Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Goldoni Star opća tema

+6
batek
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
iwanho 1
Admin
10 posters

Stranica 15 / 16. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 16.03.18 21:07

Ne razumijem za cijenu:
utezi 150, blatobrani 150, ili utezi 300, blatobrani 300?

Toplink i tablica su loše riješeni. Moja tablica je također oštećena od onog štifta za okretanje toplinka. Sad uvijek blokiram toplink tak da je štift paralelan s tablicom.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 17.03.18 14:59

Svaka stvar zasebe košta preko 300 eur. Između 300 i 350.
Nikad ne smije biti priključak tako visuko podignut, da se uskoro čime dodirava, jer ponekad u situaciji na lošem putu može hidravlika poskočiti, pa tad udari na gore.
Ovi Goldoniji Star imaju svi tamo straga gore rezervoar za gorivo, pa to malo svemu smeta. Da o hidravličnom toplingu ni ne pričam, koj je 3x tako debeli, kao običan, i na najvišjo rupo nemam ni ga priključenog, več samo sasvim dole. Tad možem više podignuti i sam više siguran.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 17.03.18 19:29

Hvala za pojašnjenje. Jako skupo. Kod nas je cijena plastike blatobrana malo manje od 25 eur/kom.  
https://www.njuskalo.hr/traktori/prednji-blatobrani-traktore-super-cijene-oglas-10419819
Prodaju ono malo čelika pod suho zlato.

Dobro si promijetil da je rezervoar na krivom mjestu. Kolike bi tek probleme imal kad bi otraga priključil npr. ovakav priključak.

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Trakto10

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 17.03.18 20:35

Što je original kot generalnog uvozača je uvijek bilo najskuplije.
Bilo je negdje razprave oko problemova sa podiznim drogom zbog tog rezervoara sa moje strane, kad sam ga radijo i kačijo na Star-a. Onaj gornji pojačani dijo trebao sam krači napraviti, dalje od mesta prihvata u topling uho. A i trokut dobro, da je napraveni, da ima mogučnost premijestiti višino kačenja vodoravnog droga. Znači drog uvijek sasvim bliže teretu dole, da imaš onda mogučnost dovoljno dugog podigavanja.
Drog je opasan- možeš posatrati cijeli rezervar sa prečnim veznim nosačom straga sa njime!.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by mvidnjevi 18.03.18 19:11

Pozdrav svima! Vidim da ima nešto govora o blatobrani za goldoni star. Sad neznam ili za (3050 ili 3080) Nam su zatrdili da nam za naš traktor goldoni star 3050 nemogu nabavit original blatobrane. Da ji nema u sloveniji. Za hrvatsku pa tako neznam ima nema. Mi smo odlučili da kupimo blatobrane od goldoni star 3080. I da ji tako predelamo da budu pasali za našega koji ima još obrnitu glave napred i reduktor iza tako da je viši od poda. Jer če trošit se kod grabljenja krme i lozi kadi bi možda bilo bolje da je viši da ne previše zapinje. I također za jedne veče priključke koje smo več prije kupili za veči traktor. Imali puno teh pitanja oko blatnika al smo potle sve rešili i tu su još slike finiša.

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 32153735rh

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 32153736hp

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 32153737yg

Znali bi još maknit te gume izpod blatobrana jer kod 70cm snega rikver jako savija do kola.

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 32153751ok

Škatlicu stavili na blatnik a kajlicu tu.

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 32153767lb

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 32153768qf

To je brat izumil tako da tega isto nema kadi kupit

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 32153773ww

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 32153774dp

Tablicu treba još malo zamaknit na gore da nebu poteznica zapinjala.

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 32153781tt

A to je naš priklučak baš nije za nek težak tovor. Zadnjiput kad smo šutu vozili iz hiše smo malo pretovora imali pa je sve migalo. zamanji tovor je pa super. Brez problema voziš 3metra drv na prikolici.

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 32153790rp

A ovoga sad servisiramo. A počeli i radit ovakve ukraske na cnc mašini pa i zato malo vremena.

