Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Goldoni Star opća tema

+6
batek
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
iwanho 1
Admin
10 posters

Stranica 12 / 16. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 31.10.17 8:29

Malčer je težak. Bez utega bi mi (kao i s plugom) u transportu uz brijeg odizalo prvi kraj. Čak i ovak na nekim terenima moram razmisliti jel bum malčer odigel na hidraulici ili ne bum.

Kod frezanja zadnji kotači više ugaze nego prvi s utegima. Meni dužina nije problem pa za sad ostaju gore.

Fala na pojašnjenju za no spin blokadu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 31.10.17 12:48

Nisam znao, da ovom traktoru malčer 1,6 metra od 360 kg takve probleme stvara, jer mi se čini plug tvoj teži.
Čini mi se, da za predsijetveno pripremo svaka kila manje dobra je. A istina je i, da freza ponovo sve podigne...
Ja rad u garaže zavozim, čim dublje, il da koja autoprikolica ide izza traktor, il da sunce ne para po kotačima i svemu.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 31.10.17 18:42

3080 je malo duži od 3050 (za jedan cilindar), a to daje pogodnost kod nošenja tereta na hidrauliki i nepogodnost kod manevriranja.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 31.10.17 23:04

Za fane traktorčiča Goldoni nove slike!. Kod posjete tetaka, u akciji bijo glavni adut dana Goldoni 3070, al NH tl 100 odkazao, i bijo prebušeni stajao na dvorišču sa dizalico izpod prednjeg kotača Razz . Goldoni poganja miješalo za gnojevko:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Img20171031095619
I kad odradijo svoje, odmah ga prikačili bez ugašavanja h krmilnoj prikolici. NH-ja na brzino toliko napunili, da izdržalo 15 minut, da u tom vrijemenu sa prednjim utovarivačem napunijo Goldoniju prikolico:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Img20171031104834
Na brzino sam pogledao dimenzije gum tog Goldonija, a ima jako nekve neserijske gore, koje nigdje nisam vidijo. 380/70R24, i 280/70R16. Zadnje jesu još dobre, ali prednje dokrajčene.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 01.11.17 8:20

Kad sam prvi put vidjel u živo Star 3050 bil je s gumama 360/70-24 i 260/70-16. Ljepše izgleda s tom kombinacijom nego s 320/70-16. Kombinacija koju si ti videl se koristi na Landinijima.
Odnos promjera zadnjih i prvih kotača je sličan. Razlika je unutar 1,5%. Pitaj svojega prijatelja Hojnika, ovlaštenog servisera, jel zna koliki je teoretski prijenosni odnos između zadnjih i prvih kotača. Pretpostavljam da je nekaj veći nego kod naše kombinacije guma.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Gume_z10

Prikaz dimenzija u tablici je teoretski. Moguća su odstupanja kod pojedinih proizvođača.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 01.11.17 9:27

Landini E2 ima 360/70R24 i 260/70R16 osnovne kotače u ponudbi, al za druge nisam ni nešto raziskoval. Ove pisale su u predračunu. No nema to sad veze.
Razumijem, što te zanima, dal je omijer pogona izmežu originalnih Goldoni Star kotača 320 i 240 potpuno isti, kao od 380 i 280!. Moj odogovr je ovakav- JA osobno naravno da neznam, jer matematik bijo loš, ali znam,da su kod Zetora mijenjavali zupčanike, kod promijene različtih kompleta gum!. Jer imali su jih jako različte veličine i cola. Neznam baš, zašto te ovako detaljnije ovaj podatak zanima, i jako malo puta navratim tamo mimo Hojnika, ali po tvojoj izrecnoj želji, ak želiš, mogu ga ja nazvati ob priliki telefonski i to porazpitati.
A što sam na vlastite oči vidijo kod tetakovog, on ima model 3070 SL, znači visoki, i između guma straga i blatobrana, ima uskoro isto zazora, kao ja na nizkom modelu. To potvrđuje, da je tamo kotač vanjskog večeg promijera kao kod mene. Znači 4 cm na polmeru, al viši je SL za 7 cm. Znači ima još uvijek 3 cm više prostora između kotača i blatobrana, što mi se čini, da sam tako vidijo.

