Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Tomo Vinković 700 serija mehanika

Stranica 5 / 12. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Tomo Vinković 700 serija mehanika

Postaj by Admin on 21.10.15 20:19

Pozdrav

Mbutala blokada pogona ili ti (špera) po domaćem rječniku

Blokada diferencijala ( špera po domaćem rječniku gramatički i službeno blokada diferencijala) je mehanizam koji poništava normalan rad diferencijala, spaja dvije pogonske polu osovine direktno i kruto, vrlo koristan mehanizam koji se upotrebljava u ratarstvu, šumarstvu, općenito poljoprivredi.

-Blokada se uključuje na malom gasu ili dok traktor stoji.

-Ne uzu bljuje blokada brzo kretanje traktora usporiti brzinu.

-Blokada pod opterećenjem iskače potrošena kanđasta spojka blokade.

-Ako puca kanđasta spojka blokade prevelika brzina traktora te naglo uključivanje iste.

-To vrijedi samo za pojedine modele i marke traktora.

-Kod pojedinih traktora može se uključivati i na većim brzinama uključi isključi nema lomova.

-Razni proizvođači blokadu diferencijala imaju riješenom na različite načine rada blokade.

-Opcija ozubljenje kod Tome Vinkovića je odlična opcija blokade kao i ozubljenje.

- http://nara.ac.rs/bitstream/handle/123456789/244/PT_01-2009%20-%20Nikolic.pdf?sequence=1&isAllowed=y

-Ovdje gore vidimo na linku da blokada nije mačji kašalj već!!!

- Ja osobno nisam imao nikakvih problema blokada je napravljena da se koristi i da pomogne kada za treba.

-Može se koristiti blokada cijelo vrije oranja ako je pravac kretanja traktora ravan i potreba je za blokadom.

-Po završetku brazde isključimo je okrenemo traktor uđemo ponovo u novu brazdu uključimo blokadu.

- Uključivati je kad su opterećenja najmanja i držati je do kada ima potrebe.

- Normalno da treba razmišljati i o pravcu kretanja traktora da bude ravno kretanje.

-Ako se pohaba ili polomi blokada to je potrošna roba zamijeni se i idemo dalje.

-Ako se skreće sa traktorom i uključenom blokadom traktor ne skreće nego ode ravno.

-Spuštanje tereta vožnja prikolice nizbrdo sa blokadom normalna upotreba ako je ravno kretanje ili uključi isključi po potrebi makar po dva metra upotrebe spašava glavu na vrlo velikoj nizbrdici..

-To se ne koristi na rosnoj, mokroj travi, suhom sijenu ako nam traktor povuče nizbrdo zbog težine traktora i takve podloge nemamo mogućnost komande na volanu traktor ide kako ide sam svojom voljom, u tom slučaju ako je nepregledna i duga neizvjesna nizbrdica iskakanje sa traktora obavezno pa što bude, ako je taj put klizanja kratak i prosudba situacije je takva neće biti opasnosti i štetnih posljedica po za nas naravno da nećemo iskočiti sa traktora.

-Moje osobno iskustvo veliki traktor domaće proizvodnje plus prikolica ja se vozim u traktorskoj prikolici ogromna prikolica, zračne kočnice sve po pravilu, penjemo se na vrh brda u polje rosna trava, velika rosa, rano jutro je, jesenska jutra i doba, berba krumpira na Žumberku poljoprivredna stanica Jastrebarsko, dođemo na skoro sam vrh brda i tu počinje proklizavanje pogonskih kotača traktora , nikako naprijed.

- Vozač okreče traktor sa velikom prikolicom, kad se okrenuo nizbrdo da se vratimo nazad, na rosnoj travi stao je lagano zakočio i ode sam traktor nizbrdo prokliza o je sam na mokroj i rosnoj travi pod svojom težinom, ja u prikolici kao krumpir amo tamo padam po prikolici, traktor juri nizbrdo kao lud leti amo tamo traktorist pokušava manevrirati i spašava situaciju, ništa ne pomaže juri i dalje, konačno uspijevam iskočiti van iz prikolice i gledam u neizvjesnosti što će se dogoditi sa traktorist om.

