Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Goldoni Star

Stranica 15 / 15. Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Go down

Re: Goldoni Star

Postaj by reider 1 on 23.05.18 16:58

Poraba Goldonija 3080. U 12 sati popio 21litara u najlaganijim poslovima. Ako sam točno mijerijo.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3014

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 24.05.18 18:39

reider 1 je napisao/la:Ovisno kakvo zemljo i teren ima. A sad pitanje: dal jesi mazao kod prvog servisa stub reverzera ivanhu?. Jer treba zato kako vidim demontirati ljevi lim pored amaturke...
I jos, dal se sijetis, koliko mazalk je na tom goldoniju 3000. Ja sam jih namazao samo7. Lp

Sad vidim da mi je jedan post nekak promaknul.
Nisam znal da ima mazalica na stupu reverzora. Embarassed
Pol vure sam gledal otraga, ne mogu najti više od 5 niplov za mazanje. Gdje si ih ti našel 7, a umjesto podizača desne poluge imaš cilindar?

Eto vidiš da Goldoni nije pijanac kak ti se prije činilo. No, radne i vremenske ure nisu jednake. Ne znam kod kojih okretaja se izjednače. Ako hoćeš dobiti realnu prosječnu potrošnju za tvoj način korištenja traktora, vodi evidenciju tankiranja i kad napraviš 300-400 radnih sati, imal buš vjerodostojan podatak.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1505

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 25.05.18 6:35

Phuu, a sad si mi ti vratijo pitanje, a več predugo je od toga, da bi bijo usebe siguran, ak ti bom sad prav odgovorijo. Mijesta mazanja so u toj knjigi uputstev za upotrebo, koja nije u mom jeziku. Debela kakav 1 cm i veličine A4 formata. svako mijesto mazanja je narisano, al žao jednobarvno, da kakav cukerpekar uskoro se ne upozna u njih. Po siječanjima:
-Čini mi se, da su 3 na osovini papučic kočenja i špere(ua 2 da jesu sam 100%). Dve na desnoj, al jedna na ljevoj strani.
-2 ima svornjak prednjeg mosta skroz koljevko
-2 glavčina kačenja toplinga
- regulacijona vertikalna ruka hidravlike

Ove sam namazao. Al vidim po slikama, da ima i reverzer mazalko, a vidim, da je izpod poklopca. One nisam mazao. Mazalke ima i prednja hidravlika ko jo ima. Još uvijek imam regulacijono vertikalno ruko hidravlike na traktoru, al imam jo na ljevoj strani. Odmontiral sam samo ljevo originalno, pa desno dao na ljevo stran. Slik mazanja ima dosta, al malo si možeš sa njimi pomogniti. isto tako i sa tekstom, tad te spasi samo Google translate.

No zna se, da ovo je trošenje goriva kod vozikanja "oko kuče"... Ove posle zmogel bi i 30-konjski(ak odmislimo težino, pa gledamo samo snago). Kod ove teže stroja i tim poslima, ne izkoristi se ni pola snage. Jednostavno sve radi na startgasu. Shvatijo sam, zašto sam ga sumijo, da je pijanac. Lampa rezerve goriva se na bregovima brzo upali. KAd počinje blistati, u tank može se sipati samo dobrih 20 litara. A jer sipaš po 20 litara, čini se ti, da jako dosta tankaš. Jer u Zetor sam sipao uvijek 40 u jedanput. Tako da sam zadovoljan. Koje ure broji taj traktor neznam. Mijerijo sam po njegovom brojaču.

U meni se poraja pitanje, kako se mijenja filter hidravlike. vidi se, da se samo pere i izpuha, koliko vidim po sliki, ak se ne motim. A ak se mijenjava,  trebaš izliti ulje sa mijenjača...

Miejnjao sam i ulje motora na prolječe. Kod 34 radnih sati, al ne filtra. Toga bom drugo godino, kad bo kakvih 60 sati.

Zadnja promjena: reider 1; 25.05.18 13:53; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : Glavčina kačenja toplinga ima 2 nipla po knjigi umijesto 1, kako ja napisao. Znači namazao 8 nipla))
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 25.05.18 9:54

Evo ja sam izgleda na ove naprijed i ispod od bremzi čisto pozabil. Pogledal sam upute koje imam i osovina reverzera se ne spominje. Jel možda razlika između starijih i novijh verzija?

