Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preša Vazzolar-njen remont

5 posters

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 06.05.15 8:51

Super dela. Protuuteg na klipnjači bu imal dvije funkcije. Za smanjenje vibracija i kao dodatni zamašnjak. Vjerojatno buš tek u pravom poslu videl i osjetil koliko bu pripomogel.
Vile također super delaju. Čini mi se da si brzinu vila odlično pogodil. To bi moralo delati kak vurica.
Nemoj kritizirati psa. Nije on glup. Kaj ne čuješ kak se veselo javlja kad čuje kak balirka lijepo dela.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 06.05.15 23:23

Protiuteg na klipnjači ima isto funkcijo kod mene kao kod svih motora.Da uništi vibracije,jer one štetijo svemu.Pogotovo je neugodno i vozaču ak ga drma u kabini ko vrag.
Neznam kako ima to riješeno koja druga preša.Gledao sam na nekom snimku Velgerico.Staro al mi se činilo,da izpod dekla vidi se kao nekvi protiuteg,koji se vrti.Htij obi to vidjeti na vlastite oči,al takvih starih modela kod nas nigdje nisam vidijo.

No kad sam jo sukao na zamajacu na ruke osijetilo se lakše sukanje sa manje odpora i to u vrijemenu ,kad ide klip(malj)nazad-inače,da preša mrvo.I tad se vidi,da reduktor klipnjačo podiže iz najnižje točke navzgor.Jer je klipnjača jako snažno napravljena se zna,kakva je potrebna snaga,da to podiže i još gura malj izpred sebe.Sila potrebna za podizanje klipnjače se sad izništi.A je fora još drugje.Malj sa klipnjačo se tada sa određeno brzino počejo pomicati nazad prema mrvi.Dijo ove kinetične energije se izništi,kad treba malo prije konačne lege stiskavanja počine rezati mrvo na noževima(nož na malju i protinož).Al cjela kiinetička energija se izništi (i još je je treba dodati)kad se mrva spreša do krajne lege klipa.+ te kinetičke energije jim pomogne kod gibanja i zamašnjak na reduktoru na ulazu vrtilnog momenta na stroj.

I sad gdje je tu poanta-ja kažem da se kinetička energija treba da se prereže mrva i spreša,al ja napravijo kontrauteg...Problem nastane u slobodnom hodu stroja-inače da kažem,kad ne vuče mrvo u sebe i ne preša.Tad se micanja i drmanja stroja najviše osjete..Jer kad ona na puno guta ide mirno ko bubica.Tu se onda vidi kakvi je traktor prikačen.I to su nekvi pričali,da sa lahkimi traktori težko radiš.Ma traktor ti ljulja naprijed-nazad.I znaš sam,ak mrda traktor od 3200kg,kako če onda ak je prikačen pola lakši..
A u slobodnom hodu i poganjanjem na ruke vidi se efekt,jer je težina klipnjače uništena sa protiutegom.Al kako se ponosi u radu na obterečenju pokazat če se.No ja se ne žalim,jer ju drže dvije vijka,pa se to če slobodno skinuti van.

Al pas kad laje kad ja radim sa strojevima-e to je duga priča zašto mi ide to na k...c.Duuuga priča.Rade dodatno bezvezno zbrko i ljudima ne samo meni para živce.Prvo para živce drugima,al na kraju najviše moje(pored toga ,da ti rade probleme i sam stroj),kad ti ljudi od dugog vremena ne znajo više što bi pričali i mislili i djele neželjene komentare-uzimajo još zadnjo željo do rada čovijeku,koji itak da sa muko napravi,da je sve ok jer uvijek kod radova je hiljado problema prije da je sve završeno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by fireman.peter 07.05.15 21:42

Prva proba je prošla dobro. Puno uloženog truda ali siguran sam da je došlo i puno zadovoljstva i da ti nije žao uloženog. Sve pohvale Reider.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Dubravac 07.05.15 22:24

Kod nas za sedam dana počinje kosidba pa bi mogao doći da zaradiš koju paru dok kod tebe krene rađa.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 08.05.15 14:41