A to sisad ti preračunavao u tabelama? ZAdnja desna duga vrednost(broj) bi nek bil omijer između prednja zadnja osovina...Posmatrao, da to pomeni, zadnji kotač jedan okretaj, al prednji 1,42 okretaja isto tako kod naših guma i guma tetaka...Onda ne možeš mijenjati ti gum na komplet 360 i 260, več na komplet tetakovih, al ja na nijedne, jer sam prenizek? A kako onda stave na nizak model kotače veče, ak je več sad kotač u blatobranu uskoro... Da možda ne zaokreneju reduktorov straga...A onda je samo spredaj nizek, al straga visok kao SL...majke mi, vrlo interesantno...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 01.11.17 10:20

Landini Mistral imaju prve gume 280/70-16. Zadnje sam krivo napisal. Sad Nisu 380/70-24, nego 360/70-24. Ispričavam se.

Kod guma za Goldonija su razlike premale da bi bilo potrebno mijenjati zupčanike. Malo jače ili malo manje napumpana guma već promijeni teoretski odnos.
Nisam te htel opterećivati, mislil sam da možda i tebe zanima koji je stvarni prijenosni odnos prema zupčanicima. Ako je prilika dojti do takve informacije, ne škodi. nikad se ne zna kome može zatrebati.
Izmjeri klirens ispod prve i ispod zadnje osovine. Vjerujem da je i kod tebe ispod zadnje osovine veći klirens nego ispod prednje. Do 5 cm viši zadnji kraj, na dužini 3 m i kod ovakvog oblika haube, je gotovo nemoguće primijetiti na oko.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 01.11.17 18:19

Neznam za Mistral, jer se zanimal tada za E2, pa dobijo predračun sa svima mogučima kompletima gum.

2 stotniji u razliki omijera virojatno ne igra vloge da, jer ponekad i nenapumpana il iztrošena guma ima več odstopanja.

Uvečini je spredaj niži klirens nego straga zbog mosta pogonskog. A dal bi smetalo straga vozaču ga malo podignuti , ovo neznam. Virojatno bi se naviknuo svaki. Mogu ti samo kazati, da je između na dole savijenog ruba blatobrana i kotača točno 3,2 cm!!!A sad idi sa tim orati...(mijerijo sam). Tako, da sam siguran, da su za kotače 360 bočni reduktor zaokrenuli. A neznam, ak za isto vrednost kao kod SL verzije, il samo za jedno rupo. Čini mi se,da ima tvoj SL okrenuti reduktor za 2 rupi! Možeš previjeriti, koliko rupa imaš zaokrenuto prema meni. Pogledaj sliko-zelene strelice kažu vertikalno ravno površino trube, na koju je reduktor prišaraufan(početak i konec površine kažu zelene strelice. Žute kažu još dvije rupice, koje su upravo tamo). Uzmi u obzir centar višine ove površine i jo namišljeno povuci vodoravno, kao kaže kod mene crno-ljubičasta crta. Kod mene se kao vidiš krug na reduktoru ljepo namišljeno sijedne na to crto. Ovo je maximalno spuštena opcija po mom predpostavljanju. Kod tebe je gornji vijk, koj se vidi ušraufan u gorju žuto označeno rupico trube. Ak je tako, imaš pomaknut reduktor za 2 rupe.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Img20171101154511

Danas popravljal, što zadnjič uništijo...ZAboravijo izvučti crijeva hidravlike i automatske spojke nisu obavile svog posla, jer ak su crijeva previše pod kutom dole, ne izbaci utikača. Lagano mi povuklo nosač sa spojkama na dole i popucalo okrasni plastični poklopac oko spojk. Srečom nosaču i spojkam ništa nije.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Img20171101100545
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Img20171101144525
Demontirao, da malo izpilim napuknute dijelove:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Img20171101144536
Je kako je. Po mome nije lošeg izgleda, neče se plošča ni mastiti, kao prije, neče več puknuti, i još če se bolje očistiti spojke, od prašine i svačega. Plošča prije sve sprečavala.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Img20171101150519
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 01.11.17 20:08

Meni je svejedno za koliko je reduktor zakrenut. Ako te jako zanima bum pogledal pa ti javim. Sad je mrak pa me podsjeti neki dan ujutro. Uglavnom, postoji mogućnost. Kad ti nebi imal Zetora za oranje, sigurno bi trebal zakrenuti reduktore za jednu rupu.

