Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Tomo Vinković 700 serija mehanika

Stranica 2 / 12. Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Tomo Vinković 700 serija mehanika

Postaj by fireman.peter on 07.03.15 21:22

Hvala dečki na pohvalama. Djelovi su iz Agroizbire Kranj, nadam se da su kvalitetni. Imali su i ležajeve na zalihi ali nisam jih htio kupiti jer su imali kineske. Tako sam onda kupio FAG u Tinexu.Ti bi trebali mene izdurat. Djelovi su inače povoljni za tomu, da su za italijana bio bi bankrot. Svi ležajevi i djelovi koštali su 300€. Opred toga se na kraju nabavilo još ulje koje je bilo dodatni trošak. Staro je bilo potrebno promjene jer je na dnu bilo zlata Very Happy kolko hoćeš. Više bi volio da ga nema. Tako nema šanse da stavim kod novih ležajeva staro ulje. U ovoj priliki se po dnu ljepo sve počistilo i vidio sam da kad se samo ispusti ulje vani većina te zlatne piljevine ostaje unutra.

Reider
Teško da se pripravim na još neki takav posao. Da mi nebi nesto sljakalo kako treba neznam kako bi se naslo volje za ponovnu rasklapanje.Proljeće je tu pa imam puno drugih briga i zabave.
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1432

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 08.03.15 19:51

Dobra odluka,da uzeo kvalitetnije lagere,al znam da možedu biti i jedanput skuplji.
Al o talugu imaš pravo.Pronađeju se i djelovi zubova i samlevene neke bronzaste podložke za koje ni mehaničar nije znao,od kude bi bile kod mene kad otvarali mjenjač Zetora.Sumnjali smo ,da bil podložen diferencijal,da nije imao lufta na konosno tanjurastem paru.Al na zubčanikima nikakvog kvara idruge griješke.Očistili smo van sve i idemo dalje...

istina konosno tanjurasti par za taljane košta po 300 eur,al ti kupijo pola mjenjača sa isti novac heh.Isto smo za 250 eura promjenili puno stvari na Zetoru,koj ima povoljne djelove prije kakvih 8 godina.Trebao bi doplatiti još jedanput toliko i ugradili bi osovine sa sinhronima na 4 i 5,pa nije imao trgovec sve djelove za prerado i sam odustao.

Tako je bolje da ideš na izlet ,al Tv možeš razkapati pozno na jeseni il pozimi.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3020

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 15.03.15 11:26

Imam problem za brzinama freze/kopačice ukljucim kardan, i brza brzina freze nece da radi pomallo samo prenosi i unutra se cuje neko cegrtanje vec druga spora dobro radi bez problema, i ponekad kad pustam kvacilo pocne da zagusuje traktor u toj brzini freze, sta mislite sta bi moglo da bude..  ??

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 15.03.15 13:56

Gdje se čuje čegrtanje? U mjenjaču ili pozadi kod difa? Gdje uključuješ, koja poluga? Malo više podataka i okolnosti, ovako se ne može ništa zaključiti.
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 15.03.15 15:03

Na zadnjem dijelu traktora poluga mjenjaca, Cuje se pozadi neko cegrtanje, kardan ukljucim normalno on se uvijek okrece, i spora brzina  radi, al kad ubacim u brzi rad . nece da se okrece zadnje vratilo

, tad pocne da cegrta i probam ponova da ustimam, onda zagusi traktor oce da ga ugasi....  To se sve odvija u zadnjem dijelu traktora...

Zadnja promjena: fireman.peter; 15.03.15 23:01; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređivanje posta)

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 15.03.15 20:10

Nemoj ti više testirati i uključivati,da ne satre još što dodatno.

Svaki savijet je zamalo od nas-trebao boš razstaviti zadnji kraj(predpostavljam onaj veliki deklo od predaj,gdje je našaraufan zglob na zadnji dijo i vidijo budeš odmah sam.

A ak daš ovo ručko od straga na sliki u sredino u nevtralan položaj i uključiš spredaj kardan,on se lepo okreče bez kakih buka i trzaja?
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 15.03.15 21:07

Kad i neutralne pozicije rucicu gurnem naprijed, tad pocinje cegrtanje unutar dekla, probao sam jos jednom i ugasilo mi traktor... Ovih dana cu rasklopit pa vidit sta bi moglo biti..

reider 1 Hvala na odgovoru.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Tomo vinković 700 serija

Postaj by tomotraktor on 15.03.15 21:14

Pozdrav Hax, kao što ti Reider 1 rekao NE TESTIRAJ VIŠE NIŠTA, otvori zadnji diferencijal i budeš sve dobro vidio u čemu je problem.
tomotraktor
član
član

Broj postova : 209

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 15.03.15 21:23

Hax 732 bez brige-kad središ zadevo sve bude opet ok,al srečo imaš da imaš Tv,jer nisu skupi djelovi,pa budeš povoljno prošao sigurno.U želji da je šteta čim manja kod tebe lepo te pozdravljam.