Malo da si privoščim oftopic:
Kažeš,nek dođem tamo.Ova piča tvoja me sijeti  na dane u mladosti,kad sem vrlo rad čitao ratne romane.Posebno 2 svijetski rat.Piča je bila jedna o diviziji tenkova njemačke armije,koji su krenuli nad ruske snage,koje su se branile u tistom vrijemenu.Putevi za vlak bili su uništeni i tenkovi trebali su voziti sami na daleke puteve,koji bili su jako loši.Podizala se prašina i uvikla se u usisni sistem tenkova i jih uništavala,da bili su za na odpad i pored toga potrošili su jake količine nafte i od obrabe odkazali su svi pogonski lančanni prenosniki več dugo prije kad se tenk mogao početi boriti.
No to je ista priča ak ja dođem Zetorom u BIH.Al poed toga trebao bi kod vas raditi bale za dosta povoljniju cjenu od ovdje.Tako da...ne.I još uvijek nemam krova na Zetoru pa da me kiša ne dobije.
No kupijo sam lepak i boju.U prvom možnom trenu budem to pokušao napraviti.Jer mi je vrijemena još mjesec dana.

Imam sad kosidbo oko kuče sa parkovnim traktorčičem.Nedeljom se pokosi to oko kuče i odvozi na kompost pored šume.Rada imam cjeli dan.Sjeti se kako pjeva Parni valjak:Nedelja pr... Nedelja...

Peter:Rada je bilo nenormalno dosta.AL normalno,kad je gotovo ti nije žao.Još mi treba ventilator za izpuhavanje,pa bi nek bila preša savršena(ak bude test prošao bez problemova).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 09.05.15 8:18

Reci iskreno, bi li radil takav temeljiti remont da si unaprijed znal koliko bu posla ili bi popravil samo najnužnije?  scratch
No, vrijedilo je truda, a pogotovo kad ti inovacija s vilama eliminira jednog pomagača.  Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Dubravac 09.05.15 13:12

Prošle godine su nam u Mostar dolazili Austrijanci sa nekim prastarim traktorima kojima vuku kampere. Bio sam u čudu nisam mogao povjerovati da su iz Austrije došli s time. Smile
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 09.05.15 15:49

Najbolji način za razgledavanje okoline. Ako počne kišiti, skloniš se u kamper. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 09.05.15 20:56

hehehe.Nevijerovatno!Sa traktorom i to oldtaimerom u Mostar hehe.Fanatiki.Legende!

Kad sam Ivanhoo pročitao prvi dijo tvog posta(reci iskreno),mislijo sam,da se razpituješ po cjeni obavljenog rada.
No toga još sada uvijek ni sam ne znam,jer nisam to preračunal.I još mi treba ventilator.Tako da...

Bilo je užasno dosta rada.Ove godine sigurno ne bi išao to opet raditi.Virojatno bi uzeo malo pauze koju godinu heh.O ve godine ne bih više.Al skužijo sam tekom remonta,da bi iblo bilo kakav manj obsežni rad na njoj jednostavno na pola završen posao,koji bi bodel u oči,kad bi sa njom radijo.Tako pa je nekako bar za sada gledano savršeno i spremno za rad.

Ivanhoo-dodane vile nadomestijo čovijeka pomagača,al ne u svim uvijetima.Virojatno bude se na opasnih uzbrdicah -nenenakomernih to izključilo,da što ne uglavi u zemljo,a i kad se bude bacalo iz jako nagnutog terena na put na ravnici,gdje ja vozim sa ručnim vilama,da koga ne zahvati.No ima varovalni vijk(jako osijetljiv),al prije pukne stvori na nogi ti svejedno havarijo.Isto virojatno ne bude imalo nekog pomena,kad se bude pobirala red na ravnici,koja je jako tanka-malena i tad voziš sa jako velik obrzino.Zna se,da te vile budu napram vožnji traktora radile jak osporo i tu i tamo bi što zahvatile.Al treba se znati,da jih tada ni ne trebam,jer malo red bez problema sama preša u običnom izgledu pobira.No tad budu malo te vile "tukle" na prazno,al ne trošijo ništa,pa nek tučejo.
Pomognile budu na širokim redovima na sasvim normalnim uvijetima,gdje mi je prije heder puštao zbog uzke izvebe.To se dešavalo i na početku redova.Zna se,da su tamo zbog okretanja sa sakupljačem mrve redovi uvijek malo jači.I tamo je uvijek puštalo.
No vidjet čemo.Demontirat možem zadevo u pola ure...NE brinem se zbog toga.Da bar sve drugo če radit savršeno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by fireman.peter 10.05.15 8:54

