Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prikolica Tomo Vinković opća tema

+3
fireman.peter
Admin
ssucur
7 posters

Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by ssucur 12.12.14 19:05

Evo Peter prikolica pogonska. (ugodno)
http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=9156749&show=1
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by Admin 14.12.14 20:29

Pozdrav.

Prikolica je sačuvana to je  od transportera PE 15/18  pogonska,   prerađena  ustvari samo vučno ko je navareno i to je sve, kip sanduka  kao i kod mene samo nazad, ima dif mjenjač može još biti i pogonska prikolica  trenutno nije u toj funkciji   i dobra cijena to je bitno.

Moja prikolica: visina prikolice.

Prikolica Tomo Vinković opća tema Visina-prikolice

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by fireman.peter 27.12.14 14:09

ssucur je napisao/la:Evo Peter prikolica pogonska. (ugodno)
http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=9156749&show=1

Istina, vrijedi tih novaca. Samo što ne znaš hoče se poklopiti pogon u nekoj brzini?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by iwanho 1 27.12.14 18:11

Nisam još videl takve.
Kak se prenaša pogon s traktora na nju? Ne vidim kardana.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by reider 1 27.12.14 19:13

PA admin ravno to kaže.Prerađena je i nije u funkciji pogonske prikolice.A sada ko jo bi htijo imati kao pogonsko pitaj bog zašto je tako prerađena-ili jer mu pogon ne treba ili je što se stralo unutra...Pored toga trebaš da nazad preurediš prihvat na Pe.Kolik oznam nije druge opcije,nego da zadnje kotače i kučišče odklopiš i prišaraufaš prikolico...Prezakomplicirano,ak ti taj pogon ne treba.
I tad sa njim voziš isto kao sa oriđi PE -18,jer čisni mi se,da je nek okazao,da ima i kučište izpod sanduka mjenjač kao stražnji trap PE -18.Do nejga stavljena je duga povezava od ručke vozača,da može preklapljat.

Nek me izpravi neko koji to bolje zna,što sam pogrešijo.LP svima!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by fireman.peter 28.12.14 22:14

Ivanho
Pogon ide po rudi u dif. Ta prikolica je zadnji dio ovakog transportera

Prikolica Tomo Vinković opća tema Tv-512

Reider
Istina što kažeš, ima pozadi dif i mjenjač. Tu na sliki pogledaj, ide jedna poluga od menjača pozadi prema vozaču. Kod vozača je onda ručica za šaltanje zadnjeg manjača.

Pitanje je sad ako bi ovu prikolicu- zadnji dio transportera prikopčao na Tomu, kako bi se poklopili pogoni. Možda bi se poklopilo pošto ima prikolica mjenjač.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by reider 1 28.12.14 23:36

I ovo bilo je govora,da bi se ovakva prikolica prikačila straga na običan tv uprimer 418!Samo još opet se loše sjetim,što je bilo doumljeno na kraju...
Koliko se sjetim,da ne ide.Ako se pravo sjetim je neko tvrdijo,da bi trebala biti oduzet pogon-vratilo na osovini,straga ravno na kojoj je konusni zupčanik ki žene tanjurastog...Samo tako bi dobijo standardne odvisne okretaje vratila od kotača...
A neznam,dal ima taj čovjek pravo.Moglo bi iti i sa postoječim kardanom-vratilom,jer je pogon upravo oduzet iz prvoomenjene osovine.Trebalo bi onda samo napraviti još jedno isto inverzijo-prenosnik straga i dobije se iste okretaje od osovine konusnega zupčanika...

Ma dosta je-neču nešto toliko govoriti na pamet-možda nemam pravo i koga sa tim spravim na stran put kod razmišljanja.

Znam samo da za takve transportere nema bregova prema klasičnim prikolicam.Samo jedanput u životu sam imao priliko vidjeti takvo čudo u živo na vlastite oči. U brdima u okolici sela "Žiri".A brda bila su,da možeš mrvo sakupljati sam osa helikopterom hehe.Postoje i slike tistih brda-sam slikao hehe.Ali nisam slikao TV-ja.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by iwanho 1 29.12.14 17:51

Hvala Peter!