Piše u prospektu da tank ima 50 litara, ali nisam siguran da toliko stane. Najviše sam tankiral 32 litra, kad je rezerva svjetlila i na ravnom.

Ulje iz mjenjača se treba ispustiti i kod čićenja filtera hidraulike.

Koje ulje, i koliko si sipal u motor?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 25.05.18 11:03

Niple- mazalke piše mazati svakih 50 sati, ali za mene razumijo budem ovaj zahtijev na jednu godinu.
Neznam, koje si ti pronašao sve, a ne bi ni rekao, da je to mišljeno za kakav stari model, jer upute su za ukupno modelove 3050,3050 SL, 3080, Enerđy60 i Enerđy 80. Reverzer jim je isti. Slike loše da te suze obliju. Neznam, ak je koja mazalka i na papučici kvačila i prenosa njenog u zvon, a to je opet sve izpod lima...
Izgleda, da mu zasvijeti lampica rano i ima veliki rezerv u tanku. Vijerujem ti, da ak svijeti i na ravnici, da možeš toliko sipati kao veliš. Ja sam izpred kosidbe, pa sam zato išao prije posla tankati, da umijes nešto ne mrdam još sa tim u paniki.
Da, al filtar menjača čisti se nakon 300 sati, a mijenja na 900, ak sam skužijo Španjolski. Znači još je vrijeme. Al mi se čini smiješan onaj traktor, da ili u hladu ili vručini, kad mrzlog zapalim, prviput, kad podignem hidravliku, ona podrhtava tekom podigavanja, kao da lovi u početku pumpa ulje, dok se na napuni i ugrije. Dal tebi isto. Kod drugog podiga ide brez problema.
U motor sam sipao još ono ulje od jadnog AC-a, koje smo tad kupili ukup, al imam i filtar još od njega, jer tad prije prodaje nisam mijenjao. Koliko se sijetim, sam imao problemove kod mijenjave. I to ne male. Hebeno je prviput. Imao kanister i 5,5 litara unutra. Usipavam, pa mi izpod traktora počinje ulje dotekati pod cipele. Nisam znao, da treba sipavati sporo. Ulje izbacilo mi van na cijevi za "iberlauf". Onda svatijo, da imam ga premalo, pa maka mi ni ne bi ga izbacilo na tla. A traktor sam trebao. Išao na ono zadrugo, gdje imajo Olmo, pa kupijo 3 litare ulje Olma PLUS i dolijo. A istovremeno naručijo opet isto količino ulja za drugiput po spletni trgovini uz pasto, kako smo tad mi naručili i cijena je ista i sad...No čini mi se, da ide u motor 7 do 7,5 litara ulja, ovisno, ak mijenjaš filter. A AC-ju prije na 3 klipcu išlo je mi se čini samo 5 do 5,5.

reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 25.05.18 13:56

Znači da tvoj traktor ima duboki karter. Meni je 5 litrov taman koji mm iznad maximuma. Malo je blesavo izveden iberlauf, ima veći protok nego u motor.

Prvo čišćenje filtra hidraulike je predviđeno na 50 sati.
Može naziv te knjižice za održavanje? Možda se na internetu pronađe verzija s čitljivijim slikama?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 25.05.18 14:24

Evo slika, ak kome pomože:
-Broj 1: Pedal zavor, 3 komade mazalk
-Broj 2: Reverzer, 1 mazalka
-Broj 3: Svornjak koljevke, 2 mazalk
-Broj 4: Nosač prednjih blatobrana, 2 komada mazalk
-Broj 5: Cilindri prednje hidravlike, 4 komada
-Broj 6: Glavčina kačenja toplinga, 2 komada mazalk
-Broj 7: Bočni osigurači podiznih ruk hidravlike-španeri, 2 komada(čini mi se, da odvisno, kakve španere imaš namiještene).
-Broj 8: Spodnja ruka hidravlike(???možda kakav drugi model podiznih ruk)
-Broj 9: Cilindri hidravlike(???ne razumem, cilindri podizanja hidravlike kod serije Star 3000 imaju svi ugrađenog unutra).