Dubravac je napisao/la:Prošle godine su nam u Mostar dolazili Austrijanci sa nekim prastarim traktorima kojima vuku kampere. Bio sam u čudu nisam mogao povjerovati da su iz Austrije došli s time. Smile

Neke takve kampere sam kod nas sreo već dve godine zaporedom. Bilo jih je nekih 5 ili 6 od prilike a mozda i koji više. Sjećam se prvi put da je bio jedan od njih Same Delfino a uglavnom ostali su bili stariji modeli traktora. Vozači su bili isto starijih godišta. Very Happy
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 10.05.15 17:42

Reider,
nek vile rade i onda kad nemaju kaj bacati. Pa ne plaćaš i h posebno po satu ako pomagača.  Laughing Bitno je da one odrade posel na početku i na kraju reda kad treba ići jako polako da bi balirka progutala svu krmu.
Ako ne buš na tom mjestu imal pomagača, vile ne buju opasne za nikoga.

Peter,
to su stare ljubavi koje s godinama rastu. Mladima se takve akcije, koje se mogu nazvati podvizima čine smiješne, ali kad dođu u starije godine, cijene neke druge vrijednosti.
Kaj je ljubav veča, to više lako pretrpiš za onoga ili ono kaj ljubiš.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 10.05.15 20:27

VIDi se u svakome postu kod našeg poštovanog Ivanhooja,da čovijek koji je stariji modro razmišlja i priča.Po večini to rade izkustva.
Opet se mogu pod njegov post potpisati i mislim isto.

Kad si stariji misliš drugače.I svak ima svoje veselje za kojim ide. Tako stari ,tako mlađi.Vidim i ja kod sebe,da su misli drugačne kao kad sam bija star 18 godina. I sve više se približavam mislima starih ljudi. Ak bi imao mogučnost biranja,ak bi išao sa mladima od 18 godina u njihove krugove,od kojih svi imajo prstene u nosima i crveno obojene kose i iglama za drogo u park ,pljuju,popivaju rade probleme,pišejo sprejima po zidima ili sa tim ljudima sa kemperi,normalno bi izabrao stare kempere.Lakše bih se infiltrirao u njihove krugove heh.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by fireman.peter 12.05.15 21:51

Istina sve što kažete, nemam što više reči i pored toga da ne prljam temu o preši našem Reideru.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Dubravac 12.05.15 23:39

Danas mi ujak pokosio dvije parcelice biti će oko 50 bala. Dovoljno za moje dvije kozice.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 13.05.15 10:58

Kod mene u okolini radijo ljudi rolobale kao ludi al i one siloze u kanal sa samoutovarkama.No za prešo za kocketreba ti potpuno suha mrva,pa to sad ne može se napraviti.To radim negdje u sredini junija.Al možda na kraju,ak se pološi vreme u početku mijeseca.
Za vlastite potreba samo mi treba 50-70 max bala tako da sve preko prodam.Napravim jih oko 200 -230godišnje -toliko je velika moja parcela.Dvije kosidbe.Čini se dosta mesec dana do kosidbe,al okreneš se ljevo desno i bit če vrijeme za to tu.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 13.05.15 18:09

Ako si uspjel nabaviti ventilator, idući tjedan bi moglo biti suho lijepo vrijeme. barem prema ovoj prognozi.
http://www.yr.no/place/Slovenia/Roga%C5%A1ka_Slatina/Zgornje_Gradi%C5%A1%C4%8De/long.html

ili
http://www.yr.no/place/Slovenia/Apace/Sladki_Vrh/long.html

Znam da se sad krma puno teže suši jer ima puno vlage u sebi, ali je kvalitetnija. A za 4 sunčana dana bi se moral posušiti. Opet, ako prodaš krmu onda je razumljivo da te ne zanima previše kvaliteta, nego da ju pospremiš što je jeftinije moguće. Početkom lipnja (junija) bu sigurno suha duplo brže nego sad.
Pišem ovo zato jer ja, na tvojem mjestu, ne bi mogel izdržati da ne probam čim prije balirku u pravom radu, ako postoji i mala šansa.
Kad sam kupil plug, potegnul sam nekoliko brazdi za probu iako je bilo premokro. Jednostavno sam takav. Znatiželja nažalost kod mene često nadjača .