Ja uvijek prije odspajanja crijeva ugasim traktor i ispraznim pritisak iz oba crijeva. Tek nakon toga ih ručno išćupam. Curenje ulja i mene malo živcira. Svaki put moram staviti krpu ispod brze spojke, tak da ulje curi po krpi.

Koja je funkcija ovog ventila na gornjem crijevu prvog para?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 01.11.17 21:11

NE trebaš gašavati, samo ne smije biti bilo koji koristnik pritisaka pod obterečenjem. Trebaju slobodno lježati. Jer il gasiš il ne nešto procuri van. Kod prvog prikačenja znao sam, da trebam nekako to riješiti. Lim izpod spojk super obavlja posao. Tank i prečni nosač, sve suho, bez krpe. I ja jih ročno izčupam naravno, a zaboravijo sam! A znaš zašto se zaboravi- jer jedan par unutaršnji uvijek ostaje uključeni, jer je od toplinga, al vanjski se zaboravijo, kad odkačavao sanduk. Ak bi uvijek sve izčupavao, bi lakše na to popazijo.
Nekad sam objasnijo funkcijo ventila, a nema problema ponovo: Služi upravo samo za biranje između koristnika uljnog pritiska(ili topling ili vertikalna hidravlična ruka). Ovo je samo zbog toga, jer traktor nema 3 para spojk, pa sam tako riješijo. Evo sliko- ovo je zatvarač pritiska za vertikalno podizno ruko. Jedno od tih dvih otvoriš, drugoga zatvoriš, a upravljaš samo sa jednim unutaršnjim ventilom oboje. U glavnom imam obadvije zatvorene, jer ponekad se zamotiš, kad kipaš sa sandukom sa vanjskim ventilom, pa povučeš unutaršnjeg i promijeniš nešto bez nadzora.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 02.11.17 9:32

U srednjem položaju ručke dvoradni (kao moj) drži pritisak. Kad ugasnem traktor (pumpu za ulje) pomakom ručice u oba krajnja položaja razbremenim brze spojke. Sigurno se one mogu iščupati i bez toga. Možda malo teže, a količina ulja koja izcuri je približno jednaka.

Ili mi je promaklo, ili sam zaboravil da imaš regulaciju desne podizne ruke na hidrauliku. Hidraulični toplink je jako koristan. Koliko često se koristi podešavanje desne ruke u odnosu na lijevu? Kak je to dodatno riješeno cilindrom? Na sliki iz prošlog posta se ne vidi, a u zadnjem postu nema slike. Možeš li to malo detaljnije opisati - poslikati?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 02.11.17 12:15

Prvi odstavak imaš prav, ali sumnjam(nisam pa testirao), da kod tvog sistema rada, manje ulje izcuri van, jer samostoječe ulje u cijevima il pod pritisakom nije isto. Sam znaš, da i ak sanduk nije podignjen i ventil-razvodnik je zatvoren, u cijevima ostaje nešto pritisaka. Kod razklapanja spojke, on udari van, prije sistem se samozatvori.
Izvini zaboravijo sliku:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Fotografija-0014
Ovo ti je zatvorni ventil za vertikalno ruko na sliki, al onaj na cijevi toplinga, je za njega. Oba potrošača sa "T" komadima su pripasani na unutaršnji razvodnik, pa izabereš, koj bude radijo. Istovremeno ne možem, osim da topling dan na vanjski par, a tad nemam više jednog dodatnog para. Znači trebali mi bi 3 pari, kao su kod Quazara več u osnovnoj opremi. TAko 3 razvodniki, kao vetikalna ruka i u večini i brze kuke na rukama. No a naravno i košta 7 hiljada više, nego 3080 Star. Rolling Eyes