-U jednom trenutku se totalno prepriječio traktor da bi opet poravnao se sam, srce mi stalo od straha to nikada nisam doživio ni vidio do tada, tada sam bio mladić, konačno u tom vrludanju traktora po nizbrdici i rosnoj travi zaustavio se konačno daleko dolje u rupi na kamenom putu, dotrčim do traktori ste koji se kao i ja od stresa sav tresao isprepadao se sav, traktorist Andrija uključio je blokadu ( šperu ) i kada je počela jurnjava nizbrdo i bacanje traktora amo tamo od stresa i straha nije isključio blokadu niti je više mogao vrlo nezgodna situacija mogao je poginuti kao keks, kada smo se smirili i pregledali sve, krenuli smo okolnim putem do oranice kojim smo i trebali ići ali smo htjeli prečice, naravno to nikom nismo rekli od šefova..

-Blokada diferencijala je vrlo korisna i svrsishodna naprava koja je pomogla ljudima i pomaže ljudima ako se koristi svsihodno odgovorno tvrdim.

Loše riješena blokada lomi se osjetljiva je.

Razlike vidljive u korištenju blokade.

Donekle riješena dobra blokada.

Na fotografijama vidljivi razno oblici blokada različitih proizvođača traktora.

Srdačan pozdrav

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3531

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by Tomo Vinković Požega on 21.10.15 20:46

Zbog jučerašnjeg Peterovog posta o AC pumpi danas sam (prvi puta u 7 godina otkad imam ovaj traktor Embarassed ) išao čistiti AC pumpu. Bila je prljava, očekivao sam i više. Par minuta posla a puno znači za Bosch pumpu koju prljava nafta može uništiti. Sljedećih dana radim pripremu traktora za jesensko oranje (pranje traktora, izmjena ulja, oba filtera, podmazivanje) i obavezno ugrađujem predfilter. Sva sreća, kod mene je mrežica čitava. Evo slika.

Traktor nije čist kao Peterov, ali srce mu je junačko! Zahvaljujem Peteru što je podijelio iskustvo, u suprotnom sigurno nebi čistio niti mislio da trebam čistiti AC pumpu.
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 450

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 21.10.15 22:09

Ma nema na čemu,  znao sam da bi moglo biti od koristi nekome jer je stvar sakrivena očima.
Vidim, malo se nakupilo taloga znači obavlja funkciju. Inace još je tu glavni filtar ispred bocsh pumpe tako da to je zaštiteno dobro.
Filter na cjevi mi je zgodniji je imaš dobar pregled ako se nakupilo taloga pa te ne može iznenaditi da ti to zaustavi traktor ako bar koji put pogledaš situaciju filtera. Pored toga ovaj ima veću površinu pa se mora više toga na kupiti da se traktor zaustavi zbog toga.

PS
Primijetio sam da je kod mene pupica kontra okrenuta nego kod tebe. Pogledaj moju prvu sliku pa usporedi unutrašnjost pumpe.
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1432

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Postaj by tomo522 on 24.12.15 21:12

Uređivanje sredine
tomo522
član
član

Broj postova : 237

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 24.12.15 21:58

Jel to unutra stavljeno novilon plastika ili nešto drugo?
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 24.12.15 22:58

I kod našeg malenog TV-ja ima zračnosti ovdje, al radi lagane poslove i nije tako ozbiljno još pojedeno, pa če to čekati nešto vrijemena. Virojatno se kod malenog pojede još prije, jer je krača-manja piksna...
A koliko izdrži ovisi od priključaka, koje se upotrebivajo najviše puta, intervala mazanja, vrste masti, kao da nije nekve izgleda fiksne količine radnih sati predviditi, do tog popravka. Kakav sprednji utovarivač il drljača na svežoj oranici- ovo je super za ovaj zglob Neutral
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3014

