Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Goldoni Star opća tema

+6
batek
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
iwanho 1
Admin
10 posters

Stranica 14 / 16. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 18.02.18 11:48

Jel ovo na sliki je originalna produžena kuka koja ti je još uvijek prekratka za 8 cm?
Kod ovako udaljene kuke od nosača poprečna povezava je obavezna. Možda si negdje napisal koliko ti je sadašnja kuka "prekratka" ali sam zaboravil. Za toliko, koliko je prekratka, bih ja napravil produžetak i iskoristil postojeću kuku. Vjerujem da to nije više od 35 cm. Detalj učvršćenja je najbolje, a čini mi se i najjednostavnije, zadržati kak je na postojećoj. Modularni sistem. Za horizontalnu stabilnost se mogu ubaciti i dvije horizontalne povezave (kod gornjeg i kod donjeg svornjaka).

Malo rh ima Goldoni. To znači da je ipak Zetor odradil veći dio posla. Ova godina bu točnije pokazala koliko rh se bu radilo, iako vjerujem da to opet ne bu puno prek 100 rh, čak možda i manje od 100.

Ja sam mislil da ne bum delal ni 100 rh, a ipak se nabere nekaj malo čez 100 godišnje.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 18.02.18 13:23

Ne dolnja original duga kuka, koja je sad u prodaji kod tih modelova 3000 Star, ti je ovakva, kao na tom snimku i se super vidi namontirana. Na dolžini 4.35 minute.(Čovijek prodao Same 35 i kupijo Goldoni 3050 SL):

A ova kuka još uvijek je za 8 cm prekratka za mene. Pogledaj u knjigu uputstva. Imaš sve 3 tipe kuk, koje se dobavlajvaju nacrtane i dopisane mijere oddaljenosti od šasije. Tako sam saznao njezinu dužino. "C" kuka je najobičnija i najkrača, koju mi imamo. "CEE" kuka ti je duža za 38 mm. A "CEE BT01" ti je dukša za 242mm, od une najkrače C kuke. Kako vidiš, treba mi kuka, ki bo dukša od "C" kuke za 32 cm. A bez brige, zavarit ču tako, da bu ko treba, a i svornjake trebam raditi za nju svoje druge. Kad kuku postoječo samo produžiš, to se zračnost samo stopnjuje, ljulja sve kod posla straga i mica gore dole, A čelik imam več kod kuče, pa se ču napraviti nova-druga.

Nemam podataka, koliko Zetor napravijo. Bez uslug prešanja(koje sam opustijo sa njegovo prodajo) ga ni palijo više nebih, osim orbe il prešanja doma. A to ti je kakvih dobrih 5 sati ukupno hehehe. Ostalo ide Goldoniju sasvim bolje. sam znaš, uzmeš stroj, kojim lakše i brže radiš, ak su na razpolagi. Znači ovih 5 radnih satova treba se Goldoni dospecializirati, i Zetor neče se više ni pogriješiti.

NApuštam dejavnosti kod sebe sa godine u godinu i končni satovi se smanjivaju. Sumnjam na 50 rs godišnje za Goldoni i ništa više. A satovi napravili su se i za ravnanje terena, koje se ne budedu ponastavljale i su jednom životno. Znači pali budedo satovi na minimalac, da nečeš ni povijeriti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 27.02.18 11:03

