Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Freze Tomo Vinković

+13
G.Vrbica
ssucur
mbutala
Karl
Krumpironja
Tomo Vinković Požega
Dubravac
bajki
iwanho 1
Admin
fireman.peter
tomotraktor
serafian
17 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Freze Tomo Vinković

Postaj by serafian 22.01.15 14:33

Bok svima...

Nabavio sam frezu za tomo vinkovića 100 cm

Freze Tomo Vinković  Xofkae

e sad nisam siguran dal ima sve što mi treba da bi ju prikopčao. imam PE 15.

Freze Tomo Vinković  Fp1lb4

na frezi imam onaj zglob

Freze Tomo Vinković  165i6b

treba li mi još nešto ili je to sve, ako je sve moram li nešto izvaditi????


Zadnja promjena: Admin; 25.10.18 7:18; ukupno mijenjano 4 put/a. (Reason for editing : vređivanje veličine slika)
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re:Freze Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 22.01.15 15:57

Pozdrav serafian to je to, što si kupio i drugo ti ništa ne fali. Samo da bi je skopčao na kardan, na izlaznom vretenu na traktoru što si postavio sliku imaš mali osigurač, njega polako s nečim izbi i svuci taj dio s vretena  neznam točan naziv  tog dijela, uglavnom da ti ostane čisto vreteno i onda ćeš moći zakačiti tu frezu. Prvo dobro oko vretena  obriši krpom da mi mogao vidjeti taj osigurač, koji trebaš izbiti.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by serafian 22.01.15 18:13

ok. hvala. uspio sam...
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re:Freze Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 22.01.15 19:43

Super  Very Happy , sretno s novim priključkom.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by Gost 22.01.15 22:38

serafian je napisao/la:

Freze Tomo Vinković  Fp1lb4


Promjeni semering kad skineš kanđu, jer će ti još bolje curiti ulje iz zadnjeg trapa.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by tomotraktor 03.02.15 20:16

Danas malo raskopao frezu, u namjeru da vidim štiftove gdje ima lufta na letvi koja nosi noževe da se nebi desilo da se okrene, pa onda veće patnje. Međutim otkrije se još nedostataka, pušta jedan semering na reduktoru, jedan krajnji ležaj gotovo skroz blokirao. Te se pristupilo opravci i zamjeni. Evo kako je to izgledalo. Prvo se rastavila ispred šupe da se lakše donesu dijelovi u garažu.

Freze Tomo Vinković  DSC08944

Freze Tomo Vinković  DSC08946

Na oštećeni dio navaren jed manji sloj i turpijom rušno poravnat, kao i sami štiftovi, a jedan novi sam imao već u rezervi

Freze Tomo Vinković  DSC08949

Freze Tomo Vinković  DSC08953

Freze Tomo Vinković  DSC08948

Freze Tomo Vinković  DSC08958

Zatim izvađen oštećeni semering i stavljen novi koji je dimenzija 30 45 8

Freze Tomo Vinković  DSC08952

Freze Tomo Vinković  DSC08959

Freze Tomo Vinković  DSC08960

Freze Tomo Vinković  DSC08962

Potom izbijen ležaj i postavljen novi redslijedom kao na slici. Ležaj je SKF 6007

Freze Tomo Vinković  DSC08964

Freze Tomo Vinković  DSC08965

Pošto freza još nije sva sastavljena, kada stignem s vremenom ozbiljno razmišljam da ugradim  mazalicu za ove krajnje ležaje, ona bi se nalazila ovdje kao što je ovom strelicom označeno na  slici. Radi se o orginalnoj frezi za TV 125 cm.

Freze Tomo Vinković  DSC08963


Zadnja promjena: Admin; 25.10.18 7:19; ukupno mijenjano 3 put/a. (Reason for editing : uređivanje slika)
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 03.02.15 22:33

Ovo si ljepo dokumentirao,  bude sigurno nekome koristilo kako popraviti te kajle. Isto tako sve pohvale na izvedenim popravcima.
Što se tiče mazanja ležaja,  neznam ako bi mast došla na svoje mjesto ako tamo ugradis  mazalicu? Ako vadiš poklopce iz ležaja i ako ima mjesta da mast može prići? Pored toga ležaj je zatvoren i podmazan za svoj vijek trajanja. To je samo moje mišljenje, ne mora biti da je sve tako.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 05.02.15 10:36

Ma što se tiče ležaja neznam ni sam, znam da su podmazani i zatvoreni, ali kako god je to, on pusti dovoljno prašine i spekne. Neznam točno ovaj što mjenjam možda je izdržao 3 godine (sezone) i kraj. Mislio sam ondje na onaj poklopac ugraditi mazalicu i s te strane otvoriti ležaj, a s druge da ostane zatvoren. Mast bi došlo do njega, ali i to malo teže, ali ta površina ne leži skroz  na ležaju pa bi mast mogla doći do njega i podmazati, ali svejedno kada uđe prljavština s druge strane, i opet što sam napravio? Budem vidio, možda ostavim ovako pa kada ode mijenjaj i šuti. No
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 05.02.15 16:57

Sa ove strane gde je zeger možeš zabrtviti sa silikonom pa spriječiti da uđe prašina. Ali kakve su mogućnosti zabrtviti još sa druge strane to neznam.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 05.02.15 19:09

Nije problem na toj strani, prašina uđe s druge strane gdje se okreće osovina, i tu nema lijeka. Nema slike da se to vidi, bilo bi ti jasnije.
Ništa sve je gotovo, stavljen novi ležaj kao što sam i rekao, pa neka gura dokle može. Mijenjat ćemo opet.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by Admin 19.02.15 19:08

Pozdrav

Freza Tomo Vinković 95 cm, prihvat - kopčanje na četri vijak brezona...