Ne razumijem pitanja:
"Koliko često se koristi podešavanje desne ruke u odnosu na lijevu?"
NA zadnji sliki prijašnjeg posta sa slikama vidi se, da desna mehanička poluga prestavljena je na ljevi kraj. A na desno stavljena je hidravlička poluga sa cilindrom. Prednastavitev, koju posmatraš,da ti treba, napraviš več kod neobteretenog dizala sa ljevom, al desno vršiš kad poželiš kod obterečenja. Znaš, da hidravlička vertikalna poluga nema jako velikog hoda kretanja!, pa zato dobro dojde prednastavitev sa ljevom. Ak te ne bi bilo, ovo originalno na vijk, koja je sad viška, treba se na svornjaku skinuti i rukom vrtjeti pa vratiti nazad. Štelovanje uz hidraulično polugo jako dobro dojde, kod rada sa kiblom-sandukom, pogotovo kad se ravna teren, bez nje jako neugodno je raditi. A ak traktor postaviš negdje, pa želiš imati priključak ravan, samo zravnaš ruke(mlin za granje il cijepač).
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Fotografija-0015pn
Znam, dati ne vodiš brige, gdje na rupi je pritegnut bočni reduktor, naravno da je to pitanje iz radoznalosti, jer vidi se, da tako, kako je, večih kotača ne može se namijestiti kod mene. A kod tebe sigurno jeste. Sad me zanima, gdje imaju nizki modelovi sa 360 gumama. KAo sam kazao, samo radoznalost, a na kraju ni nema to sad veze. I ak bi ovaj traktor nekat trebao orati, okrenem reduktor za jednu rupo i opet kraj priče. Ni panike. LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 02.11.17 18:29

Hvala na pojašnjenju u kojim prilikama koristiš hidrauličnu regulaciju desne ruke. Ipak si dobro razumjel pitanje. Smile

No još mi sve nije jasno. Toplink je sa 2 crijeva spojen na lijevi par priključaka. Na zadnjoj sliki iz posta koji spominješ su crijeva skrila cilindar koji se sad na novoj sliki lijepo vidi. Crijeva do njega se ne vide i ne mogu dokučiti gdje je t-komad. Pretpostavljam da toplink i ruku upravljaš s lijevom ručicom, a desnu imaš za druge potrebe.

Dosta si dodatno uložil u poboljšanja hidraulike. Smile Ja za sad nemam tih potreba. Koristim premalo priključaka i još k tome takve koji nisu zahtjevni po tom pitanju.

Kaj se tiče položaja reduktora evo slika kak je kod mene. Možda ti slike kaj pomognu. Lijevi i desni nisu u istim rupama, međusobno su zamaknuti za jednu rupu, ali imaju jednak nagib.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 38063055586_e01801d18d_cWP_20171102_13_23_44_Pro[1]
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 38117200881_65eec764f2_cWP_20171102_13_24_22_Pro[1]

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 02.11.17 23:38

Hidravlična poluga može ti koristiti samo kod prikačenju, kad ti nekvi priključak ne stoje ravno. Pogotovo, ak ima obične ruke-zahvate. ak ne dobiješ ruke gore na svornjak, samo kod desnog kotača stojiš, i vziš na višino. A kad prikačiš, vratiš na pravo višino za rad!. Pametno je sve, što sam namijestijo, al nije zaista ne pametna cijena.
"T" komadi su ugrađeni direktno na razvodniku. Gledaj stranico foruma. Namiješteni su na prvi razvodnik kod sijedala da, al drugi je onda slobodan. U mojom primeru uvijek za kipanje sa sandukom-platojem:
https://agro.forumhr.com/t507p200-goldoni-star