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 13.05.15 23:35

Heh.Neču kositi sada bez brige.Junija čem.I Za testiranje bude vrijemena.Bez brige.
Mi smo na severni legi zemlje i treba još dodatno koji dan dodatno,da se osuši sigurno.
Napako me sudiš.Ja dam ljduima koji mi kupijo mrvo uvijek najboljo robo,al lošo zadržim za sebe.Ljudi koji platijo trebajo da dobijo pravo robo.A ak nije,to kažem jim i pustim cijeno.Neču da me ko pljuje straga.
I na vrijeme junija trebam sušiti najmanje 4 dane,kamoli da bi sušijo ovo vodu kod 22 stupnjeva temperature bogami.Ma ni u 6 danih mi se ne osuši vijeruj mi.Ovo je samo za silos.

NO upravo točno danas prodo sam 100 bal prve klase sreča upravo prije sezone,da mi izpraznil podkrovje štale za novog.Koliko ostalo neznam-virojatno koja autoprikolica klase 2.No sreča.Mislijo sam,da ču trebati ja to sve prelagati nazad i spredaj napraviti prostor za novog.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Dubravac 14.05.15 22:32

Evo ja sam spremio samo naleti i izbaliraj za cijenu se nećemo čut.

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 9vTuwjA

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 EbwSUSi

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 67GMFKX
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 14.05.15 22:48

Vidim ,da je za vas sakupljanje mrve veseli obiteljski dogodek heh.A 523 opet nastrada.

No danas sam pričao sa unacom,da bude virojatno kosijo kraj ovog mijeseca,pa me zamolijo,dal mu izbaliram dijo količine,jer inače mu ne ide na podkrovje štale.Pa bude se lahko to iztestiralo kod njega.No malo se svađali uskoro tekom debatiranja,jer on zagovornik sakupljanja na puhač sijena,al ja zna se pa nismo niko od svog odustali...
No na kraju skužili,da ima svaka verzija nešto dobre i loše strane.isto ko medalja.

Al zetoru bojijo krov danas,pa se sad suši i bude se u doglednom vrijemenu to namjestilo.Ajd-LP.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Dubravac 14.05.15 23:43

Djeci prvo skupljanje sijena u životu pa su trčali pomalo nosili sijeno i puno vriskali.
Za tomu je posao bio prelagan malu hrpicu je prevezao.
Na ovu jednu parcelu balirka nemože stići pa ga ovako objedinim na jedno mjesto pa kad balirka stigne .
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 15.05.15 9:23

Kod vas izgleda,ko da su vrijemena ista,kao bila nekada,da se djeca igraju u prirodi-žive sa njo.Al mi se čiti kod mene okolo,da djeca bježe od radova i igre u prirodi kao satan od krsta.Računar-e to je to najbolje.I najbolje koja ratna igra gore...

Ja problemi su kod nekih parcelama i kod nas,jer su bregovi i priroda se sporo sve jače zeleni i putevi niso prevozni više.Sve manje ljudi čiste puteve,održavajo mostove.U dolini kod mene je most, napravljen bijo za lahke traktorčiče i kakav auto na travnjačkom putu preko potoka.No sad su počeli voziti redovito kombajni i traktori od 120 ks sa tandem priklicami.Most da kažem nije most.Samo su stavljeni kanali od betona.No to se sve razmrdalo i užasan je izgled toga.Voze ljudi pored kanala.Kotači se zapadajo u jarek sa vodom.A nitko neče popraviti-češ-ne vozim samo ja ovdje...
Ja imam u traktoru uvijek malo pilo na jedno ruko u kutiji za alat,da gdje mi put zatvara koja grana da jo odpilim,da mi ne odtere krova traktora,pošto jer ga imam sad na novo obojenog.Pogledao sam u radijono-suha je,al namjestit čem jo na vikend nazad gore,jer danas je jaka kiša,pa sam si uzeo pauzo od radova zunaj.