Moj soradnik možda ide jednoga 732 gledati,za kupnjo,pa želi da idem sa njim ove dane,ak ne bude prije prodan kome drugome.Nadam se,da ak idem sa njime slikam koju sliko.Lp svima.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 15.03.15 22:59

Po simtomima mi izgleda da je stradao zupčanik ali za sigurno se to ne može tvrditi. U svakom slučaju rasklapanje ti ne gine. A nije to tolko mnogo posla jer se brzo to rasklopi. Nemoj više ukljucivati da ne napraviš dodatne štete.
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 16.03.15 20:09

Tako je kako veli Peter.Sretan bodi,da češ razkapati TV-ja,jer je prema drugim jako jednostavno napravljen(primerjajuč klasične oblike vinogradarskih novih traktora sa konfort kabinama i ful opremo).Tako da samo bez brige-sve če se složit.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 16.03.15 20:17

Hvala svima na savjetima.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 25.03.15 23:18

Pozdrav

Klinasti remen na motoru lda  672 koji ide sa remenice/radilice  na remenicu ventilatora/altenatora
dimenzije je: 13 X 980 Li . To ti mogu sutra točno provjeriti u detalj...

Link:   https://www.trgo-agencija.hr/remen-klinasti-avx-13x-980li-1030la-gufero.aspx

Nadopuna posta dana 26.03.2015.god.

Kako sam rekao provjerio sam   dimenzije klinastog remena i one  su slijedeće: Klinasti remen za seriju 700 kako sam napisao 13x980 original.

Klinasti remen za seriju 400/500 13x710 i 13x870 original

Srdačan pozdrav

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3539

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by mbutala on 13.05.15 9:43

Zdravo!

I ja nabavio 732, i sad imam problem. Kad brzo nagaziš na gas onda on kadi, kadi ne malo, kadi dosta. I to kadi crn i sivi dim. Traktor je 1986 godine i ima tek 940 radnih sati, vrlo očuvan. Al znam da sa toliko malo sati ne sme on tako kaditi. Kako ču to rjiešiti? Crnog dima se ne bojim, znam da je ovo samo neizgorena nafta, al onaj sivi dim, rekao mi kolega da ima problem sa ventilima. Ako jih ponovno naštelam na 0.30, če prestanit dimit ili je to malo jači problem?
mbutala
član
član

Broj postova : 44

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 13.05.15 10:16

Zdravo novemu članu.Težko to kazati na pamet...Ovaj post trebao bi napisati pod temo TV serije 700 radijonica.
Ni nezna se,dal zaista ima 940 radnih sati.

Dali zapali odmah bez problema?

Možeš odšaraufat šprice iz glave i verglati motor,da vidiš,dal obadvije šprice ljepo enakomerno na sve rupice na kraju šprice ljepo prše nafto.Tad znaš,da je za dovodom nafte sve ok.Ne sme kapati kapljice ,moraju se razpršit u maglo.

Ak je to ok,onda na remenici ,kad su šprice prišaraufane,pokušaj zavrtiti radilico.Na svakom jednom okretaju remenice bude jedan radni takt-kompresija.Biti trebaju obadvije jednakomerne i jake,da jedva možeš zasuknoti remenico.Ak je kod jednog okretaja jedna jača ko druga,iztrošen je cilinder,klip i njegovi brtveni prsteni.

Jeste mi se čini,da se štelaju ventili na 0,3 i najviše 0,35 al provijeri i ti dvije stvari koje velim.Druge nasvete budedu ti izkušeniji forumaši podali,al to preveri što kažem.Jer postojijo štelanje predpalbe pa to,za što ja ne znam napraviti i ti kazati gdje ima taj motor cajhne itd.Lp
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by mbutala on 13.05.15 10:30

Izvinjavam se za pogrešno temo. Tv ima realne sate jer znam od kuda je traktor i koji su bili vlasnici.
Zapali odmah, samo pipneš start i kresne na štan gas odmah.
Kaže susjed koji se bolje poznaje u mašine, da izgleda da imajo obe cjevi jednak pritisak nafte i da možda treba samo poštelati boš pumpu. Za štelanje ventila si u pravu, pročitao sam u radioničkom priručniku i piše 0.30 i na još nekim foruma isto tako kažu.
mbutala
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 13.05.15 10:39

No onda nema iztrošenih cilindra,ak poznaješ vlasnike in si ti drugi vlasnik.Osim ak ne bi nikada do sad promjenjivao ulja,inače ga ne može šubiti u takvih malo satima.