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 32153794xj

Ove dvije slike za kraj znam da ne pašeju u tu temu.
Nek se vrti tema o Goldoniju napred. Trebamo još jednu rotacisku luč na lok. Al rekal brat da bi nekakvu led nisku negde našal sliku. Možda ko zna kadi ju kupit?

mvidnjevi
novi član
novi član

Broj postova : 6
Join date : 16.03.2018

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 19.03.18 6:54

Hvala na tvome javljanju ovdje i hvala na obečanim slikama!.
Priključak imaš isti kao ja original "C" kuka, a neznam, zašto pričaš, da ne bi bijo on dovoljno fiksan, jer to se uskoro neče moči savijati. scratch
Stražnjo prečko na dolnjih rukama hidravlike jesi nabavijo uz novi stroj ili naknadno?
Tablico moglo bi se montirati sam ja nekad razmišljao tako, da smanji se veličina nosača tablice i sve to montira skrajno u ljevo tamo gdje sad več je montirano, ak je to moguče?
Kutije za alat na blatobranima jesu priznam priručne, pristopačne, al možeš ti tako imati, jer nema kabine, a ona otvorena če ti tekom vrijemena se napuniti sa smiječem.
A blatobrani-zaista neznam, što si dobijo kod blatobrana original, i što si ti dodao tekom ugradnje. Mogu ti iz oka kazati, da kad podigneš blatobran, problem je, da trebao bi se mu i povečavati radijus (gore jeste višji, ali dole pored kotača ostaje isto blizu). Sumnjam, da si napravijo novo cijelo dolnju plošču, koja je na glavo gusano fiksirana. ZAšto ima mogučnost štelovanja blatobrana ljevo desno, ali ne neprijed, nazad, pa to meni opet nije jasno scratch No naprijed treba jih štelovati, da jih u brazdi ne posatra, al ti sa njim nečeš orati, pa tebi to nije pomembno. Ova pozicija, koju imaš, tebi tak ozauvijek ostaje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by mvidnjevi 19.03.18 20:30

Slike sam stavil sa linkom za forum izgleda da su malo velike.
Govorim za priključak za prikolicu. Malo mi izgleda slabo(Morda napravimo šipku kroz obadvije lukjne, bilo bi jače). A kako smo probali i miga on to nije dobro, zna prije puknit..
Al da kao i rečeno to nam je drugi traktor za manje stvari.Naknadno, brat napravil na poslu. Možda kad zatreba za balirku. Ak bu veči u kom drugom radu.. Tablica pa da i to bi bilo jedno rešenje mozda i tako napravimo, da ju baš ne savijamo. (Izgleda italyani imaju drugčije dimenzije tablica) Ha da smeča če bit sigurno možda dojde kad u pitanje još pokrov a do tada čemo tako ostavit.
Blatobrani: Tamo kde su (1del 4 imbus šraufi zašraufani) je pločica koja veže prvi most sa blatobranom( 2 del 4 crni navadni šrauf) Baš drugčije nejde jer 1 del ima veči razmak med šraufi od 2 dela. Ak se stavi jedna pod drugu če bit još viši. Kako i videt da ima sad dost mesta gore. E vidiš u brazdi još nije bio. Možda kad dobi manje pluge al ja mislim da bi samo taj doljni dio odšraufali i bilo bi dobro. A sau taj posal je bil zato jer za taj traktor( viša verzija goldoni 3050) nismo mogli dobit original blatobrane. Možda tvoja niža verzija nema tih problema jer je taj dio kontra obrnit.  Treba izmerit razmak med šraufi pa videt ak paše.