Oko reduktora imaš prav. I kod mene su vijki zamaknuti, al reduktor pod istim kutem na obadvih krajih. A znam i zašto.Jer je to jedan te isti reduktor i se ne pravi ljevi i desni. Sad samo preokrenejo reduktor na drugo strano, pa možeš dati ga na bilo gdje, al vijki su u drugim rupicama. ostalo isto. I pomognila mi tovja slika. Pretumačil sem, da imaš reduktor spušteni dole za dvije rupe, kao sam več predpostavljao!. Vijk na desnom reduktoru imaš u uskoro centru trube, al moj je ti za 2 rupe gore. To je to. Najbolje bi bilo, da bi ga imao ja za 1 rupo spuštenog, ak bi se oralo i bilo bi ok. A za 2 dana orat če Zetor. LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 03.11.17 11:04

Fala na linku. Godine činidu svoje. Sad
Znači poduplal si crijeva na prvom razvodniku. Jedno novo crijevo ide direktno na cilindar desne ruke, a drugo preko ventila (otvoreno-zatvoreno). Također sam vidjel da imaš takav ventil ugrađen na crijevu koje ide na toplink. Znači li to da kod promjene funkcije trebaš jedan ventil otvoriti, a drugi zatvoriti?

Kad bi ti svoj reduktor zaokrenul za jednu rupu vjerojatno bi dobil kakvih 3-4 cm na visini i razmaku blatobrana od gume. To bi trebalo biti taman, a ne bi se jače narušila sadašnja stabilnost traktora.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 03.11.17 11:49

Ni panike, najmanji problem za link.
Opet imaš sve prav-prav si predpostavijo. Ovo je loša strana, kod promijene funkcije(zatvoriti jednog, otvoriti drugoga), ali ide, jer se ne koriste istovremeno. Ni bilo za sad problema. A dobije se kretni ventil, koj ima 2 pozicije i tad bi sa jedno ručko radijo sve i bila bi namiještena gdje je sad taj zatvarni iznad papučice blokade. A taj košta neznam kok(malo ne), al tog zatvornog imao sam kod kuče na zalihi. Pored toga trebalo bi mi postoječe original cijevi izbaciti za unutarnji par, i sve cijevi na novo napraviti uz kupnjo ventila, što bilo bi jako skupo. Cijene znajo kod ovih poslova poskočiti!. Tako sad original cijevi nisam ni dirao, samo sam vstavijo nastavke izpod njih, da ima funkcijo "T" komada. JEdan riejšen okastim duplim vijkom, al drugi zavaren sa dvih drugih običnih, jer ovakvog nastavka nije se dobilo nigdje.
Prijatelj, upravo ovo sam i ja isto razmišljao, da bilo bi dobro zaokrenuti za jedno rupo!. A dok se ne ore, ne smeta ni tako, kako je.
Evo ventil, koji sumnjam,da bi trebao biti ugrađeni, pa priračunaj sve nastavke i cijevi! No sad je što je, a i ovo je nešto koštalo, što sam ugradijo.
http://www.rositeh.si/6-potni-ventil
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 03.11.17 18:12

Takav 6-potni ventil bi trebalo ugraditi namesto 1. para hitrih spojk, a hitre spojke na njega. Onda nema dodatnih cijevi. Samo je pitanje prostora. Možda bi bilo dosta prostora kad bi se 2. par spojki prebacil na desne rupe?
Meni bi eventualno koristilo takvo rješenje za kombinaciju hidrauličnoga toplinka i pomak malčera.
Tvoj traktor je sad sigurno vredniji za cca 1 kE.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 04.11.17 18:29

Teže je to tamo ugraditi, kako kažeš, nego tako, kao sam ja napravijo, a kako bi to tamo straga izgledalo, samo zbog uštednjenja novaca za 4 crijeva...

