voziti, pa maka se do sada sakupilo, za ozbiljno pognojenje njive na dvoru, koja služi za povrče. Ljeđa me bole ove godine, a sad je još vreme zatvorilo, tako, da ču prestaviti to za iduču godinu.
http://www.mojalbum.com/reider/zetor/oranje-2012/20325308
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 13.10.16 20:19

Ivanhu me razpituje oko oranja.

"Ti oreš sa Zetorom. Koliki je unutarnji razmak između zadnjih kotača na Zetoru? Pretpostavljam da je između 105 i 115 cm. Jel te jako vuče na stranu? Veći problem mi predstavlja kaj bu na kraju ostalo za 10 cm više neizoranoga uz među. Vjerojatno bum probal tak orati, baš me zanima kak bu išlo. "

Pozdrav Ivanhu:
ZAboravijo unutaršnjo mijero kod Zetora. Možeš izračunati 194cm-2x14.9". TAko na brzino računski iznosi(119cm), loših 120cm.
Ni malo ga ne nosi, ni u težkoj zemlji, osim jednom se malo napatijo, kad u juliju u največi suši zapeklo tvrdo zemljo orao neke godine, kad htijo sijati pšenico, a svejedno moglo se bez problema pravac držati. Samo se osijetilo blago poplesivanje, mrdanje prednjih kotača u brazdi ljevo desno. A to trebamo znati, da nema ni jednog utegova na sebi nigdje, pa zato problemovi. Nekvi jih imaju izpred koljevke, izpod originalnog nosača+prednji tegovi+tanjuri u kotačima, u svakom po 3 komada. Nepopisna teža.
Normalna dubina bila je tada 25 do 27 cm, zahvat 2x 12". A regulacijona straga cimala je ko vrag. Osijetijo to na cijeloj šasiji. Podigavala je plug van zbog sile. Veliki dijelovi zemlje lomili se van sa površine. Orao tako tada i nikad više.
Najbolje orao je naravno, kad bijo ožje postavljen. NA original širini 180 cm super išlo, na 188 išlo isto super, a tada bijo je pomak pluga potpuno u krajnoj ljegi na prečnom nosaču pluga. A kad išao na 194, tada sam trebao svornjak okrenuti, da sam pridobijo dodatan pomak pluga do desnijeg kotača. A naravno, da se sa svakim proširavanjem povečava kosa vuča...

Ak se sijetim tvoje prošlogodišnje priče, problemi jesu kod orbe sa jednom brazdom u težkoj zemlji, a jedna ti treba, jer 2 zahtijevaju preveliko vučno silo. Predpostavljam, da može iti na laganim zemljama, al ova "težka" njiva če raditi problemove. No ove godine ona je več izorana, tako, da treba da ide na onoj ravnici izpod kuče. Bez brige.
Dobit češ i udobnijo ljego i kod orbe. Trebaš znati, da traktor, koj je uzki, više je nagnut kod istoj dubine, prema sirijem traktoru. Kod freze i malčera možeš zamaknuti prema desnoj gumi, pa možeš tako sve raditi.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by iwanho 1 13.10.16 21:51

Evo, upravo si potvrdil moje tvrdnje. Ovak proširen ima čak veći razmak između kotača nego sam napisal. Meni je sad razmak 102 cm, a vanjska 166 cm. Prošle godine nisam dobro poštelal plug i to je doprineslo sili zakretanja. Na onoj teškoj njivi tek treba pomalčirati drače u kojem su bile buče. Izorana je samo livada pored i tam sada raste rauola. Nažalost jako slabo napreduje. Oral bum sve zajedno kroz jedno mjesec dana (ovisno o vremenu).
Navodiš još jednu činjenicu. Uži traktor je više nagnut. To znači da je na kotačima koji nisu u brazdi mali pritisak pa brzo proklizavaju.