mvidnjevi
novi član
novi član

Broj postova : 6
Join date : 16.03.2018

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 20.03.18 9:30

A sad mi je potpuno sve jasno!. Kuka dovoljno je snažna, al imaš pravo, drljaju svornjaki u kuki, koji su loše napravljeni. Kuka trebala bi imati pojačenje, da smiri svornjak, da ne mica tamo ovamo. JA sam napravijo ove dane dukšo kuko potrebna mi za balirko. Vidi se pojačenje izbušenih rupa, da svornjaki ne micaju. Kuka ima max 5 mm zraka na kraju dužine! Još nisam je obojijo. A ima mogučnost štelovanja odmika od traktora na 3 pozicije po 3 cm. Šipko skroz rupe bilo bi riješenje, ali neznam, dal češ moči ti to ugurati, da nešto ne smeta sa strane:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Img20180314135345
Možeš i tablicu montirati samo uz plastiko nosijonu direktno na nosač, bez ovog velikog lima, al nečeš imati više osvijetljavanja tablice:(.No ja to sve skinuo, jer nije registrovan.
Oko blatobrana jasno mi sve, kad sam pogledao tvoju sliku i kako je ova glava na mome napravena. Zaista to nije ništa slično. Nije isti ni unutarnji dijo mosta traktora, upravo mislijo sam, da je samo glava druga. Kod tvog SL-a kompletan je drugi most. Vidim, da imaš napraveno samo drugo ploščico spodnjo, koja nosi blatobrane od modela 3080. Razmak rup je 60x65 na glavi, a vidim, da imaš tako i ti tako mijero, gdje imaš fiksirano na tvoju ploščico.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Img20180320083041
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Img20180320083048
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Img20180320083058
I zato tebi i stoji blatobran tako visoko, jer imaš od nizkog modela, a taj most 7cm je viši na mijestu, gdje si zašaraufao. Trebao bi odpiliti nosač blatobrana i dole ih spustiti. Ništa nije kontra obrnuto, samo kompletan most ti je drugačiji.
Kada ste ga kupili, i koliko ima radnih sati?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 20.03.18 11:45

Čestitam na produljenoj kuki. cheers
Jel napravljena na tragu naše diskusije?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 20.03.18 15:50

Naravno. Više bilo je mijerenja i mudrovanja, nego samog posla, pa išlo to 2 dana ukup, a nije još završena. Nema boje, al nema izrađenih ni svornjaka. Ovi testni sa slike jesu prekratki. A ohladilo se ponovo, pa radovi opet zastali. Od originalne "C" kuke, ova je dukša za min 27 i max 33 cm, koliko se ju može naštelati. Budem vidijo, koja pozicija odgovara, kad prikačim prešo, težnja mi bude, na sasvim krači razdalji. Koristilo se sve, što lježalo kod kuče materiala, osim jedan dijo kupijo.
A zbog oblike kuke sad trebam preraditi i jednoj autoprikolici uho. Rolling Eyes
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by mvidnjevi 23.03.18 20:42

Ma da možda bu treba ili nebu jer danas bilo brez problema vuč cisternu 1700l. Bogme tom se reče kuka! To mora da je i težko ak bi puno puta skidal. Al to vjerujem da ne mrda. Da sad ak bi imal dugo šipku bi bilo stvarno težko čez dobit. Same delfino je imal nekak tak napravljeno.. Carraro pa ima gramer priklop al ta pa ipak košta pa nismo ni pitali ak bi takega dat.
Amm tako kad gledam.. Nisam ni pital al to je veči goldoni? Kuko gledam sve je veče dimenzije naš ima to sve manje napravljeno. Na toga pašeju naši blatobrani. To smo tako si zamislil pa sad bu tako ak bu treba preriktat čemo pa preriktat.
Jedna super stvar kod tog traktora je na priklopu za npr. pajka,grable ima dvije različite veličine rupa pa unda nije problem ak imaš veči i manj traktor paše sve.
Tablicu če trebat samo dignit nekak mjesto bu ostalo isto. Ne fali tu puno samo sa okvirom je to jedina pozicija koja paše. Jedino ak nov okvir napravim na cnc..
Paa nekde 5 ili 6 mjesec 2017 godine. Ima nekde oko 60ur.
Baš kuko sad radimo sa njim stvarno je milina radit. Veci je preglomazan pa rabiš za sve više placa manje pregledan kad ima kabinu. Ej stvarno smo zadovoljni i puno lakše se napravi posal od prije kad je to veči radil.

mvidnjevi
novi član
novi član

Broj postova : 6
Join date : 16.03.2018

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 23.03.18 21:22

Ma ne smeta ti previsuki blatobran, več eventoelno ti oduzima pogled izpred kotača.

Kuka zaista nije ovdje napravena baš nešto profesionalno priznam i imaš virojatno prav, da drljajo svornjaki. No ja neznam, jer ove kuke nisam originalne ni upotrebij odo sad. A izboljšanje su napravili na Maxteru. Tamo je odabljani lim dodatno flahom, da ne mica tih kratkih svornjaka. Prilagam sliko kuke:
https://agro.forumhr.com/t501p25-goldoni-maxter-rssn#16719
Ne bi kazao, da bu moguče tako dugo šipko dobiti skroz. Al možeš na ovo postoječo originalno navariti pikse male, kako jaz na toj doma napraveni, a treba ti dukši svornjaki onda. A imala bi mir sigurno.