No baliranje mi se sviđa jer mi jednostavno jih voziti i može se dobro zložiti u podkrovje štale.Uzima malo mjesto,ne treba ne vil ne grabelj,ne trebam pripremati puhača sijena i tog posebnog voza na drvene lojtre,kojeg več ni nimam i tako nemam više ni puhača sijena.A moj unac nek on samo vozi tako do kuče sijeno-ne ljutim se ja hehe.A kako nek prodajem sijeno,ak nisu napravene bale?I tu mi je problem.
Moja je nova samo ta odluka,da budem radijo manje bale,da jih lakše podižem i tovorim,a u slučaju prodaje pustit čem ciejno premosorazmerno veličini.Duge su težke i pokoja se razsipa,kad ljudi jo nose i bacajo.
Na kontrolni letvi-šipki za dužino buden napraivjo crte,da budem uvijek imao nastavljeno isto dužino.Jer nekvim strankam treba napraviti klasično veličino.Nekvim ljduima bala nije nikada dovoljno duga.Samo jim neikako ne možeš obrazložiti zašto ne možem napraviti 1,5 metara dugo mu balo...Ma možem,ak jo on može transportirati,ak se ne razsipa več u ovome trenu,kad padne sa stroja van.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 15.05.15 9:48

Reider,

oprosti ako sam te uvrijedil. Nisam mislil da kupce prevariš, nego da ti je bolje prodati nešto jeftinije krmu koja je možda prezorila i puno se lakše osuši nego da imaš problema sa sušenjem ako pokosiš u trenutku kada trava ima najviše hraniva u sebi.
Doduše na sjevernim stranama je vegetacija nešto sporija i kasnija.
Trava koju sam pokosil u voćnjaku nije bila previše bujna iza jedan dan se toliko provenula da bi uz dva okretanja drugi dan bila za malčiranje. Na mjestima gdje je bila bujnija je doduše čisto druga priča. Doduše temperatura je bila oko 27°C.

Dubravac,

čini mi se da je mjestimično već dosta narasla nova trava. Je li to posljedica više košnje ili je sušenje potrajalo malo duže?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 15.05.15 9:54

Razumem.Upravo zbog toga kosim kasno,da se mi na severnoj ljegi brže suši!.Sad u MAju ne bih je mogao dovoljno osušiti nikako.Onda bezveze trud.Troškovi isti,al rezultat končni loša mrva-bezveze.No žao mi se dogodilo to,da čekao tako dugo,da pala trava i od sprodaj počinje se ko bi počela tronuti.Onda je opet pala kvaliteta.Al nije uvijek sve u moji moči-kako če njebo znaš...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Dubravac 15.05.15 13:09

Kolega Rajder djecu gonim vani inače bi uvijek bili pred računalom. Današnja djeca neznaju izaći vani da se igraju.
To nije moja livada nego od susjeda nakad bio vinograd pa napuštano i ostalo neravno, pa je košena dosta visoko i izgleda da je prorasla. Veže uz moje vinograde pa je kosim i čistim da ne bi zarasla u šikaru i šumu pa mi eto problema.
Trava se sušila dva dana vjetar temp. preko 30 a vlažnost oko 30%. Treba je brzo sklanjat da se ne presuši.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 15.05.15 15:11

S krmom je, zbog ovisnosti o vremenu, problematično i onom tko nema posel u firmi. A uz posel u firmi, svaka čast onome tko uspije pravovremeno pospremiti, a da ne pokisne.
Sad bum otišel malo u off, ali znam tko je zaslužan za kišu u košnji.

Bog je određival kak bu na svijetu, a sveti Petar je pisal zapisnik. Bog je rekel: "Neka pada kiša, kad buju ljudi prosili".
Sveti Petar je bil malo nagluh pa je zapisal:
"Neka pada kiša, kad buju ljudi kosili"

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 5 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.