Kam naj se žurim? U mojim godinama se jedino morem požuriti na groblje, a to nije Bog zna kaj. Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 13.10.16 22:20

TAko je! Užji više je nagnuti, al još više zahtijeva blokado diferencijala, jer se razterete gornji točkovi. A opet trebamo znati, da ak je povečan pritisak na kotače u brazdi, je bolje ak je govno na zemlji, pošto samo oni kotači u brazdi hvatijo...Znači sve u svemu, lakše je raditi sve, ak je širok, osim, ak se svuda može sa njim proći skroz, i ako se ne ide oko kakve međuredovne obrade( onda...kao kaže Krompi, metar i pet je zakon...).
Bolje je proširen i, da se ne sakuplja zemljina izza kotača i med blatobranima. Zato je moj prijatelj, koj išao sa mnom po Zetora u prvom tijednu mi pomognijo proširiti kotače straga. Zbog svih tih poboljšanja: lakše čiščenje izza kotača, stabilnost na terenu, manja nagnutost u brazdi itd...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by iwanho 1 14.10.16 11:05

Eto vidiš, ipak se brzo usuglasimo. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 14.10.16 23:34

U najožim opcijama traktora, uskoro da ne kažem "nemoguče" je pošteno orati. Jako nagnut si, a blatobrani jako se zašopavajo. Kod komšije, koj mi došao umijesto mene orati Štoretom 504 umijesto Tv-ja, zašopavalo se mu često!. I to on pustijo skroz noč. Onda se zapeklo. i drugi dan demontirao kotač, da mogao sprazniti. isto meni na TV 826. Blatobran se direktno ljuljao, kad se kotač okretao, tak ose zašopao. A kod Torpedo 55 tx, kad sam orao, i drugog dana vozijo castom do druge njive, guma se mi zapalila... Rolling Eyes Crna je magla išla izza mene. A kod tog Goldoni Stara 3050 u najožjoj verziji, ima dva prsta zračnosti između kotača i blatobrana(bar po sliki viđeno). Treba se to šopati, da peče glava. Najbolje je miješavina biljnih ostataka, kukuruzovine i mekanog blata-ilavice i to do dobra sabijeno:scratch:
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by Krumpironja 15.10.16 1:37

Vidio si kako sam ma rijesio problem blata na uskim traktorima hehe skinuo sam blatobrane cheers
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by iwanho 1 15.10.16 9:23

Lako ti skineš blatobrane. Tak sam i ja mogel na Pasqualliju, Ali na ovom, ne bi išlo.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 15.10.16 22:38

Hehehe. BAš sam se mogao nasmijati vama dvime heh. Krompi, pa vidijo sam onu sliko. hehe. Izgleda kao fotomontaža!.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by Krumpironja 16.10.16 2:17

Hehe ja sam rijesio problem blata, ali ja znam to rijesit i bez da skidam blatobrane i na maxteru se nakupi ali ja to dok je frisko jos isperem sa mlazom vode i ne cekam da se posusi i nema problema, na ac imam dosta slobodno posto moze jos na uze ic
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 16.10.16 11:05

Da. To je riješenje, al znaš, tamo kod unaca ja sam hodao orati, kad sam imao slobodno vrijeme, i oralo se max koliko si dostignuo. Onda idi usrijed noči kuči.Drugog puta, štartaj i vozi. Niko nije gledao blatobrana. Osim, kad se počelo dimiti van izza gume...
A tvoja zemlja i naša...Sa našom moglo bi se zidati kuče.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by iwanho 1 16.10.16 14:21

Najbolje je odmah iza posla oprati alat, ako je to ikako moguće. Ove godine sam ostavil neopran malčer jer sam planiral za dan dva još malčirati. Od posla se odustalo i u međuvremenu je pala kiša. Za slijedeći tjedan je najavljeno još kiše i sad se razmišljam kaj mi je bolje napraviti. Sutra oprati malčer ili, s obzirom na to da je blato već zasušeno, ostaviti do slijedećeg malčiranja.
Plugove ne perem, ali nakon svakog oranja obavezno ostružem nekom drvenom letvicom zemlju koja se eventualno ulovila.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 16.10.16 19:55

Kod nas kaže se se tome, što ti se dogodilo: "Splet neljubih okoliščin".