ivanhu je napisao/la:Meni se na lijevoj strani poklopca motora djelomično odlijepila izolacija.
reider je napisao/la: Izgleda, tamo stvara se velika vročina, koje ne izdrži izolacija?, il je samo ljepilo popuštalo?. NO mislijo sam ,da taj tvoj model haube ove izolacije izpod haube nema.
ivanhu je napisao/la:Popustilo je ljepilo, ali ne kompletno, nego samo na donjem bočnom dijelu, bliže volanu. Ako sam dobro zapazil na slikama kod tvojeg se taj dio ne podiže (vjerojatno zbog turba). Sjećam se da si se žalil da smanjuje preglednost prema prvim kotačima jer je izbačen bočno prema van.
Izgleda, da tamo na toj strani sa izpušnog kolektora ide veča vručina, koja neugodno utica na zvučno izolaciju haube. No predpostavljam, il je samo malo bilo ljepaka premalo. Ko zna. Kod 3080 malo drugačije je napraveno, kao si sam kazao. Dijo, gdje je kapa od Turba i izpušnog kolektora fiksna je, a ima nekvu metalno mrežo, gdje se to sve hladi. NA drugoj strani izgleda ima sve isto napraveno kao 3050 model. No ova fiksna kapa preko turba jako oduzima preglednost na prednji desni kotač, slično kao kod modela Quazar, gdje su integrirani blatobrani u karoserijo, pa kotača više ni ne vidiš i to mi se ne sviđa:
http://shrani.najdi.si/?2/11y/2RvTKuS0/fotografija-0033.jpg
Ak pogledaš model Goldoni Closter, opet ima malo drugačije riješeno. Obična mu je hauba, kao kod tvog 3050, al ima Turbo malo povučen unutra prema motoru(da ne smeta haubi, kao kod 3080), al vruče dijelove zaščiten ALU limenom kapom i termoizolacijom izpod nje :
http://shrani.najdi.si/?1p/gf/1SciPiWV/fotografija-0004.jpg
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 27.02.18 15:06

Mislim da Cluster ima trocilindrični turbo motor a tvoj ima 4 cilindričan turbak.
Čini mi se da sam negdje na You tube videl traktor Star s fiksnim prvim blatobranima. Nisam siguran jel to tvornička izvedba ili su blatobrani naknadno ugrađeni. U svakom slučaju su bili preuski za verziju koja se ne okreće s kotačima.
Da je ona prozirna plastika ispred nogu šira i viša, prilično bi zaštitila od prskanja vode po vozaču kod vožnje po mokrom. No, u Goldoniju idu korak po korak. Prvo ta plastika nije bila prozirna, a sad je to mala inovacija. Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 27.02.18 19:31

http://www.vmmotori.com/off-road/industriali-2/off-road-2.html
D703E3 sumnjam, da imaš u 3050 modelu(49ks). D703TE3 ima izgleda Enerđi 60 unutra(sa Turbom 56ks). D703IE3 ima Closter(66ks uz Turbo i Intercooler). Iznenadijo me jako viskoki navor u tabeli kod Clostera. Izgleda, da Intercooler čuda stvara...

Slike malog Stara sa blatobranom prikeljijo sam ja negdje nazad par stranica, a maleni su izgleda, da ne zaglavljajo grane vočka kod međuredovne obrade, a neznam, kako obavljajo zadani posao kod hvatanja blata od kotača.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Blatnik-goldoni
Mogu ti samo kazati, da blatobrani original od Stara, jesu takvi kako treba napraveni, al žao jesu dodatna oprema:(, kao več sam znaš. Taj na sliki ima i crnu plastiku izpred nog:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Novi-star-75
Ova plastika pitam se sam, zašto upravo je predviđena. Ne samo, da tamo nije bilo nekad prozirne plastike, več crna ,več je tamo kod jako starih Goldonija nije ni bilo. Sumnjao sam, da je napravena, da kad je kabina, možeš tamo vidjeti, gdje vozi kotač, a zaista neznam, al kad se kabina ugradi, ona još ostaje gdje je, il se ona treba demontirati.

Kad smo več nazad pričali oko termo zaščite izpod haube- i kod 3080 ima izza fiksnog poklopaca oko Turba i izpušnog kolektora ALU lim sa termo izolacijom, jednako kao Closter. Al ima 3080 još metalno mrežo za dodatno hlađenje. Samo se na mojoj sliki to ne vidi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 27.02.18 19:57

Oni fiksni blatobrani koje sam ja videl na YT su izgledom kao ovi okretni s tvoje druge slike (možda malo širi). Na 1:59 se vidi položaj blatobrana kod zakrenutih kotača.
https://www.youtube.com/watch?v=tpM2p5FwnRA

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 27.02.18 21:09

MEni se čini, da ide se za iste original blatobrane, več samo na tvom snimku nemaju unih produžnih zastavic od odzdol(bar sumnjam, da ni to napraveno u jednom kosu). Možda jih skinuo, jer to znam sa izkustva, kod orbe SMETA. A kod orbe jih ni ne trebaš, več se može to sve samo odčupati, kako se to dogodilo prijašnjem vlastniku mog Zetora(onda išli na odpad). Evo sliko Star-a 100 na kojoj vidi se malo loše produženi blatobrani sa gumom:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Star-100
Samo tako te može zaista blatobran dobro zasigurati od blatnih bomba i vode.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 28.02.18 9:30