Kad sam u Reiderovom postu pročital da ima svoju getribu, onda sam povezal stvari.
Mislim da bi trebala funkcionirati s malim tomom ako nisu mijenjali prijenosne odnose na traktoru. Ak se dobro sjećam, kad smo imali malog tomu koji je bil kupljen 1972. (onaj s zupčanikom na volanu), brzine su se mijenjale posebno na prvom i zadnjem pogonu. Znači za napraviti 6x6 pogon bi trebalo samo imati adekvatnu spojku da se omogući skretanje oko horizontalne i oko vertikalne osi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by fireman.peter 29.12.14 21:48

Ti pričaš baš o PE-18, to ste imali, taj ima dva mjenjača. Ova prikolica o kojoj govorimo je njegova. E sad ako se kardan vrti istom brzinom ko konusni zubčanik onda sve 5. Bitna je još smjer vrtnje kardana.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by reider 1 29.12.14 23:30

Tako je-ovo dvoje treba dobiti i stvar je može iizpeljati.
A siguran sam,da svaka pogonska prikolica treba sa uključiti u pogon SAMO kad zaista trebaš taj pogon,da se izvučeš iz sranja na putu.Jer dugotrajna upotreba pogona jako obterečuje transmisiju na ni ne govorim,da na tvrdom tlu voziš u oster ovinek(radiš maleni krug).Tad prikolice kotači prave kratak put,a traktor dugi.Prikolica gura traktor naprijed i opterečuje pogone i može se nešto satrati.
Da ne rpičamo,da ima takva pogonska prikolica i veči kotalni otpor kod vučena u izklučenom stanju,jer kotači terajo diferencijal .
No kao sam kazao-ne treba mi nešto takvo.
Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by iwanho 1 31.12.14 12:04

reider 1 je napisao/la:
Da ne rpičamo,da ima takva pogonska prikolica i veči kotalni otpor kod vučena u izklučenom stanju,jer kotači terajo diferencijal .
No kao sam kazao-ne treba mi nešto takvo.
Lp

Upravo o tom otporu sam ja više puta razmišljal. On se ne javlja samo kod pogonske prikolice, nego i kod traktrora s prvim pogonom. Idealno bi bilo imati uključivanje odnosno isključivanje na dva mjesta. Jedno na izlazu iz motora i jedno pri kotačima. Tako bi srednji dio kad ne trebaš pogon na sve kotače miroval i ne bi se tošila energija. No vjerojatno su izračunali da bi dobitak na utrošenoj energiji bio premali da opravda ulaganje u izradu dva spoja.

fireman.peter je napisao/la:

Ti pričaš baš o PE-18, to ste imali, taj ima dva mjenjača. Ova prikolica o kojoj govorimo je njegova. E sad ako se kardan vrti istom brzinom ko konusni zubčanik onda sve 5. Bitna je još smjer vrtnje kardana.

Ne znam jel broj okretaja kardana odgovara, ali pretpostavljam da je već u mjenjaču prvog trapa reduciran broj okretaja kardana i onda takav služil za izračun prijenosa u zadnjem trapu. Smjer okretaja je bil lijevi, uobičajeno za starije Tome.

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by reider 1 01.01.15 15:19

Izklučevanje na vima mjestoma bilo bi preskupo i prezakomplicirano i potreba bi bila po elektrohidravličkom uključivanjem zbog treh uistom vreemnu potrebnim mjestom spojeva-se pravi preskupo,ali bi funkcioniralo.A jošuvijek bi ostajao odpor između prenosa u bočnim reduktorima(primer reduktori u sprednjih kotačih kod Štoreta ili zetora.
Evo ovo je prenos kod Štore i Zetor 7245
Prikolica Tomo Vinković opća tema 22162561
Evo ovaj prenosnik pa ima moj maleni Zetor52 i TV dvoklipac.Nisam pronašao bolje slike,ali čini mi se,da ima prenosnik sa gornje slike još veči kotalni odpor,jer ima više stikov i naljegov zupčanikov.
Prikolica Tomo Vinković opća tema 22162562