Pranje napokon rada najbolje je, al sam znaš, da se to ponekad ne dostiže, il su načrti drugčiji, pa...

MAlčeru se u ugle zapeče blato sa prljovino i nakon dužeg vrijemena, ni maleni mlaz vode ne odčupa van toga. A kod pluga ni ista situacija. JA pluga nikad nisam prao. Osim, kad sam ga išao bojiti heh.
Plugu se sakupi ponešto biljnih ostataka, koje visijo preko daske, al malo zemlje na daskama ostaje. To obutvijo očistim več na njivi, i rukom odbacim biljne ostatke, al kod kuče stavim pod krov i daske, i sve gdje je zemlja boju izklizala, namažem starim menjalniškim uljem. Ono je čistije nego motorno, i još gušče. TAko plug kod ponovne upotrebe, odmah počinje ljepo raditi, al zahrđan sam znaš ne baš tako dobro, i još obraba dosta je veča.
Znam, da kod svih nema iste mogučnosti, staviti sve pod krov, al ljudi koji na svoje strojeve nešto daju, neki krov naprave, pa maka drveno šupo.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by iwanho 1 16.10.16 23:04

Ja plug pošpricam s WD40 i spremim pod krov i još daske omotam vrečama koje onda pokupe zimsku vlagu iz zraka.

Frezu sam opral odmah nakon posla. Sreća kaj sam kupil miniwash s kutnom mlaznicom pa sad lako dojdem do svakog ugla.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 17.10.16 12:26

Hehehe izvini, ali ono oko konzerviranja pluga dobro sam bar malo se nasmijao. NEk se zbog toga ne ljutiš.
Ali moje je mišljenje, da sve što je točno ili tesno omotano bilo kakvom folijom, il ceradom, izpod nje limeni dijelovi "znojijo" se. Mi kažemo "švicajo". Vazdušna vlaga na hladnim površinama lima kondenzira i sakuplja se u kapove. I zato lim počne hrđati. Ne znam tvoj dotičan primer. A jednom sam cerado odbacijo negdje na nekom stroju, pa izpod curila voda. Možda poleti. Ne sijetim se. Ali dovoljno mu je uljem premaz, tamo gdje ti staviš plug, ljepo izpod krova. Siguran sam. Vazdušna vlaga na hladnim površinama lima kondenzira i sakuplja se u kapove. I zato lim počne hrđati.

Mini vosh imam i ja. Dodani bile 2 pištolje za različni mlaz i pritisak, al več u garanciji ona za veliki pritisak 2 puta odkazala, pa koristim zato samo jedno. I zadovoljava potrebe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by iwanho 1 17.10.16 14:38

Zakaj se smiješ. Pa nisam napisal da su vreče najlonske. Vreče su velike (0,8x0,8x1 m + poklopci) pletene i samo na nekoliko mjesta dodiruju plug. Koristim iste vreče u koje skupljam izmalčiranu kuruznicu.
Oranje                                      - Page 11 Sw92xz

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 17.10.16 19:19

A ovo je druga pijesma. JA sam imao tu sreču, da svak može donesti dijelove cerad, sa posla, pa nekve stvari ja sa njima pokrivam. Da jih vijetar ne odbaci, konopom za baliranje fiksiram jih na uglima. Ovo se pokazalo za najsigurnije, da ne odbaci pokrivala vijetar Mad

Plug ja sam uvijek i gledao, da on lemežem ne stoji u zemlji. Izpod njega stavim nešto. A treba je i paziti,da se onda ne preokrene, kad stoji. Ili sam od sebe, il se oko njega igra dijeca. TAko sam ja sa šupe odterao dijece od komšije, koje su se sakrivale u mojoj šupi. Isto i nečaka. Onaj moj Posavec ak padne možedu podignuti dvije čovijeka, al kad se kod poznanika preokrenuo Regent, išli smo po prednji utovarivač.
JEr sam slučajno tamo bijo, imao sam priliko uslikati taj plug(imaju dva ovakva ista sada, jednoga još dokupili, pa neznam, dal je to onaj, sa kojim sam radijo, il je to onaj njegov bratec)Izgleda, da oreju sa dvima traktoroma istovremeno. Jednog vuče Fiat 70-56, al drugoga Geotrac Lindner 90:
Oranje                                      - Page 11 Fotografija-0025
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by iwanho 1 17.10.16 20:07

špaga od bale je univerzalan alat. Laughing Čak jednu vozim na traktoru za svaki slučaj. Doduše, premalo za šlepanje, ali nek se najde. Wink .