Nije poanta u dodatnoj zavjesici koja sigurno puno pomogne. Poanta je u zakretanju, ili ne, blatobrana zajedno s kotačima. Ako se ne zakreću, niti gumena zavjesica ne pomogne.
Zato i razmišljam da bi najviše koristi, uz najmanje smetanje, bilo od prozirne plastike koja bi zadržala svu vodu i blato koje je usmjereno prema vozaču. Nedostatak je da bi se ta plastika povremeno trebala očistiti, ukoliko je potreban bolji pregled do kotača.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 28.02.18 18:38

reider je napisao/la:Mogu ti samo kazati, da blatobrani original od Stara, jesu takvi kako treba napraveni
Nisi me razumijo. Sa time sam htijo kazati, da savijetujem svakome, kojem trebaju blatobrani, da nabavi ovakve, i ti su najbolji. Sve drugo je nešto za "silo", toliko da je. A šaraufanje bilo čega na traktor izpred postoječih prozirnih plastik, nikad ne bude to što su ti oriđi blatobrani. Jer su funkcionalni kod osiguranja od blata i vode, a i preglednosti ne oduzimaju ni malo, jer govorim sa izkustva. Sve drugo umiti je odkrivanje tople vode, a zašto, kad je ona več odkrivena. Ja ak bi mi trebali, kupijo bi original il po originalu izradijo sam, al nema smisla, jer znam, da ak nije traktor ni registrovan, da mu to zaista ne bude trebalo oko kuče.
Možda bi pasalo uz malo prerade prednji blatobrani od AGT 835TS(21 post stranice 3):
https://agro.forumhr.com/t223p50-traktori-agt-agromehanika-kranj#16674
Napraveni najjednostavnije i funkcionira. Ovako isto ima i NH TL 90 i TL 100. Malo samo inače zavibriraju na neravnoj cesti ,ali dobro obavljaju svoj posao. Trebalo bi pitati, koliko košta kod AGT il koliko kod Goldonija original. Ak se izplati nešto kemijati...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 28.02.18 20:47

Koliko god me uvjeravaš da su originalni najbolji, ne buš me uvjeril. Osim verzije s dodatnim gumenim zavjesicama, koje su dovoljno nisko, a takvi su problematični kod oranja.
Noge vozača su i bez blatobrana (samo s ovom malom plastikom) zaštićene od prskanja vode. No, po ramenima sam nekoliko puta bil pošprican. Samo 10 cm šira prozirna plastika bi spriječila da mlaz završi na ramenu vozača, a s obzirom na to da je prozirna ne bi spriječila preglednost.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 01.03.18 2:18

Pa jeste, napisao sam da oni sa zavesicama original i podao sliko njih , namiještenim na traktoru. Ovakvi blatobrani kod orbe ponekvi daju se zaokrenuti na gore, da brazda ne zahvata blatobrana, al najbolje riješenje pokazalo se, da smo jih jednostavno skinuli. Je najsigurnije. Dva vijka i kraj priče, izplati se u našim težkim mastnim zemljama. U pijesku to nije potrebno.
Za vozača bilokoja veča zaščita izpred nog smanji bacanje vode i blata naravno, al traktor nije ništa zaščiten, pa ga treba jako prati. Upravo ove dane šaljijo mi koristnik BATEK slike svog Goldonija, kod pluženja, jer mu vodo,sol i pijesak nabaca na blatobrane i noge i rabena pa maka ima blatobrane. Al oni su premali i prekratki. Kazao sam mu, da samo če ga zavesice sa gume spasiti. Al to je problem, jer ima traktorčič jako malo međuosovinsko razdaljo, pa ni sad ne možeš ljepo ulaziti na sijedalo, kamoli, da je tamo još što namontirano. Pripiljeni uglovi blatobrana siguran sam, da jesu zbog toga, da ne ošteti bilja, grana vočk tekom međuredovne obrade, za koje su prvenstveno ovi traktorčiči mali i smišljeni.
https://agro.forumhr.com/t489-goldoni-universal#16677
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 08.03.18 10:02