Freze Tomo Vinković  Dsc027791

Freze Tomo Vinković  Dsc027771

Freze Tomo Vinković  Dsc027841

Freze Tomo Vinković  Dsc027831

Freze Tomo Vinković  Dsc027691

Freze Tomo Vinković  Dsc027681

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by serafian 20.03.15 19:32

Bok svima,

Jel mi može netko poslikati frezu Tomovinkovic odozada? Ne razumijem kako se podešava dubina. Rekli su mi da se može, ali ja možda nemam sve djelove...
hvala
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by iwanho 1 20.03.15 19:44

Imaš na slikama u postu prije tvojeg. Vidi se usredini freze.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by serafian 20.03.15 20:59

Muči me kaj moja na mjestima freza dosta na mjestima skoro nista. Možda ja nekaj krivo radim. Inace ja na tom mjestu imam kuku za prikolicu. Neko je (kupio sam prije par mjeseci frezu) maknuo tu motičicu i stavio kuku. Budem probao to maknuti skroz pa da vidim kak će onda biti.
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by bajki 21.03.15 8:20

Tim "plazom" se regulira visina. Možda su ti motike potrošene, pa se onda može dešavati to što kažeš. Kada su nama motike bile pri kraju znali smo skinuti taj plaz da freza ide dublje.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by Gost 03.06.15 7:10

Pozdrav svima! Imam TV 523 i htio sam nabaviti frezu za njeg'. E sad... Dobio sam oprečne informacije o tome koliko je to dobar priključak za TV jer lomi traktor, lomi poluosovine, puca kardan i sl..., dok drugi kažu da je, ako si malo pažljiv, freza "alatka bogova"... Treba uzeti u obzir da sam ja iz Zenice i da su u mome kraju zemlje teške i zbijene i da sam totalni početnik u korištenju Tomice, pa eto... Interesira me vaše razmišljanje... Hvala Smile

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Freze Tomo vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 03.06.15 10:13

Pozdrav ivko_ze. Moje mišljenje oko traktora, i tih lomova što si spomenuo, mislim da to najviše ovisi od vozača i njegovog ,,sluha,, za traktor. Većinom do iznenadnog loma nekog od sklopova, što si ti naveo dođe, zbog zamora ili dotrajalosti materijala, nemarnosti vozača, nekog silovanja, trzaja ili slično. Traktori su napravljeni tako da rade u otežanim uvjetima pri tome koristeći raznorazne priključke, pa tako i samu frezu. Slobodno ti nabavi njegovu odgovarajući frezu odgovarajućui širinu 95 cm, lagano, ništa ne siluj, (redovno podmazuj, kontroliši ulja) i nesekiraj. Moj traktor je 1977.g. između ostalih priključaka koristim i frezu i nikada nisam imao neki lom ili havariju, ni na trakoru ni na frezi. Osim što zbog nekvalitenosti i zaštičenosti ležaja na mojoj frezi od 125 cm, često odu ležajevi. To je moje mišljenje možda ima i drugih iskustava. Pozz.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by Admin 07.06.15 23:59

Pozdrav

Freza ne lomi poluosovine traktora,  niti izlazno vratilo ili   kardan, ( kardan i može još a to je onda neka sila jaka i oštećen kardan  a to  je rijetko i nije vrijedno spomena )  ako i zapne motika freze za kamen ili panj ili poskoči ili vijak matica motike pukne ili se ugasi traktor ako je slabi gas, ako je zemlja teška i zbijena ne spuštaj frezu odmah na punu dubinu frezanja u dva prohoda se može i bez velikog napora lijepo pofrezati..