Prijatelj, od svega najviše bi ti priporučavao kupnjo kuke brzog kačenja na dolnje ruke, koje su se od SVEGA pokazale kao najbolje od najboljeg. Naravno sve nekad ti koristi, al ovo se koristi najviše. JA sam se zaj..., jer kad sam kupovao, uskoro sam samo za kuke dao isto, kao sam malo kasnije pronašao cijele ruke u kompletu z kukama navarenima. Ne bi trebalo variti.
Hja, mogu ti kazati, sve na kraju iznosi ponešto novaca. A ak to kupuješ za ovakav-hobi kao ja primer, ne smiješ ni računati, jer nema računice... Rolling Eyes
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 04.11.17 21:30

Ti imaš puno priključaka i brzo kačenje ti jako dobro dođe. Ja 3 put godišnje prikopčam plug, 2 - 3 puta malčer i frezu. Za tih maksimalno 9 kačenja, ne nedam novce za njih.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 03.01.18 14:16

Saznao sam trošak kupnje kompleta novih tegova uz fiksirno šipko u kompletu. 330 EUR. Al nigdje nije pisano, kolikva je težina tih. Jer ak čitam uradno stranico Goldoni i njihove podatke trebam se jednostavno smijati. Pišu, da jih ima 4 komada po 15 kg. Al sa ljetalice vidi se, da namiještenih ima 5.
Podatak točan je nađen u starom predračunu. 100kg.5x20kg. A tamo je cijena kad kupiš traktor novi samo 250 EUR(možda prikazana bez PDV).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 03.01.18 17:42

ZAnimiva priča oko vlastnika jednog Goldonija i uvozača za njih. Razpričao sam se sa vlastnikom mog modela Goldonija sa snova, Star Turbo 75, koji ga več prodaje ovo vrijeme. Slučajno naljetijo taj razgovor, koj trajao 10 minuta. KAzao, da je vlastnik ovog modela Goldonija, i što je na njemu vrednog, jesu tegovi. Pa sam mu kazao, da to je bijo one dane, kad on kupijo TOP model!. Pa mi kaže, da istina, gledajuči koliko je to koštalo izpred 10 godina, kad je ga on kupijo, kod uvozača, bar po cijeni, al daleko od toga, da i po koristnosti. Sijeti se ,da dao za traktor 38 hiljade novaca(vijerujte da ne kuna!). I to za bez kabine. Traktor, tegovi i blatobrani. Pitao sam ponovo, ak čujem ceno pravo, pa potvrdijo, da sam dobro čuo. Pa sam kazao, da bijo to najbolje opremljeni model, sa kočenjem prednje osovine i uključivanjem pogona i špere elektro. Odvrnijo je, da upravo u tome je problem. Elektro uključivanja so krš od krša. A što si ti kupijo kolega? me pitao. Odvrnem,da bi bilo dobro upravo to uključivanje elektor imati i kočenje preme automatski. EEE, upravo u tome je problem!. Samo toga ne. Hvala bogu ,da uzeo si taj model. Sistem IST posatrao mi je 3 puta zupčanike prednje osovine kod kotača, a ni jedanput nije mi uvozač priznao garanciju!.
Sad neznam, ak se to desilo več u garanciski dobi, il je to on predpostavljao, da se treba dati garanciju nekvu na nekvi izvršeni popravak, koj ga vršijo uvozač. JEr i popravak virojatno ima garancijo. Al kazao vlastnik ,da satralo se uvijek duže napokon 1 godine, al ne odmah. Razžalijo se za odnosom uvozača do njega, da ne može si nitko misliti. A dao sam mu za traktor 38 hiljade.
Onda sam ga pitao, kako zna, zašto se to lomilo. Siguran bijo, da samouključivanje kočenja (sistem IST) to napravijo. JA sam mu kazao, da mogučnost postoji, da lomi automatska špera(NO SPIN). A on sa sigurnoščom zatvrdijo,da ljepo vidijo,da se kočenje uključilo, al napokon kraja kočenja ono se više ne izključi. Lampa kontrole uključene vuče gori još minutu vrijemena, dok ne izskoči, a tad več prije sve posatre. Zato sumnja nju. To je napraveno nikako.Ali je samo u tom traktoru mana ,il rade svi ovi sa tim sistemom tako, on nezna, al nikada EHR uključivanja biločega, nikad, mi kazao. Svako satranje pogona koštalo blizu hiljade. Al satralo 3 puta, bez kakve garancijske pomoči u 10 godinama.
Inače kaazo je, da traktor inače drugo je majka,vinogradar je, ima terasasti teren, i vuče ko blesav, al ovo kočenje, bože pomozi.
PRičao je i o tome, da kod njega više vinogradara ima slične modelove tamo, i imaju motore VM. Kazao je, da imali i sa njimi problemove ,al on sa John Deere motorom, koj je ugrađeni u taj model nikad. I da i tome VM-u ne vijeruje više ništa. Želijo mi svu sreču, sa strojem, i eto poslovili se i to je to.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 03.01.18 20:07