Kad se več pričalo oko metalne zaščite zadnjih svijetla u blatobranu, 3mm debela najmanje, al prišaraufana sa 5 M6 vijcima:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Img20180308084436
Spremna crijeva sa priključcima da se namijesti na ventile. Poklopac sa dvima ventilima još nije savršen, da se montira. Crijevama smeta dolnja osovina, na kojoj je okretišče papučic kočenja i blokade stražnjeg diferencijala, koje su sve na jednoj osovini, mazane diblom, tako da treba još nabaviti koljeno 90stupnjeva. Criejva treba namijestiti na ventile i poklopac , kad je ta odmaknut van, pa onda postavit ga u ljego i fiksirati. To je težko, zbog tvrdih crijeva i još su 4 komada:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Img20180308084421
I još opozorenje za koristnike ovakvih sijedala, kakva je na dolnjoj slici- kotač za štelovanje višine sijedala, jako mu je blizu, i kad šaraufaš ono metalno uho iznad kotača, koja drži tapecirungo sijedala, ljepo ti razkolje nohet na pola, doslovno do krvi!. Tako da oprez, i bravo inženeri:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Img20180308084407
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 11.03.18 16:55

Ugrađeni je ventil prigušnica, ali žao nisu još spojene cijevi. Ne može se jih našaraufati i lim samo fiksirati. trebalo bude sa unutarnje strane doč i šaraufati-skinuti plastiku oko ročk.
https://mojalbum.com/reider/goldoni/foto/24072589
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 11.03.18 17:44

Jel prigušnica motirana na prije ugrađeni ventil pa si zato moral skratiti ručku ventila? U kojem je položaju skraćena ručka u trenutku kad trebaš koristiti prigušnicu, kao na sliki ili pod 90°?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 11.03.18 19:15

Prve riječenice ja ne razumijem, al u drugoj ti nešto naopako pitaš, al nema veze, budem objasnijo kako je, pa potraži u povijesti sam odgovor. Žao nemam slika fiksiranih ventila sa stražnje strane, pa zato neznaš, da su ventili stavljeni vertikalno, jedan uzporedno drugome. Svak ima sa dolnje strane svoj dovod sa originalnog Goldoni ventila, al od gore odvod na svoga potrošača. ZAtvorni ventil sa ljeve strane kod blatobrana bijo je več prije ugrađeni, zato nije bilo više biranja tako, ovako. Usporedno dodao se prigušni, al od prvoga htijo sam ga maximalno oddaljiti, da pridobijem na dužini ručke. Da ručka je skratena čim manje koliko sam mogao, zbog prigušnice. Sad je zatvorna ručka pod uglom 90 stupnjeva na sam ventil i je  zatvoren(znači vertikalna ruka stražnjeg dizala je blokirana).
I još to, plava ručka orginalnog ventila(vidiš bojeno točko na ručki) krmili vertikalno ruko i topling i voden je skroz dodatan zatvorni ljevi ventil. A crna ručka voden ima pritisak skroz prigušnico na brzo spojko(ak gledaš straga, na gornjo desno). Tamo če se prikačiti heder kose i preše. Žao trebat če se ta prigušnica za svaki priklučak drugače štelovati, jer kod platoja, trebala bude biti do kraja otvorena, al kod preše i kose uskoro zatvorena.

No kod bušenja lima toliko se uništila naljepnica, da sam jo radije skinuo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 12.03.18 8:46

Ono kaj sam siguran je da si dodal dva dvoradna cilindra (toplink i podešavanje desne podizne ruke) i negdje ukral napajanje za njih. Također mislim da zatvornim ventilom preklapaš jel budeš koristil toplink ili podešavanje podizne ruke.
No, očito ne mogu na osnovu tvojih slik i pisanja složiti u glavi funkcioniranje i shemu hidraulične instalacije povezane na upravljačke ručke kod sjedala.


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 12.03.18 18:17

Imaš prav. Plavi ventil upravlja sa toplingom i podizno ruko, a izpred njih ima svak zatvorni ventil, da uključiš put ulju samo do onog, kojeg trebaš i ne istovremeno, jer su vezani na "T" komad izza ventila.