Tomotraktor je to sve lijepo opisao traktori i priključci su konstruirani i namijenjeni grubom radu, kvarova ima dakako jer ništa nije vječno ali tako veliki lomovi ne dolaze od freze, kako si i sam rekao freza je alatka za bogove tamo gdje su tvrde zemlje, samo njegova od 95 cm ili zamjenska od 100 cm i to je to...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by Gost 08.06.15 6:53

Hvala za odgovore, kako Tomotraktor tako i Admin... Ni meni nije bilo jasno zašto se pravi freza za TV ako baš toliko uništava traktor ali eto... Sad znam da je to ponajviše ljudski faktor i to je to... Bumo se čitali još kad freza dođe u dvorište Smile Lijep pozdrav...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 08.06.15 8:59

Pozz

TV 523 je najbolja serija tih traktora pa još ako je mlađi od 86" godine uz minimalno održavanje može stvarno duga služiti svog gospodara.
A kolege su su napomenule uz normalno korištenje, u 80% slučajeva lomova i kvarova je do jahača.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by Tomo Vinković Požega 08.06.15 17:31

Dosta frezam svake godine i moram reći da freza ipak je jedan od težih priključaka traktoru, ali većina kvarova je do vozača. Sa frezom možeš isti komad zemlje isfrezat brže ili sporije, pa sam odlučuješ kako ćeš. Frezanje bi nekako po opterećenju traktora najbolje usporedio kao vožnju automobila autoputom. Možeš gazit do kraja, potrošit hrpu goriva i stići na odredište malo ranije, a možeš i polako ali sigurno.

Također je jako bitna priprema zemlje za frezanje. Idealno je jesensko oranje, a ako je proljetno, treba dobro paziti da ne zasuši jer je tad teško frezat i da nije premokro, isto teško ide. Moje pravilo je da nikako ne frezam neoranu zemlju. Može se fezat ali posljedice mogu biti višestruko veće od dobitka, a posao neće biti niti približno kvalitetan. Samo ti sebi kupi frezu, zlatan je to priključak i pametno s njom, drži noževe oštre, frezaj dobro pooranu zemlju i neće biti problema.

Inače, nisam pretjerano zadovoljan sa orig. TV frezom. Nije loša ali ima nedostataka - uža je od traktora pa treba dobro paziti da se poklope tragovi, teško se kvači na traktor. Ako možeš nabaviti nešto sa kvačenjem u 3 točke širine 115 cm, bit ćeš zadovoljniji, a traktoru neće biti osjetno teže. Pogledaj sliku u mom postu u "Frezama ručne izrade" gdje sam slikao očevu frezu koju je pravio za TV 420. Neusporedivo bolje radi od orig. TV freze sa gotovo jednakim opterećenjem
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 08.06.15 17:56

115 cm radne je puno za 523...ja imam na 24 ks 120 radne i puno je to ako se želi frezat na neku normalnu dubinu, naravno zavisi o broju i veličini nozeva, po meni više od metra radne je previse za njega...ja sam imo 522 i stao bi mi netko na frezu kao uteg i u najsporijoj mu je bilo taman, u težoj zemlji i previse,a dubina je bila zadovoljavajuća
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by Tomo Vinković Požega 08.06.15 18:49

Nije ti velika razlika u opterećenu u tih par cm (isprobano), a puno dobiješ jer ne ostavljaš svoj trag. Niti ovu od 95 cm ne vrti baš sa lakoćom. Otac je napravio 115 cm široku sa 5 baterija noževa po 4 noža, radi savršeno. Orig TV freza ima 6 baterija noževa. Opterećenje među ostalim ovisi o broju noževa i o dubini frezanja. Prednost ove freza naspram TV freze je što je malo šira od traktora i nema zaje...cije sa ugaženim tragovima traktora, pogotovo kad se freza na kosini, strani i kad se okreće sa spuštenom frezom. A što se tiče dubine frezanja, tu je velika razlika u opterećenju, ljudi griješe jer pretjeruju. Nema potrebe frezat dublje od 20-ak cm za povrtnjak, za vinograd/voćnjak i pliće
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 09.06.15 10:20

Heheh svaki cm je bitan...a da imas jedan red nozeva manje nego ja na 120.. Ja imam 6 komada po 4 noža al freza je stvarno Twisted Evil komad freze,budem sliko jednom priliko i koristi ju se najviše za vinograd jer je teška i vrti nešto sporije od drugih freza i koristim je za frezanje polja koja su tek razorana...al kazem iznad 15 cm dubine mu je puno, a to je malo...ja volim čim dublje jer ne smeta a dobro dođe isto ko i oranje...šta se tiče freze od tv on ima 6 komada ali manje noževe i gusto poslagane tako da on bolje ustini i pripremi zemlju, šta su noževi rijeđi to ostaju veći komadi zemlje...barem kod mene...a treba vidit šta se više isplati, možda je jednostavnije kupit org tv i suzit traktor, kod nas je većina tv bez produžetaka zbog međuredne i lijepo bude isfrezano u vinogradu samo moraju pogodit da nije pre suho i da nije blato...a ja sam org frezu od moga razvalio tako, dedo je stajo na frezi i opalila je freza u stijenu i otkinulo mi je lijevu stranu kmpletno sa noževima sa svime je ispala van, ali isla je dosta duboko za krumpir je bilo, ja sam bio zadovoljan sa njom jedino to šta bez utega na njoj nije bilo neke dubine
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by iwanho 1 09.06.15 13:52

Jesi probal dobiti dubinu s više prohoda. Svaki put ide sve dublje. Dok ne dođe do Kine. Laughing Laughing Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Freze Tomo Vinković  Empty Re: Freze Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.