Obavezno ispod lemeša i pete staviti daske. Regent je težak i k tome visok pa ga treba dobro podložiti. Moj leži na vrhu lemeša prve brazde, peti druge brazde (kad je montirana), original nogici na jednoj strani i drvenoj klocni na drugoj strani.

Izgleda da Regenti imaju slabo mjesto na daski. Vidi se na slici da su zavarivane. Znači nisam jedini kome se to dogodilo.

Većina ljudi se boji težih plugova, a neki teži plugovi se lakše vuku u oranju nego drugi lakši. Samo je pitanje nošenja. Ja moram biti oprezan kad idem uzbrdo. Ako bi brže došel na veči kamen ili busu zemlje brzo bi prvi kraj bil u zraku.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 17.10.16 20:22

Cijelo klopko špage imaš kod kuče?

Prijatelj, samo pazi, kad imaš demontirano zadnjo brazdo. Da se što ne dogodi. Posatre ti noge, il kome drugome. ZA ovo situaciju(jedna brazda), bi ti ja svetovao, da napraviš negdje na plugu metalan prihvat, i pravo metalno nogu, da sigurno stoji. Drveni stub, može se izmaknuti, ak ga zaista nemaš sa  nekvo spono privijačenog.

Regent je sasvim dobar plug. A ak bi mi znali, koliko je taj plug sa slike Ha zemlje preorao, saznali bi, da su daske več svoje odradile(se amortizirale). A ljudi štedimo, pa popravljamo, kako dugo se to da.

Komšija kupijo drugi polovan plug upravo ove dane za Micormic 80 nizka verzija. Kojeg neznam. Virojatno okretnog, kako sam ga razumijo. Prije imao Štore 504, pa zanj kupijo novog IMT 2x10". Sad kaže, da želi večeg. Samo je kazao, da i sa tim malenim krajnim desnim plugom, kad je težka zemlja i nabacano govno, da na blago uzbrdico ne može vučt. Sad bi okretača onda vukao nizbrdo ljevo okrenutog.

heh, za mojih 40 ara orbe dobar je baš svaki plug. ZAto če taj Posavac služiti več dugo godina kod nas. A to je moj 4 plug u životu. A virojatno zadnji.

Ovo je ona zloglasna njiva, koju orali na 3 različte strane sa dvima traktoroma ,svak počeo sa svoje strane hehe. Pola njive vidim, da je napuštene na početku. Fiat 70-56 okretača Regent 2x14" na gore ovdje ni sa tegovima nije povukao, al New Holland TL 100 povukao je okretača Lenken 3x 14". Samo nije bilo ekonomičke računije ,pa smo onda obadvije vukli sve na dole. Išlo brže.
Oranje                                      - Page 11 Fotografija-0017
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by iwanho 1 17.10.16 20:58

Nemaš straha. Moral bi ti poslikati pa da vidiš da je tak s kurbosima zalotrpan da jedva diše. Laughing Laughing Laughing Laughing
Mala šala.

Uvijek kad ga podložim probam s rukom koliko je stabilan. Ako ga svom snagom ne mogu nagnuti niti na jednu stranu, onda se ni sam od sebe ne bude. Na drvenom podmetaču tak leži da se drvo ne može izvaditi prije nego na hidrauliku podignem plug.