Ma midva sa Petrom pričamo o onome TV-PE sa jednim kardanom u sredini,jer taj ima konstantno razmerje kotači -vratilo,za ovog na dva neznam,jer tamo je skoro slično kao kod 418 jer ima broj okretanja odvisan od reduktora i tak one ide to namontirati.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by iwanho 1 01.01.15 18:22

Brzo smo obadva došli do zaključka da bi bilo preskupo, odnosno ne bi se isplatilo.
O nekakvoj koristi, koja ne mora biti dovoljna, možemo govoriti samo ako je jedno uključivanje na zupčaniku od kojega kreće pogon prema drugoj osovini, a drugo, bolje rečeno druga dva, na samom kotaču, točnije na izlazu iz reduktoru kod traktora koji imaju reduktor na kotaču.
Mnoge ideje su u početku ostale mrtvo slovo na papiru sve dok se nisu stvorili tehnološki uvjeti za jeftinije rješenje problema ili se dogodilo da je energija postala preskupa.
No, ovo je samo naklapanje o nečem za kaj nemam pokazatelje koliki su stvarni gubici energije u prijenosu koji bi se premostil. Možda, izraženi u postotku s obzirom na ukupnu energiju koju potroši traktor, nisu vrijedni spomena.
lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 05.04.15 12:28

reider 1 je napisao/la:Tako je-ovo dvoje treba dobiti i stvar je može iizpeljati.
A siguran sam,da svaka pogonska prikolica treba sa uključiti u pogon SAMO kad zaista trebaš taj pogon,da se izvučeš iz sranja na putu.Jer dugotrajna upotreba  pogona jako obterečuje transmisiju na ni ne govorim,da na tvrdom tlu voziš u oster ovinek(radiš maleni krug).Tad prikolice kotači prave kratak put,a traktor dugi.Prikolica gura traktor naprijed i opterečuje pogone i može se nešto satrati.
Da ne rpičamo,da ima takva pogonska prikolica i veči kotalni otpor kod vučena u izklučenom stanju,jer kotači terajo diferencijal .
No kao sam kazao-ne treba mi nešto takvo.
Lp

Kod većine ozbiljnijih terenaca 4x4 sa većim međuosovinskim razmakom ovaj problem je riješen ugrađenim srednjim diferencijalom, tj, diferencijalom koji raspoređuje razliku prijenosa između dvije osovine na isti način na koji diferencijal na jednoj osovini raspoređuje razliku vrtnje desnog i lijevog kotača. Ovdje bi se problem mogao jednako riješiti, ne uzimajući u obzir cijenu i složenost takve ugradnje. Jednom prilikom sam negdje na netu pronašao kako se ovo izvodi sa dva obična diferencijala tako da jedan služi kao osovina, a jedan kao međupriključak tako da se na jednu poluosovinu spaja pogon sa trakora, druga poluosovina se spaja na diferencijal prikolice, a na stari ulaz tog srednjeg diferencijala se ugrađuje doboš kočnica te pritezanjem ili otpuštanjem tog doboša određujemo koliko % će prikolica sudjelovat u pogonu.Kad buidem imao više vremena, pronaći ću šemu, jednostavno a dobro rješenje i podnosi razliku u vrtnji ulaza i izlaza.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by reider 1 05.04.15 15:38

Stvarno si me namučijo,jer htijo sam shvatiti o čime pričaš,dugo nisam znao,al na kraju mi je potegnilo.
Vijerujte,da za takav traktor i prikolico takvog cjenovnog razreda je sve ovo preskupo o čemu pričaš ti TV Požega.Teoretski izgleda povoljnije riješenje,ali vidim komplikacije v izradi preciznog kočionog sistema izlazne osovine tog srednjeg difa.Možda bi ova kočnica služila samo u piliki zakapanja traktora,pa da tada prikolica pomogne izvući se.Al takav sistem mogao bi bilo ko sam doma napraviti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 05.04.15 21:30

Ma taj kočioni sistem bi bio najjednostavniji dio cijelog sistema, dovoljan bi bilo neki kaiš sa španerom oko remenice, kao što Hondine freze uključuju jer bi se na tom izlazu samo kompenzirala eventualna razlika u okretajima. Stavljalo bi se na plavi slobodni izvod. Pronašao sam šemu:

Prikolica Tomo Vinković opća tema 33f7zbq

To sam davno pronašao na nekom forumu i zapamtio, mislim da bi funkcioniralo.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by reider 1 05.04.15 22:08

PA razumjem te.Kao sam ja kazao-ti bi to zakočijo,kad bi se traktor zakapati počeo,pa da se izvučeš,al drugače bi vukao samo traktor.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by Admin 16.04.15 22:19

Pozdrav

Prikolice originalne tko je sve proizvodio za Tomo Vinković eto vidi se po papirima u fotografiji...