Vidiš po predračunu koliki je zbroj svih pojedinačnih stavaka. Ili je jednak iznosu bez ili s pdv-om.
Za mene su jedine dobre prve kočnice one nezavisne (kao kod auta) od ukapčanja prve osovine. Da je do mene to bi svi novi traktori zakonski morali imati. Kad bi se jedanput dizajniral takav prednji most, moglo bi se isti most primijeniti na više modela i u konačnici ne bi bilo preskupo. Vjerojatno ne bi poskupilo traktor za više 500-600 eurov, a u praksi vrijedi puuuuno više. Kad bi to mogel dodatno dograditi na svoj traktor bil bi spreman dati i duplo više.

Jel ti nije htel reči za manu VM motora ili si ga zaboravil pitati?
Prije nek sam kupil goldonija sam jednom prilikom bil kod mehaničara koji je sređival jednog AC-a. On mi je pohvalil VM motor jer je jednostavno napraviti generalnu reparaturu. Navodno se cilindri ne bruse nego se zamijene pikse u cilindrima i stave novi klipovi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 03.01.18 21:30

Nisam se poglobijo upreračunavanje na predračunu, jer nema pomena(naknadna cijena poznata je i toliko ti je trošak).
Nadalje kazao si sve pravo. A dal ti zaista misliš, da se to tako ne radi? Carrraro ima prednje mostove več dugo konstruirane upravo ovakve, kakve kažeš, i imadu jih toliko, da jih cijelo prodavaju:)Smile, samo je to onda od nas kupaca odvisno, zašto jih mi nismo željeli kupiti. No ne mogu kazati za onaj model tvoj, jer ove mogučnosti nema doplate, al dosta firma ima model, kod kojeg može svaki kupac birati, dal budeš kupijo obično premo(kao tvoja), može se kupiti sistem na traktor, koj uključuje pogon i sa time koči(IST), i na kraju postoji i mogučnost kupovine preme sa neovisnim kočenjem. Da damo za primer kod Goldonija, bila je mogučnost biranja kod Quazarja, sa kočenjem IST il neovisnim kočenjem!. I da sam još više zajebantski, i mi mogli bi kupiti model kod Goldonija, koj bi spredaj kočijo, pa nismo, zbog nekog razloga, da ne navedem kojeg...
A znam što si htijo ti kazati gore, pa ja malo izašao...Htijo si kazati, da svaki bi model mogao imati biranje kakvo kočenje želi, i bez njega ne bi ni smilo se prodavati. A tu je opet tvornički marketing uskočijo eee. Pogledaj, sa nemogučnostjo doplate i ugradnej nekve opreme, posiljava te proizvođač, da ti kupiš SKUPLJI, VEČI stroj, koj to ima kod opreme, al pored toga trebaš dokupiti i nešto takve opreme, koja tebi ne treba ni malo. Mislim upravo GOldoni. I da dam primer: Jer na malim Star modelima nema mogučnosti izabrati ovo opremo( kočenje spredaj), a ni mali Enerđi ne, posilijo te, da kupiš za več 7 hiljada vrijedniji stroj, od osnovnog najmanjeg Stara, kojeg je kupac u štartu želijo kupiti!!!Dobar posao dali?, umijesto razumne hiljade eura, koliko bi virojatno dopalta kočenja nek koštala, tvornica, prodala ti traktor još za 6 hiljada skupliji.
Kome se je za tvoju sigurnost i uslužnost do tebe, nikome-je samo do izvučenja večih para sa tvojeg novčanika.
Da te ne spomenim na ono "doplato" hiljade EUR za no spin kod 3050 modela, kojeg momentalno nije se moglo više doplatiti -ugraditi. PA se trebalo onda kupiti model ENERĐY 60. E, pa se doplati za taj "nospin" umijesto hiljade odmah 1,6 hiljade.