3050 i 3080 jesu dvije brata. Ista, samo su motori drugčiji. A most imaš drugačiji, jer imaš visoko verzijo. Ak bi imao nizku, imao bi istog kao ja i blatobrani pasali bi na glavo. A tvoj most ima po izgledu isti i Enerđi 80 visoka verzija namiješteni. Bar tako sam danas gledao na sajmu u Komendi. BAr na vani nema razlike, osim Enerđi 80 ima predno blokado ugrađenu, a ti je nemaš. Znači ovi mosti se koriste na več različtih modelova.
Evo tvoj most na Enerđi 80 visoka verzija:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Img20180323135343
Nemaš ti ništa manje napraveno, sve imaš straga isto!, osim ja sam kuko kod kuče napravijo, da ima svornjake na svako drugo rupo namiješteno!. Upravo zbog veče nosionosti i da ne mrda u rupama.
Okretnost ti je čar malenih traktora, al žao ima to i lošo stvar, jer vežkih radova ne možedu raditi i više ko kakvog Štorčana ne može zamijeniti, jer je u toj klasi po težini.

Ja mislim, da nečeš požaliti, da si ga kupijo, a i ova čista mehanika bez elektronike če dugo bezprekorno raditi. Nek ti služi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 31.03.18 10:27


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 03.04.18 6:44

Ivanhu, po ovome pijesku kopati sa gruberom nije nekvi problem heh, u "špehu" ne vuče ni na 10cm. Izgleda, da oni ne trebajo orati.
Još ponovo kuka kad ofarbana, a i svornjake trebalo se tokariti, jer trebaju dukši od originala, a i originalni se drže ukupno, pa jih na veči zazor ne može se namijestiti. Dugi so ovi 105mm, a između glave i oprugastog osigurača jim je 69mm.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Img20180330123200
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 03.04.18 15:07

Teško da ima boljeg rješenja za takvu vrstu zemlje s puno kamenja.

Napravil si puškice da smanjiš pritisak na bolcne? Na ova tri vijka na donjoj ploči imaš regulaciju (dodatne rupe)?
Slabo se vidi jer je sve crno, trebal si pofarbati na bijelo. Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 03.04.18 23:29

MVIDNJEVI več je pričao o drljanju bolcnov sa kukom vred, a to zaista napraveno je loše, bar na oko, jer pokušao nisam. TV imao je skroznje svornjake, pa bilo to više fiksno, a svi drugi traktori imaju odabljano mijesto, gdje se ugura svornjak il na kučišču il na kuki, al onaj Star nema nigdje, pa ja napravijo isto, kako imao Zetor. MOže se na svako kuko to navariti.
Rupe ne vide se, jer je sad zašaraufano na najkračo verzijo, pa so rupe pokrite kukom.
Eto još otokarene svornjake fi 20:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Img20180403091923
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 04.04.18 14:36

Ti imaš tokarski stroj pa se malo igraš. Ja, za takav slučaj, iskoristim pocinčane vijke M20. Dužinu odaberem da ima potrebnu mjeru bez navoja. Napravim rupu za R osigurač i odrežem višak. Vijci klase 8.8 ili 12.9 su super za takve stvari, jedino je u 12.9 malo teže izraditi rupu za R osigurač.
Snalazimo se kak nam je najjednostavnije. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by mvidnjevi 08.04.18 21:00

Opče neznam kde da počnem Very Happy
Kuku si stvarno dobro napravil, ta če izdržat teži tovor. A znači ti možeš bolcne kod kuče radit. Unda nije problem kad kod se sjetiš napraviš Cool
IWANHO 1 to ti je čar poljoprivredi, da se znalazis kako ti najlakše i najjeftinije Very Happy
Ma naši blatobrani budu ostali tako kako jestu samo un dodatak izpod(guma) al ju čemo ojačat ili maknit. Jučer bili u lozi pa kad ideš rikverc pa dojde kakva grana ili sto brzlo porine do kola.
Aja unda je tu ta stvar koja je drugačija kod 3050 i 3080. Baš tako imamo mi kao što je na sliki.
Znamo da nije za težinu jer je brzo na zadnim kolima. Al nekak nam je jako lakše sad, a znamo da je to mali rad za 2 traktora na godinu. Al uno nikad se nezna ako mene ili brata pikne da počnemo nešto više radit:D
Da na takvi zemlji možež samo tako izradit. Al kodnas to isto nebi išlo treba orat.