Crni vanjski ventil ima do gornje spojke umijes ugrađeni prigušnik za reguliranje brzine protoka, koj priklučak bude to trebao. Znači otvoranje preše(dvoradni cilindar) uključit ču na plavi par spojk, al heder na gornju crno spojko(jednoradni).
A kakva je procedura, da sam mogao ovo sve ugraditi, ne bih rad kazao , neču još tebi kvariti snova. Samo na kratko treba ti razšraufati pola lima izpod sijedala, a i izvučti glavni prečni nosač limova. A On ide zadnji na redu van po pravilima sklapanja Razz . Sve je onda na njega našraufano. Na kraju sam napravijo prečni nosač u dvim dijelovima-i spojni element za njega, da drugi put ne trebaš još uskoro motora demontirati,  da dođeš do hidravlike.
Lim sa montiranimi ventili straga:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Img20180312090501
Da možeš to priklopiti sve crijeva, treba demontirati prečni glavni nosač(prije toga 100 drugih stvari):
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Img20180312094648
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Img20180312104559
Prečni nosač se prepilijo, sad je sve šala za rastaviti:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Img20180312105923
Evo kojo sliko tog veznog nosača, uslikano prije sklapanja svega nazad.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Img20180312140350
Onaj dijo prečnog nosača izza reduktora več je namiješten sa veznim nosačem(plava strelica), koj ni obojen:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Img20180312143449
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 13.03.18 9:19

Hvala na trudu, ali meni treba malo više za shvatiti jer nemam nikakvog iskustva s tim stvarima. Jedan zatvorni ventil imaš ugrađen kod desnog blatobrana (pored friško montirane prigušnice). Koliko ukupno imaš zatvornih ventila i gdje su montirani? Kaj za odabir smjera ulja, u toplink ili u podiznu ruku, ne bi bil praktičniji ventil s jednim ulazom i dva izlaza (preklopni)?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 14.03.18 6:10

Na zadnjoj sliki prijašnjeg posta vidiš, da unutarnji plavi ventil ima po dovje cijevi namiještene nasebe. Ovu ima funkcijo kao "T" komad!. Plave crijeve(gornje) ti idu na spojku, gdje je uključen topling(on ima na cijevi svoj zatvarni ventil!). A dolnje crne cijevi idu na podizno ruku(jedna od njih preko zatvarnog ventila poleg prigušnice). Znači jesu 2 zatvarna ventila. Svak cilindar ima svojeg. Kojeg ne trebaš zatvoriš, al drugog otvoriš.
Oko zadnej riejčenice: Isto mi svetovao i koristnik Batek. Takav ventil treba imati 6 priključaka. Kamo bi ti toliko crijeva dao...Pogledaj, sad imam do zatvarnog ventila samo ulaz i izlaz, pa je taka gužva sa cijevama, da ni ruka ne ide više unutra, kamoli 6. Teoretski se potpuno slažem inače sa tobom. Sad okretam 2 ventila, a tad bi samo preklopnoga. Pored toga sam jednog zatvarnog več imao doma, jednog sam dokupijo, koj je dosta povolniji od preklopnog, da ne dodam cijene 6 cijevi sa svim priključcima Rolling Eyes
I krajna slika. Ovdje se vidi, da ima prečni nosač (od kručk ventila do reduktora) umijesto originalnog jednog vijka, sad 3 vijke.
Zanimivo mi bilo kod svega to, da je pored reduktora (pored manšete) bijo ušraufani jedan vijk M8, obična glava, koj ne nosi ništa. Samo je ušraufan u obični limič oko reduktora. To možeš vidjeti, ak skineš manšet i prstom provijeri spodaj. ZAšto je tamo, to samo bog zna. Ok, ak koj drugi model tamo ima nešto zašaraufano. ali zašto se tamo vstavijo vijk koj samo "zapunjava" rupo.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Img201803130841331
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 14.03.18 7:57

Dakle ipak imaš sad 2 zatvorna ventila. Po jedan na za svaki cilindar. Cilindri su dvoradni pa su ventili kod jednog smjera djelovanja ispred cilindra, a kod drugog iza cilindra (sprečavaju izlaz ulja iz cilindra). Na isti način bi djeloval preklopni cilindar s tri cijevi. No, ako si već imal jedan zatvorni ventil doma, ...
Nadam se da sam ispravno zaključil kak s plavim ventilom upravljaš poteznicom i podiznom rukom.

