Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Preše za male traktore

Go down

Preše za male traktore

Postaj by Gost on 02.02.15 21:13

malo pretraživao net i naišao na proizvođača balirka koje bi odgovarale za traktore Tomo Vinković i njemu slične:

http://www.abbriata.it

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Re: Preše za male traktore

Postaj by TomoVinkovic420 on 02.02.15 22:20

Eh da mi bi jedna ovakva, kod mene sigurno ih nema nigdje kupiti, a i da ima sigurno su skupe.
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 03.02.15 18:18

Pozdravljen ZbalijaTrebam ti da ti kažem,da može Tv raditit i sa klasičnimi malim serijama kockavih preša.Postoji i video klip,što več sam znaš,ali uvijek je pitanje do kakvih naklona terena je to moguče.Balirka za kocka bale ima jako neugodno lego osovine sa kotači i jim je vaga upravo v sredini na osovini.To se vidi,jer ima preša prilično kroz tono,ali na kuki mogu jo digniti malo jači čovijek.Znaš i sam,da je TV na zadnjom kraju lahki,tako da predvidevam,da je težko jo obvladati i kretati na brdima,da ne napomenim,da cima virojatno na volanu,ak nema hidro volana.A u normalnim uslovima,da nije prejak breg možeš bez ikakvih problema raditit.Takvo prešo kao je moja radili su i sa Zetor 25ks.
Svrha svega je ,jer sve radi zamašnjak.Ti mu samo podaš početno brzino.

Jeste Tomo novi stroji jesu skuplji.Ja nisam sa vlastitimi očima vidijo ni jednog srečneža,koj je kupijo novo kockavo balirko i ni sanja mi se ne,koliko koja košta...

Ali ima blizu mene čovijek rolo balirko neznam koje firma i radi metar bale.kaže da je balo slame mogučnost dizati ,ak su dvije jači ljudi,ali on jih zloži sa pomočjo daske stavljene u kot.Ima fiksno komoro.Goni jo s klasičnim traktorom.Virojatno treba jači traktor zanjo od TV.Manjeg stroja kod mene nema.LP
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3014

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 03.02.15 20:33

TomoVinkovic420 je napisao/la:Eh da mi bi jedna ovakva, kod mene sigurno ih nema nigdje kupiti, a i da ima sigurno su skupe.

na internetu sam nailazil na cijen od 11-15t dolara, ovisno o modelu za nove.

reider ove su lakše od jedne tone, sad kako bi se ponašale u radu sa tomo,
teško je reći bez probe. ja se držim da za pravilan rad preše prvi preduvjet je dvostepeno kvačilo

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 03.02.15 20:52

Huh ovo košta.Takva malena preša i oko 10 hiljade EUR.Huh bilo kako računati-ne izplati se.
A kolika jim je ovi kockavi širina pick-upa?
Inače preše izpod tone klasičnig gabarita,pa maka je mala marka modela počinjejo od tone naprijed,ak na pamet uspoređujem po moji.
Išlo bi,ali trebaš praviti jako enakomerne redove zbog toga je nema dvojnog kvačila i kad ideš u novi red sigurno trebaš iti sa takvo brzinu koja bude sigurna.A to možeš raditi da se razumemo na tak način bale samo za sebe,jer boga mi kakve redove ljudi naprave i gdje.

LP
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 26.01.17 12:21

Evo riješenje za lagane-male traktore. Može se dokupiti polaosovina sa kočenjem. Namijesti se na ljevi kraj preše, gdje je veči kotač, jer tamo je sakupljena u večini cijela težina stroja. Osim malo je cijena baš ozbiljna il se samo meni čini. Bolje kupiti samoutovarkino, i prepiliti ju na pola, pa imaš dvije komada.
http://www.agrooglasi.si/oglas_kmetijstvo/rezervni_deli/pnevmatike,_platisca,_verige/polos-z-hidravlicnimi-zavorami-za-balirko-gozdarsko-prikolico/1006391
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by darko123 on 28.01.17 17:42

Ih da mi je jedna takva presa Very Happy
darko123
član
član

Broj postova : 274

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 28.01.17 17:54

Darko, ovakve male preše teže se dobijo, kao obične. Jako malo puta pokoja dođe na net. Jednom došla je gore jedna ozka, vlastnik kazao, da je "brdovska", iste firme kao moja, samo da kotače imala straga izza hedra, a i heder malo ožji, pa zato bila sasvim ožja od moje. A to je u istini i jedna ta jedina preša ove marke, kakva je moja, i nikad do sad drugje nisam vidijo ovakve preše ko je moja. Tako, da zaista neznam, kojeg vraga sam kupijo heh.
Znači, prije češ pronači obične veličine, nego ovakvo malo sa gornje Zbalijine slike(pričam za polovne, jer nove vidiš, dobiju se, samo nemoj pitati za cijeno).