[Vrh] Go down

Postaj by tomo522 on 25.12.15 11:35

Peter neznam šta je majstor stavio al on radi kao serviser u Hitneru i kaže da se to stavlja u nove modele Hitnerovih traktora.Po njegovom bi trebalo trajat 10-15 godina ovisno kako se podmazuje i naravno šta se radi.Poslije kad se istroši samo se prstenovi zamjene i koštaju oko 75 eura preko njega naravno.
tomo522
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 25.12.15 11:51

Dobro rješenje, dosta dugi vjek trajanja naspram prije na starim modelima traktora i pored toga mogučnost da se jednostavno popravi. Samo ne smiješ zakasniti pa da se počne trošiti material ispod prstena.
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by tomo522 on 25.12.15 12:05

Da mora se na vrijeme mjenjat.Ako bude trajalo kako je rekao i način zamjene onda je stvarno dobro
tomo522
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 25.12.15 12:12

Tomo, a što se napravi na suprotnom dijelu- znači na unutarnjem dijelu? Slike imaš samo od vanjskog dijela.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by tomo522 on 25.12.15 12:18

On je otokaren na mjeru i gotovo.Namazan je sa masti pa se nevidi baš
tomo522
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by darko123 on 25.12.15 16:42

I meni se to pojelo ima dosta lufta nikako da se nakanim da to odradim Rolling Eyes
darko123
član
član

Broj postova : 274

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 25.12.15 17:23

Darko ima svak lufta. Ak te kod vožnje ne moti, nema brige ,jer kardan izpravlja zračnost. Problem je ovdje kod AC ,jer tih kardana nije vidjeti. Zato uništi i ove osovine sa ripnama. Kod TV to je bolje napraveno. A maži sa BFX specijalnim crvenom maščom.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by tomo522 on 25.12.15 20:02

Neznam za tu mast al budem potražio.Ja sam dosad mazao nekom žutom neznam sad kakva je i sa grafitnom ona je crna
tomo522
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 25.12.15 23:00

A u čemu je štos ove BFX masti? Kakva je to mast?
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 26.12.15 10:48

http://agro.forumhr.com/t828-motorna-ulja-mazive-masti-ina#10273
Odgovor na Petrovo pitanje se nalazi u temi masti-maziva(moj prvi post na toj stranici)
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by darko123 on 26.12.15 18:17

reider 1 je napisao/la:Darko ima svak lufta. Ak te kod vožnje ne moti, nema brige ,jer kardan izpravlja zračnost. Problem je ovdje kod AC ,jer tih kardana nije vidjeti. Zato uništi i ove osovine sa ripnama. Kod TV to je bolje napraveno. A maži sa BFX specijalnim crvenom maščom.
Ma ne smeta mi to mnogo samo ono kad stanem uvija se Very Happy
darko123
član
član

Broj postova : 274

[Vrh] Go down

Postaj by tomo522 on 26.12.15 21:48

Hehe kad si težak.Nije problem ako je malo al ako je puno onda se mora sređivat
tomo522
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 26.12.15 22:15

Darko isto kod mene. "Klok" naredi u sredi kad stopim na stepenico. A ne brinem ja za ovo.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by kum on 26.12.15 23:39

Podrav novi sam na forumu i novi vlasnik 730 .
zanima me na filteru zraka gdje je spojen odušak para iz motora pokaže mi i malo ulja inače pali i radi ok. dim iz auspuha zana biti svijetlije boje?

kum
član
član

Broj postova : 51

[Vrh] Go down

Postaj by Tomo Vinković Požega on 27.12.15 14:38

Pozdrav kumu, dobrodošao na forum.