Znači broj mazalk odvisan je i od dodatne opreme na traktoru. U osnovnoj verziji nek bi onda imao taj stroj 8 mazalk. A na slikama mazalka desne vertikalne ruke hidravlike, sa ručkom za nastavljanje dužine, nije ni navedena, a ima jednu mazalku.

Istina, i ja sam pronašao, da prvo čiščenje filtra je na 50 sati. Onda, ak mijenjaš ulje. A inače i na 300 radnih satova. Koliko vidim ima i kontrolno lampico zašopanog filtra i ako zagori luč piše treba ga očistiti. NIšta ne piše, da treba spustiti ulje! Možda ima zatvarni ventil kao Zetor Rolling Eyes .Kad izvučeš filter on zatvori rupo zasobom!. Operite ga u benzinu i spuhajte kompresorom. Mijenja se samo, ak je uništen!.

Na prvom listu knjige piše:

Ak te zanima nešto oko starog modela:
http://www.centroricambitroisi.com/MANUALI/GOLDONI_3000_STAR.pdf
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 25.05.18 19:44

Ne znam za koje serije su te upute, ali čine mi se jako različite u odnosu na stvarno stanje kod naših traktora.
Nosač podizne ruke s ručkom za podešavanje visine ima 2 mazalice, jedna dolje i jedna kod ručke, glavčina za priklop toplinka ima jednu u sredini itd., itd..

Sve manje sam servisiram strojeve. Serviser nabavi dijelove i potrošni materijal povoljnije nego ja, tak da je konačna razlika u cijeni jako mala. Samo jedanput godišnje promijenim ulje u motoru i filter, podmažem i ispušem filter zraka. Ostalo prepustim serviseru i nemam brige.

Hvala ne linku, mislim da sam to već gledal na ovoj adresi:
https://app.box.com/s/k8yr0h91lrgkv26b0hndxfqw8ga8apz3

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 25.05.18 20:59

E a i meni se činilo, da ima glavčina kačenja toplinga samo jednu mazalico. I meni ovo nešto ne izgleda logično. A sve drugo u knjigi drži vodu...Osim ove stranice oko mijesta mazanja. U glavnem sve drži, osim pozicij 6,7,8,9 mi ne delujejo istinito. Kao da bi to bile pozicije mazanja za neki drugi Goldoni.
Istina, na ovo mazalko dole na vertikalni ruki sam i ja zaboravijo.
Naravno, mijenjava ulja naravno može se napraviti u vlastitoj režiji, kakav filter, a što čovijek nezna, bolje prepustiti stručnjaku. Slažem se.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 26.05.18 19:36

A broj 4? Ti imaš mazalice kod prednjeg kotača?

Na malom servisu (ulje+filter) je premalo posla da bi se pokril prijevoz. Zato mi ostavi materijal kad radi veći servis, a onda ja sam to zamijenim.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 27.05.18 8:10

Broj 4 ti je kad imaš originalne blatobrane. A na glavama prednjih kotaca nisam jih pronasao. Kod zetora su bile samo na krizevima kardanova. I Štore neema nijednog dibla tamo ne za ležaje, ne za kardane. Nema brige ak seriser sto več pusti kod tebe heh. Upotrebit če se drugiput. Naravno.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 27.05.18 8:56

Ne vidim neki razlog da bi blatobrani, koji se okreću skupa s glavčinom kotača, na koju su pričvršćeni, imali mazalice.
Sve u svemu, za iste Goldonije postoji puno podataka, a dosta njih je različito. Npr. za pritisak u gumama, postoji podatak od 1,6 bar i od 2 bar.

Nije to, kaj serviser pusti, višak. To je namijenjeno za mali servis koji slijedi i koji onda sam odradim. Da ne izgubi 1,5 sat na put za posel koji traje 15-20 min.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 27.05.18 20:51

NI ja ne razumem oko mazanja nosača blatobrana Smile Nikad ne vidijo ne čuo nešto ovakvog.
Pritisak gum ponekad je naveden odvisno glede na obterečenje i brzino kretanja(tako piše na radijal gumi od Taurusa).
Razumijo sam te oko materijala. Namijerno ti pustijo komplet materijal za jedan iduči servis, kojeg si možeš napraviti sam. A od toga imate obadvije korist. LP
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 15 / 15. Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

[Vrh]

- Similar topics