mvidnjevi
novi član
novi član

Broj postova : 6
Join date : 16.03.2018

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 10.04.18 5:41

Mvidnjevi je napisao/la:Aja unda je tu ta stvar koja je drugačija kod 3050 i 3080. Baš tako imamo mi kao što je na sliki.
Nije drugačija, isto, več je odvisno samo, dal imaš nizek il visoki model. Nizki 3050 ima ovakvo glavo, kak ima sa moje slike 3080.
Bolcne možem raditi, a ak se ide oko standardnih bolcna, onda se to ne izplati, jer dandanas standardni bolcni so tako povoljni, da je tokar par puta skuplji, nego bolcen u prodavaoni. U maloprodaji metalna šipka uskoro košta kak bolcn, da ne nabrojavam putnih troškova. Wink Ponekad so jedni krali bolcne i kugle sa parkiranih traktora. Čini mi se da se to sad ni krasti ne izplati vše.

Ak ti je traktor prelagan, mogu ti dati nasvet, o dodatnom obterečenju. Tamo, gdje je kuka namiještena spredaj, možeš namontirati plošče metalne, koje ti neko naprave po mijeri. Preračunao sam, da možeš tamo staviti odmah cca 60kg izpod. Pored toga možeš si malo niže namontirati i vučno kuko, jer jo fiksiraš na taj uteg, pa onda ona ljepo gleda izpod tegova van.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by mvidnjevi 10.04.18 21:54

reider 1 je napisao/la:
Mvidnjevi je napisao/la:Aja unda je tu ta stvar koja je drugačija kod 3050 i 3080. Baš tako imamo mi kao što je na sliki.
Nije drugačija, isto, več je odvisno samo, dal imaš nizek il visoki model. Nizki 3050 ima ovakvo glavo, kak ima sa moje slike 3080.
Bolcne možem raditi, a ak se ide oko standardnih bolcna, onda se to ne izplati, jer dandanas standardni bolcni so tako povoljni, da je tokar par puta skuplji, nego bolcen u prodavaoni. U maloprodaji metalna šipka uskoro košta kak bolcn, da ne nabrojavam putnih troškova. Wink Ponekad so jedni krali bolcne i kugle sa parkiranih traktora. Čini mi se da se to sad ni krasti ne izplati vše.

Ak ti je traktor prelagan, mogu ti dati nasvet, o dodatnom obterečenju. Tamo, gdje je kuka namiještena spredaj, možeš namontirati plošče metalne, koje ti neko naprave po mijeri. Preračunao sam, da možeš tamo staviti odmah cca 60kg izpod. Pored toga možeš si malo niže namontirati i vučno kuko, jer jo fiksiraš na taj uteg, pa onda ona ljepo gleda izpod tegova van.

Aha ili tako rečeno imaš viši i niži model. Kad napravi koji sat više čemo videt. Sutra če orat ak vreme da. Imamo par njivica za "povrče". Sa starimi plugi slavoncei10col pa da vidimo kak bu pasalo skupa pa i blatari da se testiraju.
To sigurno da se ne izplati jer unaj stroj napravi puno više takvih bolcni za isto vreme tvojeg rada.
Ma krađa se sad više radi na tome da ti celog poberu.
Hvala na savjetu, al mislim da neče bit potrebe. Zato imamo več traktor.

mvidnjevi
novi član
novi član

Broj postova : 6
Join date : 16.03.2018

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 11.04.18 8:06

S 2x10 cola se bu traktor igral. Ja orem s 2x12, a u lakšoj zemlji ide bez problema i 2x14 cola. Doduše uvijek u oranju imam naprijed 100 kg utega.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 11.04.18 17:52