Ako malo ulja pokaže, to nije ništa bitno, uobičajena situacija, bitno je da on dobro pali, dobro radi. Dim iz auspuha prilikom povećavanja broja okretaja motora (davanja gasa) je također normalna pojava, a treba prestati kada motor postigne zadani broj okretaja. Dim se pojavljuje i kod preopterećenja motora, to je najbolji pokazatelj da smo ga preopteretili, tada treba smanjiti gas, ubaciti u manju brzinu, ili na neki drugi način smanjiti opterećenje. Prilikom uobičajenog rada zagrijanog motora ne bi trebalo biti dima.

Veselimo se slikama traktora, priključaka....
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 450

[Vrh] Go down

Postaj by kum on 27.12.15 14:54

Hvala na odgovoru pali na zub i provao orti s dva pluga u prvoj brzoj ide na leru a plugovi na 40cm i više u zemlji kad ga malo dotijeran slikam i objavim zapušten je malo.bilo me strah da sam ga prelio uljm pa da izbacuje malo na filter jer je na maksimumu uliveno ulje.
Moram zamijeniti ležaj turbine odnosno ventilatora koji savijet ako može?

Još nešto primjetio sam pukotinu na kučištu od volna gdje dolazi ulje ima pola kruga lufta na volnu kao i na sponaama obe.
rastaviti kučište zavariti provijeriti ležaje i zamijeniti semerige,promijeniti obe spone imali koja skrivena caka kod ovoga ili da stavin zatvorene ležaje bez varenj kučišta i vratim sve da bude na suho?

Zadnja promjena: fireman.peter; 27.12.15 18:26; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Spajanja postova)

kum
član
član

Broj postova : 51

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 27.12.15 16:02

Luft možda ima ili najvijerojatnije ga ima največ na lageru izpod volana, al manje dole u kučištu i sponama(končnikama). Svak dijo tog mehanizma doda maleni dijo zračnosti, pa ga je na kraju previše.

Ne može raditi to na suho. obavezno ti to zavari, ak možda ne zamijeniš tog dijela sa drugim. Odnesi ti to nekome, koj se bar malo u to upozna, ak ne znaš sam. Lageri nisu čitav problem u tom mehanizmu, kojeg treba mazati. Više je elementov. I jako su opterečeni, pa na suho to ne bude dugo radilo. Pogotovo vijk i matica.
Pukne kažu ponekvi ljudi jer u mehanizem izpod volana došla voda, i pozimi smrzne. Obaveza je to razkopati i provijeriti stanje svakog elementa.
Pazi, kad razstavljaš, da prav vratiš elemente izpod volana iznad aksijalnog ležaja.
http://agro.forumhr.com/t431p30-tomo-vinkovic-400-500-serija-mehanika
Kao vidiš, pričalo se o time, več prije u susjedskoj temi. Malo pročitaj, možda ti što koristi.
Ak još treba pomoči, siguran sam, da češ još kakvo pomoč dodatno tad dobiti.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 27.12.15 18:49

Pozdrav Kum i dobrodošao na forumu.
Mjenjao sam ležajeve na ventilatoru več nešto duže vreme nazad pa nemam u pamčenju da bi bilo to nešto posebno. Ako budeš vratio sve nazad onda ne očekujem problema ali u slučaju da bi vadio alternator koji se nalazi unutra onda se može desiti da se ležajevi previše stisnu aksialno i tako su onda obterečeni što nije dobro za njih pa brzo opet odu. Alternator se vadi u slučaju da imaš ugrađen dodatni od auta pa ti je onda ovaj višak ali mogu se desiti ovi problemi ako ga ne vratiš.
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by tomo522 on 27.12.15 20:32

Pozdrav Kumu.Kako su dečki već napisali al kad kreneš sa radovima i postaviš koju sliku sve ti budemo objasnili.
Mogao si nam malo napisat od kud si,čim se baviš i tako u temi predstavi se,Ja predpostavljam negdi iz dalmacije lol!
tomo522
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 5 / 12. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

[Vrh]

- Similar topics