Za korištenje drugog ventila pretpostavljam da si napravil kak slijedi.
Prigušnicu si ugradil na jednu cijev koja ide od crnog ventila do brze spojke. i zašrafil je na pokrivni lim pored zatvornog ventila. Htel si da bude u istoj visini s ventilom i zato si na ventilu skratil ručku. Taj drugi vod koristiš jedanput za dvoradni, a drugi put za jednoradni cilindar. Ako je to tako kak sam opisal, onda još kupi 70 cm crijeva s muškim brzim spojnicama na krajevima i za jednoradnu funkciju povežeš tim crijevom izlaz crne brze spojke i povrat ulja u mjenjač.  Onda imaš komociju pri radu s jednoradnim cilindrom.

O kojoj manžeti, kod kojeg reduktora, je riječ?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 14.03.18 16:30

U prvome odstavku sve prav, osim ne možeš imati 3 cijevi za preklopni (smerni ) ventil kad krmiliš dvorane cilindre! Da ako su jednoradni. A za dvoradne, treba ti 6 cijevi. Dva do ventila, dvije jednome cilindru i dvije drugome.

I drugi odstavek imaš prav. A prigušnica i zatvorni ventil jesu u istoj višini, jer bilo je to obaveza, za spajanje cijevi a i da ima nekvi izgled. Za jednoradne cilindre koristit ču uvijek to spojku, koja ima prigušnicu, a ne treba nikakvog povratnog crijeva za drugo spojku, jer radijo sam prošle godine tako, i išlo bez nekvih problemova i teškoča. A inače imaš pravo, najbolje je tako, kak veliš, jer ne treba paziti koliko guraš ručko. No može se to nekad kupiti naknadno.
Evo sliko nađeno na netu od 3080, pa dodao strelice. Plava kaže rupo, gdje sam imao ja vijk vstavljen za bezveze, al taj sa slike ga nema unutra!. A zelena strelica ti je manšet od reduktor ručke hehe. ovo podigneš, i možeš taj vijk odšaraufati.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 3080-goldoni-jekasti-bla
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 14.03.18 18:46

Reduktor je nekaj drugo nego ručka reduktora. A nareduktoru nema manžete.
Sad je jasno i sve OK za vijak.

Postoje preklopni ventili s tri priključka (P, A i B). Ako s izvoda A spojiš na toplink, a s izvoda B na desnu polugu, onda preklapanjem ručke to funkcionira isto kao kad ti imaš otvoren jedan, drugi ili oba zatvorna ventila. To znači da ulje može prolaziti kroz oba cilindra (srednji poožaj), samo kroz toplink (jedan krajnji položaj) i samo kroz desnu ruku (drugi krajnji položaj). No, s obzirom na to da si već imal jedan zatvorni ventil, malo se mijenja isplativost.

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Prekol10

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 14.03.18 20:02

Ma dobro razmišljaš, al ovakav ventil sa slike težko bilo bi ugraditi na taj lim...Ak bila bi ručka sa stražnje strane ventila(gdje su rupice za vijke), anda bi išlo, al opet do tamo bi išlo 3 cijevi, al u mom primeru idedu dvije...No virojatno jedno moglo bi se nekamo zgužvati. Ni problem zgužvati cijev unutra, nego jo treba i ZAŠRAUFATI Razz No sa okvastim vijcima moglo bi se možda to ugraditi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 16.03.18 9:59

Svatko se u određenom trenutku prilagodi okolnostima. Obično se s druge strane se ne mogu sagledati svi problemi (beki se pokažu tek kad se počne raditi).

Jel ti možda forumaš novakmare8 sa slo foruma javil tražene podatke za blatobrane?
Čestitam na kupljenim utegima. Molim te javi cijene, tu ili na PM ako nisu za širu javnost.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 16.03.18 19:46

Kaže, da če šaljiti koju sliku, kad dostigne. Zaposlen je jako. A cijene tako tegova i blatobrana, obadvoje su ti par eura preko 300 Neutral
Razumijo nisam svega, kaže samo ,da prodavač kazao, da za ovaj model, ne bi jih bilo. Prestaviti trebali su kutijo alata i namijestiti posebno ploščico, i da su od 3080 blatobrani, koj bi nek imao neko drugačijo glavčino, kamo se to prikači...(nadam se, da nisam nešto krivo prenesel pošte, i da če se on sam ovdje zglasiti i što popričati, jer povabijo sam ga). Topling mu se udara u nosač tablice, pa jo če malo premestiti gore. Toliko o tome.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 16. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.