Prikolica Tomo Vinković opća tema Screenshot_9 Prikolica Tomo Vinković opća tema Screenshot_12 Prikolica Tomo Vinković opća tema Screenshot_11 Prikolica Tomo Vinković opća tema Screenshot_14 Prikolica Tomo Vinković opća tema Screenshot_10
Prikolica Tomo Vinković opća tema Screenshot_13 Prikolica Tomo Vinković opća tema Screenshot_14

Novi Album

Prikolica Tomo Vinković 2,5 t...

Prikolica Tomo Vinković opća tema Screenshot_4 Prikolica Tomo Vinković opća tema Screenshot_2 Prikolica Tomo Vinković opća tema Screenshot_3 Prikolica Tomo Vinković opća tema Screenshot_1
Prikolica Tomo Vinković opća tema Screenshot_2

Srdačan pozdrav


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by reider 1 17.04.15 21:13

E ova druga 2,5 dobro bi mi došla,al sviđaju mi se povišci prve heh.Na prvi mi izgleda,kao da je osovina namještena više prema sredini ak uspoređujem sa drugoj.Ili mi se tako čini,jer ima druga podignut sanduk.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by Admin 13.09.15 20:57


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by reider 1 07.04.17 20:20

Susred sa komšijo na križišču u dolini. Slika bi mogla biti u bilokakvi temi, ali na kraju izzuzeo prikolico Tomo Vinkovič, najmanja(virojatno 1,5 tone), sa ručnim kipom. Prvo bila kupljena za TV 521, al napokon mijenjave traktora za Ac 3700Country, obdržali su jo. Ima nekve visoke poviške stranic.
Izmijenjali par riječi oko strojeva i tako dalje. No taj čovijek mi je prvi, koj kazao, da radije bi na uzbrdicama radijo sa TV 730, nego sa AC-jem. Čini mu se preuzek(čovijek ne zna, da može se proširiti po želji). I sjedišče-prostor između blatobranima straga mu se čini jako preuzko(čovijek ima blizu 150 kil). Žali se i, da traktor na gore možeš tekom vožnje mijenjati na gore, al na dole sa mukom isosovim, pa se tome izbijegava. Kaže, da nije ni sijena traktoru 5400F, kojeg ima njegov poznanik. Kazao, da gdje je taj vozijo drva, on ni sanjati ne može.
Prikolica Tomo Vinković opća tema Fotografija-0010
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by Admin 28.01.21 17:43

Bačena i ostavljena prikolica 1,5 t od traktora Tomo Vinković, dvorište jedne barake od HRT-aPrikolica Tomo Vinković opća tema 20210114

Prikolica Tomo Vinković opća tema 20210116
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by mirangabrijelcic 30.11.22 9:26

Pozdrav svima. Duže  vreme pratim ovaj forum, al tek sad sam se registrovao . Pre neki dan kupio sam prikolicu PPK-2500 i treba da je restauriram. Tražim katalog djelova, a ne mogu da nađem ništa na netu. Ima li ko išta o toj prikolici? Puno hvala svima. Miran

mirangabrijelcic
novi član
novi član

Broj postova : 1
Join date : 30.11.2022

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by Admin 06.12.22 14:11

Oni su nasljednici Tome Vinkovića, nemaju katalog osim ovih dimenzija  
https://hittner.hr/prikolice/   za sada ništa korisno nisam našao na netu, jedina opcija tko ima prikolicu ima i katalog pa da ga scenira

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolica Tomo Vinković opća tema Empty Re: Prikolica Tomo Vinković opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.