Preša malo je problem, jer lagane traktorčiče ljulja, pa maka je najmanja preša, koja se dobije za nabavak.

Evo, ova upravo napravena za Ivanhu-ja za mleveno kukuruzovino heh. I još ne ljulja ova preša traktora, jer je za okrogle bale. pirat
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 28.01.17 20:44

Sline, sline i pokoja suza  Sad

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1505

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 29.01.17 6:46

Ma tvojih suza zaista nisam htijo No
Kod mene poznanik u mom selu kupijo je za Lamborđinija 60 malo prešo za okrogle bale i motalico. Ne za ovakve male sa zadnjeg klipa, več rade premer negdje 80 do 100cm. Suho balo možeju dvije momčadi podignuti. Vlastnik kaže, da je zadovoljan. Po mome koj nema dosta za raditi, tada je to super. Malo je samo problem uslužno raditi, jer nekvi željeli bi klasičnih mijera scratch Radijo je i uslužno, al u manjih količinama. Po meni bala treba suha biti ovakva ,da jo može jedan podignuti, inače opet mi trebaju strojevi za menevriranje. Male okrugle teže je nalagati na prikolico, kao kockaste, a i jednostavnije je balo otvarati i po dijelovima ju nositi životinjama. Tako, da za sad ostajem na kockastim.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 29.01.17 19:20

Nedostatak ovih rolo je zaustavljanje prije izbacivanja. Vjerojatno zbog vezanja bale. To dosta usporava baliranje i zato male nisu popularne. No, opet mi se čini kao da ovaj na videu ide nešto brže nego kod baliranja u kockaste bale. Možda je to samo zato jer nema puno mase.

U svakom slučaju za nas male, kak bi pri tebi rekli, vrtičkarje, su kvadratne bolje rješenje za krmu. Nažalost kuruznica se s njima ne može balirati. U stvari ipak se može, ali samo dok se nekaj ne polomi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1505

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 30.01.17 6:55

Ma naravno, kad veže, ne može uzimati nove mrve, a i izbaciti jo treba, pa se komora opet treba otvoriti, i tada opet ne smije raditi. A po meni, kak ja mislim, inače rolo balirke su brže od koskavih, jer imaju uvijek vrijeme rada, dok klip kod kock ima povratan hod mrtav.
Ova sa slike može voziti ovako, jer količina mrve ji je zanemariva. Kod jako male količine mrve i kockave idu brzo.

Teoretski kuruznica može se u kocke prešati, al može stradati u neugodni situaciji vezački aparat sa iglama. Uni tvrdi dijelovi, koji nisu sasvim usitnjeni, možedu doći između njegove dijelove. Ak se neizbiježno treba balirati kuruznica, sumnjam, da je najbolje, da se malčerom čim bolje usitni, a i još bolje osuši.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 24.02.18 11:09

Evo i kinezi znaju raditi preše. Na oko mi se činijo stroj nekvi maleni. Pravi za male traktorčiče do 1,5 tone. A gledajuči detaljnije ove prospekte, stvar nije ovako mala. Preša vaga blizu 1,5 tone, što mi je gledajuči na kakvu nam poznato prešo Class Markant 55 prilično težka, jer je i težja od takozvane Markant-ke. KAo se vidi, preša ima takozvano "inline" pobiranje-punjenje, sve u istoj liniji, za razliko od MArkant-ke, koja puni sa strane. Podana je priporučena snaga traktora(40),al to se nezna, al je to mišljeno kw, il ks:
http://en.lovol.com.cn/products/pickupbalersmf30series.htm
Kod preše "inline" i preše na stransko punjenje najviše se vidi razlika u višini punilnog kanala, pa tako i bale jako visoko padaju na tlo. Po meni bolje rešenje za standardne traktore, jer slijedi traktoru i sile su u liniji kod vučenja, nema otvaranja i zatvaranja, a problem postoji kod nizkih verzija traktora, pošto mali klirens težko prelazi preko redova mrve. Loša stran ove preše je i ubacavanej blata sa kotača u prešo iz kotača na mekanim podlagama.
I još teža preša za ozbiljniji posao, teže 2,2 tone:
http://en.lovol.com.cn/products/strawcrushingtypebalermf60series.htm
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]