Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prikolica pogonska ručni rad opća tema

3 posters

Go down

Prikolica pogonska ručni rad opća tema Empty Prikolica pogonska ručni rad opća tema

Postaj by Admin 02.12.14 14:41

Prikolica pogonska ručni rad opća tema

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolica pogonska ručni rad opća tema Empty Komentiranje klipa iz youtuba

Postaj by reider 1 06.12.14 19:24

Da našom jako radnom Adminu malo pomognem-ovo sigurno upada u ovo temu,pa da prikeljim još opet:

Koliko sam ja gledao ovaj klip,na prvi pogled ne vidi se točno,da bi imala pogon,več vidi se dif od auta ili nešto sličnog,ne vidi se kardan od traktora.Znam kako kaže "Tomotrakotr",da bilo o tome pričano dosta svega,ali ni sad mi nije jasno kako napraviti to kod TV-ja,da je sinhronizirano.NEkvi mali traktorčiči kao je AC imajo vratilo upravo namješteno straga pravo za to.A kod tv,neznam.

Prvi nije se mi činilo,da uzbrdica tako velika.A kad se kamerman zaokrene nazad,tad se vidi.Nije tak ojaka uzbrdica-kod mene je puno veča,a je put stvarno loš-blatan,da lošiji ne bi mogao biti.Neznam zašto treba taj lik vozati po takvom terenu-malo bi pričekao,da se osuši.I ne treba ti pogonska prikolica.

Onaj lik koji hoda oko traktora,ovo mi se ne sviđa i miriše po opasnosti.Onoga bi ja oterao.Nek sjedne na traktor blatobran ili ide izpred mene.Meznam,ni šta radi i skače okolo.

Drva su stvarno mokra i težka ,vidi se.Namatrao se,da jih nabasal na prikolico.Ja bi jih malo nasekal prije nalaganja.

Usrijed snimka preklopio menjač u 2 sporu:izgleda da je zaista uzbrdica i loši put i težki tovor.JEr u 2 brzi velikog TV-ja ne zaustavi tako brzo.Možda ne želi vlasnik tako matrati motr,i zato preklopil.

Lp!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolica pogonska ručni rad opća tema Empty Re: Prikolica pogonska ručni rad opća tema

Postaj by reider 1 01.01.15 19:40

https://youtu.be/qENzp7d82jc
No sad pročitao komentare od gore prikazanog videja i vlasnik kaže ,da je prikolica sa pogonom kompatibilna samo u 2 brzi brzini:

(Ernad HusicPred 11 meseci

diferencijal je od Lade Nive a za redukciju prenosa sluze 2 mjenjača od obicne Lade tako sto prvi mjenjac stoji u 3 brzini a drugi mjenjac se salta tj ukljucuje iskljucuje on non stop kad je ukljucen stoji u 1 brzini
a traktor vozis u 2brzoj kad je prikolica ukljucena Wink).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolica pogonska ručni rad opća tema Empty Re: Prikolica pogonska ručni rad opća tema

Postaj by fireman.peter 27.09.15 22:25

Danas sam slučajno opet naletio na ovaj video na YT pa sam avtora videa zamolio da nam tu napiše koju riječ više o toj njegovoj interesantnoj inovaciji- pogonskoj prikolici za Tomu Vinkovića.
Nadam se da se nam pridruži, bilo bi mi drago a vjerujem da i svima ostalima.

Za početak me zanima koja slika izrade, što i kako izgleda getriba ispod kasona, kako je to zapravo položeno,  ovi pogoni mislim.

Na videu se vidi da vozač prešalta u drugu brzinu pa me to nekako čudi jer bi trebalo da su pogoni usklađeni u samo jednoj brzini? Ili je možda tek tad bio uključen pogon na prikolici?

Ima tu još pitanja ali odgovori su mi nepoznati pa bi mi bilo drago ako bi se moglo i njih doznati.

Još nekoliko videa tog traktora i prikolice:





fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolica pogonska ručni rad opća tema Empty Re: Prikolica pogonska ručni rad opća tema

Postaj by reider 1 27.09.15 23:52

Da TV nema kardanske opcije sinhrone sa kraetanjem kotača,pa je onda upotreba vučne prikolice komplikovana.
nadam se ,da kada to taj čovijek objašni sam.

Htijo sam kazati,da Tv sa pogonsko prikolico može u snagi preokreniti u poslu vožnje tereta dosta jači veči traktorjer težina tereta lježe direktno na pogonskom kotaču.Treba da puca od snage.A to je dobro i gledajuč z vidika uništavanja terena.Nije proklizavanja,pa ni ne uništavnaja.Nisu ove pogonske prikolice tako loša stvar!.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolica pogonska ručni rad opća tema Empty Re: Prikolica pogonska ručni rad opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.