Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Tomo Vinković 700 serija mehanika

Stranica 12 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

Re: Tomo Vinković 700 serija mehanika

Postaj by sokol on 10.10.16 19:47

čestitke firemen.peter za sve tvoje inovacije. Ja imam TV 730, pa ču promeniti sistem poluge spojke jer je pretvrda, a ujedno i sistem kočenja. imam neke zamisli, i nadam se da če mi uspeti.
sokol
novi član
novi član

Broj postova : 24

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 04.11.16 23:56

Pozdrav

Spojka ne smije biti tvrda ako je sve ispravno i pravilno podešeno.

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3531

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 05.11.16 4:35

Da nemaš ti počupane sajle u budžiru. Skini sajlo na jednoj strani, pokušaj rukom mrdati sajlu, ak ljepo klizi unutra, pa malo ketenspraya unutra ili bar WD. Nije kod TV-ja kvačilo nešto tvrdo. Ako je sve ok, ništa više, nego kod kojeg auta.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3014

[Vrh] Go down

Postaj by sokol on 06.11.16 17:01

Pozdrav,
hvala na odgovorima. Več sam sve rasturio i napravio praktički sve na novo. Sad sam u zaključnoj fazi. Več po prvom osječaju je spojka manje tvrda. Duža je poluga spojke cca 10 cm jer sam osovinu poluge spojke pomerio nazad , pod drugčijim kutom (više nazad prema vozaču) je dio poluge na koju se pritisne nogom i na polugi se sajla prilagadja promeni kuta kad se poluga pomiče gore i dole, tako da ne dolazi do lomjenja sajle. Kad ču završiti prilepit ču slike.
sokol
novi član
novi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 06.11.16 17:46

Ove sajle sa budžirima jesu na zglobašima(takvom il ovakvom zglobu), nužno zlo, koje treba biti, jer pored hidravličkog prenosa, nije kakve druge pametne alternative, da se drugačije riješi situacija. I upravo ove sajle mi idedu na živce. Tebe muči sajla kvačila, al mene na AC-ju je sajla gasa. Zato nije prijimao jednakomerno gasa, več je gas cimao po stupnjevima, jer sajla zaglavljala. Možeš riješiti i, da nekako sasvim drugje vodiš budžir, da ne dođe do ostrih uglova, kod motanja volana. A moj je bijo presilovani, pa nije pomognilo ni to, ni mazanje svim živim...
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3014

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 07.11.16 14:13

Pozdrav

Duža poluga lakši potisak nogom, to si pretvorio u djelo bravo i hrabro naprijed u nove avanture.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by sokol on 11.11.16 21:08

Pozdrav,
hvala na komentaru tebi Admine i raider 1. Več sam završio sa preradom, sad trebem još prilepiti slike, ali moram priznati, da imam početne poteškoče sa insertiranjem slik, iako sam več pročitao vaše upute u vezi sa tim.
sokol
novi član
novi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 11.11.16 23:55

Pozdrav

Fotografije moraš učitati na web album  da dobije svoj  link, web album iza bereš po volji,želji, potom fotografiju sa linkom u post postaviš pravilne rezolucije 800x600 ili link sa pregledom, fotografija je mala klikom na fotografiju otvori se u originalnoj rezoluciji.

Možeš fotografiju postaviti da i nisi učitao na web album, iz posta gore u alatnoj traci Foruma  ( kockica, kučica ) Tinypic web album  kad se prelazi, klika  mišem ili kursorom po alatnoj  traci posta  piše što je što.

Postavi kako znaš za početak popravit ćemo fotografiju ako je potrebno, možeš i vježbati koliko želiš  u temi posebnoj za tu namjenu. Probaj ovaj web album jednostavan je http://picr.de

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by tony5 on 12.11.16 14:04

Upute za postavljanje fotografija u post Foruma.

1.

2.

3.

tony5
član
član

Broj postova : 276

[Vrh] Go down

Postaj by sokol on 12.11.16 20:17

Pozdrav,
hvala svima na uputama. Probao sam več više načina za uploadanje. Pošto imam momentalno više slika mi trenutno najviše odgovara "picr.de, jer se može prije uploadanja pripremiti do 10 slika, pa i na nemačkom je jeziku (engleski nisam učio- dobro programi nisu suviše komplikovani) samo mi posle lepljenja nije slalo i tekst, zbog toga ču poslati još jedan odgovor sa slikama.
Najprije ču raditi bez albuma.
Rezultat prerade: moj sin star 10 godina (težak 30 kg) prije prerade stajao je obema nogama na polugu spojke, da ju je stisnuo, što je bilo i opasno, sad to uradi sa jednom nogom, pa i za mene je lakše. Samo još študiram, da snizim sedište, pošto nisam baš visok, ali ne sada pošto moram još iz šume doveziti drva za sledeču zimu.
sokol
novi član
novi član

[Vrh] Go down

Postaj by sokol on 12.11.16 20:19

E pa gore možete videti i slike. Ako če koga još šta zanimati rado ču odgovoriti, iako mi uvjek nedostaje vremena.
sokol
novi član
novi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 13.11.16 0:05

Pozdrav

Eto ide malo dok se čovjek upozna sa web albumima, dalje ide bez problema, možeš sa svim albumima fotografije postaviti koliko želiš, stvar je samo njihovog načina rada, razlikuju se, Tinypic ideš po jednu fotografiju, Pirc de, do deset odjednom, pa se ponovi postupak koliko je potrebno, hvala na fotografijama, korisne su pa tko želi preradu eto fotke su tu.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 03.10.17 21:51

Pozdrav, Tomo Vinković motor.

Admin