Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktorsko vitlo Kežman

+2
fireman.peter
iwanho 1
6 posters

Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by iwanho 1 23.01.15 20:37

Mario,
izgleda da imaš problema s veličinom slike.
Ja nisam prevješt sa servisima za uploadanje slika, zato sliku prije uploada promjenim u 800x600.
Koristim IrfanView za pregled slika i u izborniku "Image" postoji naredba "Resize/Resample.
Pretpostavljam da i drugi programi za pregled slika imaju sličnu naredbu.
Poslije te radnje više nemaš nikakvih problema s uploadom.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by fireman.peter 24.01.15 13:26

Pozdrav Mario730.
Kako si več rekao u nekom tvom postu da je ovo vitlo rađeno po principu rada od Tajfuna. Sasvim moguče jer u stvari puno njih rade po istom principu. Vidi se da je tvoje vitlo home made i sasvim moguče da radi odlično svoj posao a to ti najbolje znaš. Inače mehanizmi se na ovoj tvojoj sliki ne vide baš najbolje ali vidim da mu je kočnica ko na mojoj Tajfunki. Poluga- komanda za vuču je več napravljena po novijem principu rada naspram mojoj koja ima samo jednu polugu direktno kod osovine.
Toliko za sad, ako bude još koja slika detajla budemo ju pokomentirali a možeš i ti reči kako si zadovoljan i kako se ponaša to tvoje vitlo.
Pozz
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by batek 24.01.15 18:29

To je SLO vitel kežman. Firma više neobstoja.

Traktorsko vitlo Kežman Img0544
Traktorsko vitlo Kežman Img0547
batek
batek
član
član

Broj postova : 41
Join date : 14.01.2014

[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by fireman.peter 24.01.15 22:54

Hvala Batek na informaciji, nikad čuo za njega. Ako znaš nesto više...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by Gost 25.01.15 13:09

Pozdrav! Hvala na informaciji.  Takvo je moje vitlo. A znas li mozda koliko je to tona i ima li mozda dojelova za to?

Traktorsko vitlo Kežman 316l0ko

Traktorsko vitlo Kežman 25svg9x

Traktorsko vitlo Kežman Ajp1xx

Traktorsko vitlo Kežman 14wr80o


Zadnja promjena: fireman.peter; 26.01.15 21:13; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređivanje slika)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by Gost 25.01.15 15:02

Neznam zasto mi kopira duplo. Oprostite moram popravit

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by Admin 26.01.15 8:31

Pozdrav

Savladao si postanje fotografija, sada to još malo uvježbaj ovdje sa vitlom što će biti višak ukloniti ćemo i popraviti. Radiš negdje grešku u koracima zato kad imaš vremena uvježbaj postanje fotografija. Ostalo sve ti ide odlično pišeš konstruktivno i tematski   samo tako naprijed.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by iwanho 1 26.01.15 20:31

@Mario730,

predlažem da za početak prvo pregledaš post pritiskom na "Pregledaj"
Ako vidiš dvaput istu sliku, pretpostavljam da je slučajno umjesto jednog linka za svaku sliku imaš 2 linka. Jedan obrišeš i dobiješ svaku sliku samo jedanput. Ovo je prelazno rješenje dok ne otkriješ gdje je greška.
lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by Gost 26.01.15 20:44

Hvala na pomoči! Jedimo sto to ide sve lakse na laptopu a meni ma mobu je to molo teze. Potrudit cu se.
A ima li tko odgovor za ova moje vitlo koliko je tona?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by fireman.peter 26.01.15 21:41

Duple slike sam ti sad ja obrisao. Imao si duple linkove a istina je i to da se telefonom to teže postavi nego sa compom.

Pronašao sam još neke slike iz Traktor foruma iz SLO. Ovo vitlo na slikama kažu da je 4 tone a sad jel tvoje baš isto to ti nebi znao reči.
Što se djelova tiče u stvari baš nisu neki problem i ako jih nema originalnih za kupiti jer kuplung se ne kupuje nov nego se to obnovi- naljepi se nov material na staru lamelu i idemo dalje. Sve ostalo se može popraviti, otokariti, zavariti, promjeniti ležajeve... Sve je to dosta jednostavno napravljeno.
A koji te dio brine ili zanima?