Ovisno kakvo zemljo i teren ima. A sad pitanje: dal jesi mazao kod prvog servisa stub reverzera ivanhu?. Jer treba zato kako vidim demontirati ljevi lim pored amaturke...
I jos, dal se sijetis, koliko mazalk je na tom goldoniju 3000. Ja sam jih namazao samo7. Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 23.05.18 17:58

Poraba Goldonija 3080. U 12 sati popio 21litara u najlaganijim poslovima. Ako sam točno mijerijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 24.05.18 19:39

reider 1 je napisao/la:Ovisno kakvo zemljo i teren ima. A sad pitanje: dal jesi mazao kod prvog servisa stub reverzera ivanhu?. Jer treba zato kako vidim demontirati ljevi lim pored amaturke...
I jos, dal se sijetis, koliko mazalk je na tom goldoniju 3000. Ja sam jih namazao samo7. Lp

Sad vidim da mi je jedan post nekak promaknul.
Nisam znal da ima mazalica na stupu reverzora. Embarassed
Pol vure sam gledal otraga, ne mogu najti više od 5 niplov za mazanje. Gdje si ih ti našel 7, a umjesto podizača desne poluge imaš cilindar?

Eto vidiš da Goldoni nije pijanac kak ti se prije činilo. No, radne i vremenske ure nisu jednake. Ne znam kod kojih okretaja se izjednače. Ako hoćeš dobiti realnu prosječnu potrošnju za tvoj način korištenja traktora, vodi evidenciju tankiranja i kad napraviš 300-400 radnih sati, imal buš vjerodostojan podatak.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 25.05.18 7:35

Phuu, a sad si mi ti vratijo pitanje, a več predugo je od toga, da bi bijo usebe siguran, ak ti bom sad prav odgovorijo. Mijesta mazanja so u toj knjigi uputstev za upotrebo, koja nije u mom jeziku. Debela kakav 1 cm i veličine A4 formata. svako mijesto mazanja je narisano, al žao jednobarvno, da kakav cukerpekar uskoro se ne upozna u njih. Po siječanjima:
-Čini mi se, da su 3 na osovini papučic kočenja i špere(ua 2 da jesu sam 100%). Dve na desnoj, al jedna na ljevoj strani.
-2 ima svornjak prednjeg mosta skroz koljevko
-2 glavčina kačenja toplinga
- regulacijona vertikalna ruka hidravlike

Ove sam namazao. Al vidim po slikama, da ima i reverzer mazalko, a vidim, da je izpod poklopca. One nisam mazao. Mazalke ima i prednja hidravlika ko jo ima. Još uvijek imam regulacijono vertikalno ruko hidravlike na traktoru, al imam jo na ljevoj strani. Odmontiral sam samo ljevo originalno, pa desno dao na ljevo stran. Slik mazanja ima dosta, al malo si možeš sa njimi pomogniti. isto tako i sa tekstom, tad te spasi samo Google translate.

No zna se, da ovo je trošenje goriva kod vozikanja "oko kuče"... Ove posle zmogel bi i 30-konjski(ak odmislimo težino, pa gledamo samo snago). Kod ove teže stroja i tim poslima, ne izkoristi se ni pola snage. Jednostavno sve radi na startgasu. Shvatijo sam, zašto sam ga sumijo, da je pijanac. Lampa rezerve goriva se na bregovima brzo upali. KAd počinje blistati, u tank može se sipati samo dobrih 20 litara. A jer sipaš po 20 litara, čini se ti, da jako dosta tankaš. Jer u Zetor sam sipao uvijek 40 u jedanput. Tako da sam zadovoljan. Koje ure broji taj traktor neznam. Mijerijo sam po njegovom brojaču.

U meni se poraja pitanje, kako se mijenja filter hidravlike. vidi se, da se samo pere i izpuha, koliko vidim po sliki, ak se ne motim. A ak se mijenjava,  trebaš izliti ulje sa mijenjača...

Miejnjao sam i ulje motora na prolječe. Kod 34 radnih sati, al ne filtra. Toga bom drugo godino, kad bo kakvih 60 sati.


Zadnja promjena: reider 1; 25.05.18 14:53; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : Glavčina kačenja toplinga ima 2 nipla po knjigi umijesto 1, kako ja napisao. Znači namazao 8 nipla))
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 16. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.