Ovo je pravi brijeg. Bolji izbor je orati samo prema dolje nego mrcvariti traktor i sebe. Ja sam također negdje pročital da se Lemkeni jako lagano vuku.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 17.10.16 21:05

Lenken ima peresave daske, taj sa kojim orao. Opal 110 model. Dobar plug!. Znam, da smo ga platili tada 750 hiljade tolara(ak se ne motim). Još ga imju kod unaca, al vuče više ga ne NH, več Deutz Fahr 130, kojeg u životu nisam vidijo, jer me par godina tamo nije bilo. NEko mi kazao, da bi nek vagao onaj traktor 7 ton, al ja neznam. Čini mi se previše.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by iwanho 1 17.10.16 21:26

Po katalogu Deutzi te snage imaju oko 6 tona. Mislim da tome treba dodati težinu tekučina (ulje i gorivo) i eventualne utege. Za čas si na 7 tona.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by reider 1 18.10.16 17:58

Da, al jedni vagaju sa, jedni bez utegova.

Sad sam se sijetijo dvih priča, koje su se desile upravo na tom mijestu, gdje kaže slika, kad sam orao onih godina.
Traktorom NH TL 100 orem nizbrdo na njivi na sliki. Tada je bijo star manje od dvih godina. Več kad sam išao do one njive sa plugom, mi se činilo nešto neobičajan rad papuče kočnice. Kao da svaki krat hvata na drugoj višini. Pošto je svejedno kočilo, nisam oko nje vodijo brige. Orem ja nizbrdo, podignem plug i želim zakočiti. Papuča padne do kraja unutra, al traktor počinje se kretati prema brežini iznad asvaltnog puta, koj dođe na sliko sa ljeve, a se ne vidi. Svi bi sad kazali, nek povučem ručno kočnicu, al u onom momentu nisam se sijetijo. Srečom napokon 3 il 4 pokušaja kočenja nogom, zakočilo je. A zaustavijo sam se sasvim na rubu tog brežuljaka. Onda zovem ja unaca, i oblajem ga, zar nije mu bilo toliko vrijedno, da me napomeni, za neizpravno kočnico. On mi kazao, da nije ,jer kočnica radi, a treba pritisnuti par puta. JA, istina, mu ja kažem, ali tada je več ponekad prekasno. On me pomiri, da traktor je u garanciji, i da serviseri dođu. Pored onih kočnic u garanciskom roku, bilo je još dvije mana, koje su u garanciji sređivali, al unac bijo tako ljut, da zastopniku jasno i glasno kazao, da onaj je zadnji NH na dvoru njegovom. Neutral

Druga priča opet na sliki kod orbe, bila je sa istim traktorom, i plugom Lenken. Kad završim sa orbo, zaustavim se malo iznad viđenog križišča na travi izpod njive, koja tada bila dosta veča prema dole. Spustim plug zbog sigurnosti i zaustavim motor. Sa stanovnikom bližnje kuče(vlastnikom ove njive, koji prošle godine je umro), pijemo piče, koju on meni donjeo. Popijemo jedno il dve dozi, pozdravimo se, skočim u traktor, jer bila tama, i žurilo mi se kuči, jer prvo sam trebao uancu natrag vratiti stroj, a onda autom prema kuči. Upalim motor, svijetla, izključim prednjo vučo i cestno 1 brzino i idemo. Odmah, kad sam se želijo početi kretati, pa maka bijo nizbrdo, osijetijo sam nekvi otpor kod vožnje, da je jedva se traktor u malom gasu mogao kretati. Prevozim kakva dobra dva metara, kad začujem jako vristanje čovijeka izza traktora. Vraga, pao mi on izpod traktora, si ja mislim kod sebe. Okrenem se istovremeno i zakočim. E, vidi vraga, zaboravijo sam podignuti plug Razz Tako sam 3  brazde preorao mu više od 2 metara, a čovijek drugog dana trebao motikom zakapati. Sigurno me psovao ko sam vrag. pirat
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by iwanho 1 18.10.16 20:00

Pa moral si mu nekak zahvaliti za piće. Laughing Laughing Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Oranje                                      - Page 11 Empty Re: Oranje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 15. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.