Traktorsko vitlo Kežman Img0504

Traktorsko vitlo Kežman Img0505

Traktorsko vitlo Kežman Img0523

Traktorsko vitlo Kežman Img0518

Traktorsko vitlo Kežman Img0500

Traktorsko vitlo Kežman Img0516

Traktorsko vitlo Kežman Img0507

Ovo je vitlo u stvari isto koje je Batek stavijo slike. Ja sam samo još dodao one slike koje su pored njegovih još bile postavljene na forumu.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by Gost 26.01.15 22:27

Da vitlo nije koplicirano i lako je za popravit. Zanimaju me one dvije pikse untra koje služe kao distance. Koje su dužine.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by fireman.peter 26.01.15 22:44

Neznam koje te pikse zanimaju ali i onako ne bi znao pomoči jer nemam tih podataka.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by Gost 26.01.15 22:59

Nema veze mislim da smo pogodili duljinu kad vitlo fucijonira. Kad bude bolje vrijeme i kad ozdravim krecemo u sumu. A prije moram napravir nosac i uteg napred , matrijal je doma. A po lijet idem u izradu nosaca za ralicu i izradu ralice. A vitlo ak se pokaže dobrim cu malo obojit i uredit samim time. Moram vam jos pokazat moje 
Kuke domace izrade za auto prikolicu i prikolicu. Kak cu radit tako cu se javljat na temama. Hvala vam na pomoči!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by fireman.peter 26.01.15 23:13

Želim ti što brži oporavak.
Što se tiče nosača vjerovatno misliš napraviti nešto da bude kontra uteg vitlu. Hoču samo reči da ne pretjeruj ako misliš nešto kačiti na motor. Ipak motor nije rađen za tako nešto pa da nebi bilo nekih problema pored toga trpi i sredina traktora ako se pretjeruje.
Najbolji utegi su na kotačima, to opterečuje felge i gume a to nije neki problem nego samo korist pošto ima traktor bolji grip. Skrenuli smo sad iz teme pa ako hočeš o tome koju riječ više onda bi mogli ali u nekoj odgovarajučoj temi. Isto važi i za sve ostalo navedeno, kako si več sam rekao javlajt češ se po temama.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by Admin 10.10.15 20:33

Pozdrav

Malo lijepih fotografija Holdera traktora sa nepoznatim vitlom za šumarstvo, ovdje se može reći made in Germany..

Traktorsko vitlo Kežman A1d523440153592 Traktorsko vitlo Kežman 4d760f440153596 Traktorsko vitlo Kežman 312190440153598 Traktorsko vitlo Kežman B8082b440153604 Traktorsko vitlo Kežman Cf3c7c440153606 Traktorsko vitlo Kežman 38210b440153611 Traktorsko vitlo Kežman 734c4b440153615 Traktorsko vitlo Kežman 56af97440153617 Traktorsko vitlo Kežman 17ae9a440153624 Traktorsko vitlo Kežman 0b8294440153629 Traktorsko vitlo Kežman 2d6c4c440153633 Traktorsko vitlo Kežman 719d3c440153642 Traktorsko vitlo Kežman F406dd440153653 Traktorsko vitlo Kežman 4d1af9440153663 Traktorsko vitlo Kežman 0c56e4440153668

Ove dvije fotografije predzadnje sa Holderom 60 i ovim ogromnim trupcem traktor ima 50 ks..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by Tomo Vinković Požega 16.11.15 21:58

Zanimljiva ideja homemade vitla fiksno montiranog na šumsku prikolicu. Prijenos preko dva remena, kaže čovjek pogonski remeni od kombajna, uključuje se špananjem remena polugom. Kaže da nema problema sa remenjem, dobro funkcionira. Kad je prikolica prazna, nasloni ju unazad na neko drvo da ju ne odvuče, a kad je natovarena do pola, može vući bez naslona, držeći se kočnicama traktora. Pogoni ga nekim starim ruskim traktorom 50-ak KS, ali kaže čovjek da i slabiji traktor bez problema može vitlat.

Traktorsko vitlo Kežman 10giwxu

Traktorsko vitlo Kežman 14l4xu

Traktorsko vitlo Kežman 20jqmc2
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by fireman.peter 16.11.15 22:27

Ovako nešto još nisam video. Ne treba mu kvačilo, samo špana remenje kad mu treba vuča. Ako ne proklizava remenje onda bi trebalo da dobro radi.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by hapi 16.04.18 22:52

Planiram napravit vitlo kućne izrade, imam neka pitanja. Od sveg tog mi je največa nepoznanica kako riješit kvačilo . Ona 3 bolcna koja španaju doboš na lamelu, ima li to za kupit negdje ili moram sam radit.

hapi
novi član
novi član

Broj postova : 4
Join date : 04.10.2016

[Vrh] Go down

Traktorsko vitlo Kežman Empty Re: Traktorsko vitlo Kežman

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.