Dosta mogle bi i države napraviti sa promijeno zakona. Kod uvoza, treba se proizvođać držati nekvih zakona. Sijeti se Francije, koja imala par godina ena i jedina zaukazano gornjo hitrostno granico za traktore, pa su svim traktorima zadnjo brzino v mijenjaču blokirali, koji su prečili dozvolenu 30 il 35( ne sijetim se više).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 04.01.18 8:53

iwanho 1 je napisao/la: Da je do mene to bi svi novi traktori zakonski morali imati.

Jel ti nije htel reči za manu VM motora ili si ga zaboravil pitati?

Ti razmišljaš ili bolje rečeno, obrazlažeš kako razmišljaju proizvođači. Kaj se tiče sigurnosti, smatram da država zakonima treba prisiliti proizvođače da primjenjuju rješenja koja su sigurnija i samim time smanjuju potencijalnu štetu i za državu.
Pogledaj malo aute, koliko se sigurnost povečala u zadnjih 20-30 godina. Sad najavljuju da se budu obavezno ugrađivali još neki pasivni sigurnosni elementi. Slično treba biti i s traktorima. Tu nažalost ide dosta sporije. Za sad je obavezno imati zaštitu kod prevrtanja i sigurnosni pojas.

Francuzi su, iako su namjere bile dobre, po meni pristupili problemu s krive strane. Umjesto donošenja roka za zabranu prodaje brzih traktora, a ja bih rekel, svih traktora, bez ugradnje sustava koji osigurava sigurno zaustavljanje, oni su smanjili brzinu. Na taj način su samo djelomično riješili problem, a nisu dovoljno potaknuli razvoj.
Znam, razvoj košta puno novaca, ali životi i zdravlje su naprocijenjivi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 04.01.18 13:35

NEmam tu šta dodati ,nego se mogu potpisati. Osim ne znam upravo, zašto se u Franciji desilo ovo "blokirenje" miejnjača upravo. Sumnjam da ti več o tome znaš, al nije to tema prav ovdje. Izgleda, da si več podao odgovor- zahtijev po "novoj sigurnosti", je država tvornicam podala momentalno, da nisu imali ni vrijemena se organizirati i proizvode kako drugačije prilagoditi zahtiejvama novog zakona. PA su se poslužili najbrže i najjednostavnije opcije-blokade zadnje brzine...

Da, ma nije težko proizvođačima vidjeti u glavo:)A žao nije ni kupcima. Sve je nekako logično shvatiti. Kako ja više puta kažem: pogledati sa malo drugog zornog kuta. Misao dneva- ak bi svi mi kupci kupovali striktno samo traktor sa kočenjem spredaj, onda bi proizvođač bez pritisaka države počeo raditi samo njih..Debatama nije tu konca ni kraja...

Što se tiče VM motora. kad sam došao do teme sa svom sogovornikom, polako smo završavali razgovor. Kazao je, da o tim vinogradarskim strojevima ima dosta izkustava i dosta pozna koristnika tih strojeva(izgleda si izmijenjuju poglede i mišljenja). Nenako mi kazao, da jedan imao problem sa time, drugi sa onome na tom motoru. A to bilo nekako kraj priče.
Zašto se tvornica odluči ubaciti jednot te drugiput ove marke motor ugraditi, nečemo virojatno nikad saznati. Nekvi proizvođaći več u kataložima ponujaju biranje koji motor želiš.
Inače dandanas Goldoni ne ugrađuje striktno uvijek VM motora. Koliko sam čitao, u Roninu(40 i 50ks) je moguč samo Kohler-Lombardini LDW 1603 i 2204. A moglo bi se bar za 50ks različico ugraditi ovaj motor VM, koj je kod tebe.
Možda na razpisu tvornica potraže najugodnije ponudbe motora, pa iduču serijo opremijo sa tim motorima. I tak oza svako serijo ponovo daju razpis. Nemamo pojma, kakva je politika proizvođača.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 12 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 16. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.