PA pogledaj šprice kako prše nafto.Ako niso ok,treba jih štelati voziti.LP i dosta radova bez problemova i nesreče ti želim sa TV.I pokoju sliko stavi,kad možeš i ako znaš.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by mbutala on 13.05.15 10:47

Hvala ti puno, napravit ču tako kako kažeš. Pa da vidimo kako stvari stoje. Slike ču staviti samo nisam ga još ni slikao, pošto ga imamo kod kuče samo tjedan dana.
mbutala
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 13.05.15 14:38

Pozdrav

Crni gusti dim i sivi zajedno najčešći krivac su  elementi  PVP koji   nisu ispravani, nisu  skupi novi elementi, ako traktor dimi jako na naglo dodavanje gasa dimi crno i sivo troši goriva puno, sve to zbog neispravnih elementa PVP...

PVP  dozira gorivo ( sada ga dozira previše ),  a brizgaljka ga ubrizga koliko dobije od PVP, može biti da brizgaljka ne šprica u magli ali ne bi onda toliko jako dimio..

Kut ubrizgavanja  nije ima malo radnih sati  ili bolje reći ne bi trebalo biti kut ubrizgavanja.

Kut ubrizgavanja goriva ako je  pomaknut tada  bi i teže palio trebalo bi ga verglat duže ne  bi palio na  zub..

Eto ja mislim na ovo prvo napisano, ali putem pisanja i na ne neviđeno je to teško odgonetnuti,  to nije skupi popravak za lda 100  cca  250.00 kn sa poslom i materijalom  u HR u servisu...

Bosch servis i brizgaljke na kontrolu i potrebno poštelavanje ili eventualno izmjenu elementa brizgaljki..

Traktor  ne smije dimiti crno osim na naglo dodavanje gasa i to određena količina dima  kada motor postigne zadane obrtaje koje smo mu zadali dim mora stati...

Izuzev pada obrtaja motora i napora traktora to vidimo dok vozimo uz brdo teret ili oremo, kad mu je teško opadaju obrtaji motora,  goriva puno ne može to sve sagoriti  i dimi kad to savlada tu teškoću opet radi normalno bez dima i ako vozimo teret ili oremo  ako savlada taj napor..

Kompresija nije jer pali na zub da je kompresija teško bi palio..

Moje mišljenje samo, ako netko ima još neko iskustvo ili saznanje da se pomogne kolegi..

Srdačan pozdrav

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3539

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by mbutala on 13.05.15 19:57

Zdravo, i puno hvala za pomoč. Prvo ču očistit brizgaljke i ponovno naštelat klackalice i unda uzbrdo sa teretom da on proradi i se to sve prepuca, pa da onda vidim šta če biti.

Tako mi tudi svetovao i neki mehanik, pošto traktor nije radio cjelo zimo, i sad kad se prodavao svi su samo zapalili i malo gasa i gasi motor i tako mjesec dana. Jer kad smo ga išli gledat nije tako jako dimio. Hvala vam puno za ideje do sad i za naprijed.

Stavit ču još slika kad budem napravio nožni gas i kutiju za alat. Malo ču kopirati Fireman.peter, valjda neče biti ljut Wink
mbutala
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 19.05.15 22:37

Neću se ja ništa ljutiti, samo ti radi kako te volja.

Kad je kut paljenja loše podešen onda teško pali a ti kažeš da pali na zub. Tako da to nije.
Dobro podešene brizgaljke su osnova za rad motora pa bi prvo to provjerijo jer nije to neki veliki zahvat. Preostaje onda još kontrola bosch pumpe a to bi bilo drugo ako su brizgaljke ok.

Imaš još jednu mogućnost ispred svega ovoga napisanog. Može se fino regulisati protok pumpe. U kutiji gdje su priključene sajle gasa i gašenja su ti neke poluge. Donja polugica ima pored sebe dvije matice. Kad njih od pustiš može se dio kojeg te matice drže zakretati- malo vrtjeti. Znači može se regulirati. Možeš to malo probati podesiti i isprobati ali pre svega odznači kako stoji prvobitno pa da u slučaju neuspjeha možeš sve vratiti kako je bilo.
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by tony5 on 20.05.15 15:11

Pozdrav svima fotografije rastavljena motora lda 672.

Traktor je fotografiran kod jednog majstora, pukla je radilica motora, izgorio klip motora trošio je ulje, forsirani je motor itd. Sada je sastavljen od one hrpe dijelova i novih pojedinih naravno te radi kao Švicarski sat lp..
tony5
član
član

Broj postova : 276

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 20.05.15 20:27

Trpijo on muke isusove .Svaka čast majstoru,da on sve nazad posložijo u izpravno stanje.
Zaprljana bila rebra cilindra-zašopana do kraja,pa nema pravog hlađenja to onda između rada.Tome treba se uvijek izbijegavati.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Tomo Vinković Požega on 01.06.15 21:28

Pitanje za znalce - može li se na LDA 672 (TV serija 700) ugraditi mjerač temperature? Nisam pronašao u prethodnim postovima, ako sam promašio, ispričavam se...
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 454

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 01.06.15 22:23

Moglo bi se mjeriti temperaturu ulja u motoru.
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 12. Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

[Vrh]